Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 40 évesen túlsúllyal két vetélés után baba fórum

40 évesen túlsúllyal két vetélés után baba (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 28. 08:29
Sajnos én ilyen parás típus vagyok, mindenben. Ma reggel úgy ébredtem, hogy mi van ha lesz nuni és fütyi is egyszerre, és majd döntenem kell, hogy fiú vagy lány legyen a gyerek!! Őrület, tudom, hogy kicsi az esély, de van. Erről eszembe jut Chandler Muriel Bing (imádom a Jóbarátokat), fiú név + lány név, az a tuti.
2010. okt. 26. 20:42

Én 41évesen szültem meg az 1. gyerekemet (két vetélés után). végig aggódtam a terhességet, de folyamatosan azt soroltam magamnak, hogy egészséges,egészséges, egészséges...megmarad, megmarad...és szerencsére megmaradt és egészséges. Már 1 éves a kicsikém.

Most azon parázok, hogy már nem vagyunk fiatalok, csak fel tudjuk nevelni.

35. tina69
2010. okt. 26. 11:51

Szia!

Minden jót NeKtek! Hasonló cipőben járok mint te: 41. év, 20kg többletsúly, egy mola terhesség és egy igazolt, de ki tudja még hány spontán vetélés és 2 évi hiábavaló próbálkozás után, a 23. hetet tapossuk, én kintről, babókám bentről intenzíven! :)

A vetélések miatt én is Utrogestant kaptam, és mivel most is bevéreztem az 5. héten, és feküdtem a 12-ig. Túl vagyunk az amniocentézisen (SOTE I.sz., olyan rutinos volt az orvos, hogy megijedni sem volt időm, már túl is voltam rajta, aztán megint 2 hét fekvés jött. Ha esetleg nálad is sor kerül amniocentézisre, érdemes utánanézni, hogy mit ajánlanak a homeopátiás orvoslásban! Én a feszültség csökkentésére ignatia amara 15Ch, és a vérzés csökkentésére arnica montana 15Ch-t szedtem. Van még valami, amit javasoltak, csak akkor hiánycikk volt mindenütt, és nem sikerült vennem, de sajnos már nem tudom a nevét. A patikában biztos tudnak segíteni, vagy a homeopátiás szerkeresőben a Google-on.

Ezen kívül, csak az előttem szólók véleményét tudom osztani: csak pozitívan gondolkodj! Jó egészséget Nektek a továbbiakhoz! Vigyázz magatokra! :)

34. dalya (válaszként erre: 33. - Dindo71)
2010. okt. 21. 19:50
Csak a + dolgokra szabad gondolni, muszáj ha te sem bízol benne akkor ki fog??? Nagyon szorítok neked mert tudom hogy mit élsz most át. De épp ezért csak a jóra koncentrálj, hogy amikor a gyermekednek majd meséled hogy mi volt amikor őt vártad akkor jó dolgokat mondhass neki.♥♥♥
2010. okt. 21. 12:33
Köszönöm nektek a jókívánságokat. Ma voltunk UH-n, 19 mm embrió, minden OK! De úgy vagyok, mint nyuszika: Határozott vagyok!Vagy mégsem? Hát én is izgulok továbbra is, első akadály leküzdve, de hátra van még a többi... Kitartok azért, hátha most az egyszer nem jön be a legrosszabb forgatókönyv.
32. moissa
2010. okt. 20. 22:14

Szia!

Gratulálok én is nagyon!

Magamról: idén májusban született meg a kislányom,42 éves vagyok:) igaz nem az első terhesség, mert már van egy 20 éves nagy fiam. Nagyon szerettünk volna mi is még babát, sokat vártunk a kislányomra. Én is csak biztatni tudlak, az, hogy izgulsz szerintem teljesen természetes. Mondom én, aki végigparáztam a terhességem...:) de mivel régen vártuk már a babát, gondolom ez azért van így. Stresszelünk. Feleslegesen. Minden rendben volt a terhességem alatt, és kis túlhordással a 41.héten született meg a kislányom 4500 grammal, természetes úton. És az elején én is nagyon tudtam, hogy minden rendben lesz.

Ha tudod szerintem szedd a Femibiont, tényleg nagyon jó. Én Gravidát szedtem még régebben, hánytam tőle. A Femibiont most is szedem a szoptatás alatt ( ha éppen nem felejtem el...:) - ez vajon reklám?

Szívemből kívánok minden jót Nektek!

31. dalya (válaszként erre: 1. - Dindo71)
2010. okt. 19. 20:36
Szia! Először is gratulálok. Minden ok lesz ne aggódj. Én 18 év várakozás után lettem terhes a lányommal akit idén áprilisban meg is szültem. Most töltöm novemberbe a negyvenet. szeretnék még 2 babát remélem sikerül. Egyébként nekem 2007-ben volt egy vetélésem 9-hetesen.Ja és mivel nem voltam anyagilag eleresztve a terhesség alatt, nem volt fogadott doki, pedig terhességi cukrom is volt. Én a nettről tájékozódtam mindenről ami épp aktuális volt, múlattak is rajtam mikor megkérdezték, ki az orvos én meg azt feleltem az internet.A Dél-Pesti kórházba jártam a cukrommal minden héten vérvételre, Dabasi rendelőbe pedig a nő dokihoz. Mind a két helyen nagyon lelki ismeretesen gondoztak, pedig egy fillért nem tudtam adni. A szülést indítani kellet a vége császár lett, de egy rossz szót nem mondhatok mert mindenki a maximálisat nyújtott nekem.Még egyszer sok sikert és ne aggódj.
2010. okt. 19. 16:12
diszgráfia, elnézését a betűcserékért, hozzáadásokért, elvételekért :-)
29. Dindo71 (válaszként erre: 26. - Mártika69)
2010. okt. 19. 16:11
Hát az a fránya hat hónap, amíg várni kell? Könnyen mondják a 20-35 közötti anyukáknak, de nekünk veteránoknak 6 hónpa rengeteg!!!!!
28. Dindo71 (válaszként erre: 27. - Orsi86)
2010. okt. 19. 16:10
2009 február és 2010 január. Nem vizsgáltak ki, meddőségi klinikára kellett volna mennem a doki szerint, de valahogy olyan szomorúan hangzik és még nem vagyok meddő...
27. Orsi86
2010. okt. 19. 15:53

Szia! Nekem is volt már két vetélésem. 8 illetve 11 hetesen. Tudom,hogy min mehettél keresztül. Nekem a hormonszintemmel volt gond, azért nemtudtam kihordani a babákat.

Mikor voltak a vetéléseid. Nekem 2008 dec és 2009 decemberében. Téged kivizsgáltak? Nem akarok rád ijeszteni, de szerintem minél elöbb menj egy jó orvoshoz, nehogy megint baj legyen.

Nekem is támogatták a második terhességemet sárgatest (ultrogestan) bogyókkal, de így sem sikerült. Kívánom,hogy minden rendben legyen ezúttal és sok boldogságot kívánok!

2010. okt. 19. 15:35

Szia!!!

Először is nagy GRATULA:):):)

Nagyon vigyázzál magatokra és minden jóóóóó lesz .

Én is ebben a cipőben járok mind Te.

Nekem 06. 25 én volt a műtétem és 41 éves vagyok első babánk lett volna.

De tudom ,hogy még az idén Én is babás leszek :):)

25. a360345bdd (válaszként erre: 1. - Dindo71)
2010. okt. 19. 15:27

Gratulálok! Csodaszép időszak van előtted, csak előre nézz! Gondolkozz a neveken, írj meséket, hímezz, köss! Szívből kívánok neked minden jót :D

És minden elismerésem, hogy nem hallgattál az előítéletekre és vállalod a gyermeket!

2010. okt. 19. 15:27

Nem vagyok hozzáértő, de szívből kívánok neked egészséges babát és problémamentes terhességet!

És szerintem is: minél előbb menj orvoshoz a vetélések miatt! Nehogy aztán csak valami egyszerű gyógyszeren múljon a siker!

A túlsúly miatt ne aggódj annyira. Tudtommal arra csak oda kell figyelni, de nem olyan "súlyos" akadály.

23. Dindo71 (válaszként erre: 21. - @IviBaba@)
2010. okt. 19. 15:08
Igaz lehet, pedig a készlet már megvan zsírból stb több évre előre is sajnos
2010. okt. 19. 15:07
Közsönöm a biztatást mindenkinek, mindjárt jobb lett hangulatom. Ti biztosan már boldog anyukák / kismamák vagytok, túl minden terhességi agymenésen. Talán majd én is így biztatom a többieket 2011. május 29 után :-)
2010. okt. 19. 15:06
ha nem is femibion stb..jó lenne ha legalább folsavat szednél mert az a legfontosabb eleinte,meg szoktak hozzá még pár féle vitamint írni,mert azért ezek a kész multik jó étvágyat csinálnak ám és szépen halmozzák fel a zsírt és stb készleteket...
20. @IviBaba@ (válaszként erre: 7. - Dindo71)
2010. okt. 19. 15:03
kívánom,hogy így legyen! És pihenj sokat,próbáld meg nyugodtan végig vinni a terhességed. Sok sikert hozzá!
2010. okt. 19. 14:55
Koxy egyetértek, csütörtökön ultrahang megint, ha megkapom a papírokat, nekivágok az orvos / szülésznő keresésnek. Nővédelmi tanácsaba jártam, ott mindig ugyanaz az orvos volt, de már x éve nyugdíjas, ő biztos nem vállalna. Mindenképp magándoki kell, nem hagyatkozhatok egy majdani ügyeletesre, az én koromban, komplikációkra várva...
18. Pomi (válaszként erre: 16. - Dindo71)
2010. okt. 19. 14:53

Szia!


Ha lehet kérj az orvosodtól sárgatesthormon tablettát!!!! Gratulálok és biztosan minden rendben lesz. Sose gondolj bajra, mindig az járjon a gondolataidban, hogy már kezedben tartod a babátokat és minden rendben van:)

Üdv Neked

17. koxy
2010. okt. 19. 14:49

Szerintem pedig jó lenne, ha minél hamarabb látna doki!

Nekem a Femibiont ajánlotta a dokim az Elevit helyett, abban több minden van /szerinte/, de gondolom ez dokifüggő.

2010. okt. 19. 14:46
nem szedek semmi bogyót, csak elevitet. Igazából félek is, hogy megint ilyen "becsúszott" babánk van, nem nagyon mentem vizsgálatra a legutóbbi missed ab után.
15. koxy
2010. okt. 19. 14:44

Gratulálok Én is!!

Szedsz valami bogyót a vetélések miatt?

2010. okt. 19. 14:43
következő körkérdés: mikor kell elmondani főnöknek? Tolmács vagyok itt, ha eltűnök, nehezen fognak kommunikálni...
13. kevian
2010. okt. 19. 14:42

Sok-sok nyugalmat, egészséget kívánok!

A gondolatok hatalma nagy, ha úgy érzed, most sikerülni fog..úgy is lesz!!!!!!!! :D

2010. okt. 19. 14:42
első baba (ha túlélünk), harmadik terhesség
11. kostyi79 (válaszként erre: 1. - Dindo71)
2010. okt. 19. 14:42
En is tiszta szivbol gratulalok, es kivanom, hogy ez alkalommal minden rendben legyen! Szerintem ma mar nem ritkasag 40 folott szulni, es tulsulyos not is ismerek nem egyet, akinek gyereke van. ;)
2010. okt. 19. 14:41

Gratulálok a babához! Jó egészséget és csodaszép terhességet kívánok!

Egyébként az első baba lesz?

9. Dindo71 (válaszként erre: 6. - Arcansas)
2010. okt. 19. 14:41
Köszönöm, ha nem aggódnék annyit, még élvezném is. Apa annyit ugrál körülöttem, hogy már szinte idegesítő :-)
2010. okt. 19. 14:39
egészséget*
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook