Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 40 feletti fogyókúrázókat keresek! fórum

40 feletti fogyókúrázókat keresek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. okt. 4. 15:18
Irtam naplót, étrendet és kajákat kalóriával.
2009. okt. 4. 15:17
Szerintem nem minden reggel igyál zöld teát, nekem is volt problémám ezzel és mályva teát ittam, nagyon jó lett. Az ételekből pedig mi a második héten már többet kaptunk.
41. 943ca15687 (válaszként erre: 40. - Princes47)
2009. okt. 4. 14:53

Én is úgy szoktam:) Pontosan kiszámolom a tápértéket és úgy osztom be magamnak.

A bajom az, hogy nagyon lenn vagyok most kalória ügyileg..ott 600-700 között és szeretném legalább 800-ra felvinni.

Én nem nagyon eszek húst..zöldségekből meg igen nehéz:S

Ennék én húst szívesen, mert szeretem, csak én azt vettem észre, lassítja az anyagcserémet és a fogyásomat is..valszeg sokáig ül a gyomromban vagy nem tudom:)

Péksütivel meg nem 800ig vinném, hanem 1200ig:)

Úgyhogy nem tudom hol a megoldás..iktassak be még egy evést, túróval, zöldséggel, pudinggal?

40. princes47 (válaszként erre: 39. - 943ca15687)
2009. okt. 4. 13:30

Szia ! Elnézést, de piac és főzés, igaz nem nagy brokkoli krémlevest főztem, ezt lesz 3 napig vagy még tovább. Majd meglátom, hogy hogy birom. Még kellene valamilyen hús félét készíteni, azt hiszem fasírozott lesz. Az is már előre el van készítve több darab a mélyhűtőbe, ki van grammozva és kalória rá van írva. Nem olajba vagy zsirba sütőm hanem sütőlapon.

Nem hiztam, voltak akik igen. Igaz én igyekeztem úgy enni, hogy inkább mindig kevesebbet. Most is csak 1000 kalóriát eszem.

39. 943ca15687 (válaszként erre: 21. - Princes47)
2009. okt. 4. 08:53

Szia Princes neked is..meg a többieknek is..Cickányt már úgyahogy isemrem:)


Tőled azt kérdezném, hogy amikor elkezdtél a 600-ról 800-ra és a 800-ról 1000-re felmenni..nem híztál vagy mi történt akkor?

38. 943ca15687 (válaszként erre: 16. - 85055abb64)
2009. okt. 4. 08:52

Egyetértek! Szerintem is ez az igazi.

Annyi különbséggel, hogy én tudatosan eszek, de számolom a kalóriát keményen:)

37. M.mami
2009. okt. 4. 08:00

Szép jó reggelt Mindenkinek!!!!

Csak bekukkantok,sajnos most nem érek rá,vendégeket várok.59 múltam és legalább 45 éve háborúzok a kilókkal.Amint tudok jövök.Ma lesz bűzözés ezerrel!!!

36. 900359ee3d (válaszként erre: 35. - Bige)
2009. okt. 3. 23:31

Szia!!

Akkor hétfőn!! Már nagyon várom, nekem mondjuk 10 kg-tól kéne megszabadulnom ahhoz, hogy jól érezzem magam a bőrömben:)

Jó, ha minden nap leszel, és is írok majd ide is. De nekem van fogyi naplóm is, csak már egy ideje nem írtam bele:(

35. bige (válaszként erre: 8. - 900359ee3d)
2009. okt. 3. 23:25

szia!


örülök Neked:) hétfőtől kezdődik. én ma meg holnap egy-egy gyümölcsnapot tettem be kis "bélmosásnak", és hétfőn fehérje. semmi extrát nem bonyolítok én. pl. keményítőnapon van, hogy kínai rizstésztát ettem.

2009. okt. 3. 23:19
Látom már mindenki elment tentikézni. Jó éjszakát gyerekek.
2009. okt. 3. 23:18
Mikor megkérdezik tőlem hogy hány éves vagyok, akkor mindenki felhuzza a szemöldőkét és azt mondja hogy ez igen. Hozzá vannak szokva, hogy már az emberek ilyen korukra rozzantak. Igaz én nagyon sokat tettem mindig az egészségemért. Nem dohányzom, most már a helyet is kerülöm. Nem szoktam inni, nekem nem kell innom hogy jó kedvem legyen. Én jókedvűen ébredek, boldog és egészséges vagyok. Igaz a savanyú embereket nem szeretem, de azokat sem akik mindig sirnak rinak.
2009. okt. 3. 23:14

Egyet azért elárulok. Azt lehet mondani, hogy 25 éves koromtól állandóan fogyókuráztam, volt amikor sikerült, persze fiatalabb voltam.

Ebben az évben azt mondtam májusban, hogy ez nem mehet it tovább. Lassan egy disznó leszek.

Leültem lehunytam a szemem és azt mondogattam magamnak hogy le akarok fogyni és csínos, formás nő akarok lenni. Elképzeltem magam egy régi gyönyörű ruhába amit nagyon szerettem, és most már rám jön és nagyon csínos vagyok. Ezt többször elismételtem. Elmondtam még, hogy a szervezetem ezt nem fogja megsinyleni, bőröm szép és nem ráncos, arcom nem lesz csúnya és ráncos, tehát sulykoltam magamba azt amit el akarok érni.

31. princes47 (válaszként erre: 29. - Éva7407)
2009. okt. 3. 23:09
Nem is lehet akkor ha a családnak főzöl. Ezt még a legkeményebb ember sem tudja megállni.
30. Éva7407 (válaszként erre: 27. - Princes47)
2009. okt. 3. 23:04
Ez igen!Nem semmi
29. Éva7407 (válaszként erre: 22. - Cickány64)
2009. okt. 3. 23:01

Tudod a lustaságom mellet az is az én nagy bajom,hogy szeretem a jó kajákat és nehéz ellenállni,mikor sütök főzök a családnak...én meg ne egyek!?nehéz dolog ez.

Azért május ota 15 kilót leadtam

2009. okt. 3. 22:59

A recepteket a cukorbeteg diéta és egyéb füzetekből szedtem össze.

Sólett kalória

Bab fehér 12 dkg 376

Árpagyöngy 1 evőkanál 58

Füstölt hús 15 dkg 301

Füszerek 0

Tojás 3 db 198

933 : 3 napra = 311

2009. okt. 3. 22:57

Most majd Etka jógára fogok járni ami 2 óra.

De fogok járni zsírégetőre is, ami nekem már egy kicsit kemény, nem bírom szuflával hamar kifáradok, nem kapok levegőt, de ez segített eleinte bírtam. Stepp pad és társai. Nem padoztam, hanem csak lépegettem, de az is elég volt. A 3 hét alatt mindenki fogyott.

2009. okt. 3. 22:57
asszem mindenki elment aludni!akkor megyek én is!jó éjt mindenkinek,holnap talizunk!
25. cickány64 (válaszként erre: 23. - Princes47)
2009. okt. 3. 22:52
most is tornázgatsz még?ha igen,akkor mit?
2009. okt. 3. 22:52

Gyümölcsleves több napra

Alma 43 dkg 129

Szilva 10 dkg 58

Szeder 10 dkg 33

Tej 1 lit 450

Puding 1 db 100

Cukor 10 dkg 400

1170

2009. okt. 3. 22:49

Igen a három étkezésen kivül nem eszem mást.

Olvastam, hogy a megevett étel kb 4 óra mulva kezd ürülni a szervezetből. Ha közben eszek akkor eltolódik és marad a gyomorba.


Ez amit leírta kb. 600 kalória.


Igaz rengeteget tornáztam az első időben és vizitornáztam. Ez 3 hétig csináltam. Szépen el is indult a fogyásom. Higgyétek el torna nélkül nem sikerül. Amúgy is kell, hogy a bőr rugalmas maradjon. Sehol nem nyúlt meg a bőröm, tehát nem lett nagy rám.

22. cickány64 (válaszként erre: 19. - Éva7407)
2009. okt. 3. 22:47
szerintem mi megfogjuk érteni egymást!!!:-)))majd kitalálunk valamit,hogy beinduljon megint,mert én is így jártam!
2009. okt. 3. 22:46

Sok időt töltöttem el az ételek számolásával.

Először is dkg -at számoltam az elkészítéshez és úgy állitottam össze az étrendemet. Minden nap írtam, hogy mit ettem és mennyi kalóriát.

Először 600 -at utána 800 -at most 1000 körül van.

Ha valamelyik ételnek sok volt a kalória értéke abból akkor kiszámoltam, hogy mennyit ehetek.

Tudom egy kicsit bonyolult, de ha már ki van számolva egyszer akkor már könnyü az egész. A süteményeket is kiszámoltam. Azt is sütöttem és ettem is belőle.

20. cickány64 (válaszként erre: 18. - Princes47)
2009. okt. 3. 22:44
fő étkezés közt nem is eszel semmit?ez elég kevés pontnak tűnik!
2009. okt. 3. 22:43
Én se vagyok egy ugrálos fajta,igaz néha szoktam tekerni,lépegetni.Nekem a teák segitettek,de sajnos most megállt a fogyás,és talán kicsit fel is adtam
2009. okt. 3. 22:41

Igen szívesen segitek.

Reggeli 7 órakor: 2 szelet abonett rá egy-egy szelet csirke, pulyka sonka és 10 dkg paradicsom v. paprika.

Ebéd: 12-12,30 között: Üres húsleves, v. paradicsomlé, az a lényeg hogy üres legyen, se tészta, se rizs. 8 dkg csirke v. pulykahús és akármilyen zöldség párolva /brokolli, karfiol, srépa/ kefirrel, joghurttal v. minimális sajttal.

Vacsora: 17-18 óra között: 1 joghurt.

Ebéd előtt szoktam még enni valamilyen gyümölcsöt.

Se kenyér, se burgonya, se rizs, se tészta szigoruan tilos.


Én egyszer főzök és háromszor eszem. Igy könnyítem meg a fogyókúrát.


Ha éhes vagy szénsavmentes vizet kell inni, amibe

citromot csavarsz.

17. cickány64 (válaszként erre: 12. - Princes47)
2009. okt. 3. 22:40
most néztelek meg,de látom nincs fogyis naplód.sokat segítene,ha leírnád egy napod,hogy mit és mennyit eszel.én írogatok naplót,abban benne van miket ettem,nézd meg,és mondj véleményt légyszi!
2009. okt. 3. 22:39

sziasztok,


engem már 2007-ben az egyik 90 napos fórumon lehurropgtak, de az ott elmondott véleményem mitsem változott.


Véleményem szerint nincsenek fogyókúrák, 90 napos ügyességek, hanem egy van, ami tartósan optimális súlyhoz vezet: A TUDATOS TÁPLÁLKOZÁS!


A tudatos táplálkozás nem zár ki semmilyen ételt, hanem egyeseket előnybe részesíti, a többit pedig kisebb adagokra korlátozza és ritkábban fogyasztható!


Tudom ajánlani a különböző táplálkozási modelleket, amelyek teljesen logikusak.


A megfontolt táplálkozásnál éhes biztosan nem leszel, mert a szervezetednek megadod a szükséges és minőségi ROSTOKAT, szénhidrátokat, fehérjéket és zsírokat is, hiszen erre szüksége van a szervezetednek.


Leírom a mai napi kajálásom, ami teljesen elfogadeható egy felnőtt nőnél, és ne lepődj meg, hogy reggeltől estig csak ettem, hiszen a bevitt táplálékot egyenletesen kell bevinni a szervezetedbe, sosem kicsi, de nem is nagy adagokban.


Én nem álltom, hogy evvel a módszerrel heti két kiló vizet raksz ki bagadból és további fél kiló izmot veszítesz, ami a mérleg szerint 2 és fél kiló..., azt viszont igen, hogy tudatos táplálkozással havi két kiló biztosan lemegy és egy életre megtartható.


Sajna kifogás nincsen, testmozgás szükséges!!!


Én édsanyémnak, aki utál sportolni a gyaloglást ajánlottam (nem kell kiköpni a tüdőd). Nem megeröltető, viszont kiválló mozgás, és már ha napi három megállót legyalogoltál, már sokat tettél a testmozgásod érdekében, ha eddig semmit sem tettél. (Heti 4x1 óra az ajánlott.)


Ha érdekel valakit pl. hogy mit ettem ma, szivesen leírom, mert csak reformételeket fogyasztottam és ugyan drágább, mint a "hagyomásnyos", de nem megfizethetetlen.


sok sikert csajok!

15. cickány64 (válaszként erre: 12. - Princes47)
2009. okt. 3. 22:36

én 45 múltam.40 felett szerintem bárki jöhet közénk,csak ne az "ugrálós" fajtából legyen!!!:-)))

szóval a pontszámolósat csinálod te is.az szuper,akkor tudunk tapasztalatot cserélni.

14. 900359ee3d (válaszként erre: 12. - Princes47)
2009. okt. 3. 22:34
Azt hogy kell? Honnan tudod, hogy mennyit ehetsz? Hogy ellenőröd magad, leírod miket eszel?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook