Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4hónapos kislányom ritkán bebandzsít egy pillanatra, ez normális? fórum

4hónapos kislányom ritkán bebandzsít egy pillanatra, ez normális? (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 5. 07:16
Mégis miket vártok egy néhány hetes apróságtól? :D Hogy úgy nézzen a fejéből kifelé, mint egy egyetemi tanár? :D Örül, ha sikerül fókuszálnia, mindent tanulni és gyakorolni kell... :D
2011. márc. 28. 13:21
Hú most megnyugodtam én is, az enyém is néha bebandzsit,igaz ő még csak 7 hetes de már kezdtem aggódni.
2011. márc. 28. 11:46
Szia!Természetes, hogy néha-néha bandzsítanak a babák!Ez 1éves korig normális, hiszen addig még keresi a 2szem egymást!Lehet "tornáztatni" a szemeit,de javarészt akkor is megesik az ilyesmi!:)Kb.11hónapos kora körül ellehet vinni gyermekszemészhez...valószínűleg vissza fog rendelni 1hónap múlva, és akkor fog tudni biztosat mondani erről a dologról!Ha pupilla-tágító vizsgálatot javasolnak,jól gondold át!Én senkinek sem ajánlom ilyen pici babáknál/feleslegesen!!!Remélem sikerült valamennyit segítenem!Szia!:)
2009. febr. 24. 14:47
Szia, én valamelyik kismamában olvastam, hogy kb. 6 hónapos korig előfordulhat babáknál, természetes jelenség...
2008. febr. 13. 08:41

Voltunk tegnap oltáson, rákérdeztem.Azt mondta, ilyenkor ez még normális, ha sokáig egy irányba néz a szemük, akkor produkálhat ilyet, elfárad. Figyeljem, és ha ez még később is előfordul, akkor kell elvinni szemészhez, kb.7 hónaposan tudják már megvizsgálni, ilyen picinek még nem. :)

Az egyik fényképen vettem csak észre, azóta nézem. Ha vmilyen játékot mozgatok a szeme előtt, vagy én dőlök jobbra-balra, akkor mindkét szeme egyszerre mozog. Azért tornáztatom továbbra is a szemét, és remélem nem lesz semmi gond.

Szép napot mindenkinek!

2008. febr. 4. 14:54
Köszi a véleményeket, aranyosak vagytok! Jövöhéten megyünk oltásra, majd megemlítem a dokinak!
2008. febr. 4. 14:34
mi is ezt lessük folyamatosan, 8 hónapos.
2008. febr. 4. 14:34

szerintem,ha csak egy pillanatra és ritkán,normális.még gyenge a szemizom.

a fiaim is csinálták,én elvittem öket szemészhez..a doktornö ugyan ezt mondta.ja és mozgas neki játékokat,hogy kövesse a kis szemével..erösödik a szemizom.és persze fejleszted is vele:)

viszont, hogy teljesen megnyugodj azért nem árt a dokinak megmutatni.remélem nem lesz semmi baj.

2008. febr. 4. 14:33

Szia virág1009!

Az én lányocskám már 9 éves lesz, de jól emléxem mikor ennyi idős volt rám is a frászt hozta!hidd el normális dolog!de hogy teljesen megnyugodj mondd el a gyermekorvosnak!meg fogja vizsgálni.de nem lesz baj!!!!!!!!

2008. febr. 4. 14:32
igen, nálunk is ez volt, sokáig. De ha nagyon aggódsz, akkor a dokival beszéljél, és vidd el megvizsgáltatni. Mi sem lettünk bandzsák, csak aranyosak.
2008. febr. 4. 14:26
4hónapos kislányom ritkán bebandzsít egy pillanatra, ez normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook