Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 40 fokos láz fórum

40 fokos láz (beszélgetős fórum)


1 2
37. Jk
2011. febr. 11. 14:26
reggel hatkor produkáltaaz újabb negyven fokot, de már hamar lement a sziruptól. Azóta lázmentes. bár tegnap is a délutáni alvás után lett nagy láza. ugyhogy most várunk. előrelátóan kértünk időpontot estére a dokihoz.
36. 91d4989ab9 (válaszként erre: 33. - Pmjudit)
2011. febr. 10. 17:24
igen igen fontos hogy ki ne száradjon
35. Jk
2011. febr. 10. 17:23
na köszönöm csajok. megyek most foglalkozom velük jobban. köszi a válaszokat, biztatást
34. 91d4989ab9 (válaszként erre: 29. - Jk)
2011. febr. 10. 17:23
ha kuppot adsz töröld meg kicsit előtte egy zsepibe majd picit vizezd be
2011. febr. 10. 17:22

Kúp + vizes törzsborogatás - 3x egymás után 10 perc közte - biztosan segí és próbáld itatni mindegy mit, csak igyon, viszont ne erőltess egyszerre sokat, többször kortyokat.

Jobbulást kívánok!

Írd meg ha jobban van!

32. Jk (válaszként erre: 31. - Pocakmanci)
2011. febr. 10. 17:21
hm. jó ötlet.
31. Pocakmanci (válaszként erre: 29. - Jk)
2011. febr. 10. 17:19
naná. nálunk úgy kell lefogni. mivel azonban ez nem játék,nem érdekel, szadizom. :))) muszáj beadnom. mindig kap utána egy vigaszdíjat, általában kifestőt tartok otthon ilyen célra.
30. Jk
2011. febr. 10. 17:18
egy hete taknyol. mindkettő. aztán jött ez a magas láz. más tünet nincs.
29. Jk
2011. febr. 10. 17:17
elkezdett vacogni akkor kiszedtem. egyébként a fürdőre úgy tudom rávenni, hogy akkor nem kell kúp. nagyon utálja a kúpot.:(
28. Pocakmanci (válaszként erre: 27. - Jk)
2011. febr. 10. 17:17

NEM LESZ SZÖRNYŰBB!! majd kúpot adsz és gyorsan leviszed, mert gyakorlott leszel. előbb jöjjél rá, hogy mi okozta.


ha hány is utána, akkor hányáscsill. is kéne.

ha semmi, csak több napig láz, majd később felső légúti betegség, akkor lehet, hogy influ.


ha totál semmi, de harmadnapon pötty, akkor háromnapos láz.

27. Jk
2011. febr. 10. 17:14
na jó! nem pánikolok. megnyugodtam. most jól van. számitok rá, hogy a pici is elkapja. az még szőrnyűbb lesz... jajjj.
26. 91d4989ab9 (válaszként erre: 21. - Anname)
2011. febr. 10. 17:14
nem vacog benne annyira nem kell lehüteni, nálunk a gyerek mondta hogy anya még tegyünk bele hideget
25. Pocakmanci (válaszként erre: 23. - Jk)
2011. febr. 10. 17:13

Akkor majd ha itthon jársz, akkor Germicid kúpot írass, mert én nem régen azt adtam az 5 évesemnek. A doki előre elmondta, hogy kevés az 5 évesnek egy kúp, de felírja, csak adjak kettőt. Nem kellett egyébként kettő, simán hatott az egy is. És baromi gyorsan, nem kellett 30-40 percet várni. Azért ezt a kúpot javaslom, mert ez évekig eláll hűtőben, míg a Nuraminozopheum lejár kb. 6 hó alatt.


Amit még megfigyeltem, hogy a Panadol kicsit hamarabb hatott a gyerekemnek.


Egyébként hányásra sem adnak nektek Daedalonettát? Mert az enyém pl. tök hányós, és anélkül nem tudnék létezni.

24. 91d4989ab9 (válaszként erre: 17. - Jk)
2011. febr. 10. 17:11

anyosom doki, ő is mindig azt mondja hogy láznál fürdő kell az a leggyorsabb plusz gyógyszer


nálunk hasmas meg hányás is volt utána , elkapta a nagyobb is, közben a torkuk is bepirult

23. Jk (válaszként erre: 18. - Pocakmanci)
2011. febr. 10. 17:11
megnéztem. van kúpom!! je. este ha gáz vanbevetem. köszi. picit nehezen tudnék most szerezni. itt nem kapható kúp. legalábbis még nem találkoztam vele. nem ajánlják. de ezen már nem lepődöm meg. sokminden nem kapható ami gyerekápolással kapcsolatos.
22. Pocakmanci (válaszként erre: 19. - Jk)
2011. febr. 10. 17:10

bocsi, ezt nem tudtam. elsiklottam efelett.


ha tudsz, akkor írass fel kúpot, külföldön is vannak nuraminozopheum és társai kúpok. azok ilyen esetben sokkal hamarabb és biztosabban hatnak. (pl. hányásnál nem hányja ki)


számíts rá, hogy a picike is elkapja.

21. Anname (válaszként erre: 10. - Pocakmanci)
2011. febr. 10. 17:10

És ha influenza?A doki sem tud vele mit csinálni..annyit mond csak,hogy c vitamin,bő folyadék,pihenés.Gyógyszert nem fog vírusra felírni.


Én ajánlanám még a bokára,fejre,csuklóra hideg borogatást.Régen én is fürdőztettem magas láznál a lányaimat,de olvastam itt a Hoxán egy topicot,és azóta nem pánikolok ha magas a lázuk.Pedig mostanság nekünk is bejátszottak a 40 fokok.Én szirupot adok,ha engedik borogatást,és próbálok türelmesen várni amíg hatni kezd valamelyik.

Borzasztó lehet szegény gyereknek betegen,fos közérzettel ülni a hideg ( az ő testhőmérsékletéhez képest )vízben.Ha meg ráadásul vacog is benne,akkor megette a fene az egészet,mert akkor hatástalan az egész.


Jobbulást kívánok nektek.Azért ha esetleg el kezd hányni akkor irány kórház.

20. Pocakmanci (válaszként erre: 17. - Jk)
2011. febr. 10. 17:09
Jól van akkor. Én ilyenkor fülben és fenékben mérem, ha nem vagyok biztos a dolgomban. Figyelgesd majd éjjel, mert 4-5 óra múlva elmegy a hatása a gyógyszernek.
19. Jk (válaszként erre: 15. - Pocakmanci)
2011. febr. 10. 17:07
külföldön vagyunk. itt ez van.
18. Pocakmanci (válaszként erre: 14. - Jk)
2011. febr. 10. 17:07

Teljesen átérzem a helyzetedet! Én egyszer ugyanígy kihívtam az orvost, mert úgy éreztem, hogy nem vagyok ura a helyzetnek, és még egy csecsemő is akadályozott. Hányt akkor a nagyobb, mint a murikutya.


A magas láztól félnék, esetleg hívd ki, mondd, hogy nem megy le neki. Kérdezgesd, hogy fáj-e valamije.


Lassan hatnia kell a Nurofennek, de van, hogy 40 perc is kell neki.


Majd tarts otthon feltétlen kúpot, a Germicid (vagy melyik) olyan, hogy hosszan szavatos, írass fel és legyen a hűtőben. Ilyenkor nicns mese, ezt kell felnyomni és gyorsan hat.

17. Jk
2011. febr. 10. 17:06

egyébként köszönöm, hogy gyorsan válaszoltatok.

most lement a láza 38-ra és kezdi jól érezni magát. hűtőfürdő 39-re vitte le, aztán vizesruháztam miközben nektek irogattam. most pedig elment rajzolni, tehát jól van.

16. 91d4989ab9 (válaszként erre: 11. - Jk)
2011. febr. 10. 17:06

a szájban mért értékből kicsit le kell számolni pár tizedet


tesom kislánya is 3 éves neki két hete volt ugyanez , ő is csak hütőfürdővel tudta levinni a szirup csak lassan később hatott.


37fokos vizet kell engedni bele a gyereket és lassan engedni hozzá a hideget, ahogy ment le a láza egyre élénkebb lett, jo sokat ült benne, a végén már énekelt, egész éjjel figyelték utána de akkor már elég volt a gyógyszer

2011. febr. 10. 17:04

KÖTELEZŐ FOGADNIA ILYEN MAGAS LÁZZAL!

lóf...t kell időpont! tetves dokik! :/


ha van otthon más hatóanyagú kúpod (pl. Nuraminozopheum, vagy Germicid), azt használhatod még.

14. Jk (válaszként erre: 12. - Pocakmanci)
2011. febr. 10. 17:04

de lehet. nincs más tünet.

ja és van mellette egy egy éves pici, ami szintén neheziti a rohanást akárhová.

13. Jk
2011. febr. 10. 17:03
jaj gyerekek én is az orvoshoz rohannék egyből, de ez a válasz most nem segít. felhívod, időpont stb, bonyolult. kórház meg nem fogad, előbb orvos. szar a magyar eü, de legalább érteni. itt még nem értjük.
12. Pocakmanci (válaszként erre: 8. - Jk)
2011. febr. 10. 17:01
nem lehet, hogy háromnapos lázatok van? vagy más tünet is van?
11. Jk
2011. febr. 10. 17:01
három éves. szájban, és homloklázmérőn.
2011. febr. 10. 17:01
Miután az influenza pl. nem vicc, kórházba kéne vinni. Értem én, hogy nem csinálnak ott sokat, meg mást, én sem viszem már hányással orvoshoz soha, de ha indokolatlanul magas a láza, akkor influ szezonban eléggé bef..nék és mennék vele orvoshoz.
9. Baby0309 (válaszként erre: 5. - Édesmandula)
2011. febr. 10. 17:00

Lehetséges!

Velem szerencsére nem fordult elő ilyen(nem is szeretném),de ismerem magam és én ha nem tudnám saját magam levinni bepánikolnék sajnos!

Reméljük akkor a hűtőfürdő hatásos hamarosan!

8. Jk
2011. febr. 10. 17:00

harmadik napja "játszuk" ezt a lázat. voltunk dokinál. elméletileg vírus. nem tudnak mit tenni.

a helyemben én is rohannék dokihoz, korházba, de jelenleg külföldön élünk és hiába van orvos ááá mindegy hosszú elmagyarázni. nem olyan egyszerű.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook