Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 4 perc torna után rosszul lettem, ez így normális? fórum

4 perc torna után rosszul lettem, ez így normális? (tudásbázis kérdés)


2017. szept. 6. 23:17

Én a magam részéről azért is választottam az "otthon gyaloglást", mert akkor még a fiam kollégista volt. Ha elesek vagy rosszul leszek (akkor még megvolt erre a lehetőség, mert a túlsúllyal a vérnyomásom is emelkedett), hiába telefonáltam volna haza. Jobb a békesség - alapon gondoltam, itthon bármikor le tudok ülni pihenni.

(Azóta meg úgy vagyok vele, a csuda se kódorog a faluban.)

26. Böce (válaszként erre: 17. - Muffin91)
2017. szept. 6. 22:51

Fokozatosan kell terhelni, nagyobb túlsúlynál kímélni kell az ízületeket.


Még talán nem érzed, mert nagyon fiatal vagy, de később lehet belőle gond, ha nem megfelelő mozgást választasz. A súlyfölösleg úgyis megviseli, tehát amíg az fennáll, addig kímélőbb mozgásformákat kell választani.


Például tempós, kitartó gyaloglás (min.fél-egy óra) vagy aquafitness. Bár nem tudom, hogy ahol élsz, van-e ilyesmire lehetőséged.


Nagyon jó még, amit Guruljka ajánlott, Leslie Sansone helyben járós gyakorlatai, keress rá a youtube-on.

25. Guruljka (válaszként erre: 22. - Mrfoglalt)
2017. szept. 6. 19:52

Nálam a séta kizárt, úszni meg nem fogok külön eljárni.

Leslie Sansone-nak vannak remek helyben járós edzései. Rá lehet keresni bátran, fent avnnak a youtuben.

24. Guruljka (válaszként erre: 2. - Muffin91)
2017. szept. 6. 19:50

Most mézem csak... igazuk van a többiknek, pont ezt találtad kezdésnek?


Ha vidámat szeretnél, ez talán menni fog:

[link]


Csak 10 perc, de jól esik és hasznos is.

Nálam a legnagyobb túlsúly lehetett olyan közel 30 kg, amikor mértem, akkor volt 25. De bizony akkor én 10 perc gimnasztikára sem voltam képes. Rövid sorozatokból raktam össze magamnak a 10-15 perces napi mozgást.

Nem a pulzusom nem bírta, hanem legyengült izomzatom.


Mire ezt a 10 perces edzéskét meg tudtam csinálni, hetek teltek el.

A dance aerobik ma sem az én műfajom, de sosem voltam amúgy sem táncos alkat.

23. mrfoglalt (válaszként erre: 16. - Muffin91)
2017. szept. 6. 19:13
nem erre gondoltam, hanem inkább erőteljes, tempós sétára, edzés jelleggel
2017. szept. 6. 19:11
30 kiló plusszal én inkább először kiadós és egyre hosszabb sétákat tennék minden nap, meg úsznék, nem élből ugrabugrálnék
2017. szept. 6. 18:28
Hát igen a fokozatosság elvét mindenütt be kell tartani!Intenzív séta lassú sétával váltogatva majd kocogás!Kezdetnek !Azután jöhet csak más!Pulzusmérő óra sem árt!Mikor Én is kezdtem!Akkor nekem is hamar felment a pulzusom!Most már figyelem!Nekem 10 kg feleslegem van és 58 éves vagyok!Kevés ch-val agyilag zokni az ember!Ami kell a szervezetnek azt meg kell adni!Máskülönben így reagál!Sok sikert kívánok az életmód váltáshoz és a súly leadáshoz!
20. Guruljka (válaszként erre: 16. - Muffin91)
2017. szept. 6. 16:26

Miért ennyire alacsony a CH kereted?

Dietetikusok is úgy javasolják egészségeseknek, hogy a napi kalóriabevitel fele szénhidrátból álljon. Természetesen lehetőleg nem a finomított dolgokból.

19. Zsú1965 (válaszként erre: 10. - Muffin91)
2017. szept. 6. 16:18
A taposót semmiképp sem ajánlanám ennyi plusz súllyal, tönkre teszi a térdet. Várj vagy -10 kilot, főleg, ha az izuleteid nincsenek mozgás hoz szokva.
18. Mézes-Krémes (válaszként erre: 16. - Muffin91)
2017. szept. 6. 16:14
Egyáltalán nem általánosítottalak, csak rákérdeztem, tippelgettem, meg egészen pontosan nem derült az ki, hogy milyen diéta, vagy milyen jellegű mozgás, stb. stb...
2017. szept. 6. 16:06
Nem melegítettem be. Eszembe sem jutott. Akkor lehet ez lesz a baj :( köszi!
16. Muffin91 (válaszként erre: 14. - Mézes-Krémes)
2017. szept. 6. 16:05
Csupán nem szeretem ha általánosítanak, ennyi :) Igyekszem tisztán kajálni, napi 100-110 ch, 4-5 étkezés. Igazából a napi séta megvan, amikor a gyerekeket viszem oviba /suliba.
15. Mézes-Krémes (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 15:47
Arról nem beszélve, hogy bemelegítéssel kevesebb az esélye a sérüléseknek. :)
14. Mézes-Krémes (válaszként erre: 11. - Muffin91)
2017. szept. 6. 15:46

Hogy érted, hogy normálisabban tudakolni? Arra gondolsz, hogy nem írtam normálisan Neked? Teljesen jószándékkal írtam, nulla rosszindulat volt bennem!


Ha az eszement éhezést gondoltad sértőnek, akkor nem értem, miért veszed magadra, ha nem ezt a módszert folytatod? A környezetemben nagyon-nagyon sokan ehhez ragaszkodnak, és így próbálják ledobni a felesleget. Nem akartam sértő lenni.


A taposógép az nagyon-nagyon jó, de az is az a kategória, amit már akkor érdemes csinálnod, amikor már szereztél egy kicsi állóképességet. Nekem speciel az mindig keményen felviszi a pulzusomat.

2017. szept. 6. 15:39

Azért kell 10 percig bemelegíteni, hogy ráhangold az idegrendszeredet arra, hogy edzel. És hogy ne történjenek ilyenek, hogy az első 4 percben rosszul vagy. Ugyanígy az edzés végén kell 10 perc levezetés, amikor nem az van,hogy vége az edzésnek, leülsz, hanem 10 percig még ugyanazt csinálod, mint a bemelegítésnél szóval lépegetések,bemelegítőgyaksik újból, megintcsak 50%a legyen a pulzusod a maximumodnak.


Ezzel a levezetéssel tudatod az idegrendszereddel, hogy most álljon vissza nyugalmi üzemmôdra. Plusz a bemelegítőgyaksikkal segìted azt a folyamatot, hogy az edzés során képződött tejsav a szervezetben felszívódjon.

12. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Muffin91)
2017. szept. 6. 15:34

Nem kell hozzá különösebb eszköz. Mozgás közben megállsz egy pillanatra és a nyaki eredre nyomod az ujjad. 10 másodpercen keresztül (ehhez kellegy stopper) megszámolod, hogy mennyi volt a pulzus. Ezt megszorzod 6-al. Ennyi a percenkénti pulzusod.


26 évesen a max pulzusod 220-26=194


Ez a max.


Ennek az 50%a 97.


Vagyis ha 50%os pulzussal dolgozol, percenként 97-es legyen a pulzusod,ha több,lassìts, ha kevesebb, gyorsíts a mozgáson.


Tehát amikor megállsz mérni 10 másodpercre, akkor 16 lesz a pulzusod 10mp alatt,ha pl bemelegítés közben vagy

11. Muffin91 (válaszként erre: 8. - Mézes-Krémes)
2017. szept. 6. 15:28
Szuper hogy neked van valaki aki odafigyel hogy mit hogyan csinalsz, de sztem ezt normálisabban is meglehetne tudakolni :) Mert nem mindenki mellett állnak, sajnos :)
2017. szept. 6. 15:26
Köszi mindenkinek. 26 éves vagyok. Nem éhezem. Fogalmam nincs mennyi volt a pulzusom, nemtudom mivel mérni. Nemsokára jön a taposóm, csak gondoltam addig is csinálok valamit... Nem kellett volna :(
2017. szept. 6. 14:52

Igazuk van az előttem szólóknak! :)

A mozgást először alacsony intenzitású mozgással kell kezdeni, főleg ha ilyen sok a fölösleg. Ez elehet séta, gyaloglás, kerékpár. Előtte mindig kell folyadék, mert menet közben sok vizet veszít a szervezet. Én ugyanebben a cipőben járok és sok mindent olvastam hozzá már és ki is próbáltam. Sajnos én még a futást és a kocogást sem tudom csinálni, pedig régen úsztam és csapatjátékos is voltam. De a túlsúly és az eltelt idő megtette a magáét. Viszont jól megy a gyaloglás vagy ha van társam, a nondic walking és a szoba-kerékpár. Ezt javaslom neked is. Aztán lassan fokozatosan lehet bevezetni az intenzívebb mozgást.

majdnem, hogy normális a reakciód, intenzív torna után. Én is jártam majdnem így.

8. Mézes-Krémes (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 14:15

Kérdés, hogy volt-e bemelegítés egyáltalán? Voltam már cifra órákon sajon...


A diéta alatt mit ért? Vajon ésszel, és úgy eszik, ahogyan kell, vagy valami eszement éheztető kúrát ért alatta, és kiéhezve kezdett el ugrálni? Mert sokan sajnos még mindig inkább éheznek, és aztán megy a csodálkozás, hogy nincsen fizikum, meg nem megy életmódszerűen, meg később duplája jön vissza, ésatöbbi.


Én 86 kilóval álltam neki az életmódváltásnak. 1 óra intervall gyaloglás volt előírva kicsi emelkedőn, majd ezt követte 1 óra jóga, emellett szabott diétám is volt, amit mai napig tartok. Amikor az edzőm úgy látta, hogy tudok érdemben dolgozni már, akkor mehettem be az órájára.

2017. szept. 6. 14:12
Ha teljesen edzetlen vagy és túl hevesen álltál neki a mozgásnak, akkor elképzelhető. Próbálj meg eleinte kisebb intenzitású mozgásformát keresni, amivel építheted az állóképességed, és lassan, fokozatosan emeld az intenzitást.
2017. szept. 6. 14:07
Pl a bemelegítéskor (tehát az első legalább 10 percben) a pulzus ne menjen 50% fölé, egy kezdőnél plâne ne. Ehhez képest ő 4 perc után rosszul lett, vagyis mintha egyből az ötödik sebességre kapcsolt volna.
5. gribedli*** (válaszként erre: 3. - 124637ff9b)
2017. szept. 6. 14:03
Nem normális, ha egy neki való intenzitást csinált, hogy kiugrik a szíve.
4. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Muffin91)
2017. szept. 6. 14:01

Nem normális. Nem aerobikkal kezdeném a helyedben, hanem talajon végezhető, fekvésben, ülésben, négykézláb, stb pózban gyakorlatok. Az aerob rész kezdetben ki kell merüljön egy kis bemelegítésben, lèpegetésekben, stb.


Meg mindenképpen elmennék orvoshoz, mert lehet, hogy valami más van a háttérben, de nem írtad, hogy milyen intenzitású aerobik volt, mennyi volt a pulzusod közben és hány éves vagy

2017. szept. 6. 13:58

30 kiló plusszal szerintem teljesen normális.

Ezt úgy képzeld el, mint mikor még nem volt túlsúlyod, és egy-egy 15 kilós bőröndöt a kezeidben tartva ugrálnál.

Persze, hogy kiugrik a szíved.

Szerintem neked az erőteljes séta való még.

2017. szept. 6. 13:55
Sziasztok. 1 hete diétazom, 30 kiló plusz van rajtam. Eddig 2 kilót fogytam. Ma edzettem először (dance aerobik) és 4 perc után fulladok, a szívem majd kiugrik, szédülök. Ez így normális, vagy lehet valami gond??
2017. szept. 6. 13:53
4 perc torna után rosszul lettem. Ez így normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook