Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4napja kihúzták a rágó fogam, igaz nagyon nehezen, vésték, de azóta fáj a helye, normális? fórum

4napja kihúzták a rágó fogam, igaz nagyon nehezen, vésték, de azóta fáj a helye, normális? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 5. 22:01

hát szar,nekem is húztak 4 fogat már ,ennek a párját is,de az nem fájt,egyböl ki is jött..

most nemtudom a doki hibája e vagy nem,mert való igaz a fog elágazó ,kampós volt,de lehet nemvolt meg a kellö tapasztalata és ezért fáj ennyire...

soha semmilyen darab nekem nem mardt bent. nemis hallottam erröl ezidáig_

21. makrai.lilla (válaszként erre: 19. - 852308703c)
2009. ápr. 5. 21:59
neked mit húztak?6ost???
20. moncsicsi83 (válaszként erre: 15. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 5. 21:57

Ez a jobb oldali bölcsességfogam húzása után volt. Erről húzták először, mert az alsót vésni kellett. Azt hittem begyulladt, így a cataflamot ettem 4 óránként, illetve tisztítgattam, corsodyllal öblögettem. 2 hét múlva mentem a másik oldalon húzatni a bölcsifogakat, akkor egy rezidens vagy mifene nézett meg és egyből rámondta, hogy begyulladt, nem is foglalkoztak vele többet. Így maradtam magam. a 3. héten amikor már lökődött ki a szilánk már nem fájt annyira, viszont 2.5 hétig töményen cataflamoztam, vagy amikor az nem volt donalgint ettem.


Jah, az arcom az enyhén fel volt dagadva...

2009. ápr. 5. 21:56
A multkor amikor nekem kihuztak 8 napig iszonyuan fajt...:( nagyon nehezen szedtek ki...;( nem mondhatom hogy normalis de nekem 8 napig fajt..:(
2009. ápr. 5. 21:38

na ja még 1 hét nem telt el de legalább érezném hogy javul.de nem...ugyanugy fáj,

tgnap is bevettem a cataflant 11fele,éjjel 4-5 fele már arra keltem h fáj.

akkor meg nem veszek be gyógyszert éh gyomorra.

17. nonoyoyo (válaszként erre: 16. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 5. 21:34
nekem dokinő egy hetet mondott gyógyulásra, viszont utána is éreztem még valami csontszilánk félét. felhívtam, hogy valami bibi lehet, de azt mondta az a "csontszilánk érzés" természetes és el is múlt az is pár nap múlva. szóval 2 hét alatt rendbe lesz ha nem gyulladt be és nem maradt benne semmi legalábbis saját tapasztalat alapján
2009. ápr. 5. 21:28
dehogy van begyógyulva elég nagy luk van még
15. makrai.lilla (válaszként erre: 14. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 5. 21:27

és ugy is nézett ki mint akinek be volt gyulladva ???feldagadt az arcod ?

naponta kell járni olyankor tisztitásra??

nem, a csontszilánk nem láccik rtg en ha pici,max a gog gyökér darab, ezt doki mondta nekem...

hurrá

csak nekem 2 hét mulva elkéne utazzak rewpcsivel...ha netán itt ujra felnyitja stb,le is fujhatom az utat...

basszus

ez sokára gyógyul,nem?

neked 3hétig erösen fájt ?miért nem mentél visssza elöbb?????????

2009. ápr. 5. 21:23

Én cataflamot szedtem. Hogy mit lehet tenni ilyenkor? Azt nem tudom. én bevallom masszíroztam egy kicsit -tudom nem szabad- de akkor is jobb volt, főleg ha felfelé masszíroztam. Valószínű, hogy a szilánkot nyomtam kifelé.

A csontszilánkot is kellene amúgy látni a röntgenen, nem? Nekem nem nézték meg, ráfogták egyből, hogy be van gyulladva. Aztán egyszer csak az előtte lévő fog oldalánál felcsúszott... Amúgy szerintem ha röntgenen látják -szerintem kellene- akkor valószínű felnyitják. Habár szerintem Neked még nincs begyógyulva. Ilyen gyorsan nem gyógyul be. Vagy igen?

13. makrai.lilla (válaszként erre: 12. - Erdei gyümölcs 13)
2009. ápr. 5. 21:22

nem ettem aznap!!!tuti nem ettöl.

énis a bent maradós dologra tippelek.

de a csontszilánk hogy jön ki??

2009. ápr. 5. 21:20
Több okból fájhat a helye. Ha hamarabb ettél, belemehetett az étel, és gyulladásba van.Az is előfordulhat, hogy egy pici szilánkdarab maradt benne. Menj vissza az orvoshoz, ha pár nap mulva sem szünik meg a fájdalom.
11. makrai.lilla (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 5. 21:11
énis erre tippelek de hát ezt nem nekem kéne eldönteni.de 3hét az sok idö....a csont szilánk viszont nem láccik röntgenen ez a baj.......akkor mi lesz?ujra felnyitják a sebet????
2009. ápr. 5. 21:10
amugy ti ilyenkor mit szedtetek?a sok cataflam sem jo ,és gondolom késöbb nemis hat majd
2009. ápr. 5. 21:09
Ha vésték is nem lehet, hogy benne maradt egy kis szilánk? Nekem is húztak már rágófogat, de semmi fájdalom nem volt 1 hét után. Viszont a bölcsességfogaimnál az egyikkel megszenvedtem. Kiderült 3 hét után, hogy szilánk maradt benne, kilökte a szervezetem-szerencsére
2009. ápr. 5. 21:04

hát nemtudom,nekem húztak 3 bölcsességet egyik már aznap este sem fájt!!!!!de max 2 nap...attól ffélek vmit elbasztak...a doki egy elég fiatal kis orvos volt...aki elég sokára szedte ki...kettévágta és ugy

azt hallottam vagy bent maradt egy kis csont szilánk vagy fogmeder gy. lett !!!csak nem....

de nekem még rendesen lüktet.

és azért gondolom h nem normális mert furcsa izt is érzek a számba..és csüt egész jó volt2 napra rá lett rosszabb.

de az arcom pl nem duzzadt.

2009. ápr. 5. 21:02

igen, ez normális, mert a kihúzott fog melletti fogak gyökerei picit elmozdulhattak, és meg kell találniuk újra a helyüket. 1-2 hét alatt elmúlik.

Jobbulást Neked!


U.i.: Sebgyógyulásra nekem Blend-a-Med Clorhexamedet ajánlott a régi dokim, a mostani azt mondta, magától begyógyul.

2009. ápr. 5. 21:02
Nálam előfordul olyan, hogy a helye "nyilal". Biztos valami ideg lehet, mert már régen begyógyult.
5. szanád (válaszként erre: 2. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 5. 20:57

sőt még tovább is fájhat mint egy hét....vagy kettő....

jobbulást...

nekem egyszer húztak fogat , és még egy hónap után is fájdogált...

2009. ápr. 5. 20:56
Normális sajna! Nekem volt vagy két hét mire begyógyult... :s szilánkokra figyelni kell!
2009. ápr. 5. 20:54
Igen. Nekem több, mint 2 hétig fájt.
2. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 5. 20:52
4 napja??? Nem akarlak elkeseríteni, de még 1 hét múlva is fájni fog. Jól megszenvedhettél vele....Jobbulást!!!
2009. ápr. 5. 20:47

e hét szerdán kihúzták a legnagyobb görbegyökerü rágófogam,ami nagyon nehezen jött ki,kb 25perc..vésni is kellett,,azóta fáj a helye,normális ez?más foghúzásomnál sosem volt probléma.

mindent betartottam,nem szivogattam,öblögettem,tisztán tartom,nem értem mi lehet a baj.

bentmaradt volna valai darab vagy csak ennyire elhúzódó a fájdalom??antibiotikumot is szedek napi 3at !!!

kérlek segitsetek mielött visszamegyek dokihoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook