Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5-6 hetes korukban a kisbabáitok mennyi ideig nézelődtek el csendben, és el tudtak egyedül aludni? fórum

5-6 hetes korukban a kisbabáitok mennyi ideig nézelődtek el csendben, és el tudtak egyedül aludni? (beszélgetős fórum)


2010. okt. 14. 17:43

A lányom holnap lesz 5 hetes. Napközben egyre többet van fenn, de elég sokáig elnézelődik a kiságyában. Sokszor viszem magammal a hordozóban, beszélgetek neki és csinálom a dolgomat. Ő egy nagyon nyugodt természetű baba.

Alvás: Napközben ha ébren akar lenni, akkor ébren van. Sokszor elalszik leskelődés közben, de ez rövidebb alvás. Délután mindig sétálunk, a babakocsiban szinte mindig elalszik. Este mindig ugyanaz a szertartás (szerintem érzi már ő is), 8-9 körül fürcsi, aztán evés és egy hosszabb alvás. Legtöbbször elalszik büfi közben, de ha nem, akkor is beteszem a kiságyba, becsomagolom (éjszaka még pólyázom, mert azt nem tudja lerúgni), megsimizem és lekapcsolom a villanyt. Ha sír, persze visszamegyek, mert esetleg éhes maradt vagy ilyesmi. De ha csak nyekereg, akkor nem. Így végülis elaltatja magát.

Mondjuk az biztos, hogy egy áldott jó, türelmes kisbaba, szerencsém van vele. Pl. ha hasfájós lenne, ezt nem tudnám ilyen simán véghezvinni,

19. Banita76 (válaszként erre: 17. - Martin3)
2010. szept. 30. 14:23

Szia!


Először is gratulálok a 4 kisgyermekedhez!!! Le a kalappal előtted, hogy ilyen kis korkülönbséggel vállaltad a babákat!

Köszönöm a hozzászólásodat, nagyon hasznos volt számomra. Nekem Ő a második babám, de az első teljesen más volt, pedig mindkettő kislány.

18. Anyapocak (válaszként erre: 17. - Martin3)
2010. szept. 30. 14:08

egyetértek! az én babám is 10 hetes lesz holnap. ugyan nekem az első, így neked sokkal nagyobb tapasztalatod van! nekünk az a legújabb (3-4 napja) h este zenére táncolok vele és úgy alszik el. van 3 zeneszámunk, tegnap előtt már az első szám végére aludt a gyerek, tegnap a második szám szám közepére. anyukáméknak élőben közvetítettem skype-on (mert hogy Angliában élünk) és majdnem bepisiltek a nevetéstől. Nem hitték el....hát igen, minden babóca más! Most kezd az én picurom nyugodt lenni, most már elmondhatom h talán tud különbséget tenni nappal és éjszaka között. Én voltam a szabályok nagyasszonya, aztán mikor megszületett a kisfiam borult minden. Többek között én voltam legjobban ellen h a baba a szülőjével aludon. Na kitaláljátok ki alszik a babával??? Hát igen ÉÉNNN!!! Na bumm! Tegnap este amikor elaludt betettem a kiságyába ott aludt a következő etetésig, de amikor visszatettem akkor már nem maradt el....bekellett tennem a nagyágyba a "helyére" ahol mellé bújtam és 2 perc alatt álomba zuhant. A férjemet is támogatom ott ahol tudom, és tudom h nem sokára vissza tudok majd kúszni a hitvesi ágyba. :-) AZ én picikém is megtalálta egyébként a hüvelykujját!

Nem vagyok tökéletes anya, nagyon sokat kell még tanulnom, de tudom h a tőlem telhető legjobbat teszem a Kispocakomnak, így vagyunk mi egy jó kis csapat/család!!

17. martin3 (válaszként erre: 1. - Banita76)
2010. szept. 30. 13:32

szia! nálunk 4 baba van, mindegyik más és más volt, illetve a legkisebb most 10 hetes, kislány. szerintem ők még kb 3 hónapos korukig "ösztönlények" (nem tudok jobb szót), ösztönösen kapszkodnak beléd, az illatodba(sajátra gondolok, nem parfümre:)) az ölelésedre, aszívverésedre, hiszen a pocidban is ezt szokták meg(jó az illatodat nem..) nekem az első sírt 3hétig egész nap szinte, smemi nem volt jó, aztán megtalálta a kis ujját, és onnantól nyugi volt, arra aludt el, hogy szopizta a kis ujját, a 2. baba és a 3. kisfiú ők az első hónapban rengeteget aludtak, ha fent voltak nem sírtak, de ők meg cumiztak. Na a 4. egy kislány, hú...se nem cumizik, se nem találja a kis kezét, egészen 8hetes koráig, ha épp nem aludt egyből sírt(ja és nálunk is kicsi a korkülönbség, kb 1,5-2év a korkülönbség a gyerekek között, a legidősebb is csak 5,5éves, így segítségem nekem sincs..)szóval ő is folyamatosan a kezemben volt, persze ahogy felvettem, abbahagyta a sírást...de pl ha az apukája vette fel, vagy más ott sírt tovább. én már arra gondolok, hogy persze a hangomat is jobban ismeri, de megismeri a járásom ritmusát, hiszen a pocimban is ezt a ritmust érezte...Szóval kb 2 hete kezdte el nézegetni a játékokat és ütögeti is már őket...egyedül nem fog elaludni, sokszor egyébként azért sírnak, mert épp álmosak, én a babakocsiban altattam mindegyiket, kb 8hónaposan mentek a saját ágyukba a délutáni alváskor délelőtt még akkor is a kocsiban...(persze este a kiságyba tettem le őket már az elejétől fogva, de kb 3-4hónapos korukig a babakocsiban kellett elringatnom, hogy mélyen elaludjon és onnan emeltem át a kiságyba..nekik is meg kell szokni egy napirendet, és amíg ehhez hozzászokik a szervezetük, addig elég nehéz a dolgunk...persze mindenki maga alakítja ki a saját elékpzelését, de ha nem alszik bele a szopizásba, olyan mélyen, hogy le tudd tenni a kiságyba, és felébred, akkor valahogy vissza kell altatnod, magától nem fog ilyen korban elaludni(majd csak sokkal később! kitartás..)és hiába hagyod sírni, addig fog üvölteni, amíg oda nem mész..és nem is szabad szerintem ilyet csinálni, mert nem fogja érteni, hogy hol vagy, ezt el lehet játszani egy 1- vagy 2évessel, ha nem akar elaludni este, de egy ilyen pici babának az anyukája biztonságára van szükésge.(ja és nem fog hozzászokni ahhoz, ha sokat van kézben, mert később a játékok le fogják kötni..ezt csak azért írom, mert ezt a hülyeséget szokták mondogatni, hogy ne vegyük fel sokszor mert hozzászokik, szerintem inkább minél többször, így előbb kialakul a biztosnágérzete!

bocsi, nem okoskodni akartam, csak "tapasztalatból" írtam..(persze ez saját, ami mindenkinél más, ráadásul minden baba más és más, hiába jön be az egyiknél valami a másiknál nem biztos..)

16. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 12. - Banita76)
2010. szept. 29. 07:45
irtam privátot:)
15. borbelya (válaszként erre: 14. - Anyapocak)
2010. szept. 28. 17:20
Ha lesz következő, akkor majd nála kipróbálom! :) Köszi a tippet!
14. Anyapocak (válaszként erre: 11. - Borbelya)
2010. szept. 28. 12:53

az én babám is hasfájós volt....maga volt a pokol. kaptunk cseppet ami használt neki

szerintem a hordozókendő sokat segít a kis lelkivilágukon is és akkor talán éjszaka jobban, könnyebben fog aludni.

az én fiam sem (volt) könnyű, de addig próbálkoztam a sok tipp közül amiket itt a fórimon is meg otthoni barátnőmtől is kaptam, h az egyik bevált

de persze ahány baba annyi féle szokás. nekünk például sokat segített ez a hintaszéke is, van úgy h elvan benne, zenél neki, leköti és csak nézelődik

13. Anyapocak (válaszként erre: 10. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 28. 12:50
igen, nekem is volt alkalmam rá h kipróbáljam. nagyon jó, de ha nincs kéznél akkor a "sima babahordozó" is megteszi
2010. szept. 28. 12:49

Köszi, hogy ilyen gyorsan írtatok!

Vándor1! A hordozókendőre én is gondoltam. Hány hónapos korukig igényelték, hogy hordozd őket? Akkor egész nap benne voltak? És éjszaka elaludtak a kiságyban?

2010. szept. 28. 12:46
Szerintem ez annyira gyerekfüggő. Ahány bejegyzés annyi lehetőséget fogsz majd olvasni. Az én kisfiam nagyon hasfájós volt, úgyhogy mi azért kínlódtunk ezzel eleget, de szerintem még egy 5-6 hetes kisgyerektől nem várj csodákat!
10. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 3. - Banita76)
2010. szept. 28. 12:42

ami maximálisan bevált a két sírós nyűgös ölbenlevős kisfiam mellett,után,az a hordozókendő:)

Szerintem természetes ha egy ekkora baba babusgatásra vágyik,de tudom hogy mennyi mindent kell mellettük megcsinálni,nekem nagyon bevállt!!

2010. szept. 28. 12:42

az én fiam is csak ölbe szeret(ett) lenni, de minnél többet vagy vele annál jobban kifizetődik egy kicsit később.

nekünk a hason alvás vált be illetve a kocsiülésbe, földön ringatás

8. costarika (válaszként erre: 3. - Banita76)
2010. szept. 28. 12:39
Én betettem neki a kispárnám és odafordulva aludt el. Vagy a zenélő forgót húztam fel neki napi 500szor, aztán lett egy hosszabban zenélő játéka vagy halk zenét kapcsoltam neki. Néha meg egyszerűen kimentem a szobából, mikor nem bírtam. De szerencsére ilyen nagy sírás ritkán volt. Igyekeztem nem az ölemben elaltatni, mert utána pár napig elvárta ezt. Ja és a szopipárnán is szívesen aludt.
2010. szept. 28. 12:39
egyedül elaludni semmi esetre sem. nagy ritkán alszik el az én fiam pedig már 10 hetesek leszünk. a hintaszékébe elalszik egyedül, de este mindenképp altatni kell, nézelődni is kb 7-8 hetes korától, van úgy h 10 percig, van úgy h fél óráig, de hamar megunja a banánt és "szórakoztatni" kell
2010. szept. 28. 12:30

A fiam állandóan ordított, még 2 évesen is ringatni kellett a fenekét, hogy elaludjon.

A nagylányom állandóan aludt, evés helyett is.

Kellett egy harmadik gyerek, hogy végre elmondhassam, eszik-alszik:) Ő kicsit mocorgott, ha letettük, de általában hamar elaludt.

5. otis
2010. szept. 28. 12:28
Kislányom 3-4 percet volt fent evés után, mert ha bele is aludt a cicizésbe, akkor is felébredt a vállamon, amikor böfiztettem. Úgy emlékszem 5-6 hetesen már 3 óránként evett. Egyedül aludt el.
2010. szept. 28. 12:28

nekem elnézelődött sokáig:) barátném csodálkozott is hoyg milyen nyugodt, pedig fent van, nem alszik:D

elaludni magától? hát...megesett párszor, de sajnos elég hamar elhagyta a szokását:(((

2010. szept. 28. 12:28
A kislányom 10 percnél tovább nem nézelődik. A kiságyban utál lenni, egyfolytában ölben szeret lenni. Sokat is van az ölemben, de néha dolgom is van,és van tesója is, akivel szintén foglalkoznom kellene. Elaltatni is egyre nehezebb, már a ringatás, simogatás, szoptatás se mindig válik be. Ha van ötletetek írjatok!
2010. szept. 28. 12:26
A fiam csak felébredt enni és aludt tovább. A lányom csak ordított és evett:)
2010. szept. 28. 12:24
5-6 hetes korukban a kisbabáitok mennyi ideig nézelődtek el csendben, és el tudtak egyedül aludni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook