Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5-6 éves unokahúgom apukája meghalt. Hogy kezeljük? fórum

5-6 éves unokahúgom apukája meghalt. Hogy kezeljük? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 3. 21:10
Ma megkérdezte tőlem a nagymama (nem ám az anyuka), hogy rámbízhatják-e unokahugit a temetés alatt. Mondtam, hogy persze. Azt már nem mondtam, hogy nem értem hogy az anyukának miért nem a kislánya a legfontosabb az apuka temetésén??? Számomra hihetetlen, hogy nem az a természetes egy anyának, hogy fogom a kicsikém kezét,hogy érezze, Én mindig itt maradok mellette...
2011. aug. 2. 23:33
Nekem a kolléganőm halt meg 2 hete.Egy 8 éves kisfiút hagyott hátra a két nagyobb mellett. Őt elvitték a temetésre pont azért, hogy le tudja zárni és megértse azt ami érthetetlen. Én nem helyeslem de ha megfelelően a saját nyelvén türelemmel elbeszélgetnek vele talán nem sérül annyira de nyomot ígyis-úgyis hagy benne.
17. krautmanno (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2011. aug. 1. 23:22

A valakinek pedig az anyukának kell(ene) lennie.Beszéltetni a kislányt.Felidézni vele,milyen volt amikor az apukájával volt.

Ennyi idősen nagyon sérülékenyek,pláne,hogy elváltak a szülők.Az anyukának most nagyon oda kell figyelni,hogy lelkileg ne sérüljön a kislány.Ehhez pedig ha szakember szükséges,akkor tőle kérni segítséget,

16. trapiti (válaszként erre: 14. - Krautmanno)
2011. aug. 1. 23:13

Igen, én is így gondolom. Hacsak nem tiltakozik a kislány én vinném és leginkább az lenne a jó ha az anyukája mellett lehetne. Ha ez nem megy, akkor olyan családtag mellett aki közel áll hozzá, akibe kapaszkodhat.

És a temetés még csak a kezdet, nagyon fontos hogy utána is legyen kivel beszélnie a dolgokról, évekig is eltarthat mire minden a helyére kerül.

15. krautmanno (válaszként erre: 11. - Sena)
2011. aug. 1. 23:01
A kisebbik fiam 6 éves volt,a nagy 10 amikor apukám meghalt.A kicsi nem akart jönni a temetésre.A nagyobb fiamat elvittük a sógornőmhöz.Velük jött ki a temetésre,velük volt végig.Mivel ő tényleg papás volt,nem akartam hogy ott álljon velünk a koporsó mellett.
14. krautmanno (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2011. aug. 1. 22:57

Persze egy ilyen kicsit nem lehet kivinni a temetésre.

De egy 5 éves kislányt már igen.Pláne mivel az apukája halt meg.Hadd búcsúzzon el méltóan az apukájától.Viszont ha nem akar menni,akkor másnap kellene vele kimenni a temetőbe az anyukájának.Elmondani amiket most te itt írtál.

Én is kicsi koruktól viszem a fiúkat a temetőbe.Mesélek nekik,kire viszünk virágot,kinek gyújtunk gyertyát.

13. b7a110b583 (válaszként erre: 9. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 1. 22:53
Sajnos a nagymama ugyanolyan önfejű mint a lánya. Pedig Ő nagyon tudja irányítani, rá tudná venni a pszichológusra ha akarná, mert a lánya 100%-osan támszkodik rá. Nem tudom hogyan segíthetnék Én, Mi így. Szörnyen sajnálom ezt a kislányt. Azért nem akarom ,hogy azt gondoljátok, hogy nem jó emberek, nagyon is jó emberek, csak borzasztóan földhözragadtak (finoman fogalmazva).
12. trapiti (válaszként erre: 6. - Krautmanno)
2011. aug. 1. 22:52
Az én kislányom 2 éves múlt amikor a Dédi elment. Nyilvánvalóan nem vittük el a temetésre és igyekeztünk a történtekből minél inkább kihagyni. Az elmúlt másfél évben rengeteget kérdezett erről, hiányolta a Dédit eleinte várta haza, kereste. Mindig elmondtuk neki, hogy Ő már nem jön vissza, hogy az angyaloknál van de igazán akkor nyugodott meg amikor végül egyszer kivittük a temetőbe, vittünk virágot a sírra, nemcsak elmeséltük hanem Ő maga is láthatta a temetőt, a sírt. Szerintem nem szabad kíméletből elzárni a gyerekeket ettől, mert csak ártunk nekik, megnehezítjük a dolgukat ha rejtegetjük a halált, a temetőt, a halottainkat...
11. Sena
2011. aug. 1. 22:51
4 éves fiamat nem vittük a mama temetésére, de azt szépen elfogadta, hogy elment a mama az angyalokhoz. Unokatesóm 8 éves volt mikor meghalt az anyukája. Ott volt a temetésen, de semmi gond nem volt. Szerintem ő még nem igazán fogta fel, hogy mi történik. De ha a gyerek eleve zaklatott, én nem vinném be egy csomó fekete ruhás zokogó ember közé. :S
10. urbanszkyviki (válaszként erre: 9. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 1. 22:50
A temetésre pedig ha akar, menjen, ha nem akar, ne menjen. Kérdezzétek, magyarázzatok, nyugtassatok..... Végülis igaza van az előttem szólóhoz, neki is szüksége van arra, hogy elbúcsúzhasson.
2011. aug. 1. 22:47

F@sza az anyuka beszólása...:(((

Valakinek mindenféleképpen foglalkoznia kell a kislánnyal, mert Ő belül nagyon szenved.:( Meg kell neki mutatni, hogy is kezelje a dolgot, az érzéseit és válaszolni kell a kérdéseire. Az ilyen korú gyerekek legtöbbje magát hibáztatja, bármi is a gond. Ha pszichológushoz nem tudjátok elvinni (anyuka miatt) és anyuka nem lesz támasza, akkor nagyon jól jönne a nagymama, a rokonság. Ne hagyjátok egyedül a gondolataival, a bánatával!

Részvétem.:(

8. trapiti (válaszként erre: 1. - B7a110b583)
2011. aug. 1. 22:45

Nagyon nehéz segíteni szerintem, főleg ha nem vagytok jó viszonyban vagy nem kéri a sógornőd a tanácsodat. :(

Ha én lennék hasonló helyzetben, azt hiszem kérném szakember segítségét, tanácsát.

Szerintem a temetéstől nem kell távoltartani a gyereket, szerintem neki ugyanúgy szüksége van arra, hogy elbúcsúzhasson. Az egy más kérdés, hogy kell tudni egy anyának ezt megbeszélni a gyerkével és segíteni a gyereket abban, hogy fel tudja dolgozni ami történt. Azt azért durvának tartom, hogy egy anya már előre elzárkózik attól, hogy a saját gyerekén segítsen ha az szomorú vagy kiborul... Már nem azért, de szegény halott apának már édes mindegy, hogy hányan állnak a sírja körül, ráadásul pont az fog ott feszíteni aki már életében elvált tőle ahelyett hogy a közös gyerekük lelkét ápolná... Én úgy gondolom, ha én megyek el előbb, inkább elvárom a gyerekem apjától hogy mellette álljon, mint hogy engem sirasson...

7. b7a110b583 (válaszként erre: 4. - Megryan)
2011. aug. 1. 22:45
Én is így gondolom, ezért gondoltam, hogy elvihetnék végre szakemberhez. Igazából eddig is el kellett volna már vinni, most meg pláne. És igen, ha a temetésen ott lesz a kicsi, akkor a legfontosabb, hogy rá figyeljünk. El se tudom képzelni, hogy szegényke mit fog átélni.:(
2011. aug. 1. 22:44

:(((

Az én kisebbik fiam 6 éves volt,amikor az apukám (nagypapa) meghalt.A református paptól megkérdeztem,hogy elvigyem-e őt is a temetésre.Azt válaszolta,ne erőltessem,de ha jönni akar akkor jöjjön.Ha ott van a temetésen jobban elengedi a papát..

Mondjuk az más helyzet volt.Itt az apukáját vesztette el a kislány.Talán előtte beszélgetni kellene a kislánnyal,hogy hogyan is zajlik egy temetés.Persze az ő kis nyelvén.De ha nem szeretne elmenni,semmiképpen ne erőltessék!

Az én fiam végül is mégsem volt ott.

2011. aug. 1. 22:44
Ha már eldöntötték hogy viszik akkor mindegy.Én nem tartom egyáltalán helyesnek hogy viszik,főleg ha gondok is vannak szegénykével.Később esetleg amikor eltelik pár nap kilátogatni a sírhoz,és ott beszélgetni erről.Sajnálom,részvétem.
2011. aug. 1. 22:41

Bocs de milyen kedves anyuka... nem a gyerek lenne a legfontosabb???

Mellesleg tényleg szakember kellene mellé, aki irányítottan tud vele foglalkozni, feloldani a félelmeit, bizonytalanságát.

3. b7a110b583 (válaszként erre: 2. - Szil123)
2011. aug. 1. 22:41
Bizony:(
2011. aug. 1. 22:39
:o((((
2011. aug. 1. 22:36

Sziasztok!

Sógornőm elvált egy éve. Már ez is eléggé betett a kislánynak. Most meg sógornőm volt férje meghalt. Én javasoltam, hogy kérdezzen meg egy pszichológust, hogy hogyan kellene ezt a dolgot kezelni a kislánnyal, mert az már biztos, hogy sógornőm nagyon nincs a helyzet magaslatán sajnos. A kislány egyre furcsábban viselkedik, mindig üvöltözik, agresszív, és nagyon irigy, szóval eleve egy sérült gyerekről van szó. Eldöntötték, hogy hozzák a temetésre és kikötötte a kislány anyukája, hogyha a gyerek kiakad, akkor tutibiztosan nem Ő fog kimenni vele a szertartásról. Nekem ez kicsit furcsa. Abban azért biztos vagyok, hogyha a gyerek kiakad az apukája elvesztése miatt, akkor az egyetlen, aki kicsit tud segíteni a fájdalmán, az az anyukája. Én nagyon szívesen kimegyek vele ha kell természetesen, de abban sem vagyok biztos, hogy jönnie kell. Tényleg nem tudom, ezért gondoltam, hogy szakembert kéne megkérdezni, de erről hallani sem akarnak és igazából bármit mondanék, letojnák, úgyhogy ezt a témát csak azért vetem fel, mert kíváncsi vagyok, mások véleményére, esetleg tapasztalatára.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook