Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 40 éven felüli anyukák, akik akarnak, de félnek belevágni a második gyerkőc "gyártásba". fórum

40 éven felüli anyukák, akik akarnak, de félnek belevágni a második gyerkőc "gyártásba". (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 9. 16:27

"Gyerkôc "gyártás"... :(

Szép megfogalmazása a házastársi szerelemnek, az élet továbbadásának :(

2013. ápr. 9. 15:54
Szia, 41 éves vagyok, nyáron leszek 42. Egy egészséges 5 éves "nagy"fiam van. Mindig két gyereket szerettem volna, gyerekkoromban a környezetemben 2 egyke is volt, mind a kettő nagyon pedáns, szép ruhákban, szép gyerekszobával, de mindkettő olyan szomorkás volt... mi a Bátyámmal mindig öltük, de imádtuk egymást... soha nem akartam volna hogy egyke legyen a gyerekem, DE: későn ismertem meg a párom, 36 voltam amkor szültem, utána költöztünk, munkát kellett keresni, és semmiképpen nem tudtam másodikat vállalni. Most már talán lehetne, de már öregnek érzem magam. Ráadásul szemüveges vagyok, elég komoly szemproblémával, amit a 2. gyerek jó eséllyel örökölne. A férjem sem akar már másodikat... így jó eséllyel amit annyira nem akartam volna soha a gyerekemnek, mégis így járunk. De azért: soha ne mondd hogy soha.... így még én sem tettem le az egészről 100 %-ban!
2009. jún. 17. 10:11

Sziasztok!

Én most is félnék belevágni, bár még "csak" 39 éves vagyok. Viszont vannak az ismerőseim körében olyanok, akik 40 felett szültek és semmi baj nem volt - volt egy ikerszülés is :)

Ha úgy nézzük, beteg gyereket fiatalok is szülhetnek... egy szülés minden életkorban rizikóval jár.

2009. máj. 27. 21:28
Még középiskolában, újszülött-intenzíven láttam egy 50 év feletti anyukát, első babával. Az a gyerek gyönyörű volt és egészséges(a mama kora miatt figyelték meg). Egyszóval, ha az orvos nem találja veszélyesnek.... akkor hajrá :)
2009. máj. 27. 19:27
Én 41 évesen szültem a második fiamat.Az első akkor volt 19 éves.Mikor bejött a kórházba meglátogatni nagyon furcsán néztek rám.Később kiderült, hogy azt hitték ő az apja a kicsinek.Nem bántam meg,igaz a genetikai vizsgálatot végigcsináltam vele./Amniocentézis/
2009. máj. 27. 19:24
Amikor háború volt, akkor is születtek gyerekek. Válság miatt miért lenne rosszabb????
5. aa66d84753 (válaszként erre: 4. - Bebekriszti)
2009. máj. 27. 18:20

Hát persze! Nálunk fel sem merült, hogy ne vállaljunk gyereket. (Második házasságom, nem volt közös gyerekünk.)Szerintem mindegy, hogy valaki 37 vagy 41 éves. Elhatározás kérdése. (Nálam ráadásul megelőzte 2 vetélés is.) Ha a kérdésed arra irányul, hogy a mostani gazd. helyzet alapján vállalnék-e gyereket, szerintem igen, belevágnék, bár azt mindenki maga tudja, hogy mit tud, mire képes anyagilag. Mert valljuk meg őszintén nem egy "olcsóság". :-)

Ismerek valakit, aki első gyerekét 43 évesen szülte meg. (Így alakult nála). Most fél éves a kislány és nagyon örül neki.

4. bebekriszti (válaszként erre: 3. - Aa66d84753)
2009. máj. 27. 14:45
Ok,de ez 3 éve történt.Most újra belevágnál ?
2009. máj. 27. 14:28

sziasztok!

Én 40 éves múltam, a nagyfiam már 19 éves, a kicsi pedig 3. :-) Imádják egymást. A terhességet sem viseltem rosszabbul, mint fiatal koromban. Elküldtem genetikai vizsgálatra, minden ok volt, megnyugodtam és vártam, hogy eljöjjön a nagy nap! :-) Úgyhogy bátran mindenki!!!! (Megjegyzem sokkal "strapabíróbb, nyugisabb" vagyok a kicsivel).

2009. máj. 27. 14:10
A nagy korkülömbség biztosan benne van hogy nem mernek.. Pedig milyen érdekes látvány hogy a 20 éves viszi a kistesót. Jól megnézik az ilyent, az övé? Nem túl fiatal?
2009. máj. 27. 14:06
Olyan 40 év feletti anyukákkal szeretnék beszélgetni akiknek van már gyerekük,szeretnének kistesót a nagy mellé,de valamely okból félnek belevágni a következő gyerkőcbe.Tapasztalatok,vélemények...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook