Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 - 11 évesek Covid 19 elleni védőoltása. fórum

5 - 11 évesek Covid 19 elleni védőoltása. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
80. Channa* (válaszként erre: 76. - Intro74)
2021. dec. 3. 09:20

Nem szerettelek volna megnevezni, mert rendes vagyok;)


A probléma az, hogy te még mindig azt gondolod, hogy hinni kell egy gyógyszerben vagy nem, és kész.


És persze az, hogy hazugságokat terjesztgetsz.

Ez van.


Illetve, az oltás ellenesekkel az is a baj, hogy soha nem a valóságos tapasztalatukat osszák meg másokkal, hanem innen onnan összeolvasott vackokkal traktálják egymást és másokat.


Ha a saját környezetedben körül néznél, akkor rájönnél, hogy tévedsz sok dologban.


Én az elmúlt közel 2 évben csak a saját tapasztalatomat osztottam meg itt.


Tehát, nem hazudok több halottat, mint amennyi volt, nem hazudok súlyos kovidos eseteket pluszban, nem hazudok oltási reakciókat, és a legfontosabb, hogy csak olyat mondok el, amit a saját szememmel láttam és nem az ismerős ismerősének az ismerősinek az ismerősétől hallottakat terjesztem.


Így én továbbra is csak azt tudom elmondani, hogy több száz barátom, kollégám, ismerősöm van a családom mellett, akik oltatták magukat 2x vagy 3x és természetesen oltatlanok is vannak.


Különböző oltási reakciója volt ennek a körnek. Volt akinek semmi, volt akinek a karja fájt, volt aki belázasodott és fájtak az ízületei, volt aki elájult és volt akinek a haviját kicsit összezavarta, de senkinek nem tartott 2 napnál tovább ez a "más" állapot, egyedül a havit összezavaró reakció volt hosszabb.


A kötelezőkkel oltott ismerőseim is kb. ennyi oltásreakcióval rendelkeztek, amikor megkapták a kötelező oltásukat, pl. a BCG oltást vagy bármit.


Sok-sok ismerősöm volt már kovidos, az utolsó 3 hullámban kb. azonos számú. Pontos számot nem tudok mondani.


A második hullámban mindenki oltás nélkül lett kovidos, különböző tünetekkel. Szerencsére csak kb. 10 ismerősöm került kórházba és mind kijött.


A harmadik hullám elején még oltás nélkül lettek többen kovidosok, sajnos ekkor meghalt 2 ismerősöm, egy 52 éves nő és egy 62 éves férfi. Mindkettőre azt mondanátok, hogy úgy is meghaltak volna, így nem kár értük. Már volt oltásra időpontjuk, de sajnos előtte kórházba kerültek mással (baleset) és ott fertőződtek meg koviddal és már nem jöttek ki.


Kortól, nemtől, betegségektől függetlenül a többi ismerősöm él az is aki oltatlan volt és az is aki oltott. A harmadik hullámban a legtöbb ismerősöm eü intézményben fertőződött meg. 2 rokonom úgy volt kovidos, hogy a nagykönyv szerint, nekik meg kellett volna halniuk, mert mindkettő túlsúlyos, cukorbeteg, köszvényes, magasvérnyomásos és ráadásul az egyik pajzsmirigy beteg is és 76 éves volt akkor, a másik fiatalabb 55 éves. A 76 évesnek enyhe náthás tünetei voltak, az 55 évesnek semmi.


A harmadik hullám alatt oltott ismerősöm nem volt kovidos, csak oltatlan.


A negyedik hullám alatt talán kicsit több ismerősöm lett kovidos, akár 2 oltással is, de mindnek enyhe tünete volt. Az oltatlan ismerőseim közül 1 családtagom kórházba kötött ki és nem invazív? lélegeztetett volt 8 napig.


A személyes ismerőseim közül egyedül nekem van ilyen hosszan tartó szaglásvesztéses posztkovidom. A többiek rövid idő alatt visszanyerték a szaglásukat, max 1 hónap alatt, illetve elmúlt a fáradtság és ízületi fájdalmuk is 1-2 hónap alatt.


Tehát, mindenki jól van, kivéve a két elhunyt ismerős.


Nem győzködlek, mert ez egy nem személyes ismerősöd beszámolója számodra.

Ha oltatsz, akkor oltatsz, ha nem, akkor nem. A te egészséged semmiben nem befolyásolja az életemet, hacsak nem találkozol velem vagy ismerőseimmel személyesen. Remélem erre sosem kerül sor;)


Mivel én nem győzködlek, ezért tedd meg te is és a többiek is, hogy ti sem teszitek ezt másokkal, mert ha a ti ráhatásotok miatt valaki meghal, vagy valakinek meghal a gyereke pl., akkor az a ti lelketeken fog száradni, akkor is, ha csak megvonjátok a vállatokat a haláluk hírére.


Felnőtt emberek vagyunk, így döntésképesek. Hagyjátok meg mindenkinek a döntési lehetőséget a befolyásolásotok nélkül.

79. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 64. - Bellabi)
2021. dec. 3. 08:59

Pont a covid az ahol tudni mikor van járvány.

Június közepétől szeptember végéig

nincs. Amúgy boldogít minket. Ezért igen ott könnyű lenne kiszàmolni mikor kellene oltatni.

2021. dec. 3. 08:54

Nekem van egy olyan ismerősöm aki molekuláris biológus többek között pcr teszteken is dolgozik.

Elég volt vele fél órás beszélgetés, hogy azt mondjam inkább a jó öreg influenza oltás a gyerekeknek is mint ez sajnos csak a 2. oltásom után beszélgettünk.

Ha rákényszerítenek a 3.-ra akkor is inkább a kínai mint a többi.

Nem fogom részletezni mit mondott, de soha! nem oltatnám be pfizerrel egyik gyerekemet se!

2021. dec. 3. 08:54
Ismét elkanyarodtunk a témától, de a hasznos tanácsot adódóknak köszönöm a hozzászólásukat, mert segített a döntésben.
76. Intro74 (válaszként erre: 75. - Channa*)
2021. dec. 3. 08:04
Az a fórumtársatok azóta nem találkozott azzal az illetővel, így elég nehéz lett volna megkérdeznie tőle. És az a fórumtársatok nemcsak emiatt az eset miatt vakcinaellenes, ő már előtte is az volt.
2021. dec. 3. 07:49

Ááááá, nem hiszik el, hogy mindenki jól van!

Mert te ezt gondolod, ők meg nem és kész.

Egy kicsit sem zavarja őket, hogy te nem csak gondolod, hanem tapasztalod is.;)


Egyik kedves fórumtársunk azért vakcina ellenes, mert az ismerősének a valakije meghalt az oltás után néhány nappal 84 évesen. Persze, az oltás miatt, mert abban a helyzetben, amikor friss a gyász, hogy kérdezné már meg, hogy mi van írva a halottiba? Az olyan illetlen dolog, de hazudni sok-sok embernek, hogy az oltástól van az teljesen OKÉ.

Természetesen, azóta sem kérdezte, mert gondolom illetlenség továbbra is, a hazugságokkal ellentétbe...


De ha te az állítod, hogy az összes rokonod, barátod, kollégád, ismerősöd oltott és nincs semmi bajuk, akkor te hazug vagy, másban hiszel, és örülj neki, mert akkor nem mérget adtak be, hanem max. vitamint vagy placebót:DDDD


Kár velük foglalkozni! Biztos vagyok benne, hogy a családjuk sem az eszükért szeretik őket:DDDD

74. Channa* (válaszként erre: 68. - Ildi)
2021. dec. 3. 07:43

Mitől fura, hogy tudják, lesz 5. hullám?


Logika/matematika, stb.;)


Afrikában megjelent egy újabb mutáció, ami nagy valószínűséggel szintén el fog terjedni az eddigiekhez képest, azaz ez is ide fog érni, így elkerülhetetlen egy újabb hullám nálunk is, hiszen mire lecsengene a 4. hullám már ide is ér az új mutáns.


Az eddigiek is így voltak.


Az influenza is így van. Az, hogy valaki szeptembertől márciusig influenzásnak mondja magát, nem jelenti azt, hogy influenza vírusa van, max. a tudatlansága miatt emlegeti influenzának.

Az influenza jellemzően januárba ér ide hozzánk.

Ezt is tudják előre, így nem értem, hogy miért tartod furának a kovidnál...

73. Intro74 (válaszként erre: 64. - Bellabi)
2021. dec. 3. 07:36

Érdemes megnéznetek az alábbi beszélgetést. A 43. percnél Pócs dr. elmondja, hogy járványban nem oltunk, és Rusvai bólogat közben.

[link]

2021. dec. 3. 07:00
Azért a média jól félre tud vezetni embereket. Tudnak úgy ferditeni, hogy saját malmukra hajtsák a vizet. Sok ember megvezethető,mert jó nekik a káosz???Én egyet tudok saját tapasztalat és mivel körülöttem zajlik/zajlott nincs kétségem.Egeszsegugyis ismerősöm elsőként oltott. Persze a családja nem volt az.A covidos csaladtagjait ápolta, volt akit elvesztett. Egyedül rajta nem ment át a vírus, pedig ő ápolta a betegeit. Azóta szinte mindenki oltott körülöttem és köszönik jól vannak. Nem beszélve arról, hogy nyugodtabbak is, ha netán elkapnák a fertőzést ők megtettek mindent.Ez nekem meggyőző és nem tantorít el a sok sarlatán butasága. Inkább csak megdöbbent, hogy lehet ennyi marhaságot kiagyalni.
71. Ildi (válaszként erre: 65. - Bellabi)
2021. dec. 3. 05:21
Ha ez lett volna a cél,akkor nem állitjak választás elé az eüsőket,igy sem voltak sokan. Most ua. teszik a tanárokkal. Az oktatás züllesztése. Szted érdekli őket ott fent h milyen az ellátás,vagy mi van a betegekkel? Igen,minnél kevesebb haljon meg,és ne legyenek leterhelve. Ehhez vissza kellene hívni az elküldött eüsöket,illetve csak ismétlem már de létezik egyéb ok is korhazba kerülésre mint a kovid.
70. Ildi (válaszként erre: 68. - Ildi)
2021. dec. 3. 05:09

Bocs,Tamás Dankó. [link]

Szintén nem sarlatán:)

69. Ildi
2021. dec. 3. 05:03
68. Ildi (válaszként erre: 64. - Bellabi)
2021. dec. 3. 04:54
Kerdezz rá Tamas Dohától pl. Ha nem tudod ki,járj utána. Milyen fura nem h tudjak előre h lesz 5.hullám is?:) Nézegesd a cepi oldalat,2017 ben alakultak,de előre tudták ezt:)
67. Ildi (válaszként erre: 65. - Bellabi)
2021. dec. 3. 04:41
Az eüt itt szétcsapták. Nem másba kellett volna tolni a lóvét,hanem pl az eübe. Cél h mki magánhoz járjon.
66. Ildi (válaszként erre: 65. - Bellabi)
2021. dec. 3. 04:38
A cél az lenne ha nem azt művelnék mint tavaly,h csak ez a szájbatekert covid létezett és akkor még mostohanagyapám is élne.( Korházkisöprés) Nem fogadták,szívproblémai voltak,mikor jött a mentő késő volt. Lányom lesérült edzésen. Kaptunk időpontot,Szeged Új Klinika. A doki örült h végre páciens. Akkor még beszélhetett. ( Na nem rögtön volt az az időpont..) a korhaz tök ures volt! Olyannyira ráértek h még a röntgent is megcsinálták. Míg vártuk az eredményt,lenti részleg,jött mentő,üresen,vigyorogva mentek az autómatához. Visszavittuk az eredményt amint megkaptuk,doki mondta h majd megnézni,kérjünk lent időpontot. Nos akkor már nem tudtak adni,kérték hívogassam ôket.Lányom térde fájt egy hónapig az időpontig,majd utána is,de mire fogadták volna végre ,szerencsére elmúlt a probléma. De ugye csak kovid létezik..amiről saját tapasztalatból tudom h nem mki kerül korházba és fertőződik meg,vagy észre sem veszi,oltatlanként. Az oltatlanok meg ugyanúgy adóznak,tehat ez sem kell rájuk verni h ők terhelik le az eüt,miközben oltottak ellátása is oltatlan adójából is van. Tegnap fogászaton símán ellatott a dokim ,körzeti/ magán, szerencsére ő azon dokik egyike aki nem papol. Sőt! De ua vonatkozik a házira is. Apropó házidoki. K.M aug 9 rendelete óta,mind a gyerek,mind az enyém elvonult🤔így jött helyettük másik kettő. Mivel a covid kontaktság miatt érzekeztem velük,kellemes meglepetés volt az h bizony szerintük is létezik más betegség,és sok mindent tulzásnak tartanak!
65. bellabi (válaszként erre: 61. - Ildi)
2021. dec. 3. 04:16

Nem. A cél az, hogy minél kevesebb ember haljon meg, ne terhelödjön túl az egészségügy és ne lassuljon be a gazdaság.


Amúgy ezek olcsó vakcinák, 5000 -18 000 Ft között mozognak. Egy kórházban lévö covid beteg napk gyógyszetadagja 600 000-800 000 Ft körül van. Az jobb business lenne a gyógyszergyártóknak.

64. bellabi (válaszként erre: 60. - Ildi)
2021. dec. 3. 04:12

Légy szíves mondd meg, hogy melyik orvosi könyvben olvastad, hogy járványhelyzetben nem oltunk. A vakcinainfó orvosai erre nyereményjátékot is hirdettek, senki se találta meg. Ha Te igen, szólj, szerintem még nyerhetsz vele.


Arra azért kiváncsi vagyok, hogu mégis mikor kellene oltani? Elötte, amikor még senki sem tudja, hogy lesz járvány és milyen? Vagy utána miután a népesség nagy részén végigment egu csomó áldozstot szedve, akik oltva megmenekülhettek volna? Apropó, nyáron oltakoztál, akkor nem volt járvány?

63. Ildi (válaszként erre: 62. - Bellabi)
2021. dec. 3. 04:09
Sztem nézz nála jobban szét még:) Amúgy lattad azt amikor T.L. hogy leiskolázta Boldogkőit?:)
62. bellabi (válaszként erre: 58. - Ildi)
2021. dec. 3. 04:05

Ezt Lehota egy nem lektorált, orvosi vagy tudományos szaklapban meg nem jelent cikkböl vette... A hsz-ekböl derül ki.


Figyelj, mielött elhiszel valamit, nézd már meg a forrást. Milyen szaklapban jelent meg, lektorálták-e, stb.

61. Ildi (válaszként erre: 59. - Bellabi)
2021. dec. 3. 04:02
Amúgy készülj mert tuti lesz a 2 vakcinások tábora is,akik nem fogják felvenni a 3.- at, nyilván okkal. Így ők is oltatlannak fognak számítani. Az a cél h pörögjön a biznisz.:)
60. Ildi (válaszként erre: 59. - Bellabi)
2021. dec. 3. 03:57
Ne nekem reklamálj hanem a kutatónak:) itt a profilja,szemezgess:)) Jah h az nem megy? :) Tudod,nem keves halt meg tőle,se nem keves embernek lett egy élette baja,de sebaj,az oltás működik,szted! Fujjad az okosságot a rusvai,boldogkoi( tóth valójaban) szlavik szerű lényektől, aztan szurasd magad 4-5- 6 havonta,nem érdekel. Ja,jarvanyhelyzetben sem oltunk,de nyilván ezt sem tudod:)
59. bellabi (válaszként erre: 55. - Ildi)
2021. dec. 3. 03:49

Hiteles források? Bocs, de annyi zagyvaságot hordasz össze, hogy az már fáj.


Ausztráliában és Új -Zélandon kevesebb a halott, mint bárhol máshol a világon. Nekem és még sok másnak is simán megérné lemondani pl az éttermezésröl, ha cserébe nem azon kéne gondolkoznom, hogy eltemetem-e a krónikus beteg anyukámat vagy a még ndm oltható gyerekemet, ha csak oda megyünk, ahova fontos.


A Pfizet dokumentumai teljesen nyilvánosak.


Súlyos oltási reakciót pedig statisztikai módszetekkel vizsgálhák és felettébb ritka. Nyilván, ha beoltasz 1 milliárd embert, akkor lesz aki meghal oltás után, mint ahogy 1 milluiárd emberböl akkor is meghalnánsk vslamennyien, ha 1 milliárd olyan embert néznél, aki evett már uborkát. A lényeg, hogy a Pfizerrsl oltott 1 milluárdból nem halnak meg többen, ming a nem oltottból oltás után.

58. Ildi (válaszként erre: 56. - Bellabi)
2021. dec. 3. 03:46
[link] Letoha Tamás oldala,és link is ott van.
57. Ildi (válaszként erre: 54. - Bellabi)
2021. dec. 3. 03:44
Kötelezővé? Van az Ovi.egyezmény! Egy ország sem meri kötelezővé tenni..szted miért? Onnantól övék a felelősség. Így marad a kampány,pánikkeltés,zsarolás,stb. Apropó az Eu Tanács már kártalanitasba kezdett.
56. bellabi (válaszként erre: 51. - Ildi)
2021. dec. 3. 03:38

Ez teljesen értelmetlen. Google fordító? Van eredeti cikl? Hol jelent meg? Nem igazán értem pl, hogy mik között nincs szignifikáns különbség, mert az 5 nap és a 13 nap között biztosan van. De mi a 3. 5 nap?


Lehet, hogy van értelme, de ahhoz valszeg látni kéne az angol eredetit.

55. Ildi (válaszként erre: 53. - Bellabi)
2021. dec. 3. 03:38
Igen,valóban,ezt elfelejtettem. Viszont Amerikában nem engedélyeztek Biden tervét,sőt ,be is perelte csomó allam. A beoltatod magad forumban megtalálod az amerikai adatokat,már belinkeltem hivatalos fórumról h mennyi is a mellékhatás,haláleset,kor,nem,minden ott van. Még nem a teljes,mivel jelentik folyamatosan. A teszteket betiltották több helyen( itt megsemmisítettek). A Pfizer titkositotta az össz dokumentumot ( fura,nem?) Az osztrák vakcinakancellár szépen le is mondott pénzügyminiszterestől,eddig bírta,a tömeg bizony nagy úr és a düh. Az ausztrál kormány szintén bajban. Így járnak akik fenyegetőznek...:)
54. bellabi (válaszként erre: 47. - Ildi)
2021. dec. 3. 03:32

Orvosok túlnyomó többsége kérte az oltást. A rendörök, tüzoltók, bölcsészek stb véleménye meg nem releváns.


Igazad van, nem kéne uszítás, fenyegetés, pénzjutalom. Egyszerüen kötelezövé kellett volna tenni. Ahogy a gyerekkori védöoltások sem választhatóak, ennek sem szabadna annak lennie. Sajnos azonban orvosok helyett politikusok vezetik a járvány elleni védekezést.


Amúgy ilyen durva járvány 100 éve nem volt a fejlett világban, 50 éve volt a polio, kb negyedakkora halálozással, mint a covid. De persze ott is volt ellenállás az oltással szemben, csak internet híján kevésbé terjedt a hülyeség. Na meg éppen kommunista diktatúra volt, ôk kicsit más módszereket alkalmaztal a közösség szabályait be nem tartókkal szemben.

53. bellabi (válaszként erre: 47. - Ildi)
2021. dec. 3. 03:20
A Pfizer engedélye már végleges. Amúgy még a vészhelyzeti engedély alatt több ember kapta meg, és így nagyobb mintan vizsgálták a hatékonyságát és biztonságosságát, mint a legtöbb gyógyszernek. A szívizomgyulladás pl 1 esetben fordul elö kb 100 000 oltottból, súlyos 1-szer lesz 1 millió oltottból. Ilyen ritka mellékhatásokat látnak a kutatók a nagy minta miatt.
52. Ildi
2021. dec. 3. 00:47
A véleménye meg ez: A zéró-Covid veszélyes és drága fantázia. Prof. Jay Bhattacharya és Prof. Donald J. Boudreaux. Wall Street Journal. "A Covid-politika mögött meghúzódó probléma nagyrészt abból a fantáziából ered, hogy a vírus kiírtása lehetséges. A világjárvány által keltett pánikot kihasználva egyes kormányok (ld. Ausztrália és Új-Zéland) és a velük együttműködő média a zero-Covid hamis igéretét arra használták, hogy önkényes lezárásokat érvényesítsenek a polgári szabadságjogok durva megsértésével egyetemben."
51. Ildi (válaszként erre: 49. - Egomanyus2)
2021. dec. 3. 00:43

Mutatok valamit,Letoha Tamástól aki a Pfizerrel dolgozik együtt,többek közt. Nem Pfizerrel van oltva,de ezt csak úgy mellékesként jegyzem meg.Ha kérdezed miért ,magukat nem oltjak az ott dolgozók. Maguk csicseregték el. Letoha Tamástól és nővérétől Letoha Annamáriától külföldi kutatók is vettek át anyagot. Szóval:

Napokig gondolkodtam, hogy megosszam-e az amerikai CDC kutatócsoportjának november 12-én közzétett eredményeit. Először ezeket a cikkeket azért osztottam meg, hogy a velem együtt dolgozó kollégák lássák a legújabb tudományos eredményket. Amire egyre több ember felfigyelt. De közben ez a terület mára olyanná vált, mint a vallás, mindenki azt látja bele, amit a hite diktál, tele irracionális feszültségekkel. De itt mégiscsak az USA legnevesebb infektológusairól (CDC) van szó, akik ezzel a tanulmánnyal több, köznapi beszédben elterjedt dogmát is ledöntöttek (ti. fertőzőképes Delta variáns valóban kitenyészthető, még magas oltottság mellett is az összezárt emberek egymásnak átadják a vírust). És bármennyire nem örülök az eredményeknek, de erről szól a tudomány. És mikor a tudomány racionális metodikák alkalmazásaval leirja, hogy bizonyos elvek szerint mégsem lehet bűnbaknak kikiáltani egy embercsoportot, azt közzé kell tenni. Mert a tudomány komplexebb annál, minthogy ki tudjam jelenteni: az oltatlanok veszélyeztetnek. Engem, az oltottat.


"Jelenleg nem ismert, hogy a SARS-CoV-2-vel fertőzött beoltott személyek milyen mértékben járulnak hozzá a fertőzéshez, ezért a CDC kutatócsoportja magas oltottságú szövetségi börtönben SARS-CoV-2 Delta variáns kitörése után felmérte a vírusterjedés markereit a Janssen/Moderna/Pfizer vakcinával beoltott és be nem oltott személyeknél. A megerősített SARS-CoV-2 fertőzésben szenvedő bebörtönzött személyek 10 egymást követő napon keresztül adtak orrkaparék-mintákat, és kérdőíven jelentették be a tüneteket. A vizsgálatban résztvevő 95 személy (82% teljesen beoltott, 18% nem oltott) által adott 978 orrkaparék mintával a kutatók RT-PCR, vírus teljes genom szekvenálást és vírustenyésztést végeztek. Az RT-PCR-pozitivitás és a vírustenyészet-pozitivitás időtartamát túlélési analízissel értékeltük. Eredmények, akik közül. Az RT-PCR illetve a kitenyésztett vírus pozitivitás időtartamában időtartama (medián: 13 nap; p=0,50 illetve medián: 5 nap és 5 nap; p=0,29), alapján nem volt szignifikáns különbség a teljesen beoltott és a nem oltottak közt. A teljesen beoltott résztvevők körében a tenyésztési pozitivitás általános időtartama rövidebb volt a Moderna vakcinát kapók körében, mint a Pfizer (p=0,048) vagy a Janssen (p=0,003) vakcinában részesülők körében. Mivel ez a terület folyamatosan fejlődik, a klinikusoknak és a közegészségügyi szakembereknek a SARS-CoV-2 (Deltával) fertőzött, beoltott személyeket nem kevésbé fertőzőnek kell tekinteniük, mint a be nem oltottakat."

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook