Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 4 napos fogyókúra fórum

4 napos fogyókúra (beszélgetős fórum)


1 2
39. Angéla78 (válaszként erre: 38. - Miel77)
2011. júl. 11. 12:33
Privibe válaszoltam.
38. miel77 (válaszként erre: 37. - Angéla78)
2011. júl. 10. 19:51
Olvasgattam 1-2 helyen, meg láttam hogy van fórum, de vagy 200 oldal, és még nem volt időm végig böngészni. Nekem ilyen régóta ragaszkodó max 3-4kilóm van, amit nehéz megmozdítani, de még sosem szedtem ilyen dolgokat. Egyébként be lehet szerezni megbízható forrásból? Mert boltokban ugye nem lehet kapni a tabit? Vagyis én még nem láttam.
37. Angéla78 (válaszként erre: 36. - Miel77)
2011. júl. 10. 18:55

Az illető akitől rendelem, ad étkezési tanácsot is amint elküldte a gyógyszert, Azt írta, hogy 1 hónap alatt bőven meglesz az 5 kiló mínusz amit fogyni szeretnék....Mivel anyagcsere problémám is van, vettem a Rossmann-ban tejsavó port. Elsőre nem ízlett, de most másodjára már bejött. Málna ízben vettem.

Arra gondoltam, hogy vacsi helyett iszom, vagy ha rám jönne a nassolhatnék:) Napközben meg mindent eszem amit éppen megfőzök, csak nagyon keveset, és minimálisra csökkentem a kenyeret.

A gyógyszertől a többség azt mondja, hogy nem érez éhséget, tehát ha igaz akkor nem lesz gond. Egy ismerősöm 1 hét alatt fogyott 3 kilót mozgás nélkül. Bár rajta nem csak 5 kiló a felesleg.

Minden esetre, ha elkezdem szedni, megírom hogy mik a tapasztalataim. de van itt a Hoxán konkrétan a Hoodiáról is fórum ha érdekel.

36. miel77 (válaszként erre: 35. - Angéla78)
2011. júl. 10. 17:36
Erre a tabira én is kíváncsi vagyok, máshol is olvastam hogy jó, meddig kell szedni, hogy legyen hatása? Kis súlycsökkenésre is jó vajon? Milyen étrendet tervezel mellette?
35. Angéla78 (válaszként erre: 34. - 02ee9fdadf)
2011. júl. 10. 17:16

Sikerült rendelnem egy másik helyről Hoodiát. Elvileg jövő hét vége felé megjön. Azért ha érdekel majd jelzem , hogy hatásos -e. Persze el kell telnie kis időnek...

Holnap megint Hétfő! Addig is Jó Pihenést mindenkinek!

34. 02ee9fdadf (válaszként erre: 33. - 02ee9fdadf)
2011. júl. 9. 13:49
szedték
33. 02ee9fdadf (válaszként erre: 31. - Angéla78)
2011. júl. 9. 13:49

Nem ismerem ezt a tablettát, de ha szedtél ismerőseid, és nekik sem lett semmi gondjuk miatta, akkor talán nem lesz rossz. :)

Sok sikert kívánok!

Én még mindig lengek... :/

32. 02ee9fdadf (válaszként erre: 30. - Miel77)
2011. júl. 9. 13:48
Sok sikert!
31. Angéla78 (válaszként erre: 29. - 02ee9fdadf)
2011. júl. 9. 09:27

Sajnos nem. A zabpehelykúra nem lehet rossz, de nem tudom meló alatt betartani. (Ahogy már írtam én is 12 órában váltott műszakba járok.)

Ezt akkor fogom kipróbálni, ha lesz egy kis leállás a cégnél, és tényleg itthon leszek.(És az új ötletem sem fog beválni)...

Amennyit mostanában eszem, nem hiszem hogy végig tudnám most csinálni. Egyszerűen nincs elég akaraterő bennem, hogy ne egyek éjszaka is, mert ha éjszakás vagyok akkor is este 11 után szoktunk enni, és a szabadnapjaimon is éhes vagyok ebben az időpontban. Tudom, lesz aki ellenzi, de én már eldöntöttem, hogy rendelek Hoodia tablettát, mert rengeteg ismerősöm fogy tőle, úgy hogy ők meg sem mozdulnak. (Én meg tornázgatok is.) Ezt mankónak akarom használni. 1 hónapig szedném,kicsit összeszűkülne a gyomrom is. Utána meg ha sikerül fogynom tőle, akkor már csak jobban oda kell figyelnem hogy megtartsam a súlyomat, és a tornát nem szabad abbahagynom.

Szóval nekem most ez a tervem, csak sajnos 2 hetet kell várnom a gyógyszerre, mert annyi a megrendelés.

30. miel77
2011. júl. 8. 20:54
Én hétfőtől akarok újra zabpelyhezni :))
2011. júl. 8. 20:20
Valakinek sikerült azóta diétát választani? Esetleg eredmény? :)
28. Angéla78 (válaszként erre: 26. - Miel77)
2011. júl. 8. 19:52
A zabpelyhet már megkóstoltam, egyenlőre csak joghurtban ízlik, de úgy nagyon klassz...
27. Angéla78 (válaszként erre: 26. - Miel77)
2011. júl. 8. 19:49

Szia!

Köszönöm, hogy leírtad:)

26. miel77 (válaszként erre: 25. - Miel77)
2011. júl. 5. 10:36
én mindig 30g zabpelyhet használtam, a salátákat nem ettem ált. délben, hanem reggeli-ebéd-uzsi vmilyen zabkása, aztán vacsira natúr sült husi zöldségekkel. ez az alap volt, innen válogattam a kajáimat. De a zabpehelyhez mindig kevertem vmi gyümölcsöt is.
25. miel77
2011. júl. 5. 10:34

Ez a diéta:


A diétának öt nagy előnye van: egészséges, rövid ideig tart, könnyen követhető, napi egy kilót lehet vele fogyni és szinte mindent meg lehet enni.

* Ez a diéta nem csupán egy sima diéta, hanem egy tisztítókúra is egyben.

* A diéta zabkorpából és friss zabpehelyből áll. Mindkettőt megveheted, bármelyik nagyobb élelmiszerüzletben. A zabkorpa szinte nem jelent kalóriákat, minden 30 grammban 71 kalória van. A 30 gramm ebben az esetben nagyon sokat jelent, hiszen a zab állaga pehely, ezért nem sokat nyom. A zabpehelynek megvan az az áldásos tulajdonsága, hogy a gyomorban felduzzad, így úgy érezhetjük, hogy borzasztóan sokat ettünk.

* Persze mint minden diéta ez is akkor használ igazán, ha mellette mozgunk is. Így heti 4-5 kilót leadhatunk.

* A diéta 5 napig tart: az ötnapos diéta után ha, szeretnél pihenhetsz is. Persze ez nem azt jelenti, hogyha hétfőtől péntekig diétázol, akkor hétvégén összeehetsz mindenfélét. Hétvégén se egyél kalóriabombákat ha lehet.

* Amit szabad: zabpehely, gyümölcsök, zöldségek, sajtok, magvak. Nyugodtan ihatsz kávét, teát, tejet.

* A zöldségek lehetnek: spenót, brokkoli, hagyma, spárga, saláta, paradicsom, répa, cukkini, gomba, borsó.

* A gyümölcsök lehetnek: alma, körte, narancs, eper, banán, málna.

* A zabpelyhet összekeverheted egy kis csésze vízzel, vagy tejjel, esetleg joghurttal. Fogyaszthatod hidegen vagy melegen. Ha az édes ízeket szereted, akkor egy adaghoz használj édesítőszert, maximum két kávéskanálnyit.


Öt napi diéta:


Első nap:

R: 3 kanál zabpehely egy kis vízzel, vagy joghurttal

T: 2 szem eper

E: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: brokkoli, spárga, hagyma, paradicsom, saláta, stb. , három levél menta, olívaolaj, egy csipetnyi só.

Édesség: egy alma vagy egy narancs, friss sajt.

U:egy gyümölcs vagy egy pohár tea.

V: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Sárgarépa szeletelve vagy lereszelve, olívaolaj, és egy csipetnyi só.

Édesség: egy sültalma, két szelet sajt,



Második nap:


R: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

1 banán vagy alma

Kávé vagy tea cukor nélkül

T: Hat szem málna vagy valamilyen zöldség

E: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: paradicsom, fejessaláta, egy kis hagyma, olívaolaj, só.

Édesség: alma joghurttal

U: egy tea, vagy egy gyümölcs

V: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: spárga (zöld vagy fehér), olívaolaj, só


Harmadik nap:


R: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hat szem eper (vágd ketté őket így legalább többnek tűnik)

T: egy kávé tea vagy egy szem gyümölcs

E: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Paprikasaláta, olívaolajjal és babbal, vagy fejessalátával

U: két szelet sajt egy fél almával

V: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Babsaláta, hagymával


Negyedik nap:


R: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Egy banán

T: a szokásos tea , kávé vagy egy szem gyümölcs

E: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hagymás babsaláta, édesség: egy alma

U: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé.

V: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

saláta, sajttal szórva

Édesség: egy joghurt


Ötödik nap:


R: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Egy narancs

T: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé

E: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Spenótsaláta, répacsíkokkal, joghurtos öntettel

U: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé

V: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Paradicsomsaláta, olívaolajjal és hagymával, zöldsalátával

24. miel77 (válaszként erre: 23. - Angéla78)
2011. júl. 5. 10:33

Ki kell számolni az alapanyagcseréd, akkor látod mennyit vihetsz be.

[link]


itt megtudjátok nézni mennyit kell enni, ahhoz hogy hetente mennyit fogyj :)


hmmm depi nem jó :( mostanában én is befordultnak érzem magam, de remélem hamar elmúlik, ilyent még nem tapasztaltam magamon.

23. Angéla78 (válaszként erre: 22. - Miel77)
2011. júl. 5. 10:09

Szia!


Én megkérnélek arra, hogy másold ide is be, hogy te hogy csináltad. Sajnos és mostanában depressziós vagyok, és nincs gyógyszerem sem amit erre szedek. Mióta nem szedem megint be vagyok fordulva, és ez a pár kiló is úgy bánt mintha 30 kiló fölösleg lenne rajtam. A lényeg, hogy mikor utoljára szedtem a kedélyjavítómat, jobban volt kedvem tornázni és betudtam tartani az 1200 kalóriát. Most nem megy. Pár napig sikerül tartanom, aztán fuccs az egésznek. Még szomorúságomban is eszem. Remélem ha vissza megyek a dokimhoz hó végén és újra kapom a gyógyszeremet, akkor vissza áll a kedvem.1500 kalória is jó ha csak pár kilótól szeretnék megszabadulni?

22. miel77
2011. júl. 5. 08:56

Sziasztok!

Én is kalóriát számolok, de én 1500 kcal-al kezdtem, lement kb. 3,5 kg, nekem olyan 3-4-et kellene még leadnom, de nagyon nem akar változni a dolog :S sajnos beállt, a pocimon van egy zsírréteg, amit nem tudok megmozdítani... szóval nekem is jól jönne vmi pár napos, ezért addig keresgéltem, hogy találtam egy olyant, hogy zabpehely kúra. Elvileg napi 1kg-t ír és 5 napig kell csinálni, de sztem ez így nem reális. Megcsináltam 5 napig, kicsi módosítással, annyi hogy számoltam is kalóriákat mellette, hogy ne legyen túl kevés.. de meg kell mondjam elég hatásosnak mondanám, mert laposítja a hasat, finom, energiát ad, és könnyen elkészíthető. Mondjuk én így félig tartottam be, de még így is használt, majd szeretném megismételni. A naplómban mindent leírtam róla, plusz tettem fel recepteket is, de ha érdekel titeket ide is bemásolhatom a diétát.

21. 02ee9fdadf (válaszként erre: 20. - Angéla78)
2011. júl. 1. 13:42
Sok sikert! :)
20. Angéla78 (válaszként erre: 19. - 02ee9fdadf)
2011. júl. 1. 13:40

Akkor bízzunk abban, hogy majd valaki előáll egy jó ötlettel, amit mi is betudunk tartani és használ is.

Azért csak kitartás. Én maradok addig is a kalóriaszámolásnál, mert azt még kilehet bírni, és mellette tornázom. Csak félek, hogy megint feladom egy-két hónap múlva ha nem lesz sikerélményem:) Szép Napot!

19. 02ee9fdadf (válaszként erre: 17. - Angéla78)
2011. júl. 1. 12:38
Én is úgy dolgozom, hogy az sokszor éjszakába nyúlik, éjjel eszünk számtalan esetben. Ezért állok kicsit negatívan mostanában a diétákhoz, félek, hogy értelme nem lenne, esetleg csak ártanék vele, amit leírtam. Valami pedig nagyon jó lenne. :)
18. Angéla78 (válaszként erre: 13. - Sopianae)
2011. júl. 1. 09:52
Igaz a lényeget már megválaszoltam a te véleményedre is, de ez kimaradt: éjszakás műszakban 16:30-kor elindulok itthonról, és másnap reggel 7:30-ra érek haza. Ha reggeles vagyok 4:30-kor indulok és este 19:30-ra érek haza. Egyszer van ebédszünet ami 11:00-kor van, ezután csak este van módom enni ha hazaérek. Sajnos turmix-okkal és hasonlókkal nem lehet jól lakni napi két evéssel.És ahogy írtam én is tornáztam kalóriaszámolás mellett, kevesebb szénhidrát stb., és egyszerűen nem akar eltűnni az a pár kiló:) Azt szokták mondani, hogy néha érdemes más fogyit csinálni pár napig, vagy tisztítókúrát tartani, mert az előző diétát már nagyon megszokta szervezet, és rááll nálam pl. a napi 1200 kalóriára. Na mindegy, ha mindenki szerint hülyeség ez a 4 napos diéta, akkor hagyom a fenébe. Keresgélek az oldalon mást:)
17. Angéla78 (válaszként erre: 16. - Sibetti)
2011. júl. 1. 09:42

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Először is :sajnos nincs annyi pénzem, hogy állandóan egészségesen egyek, sok gyümölcs sok zöldség. Arról nem is beszélve, hogy a párom rendkívül válogatós, sok mindent nem eszik meg. Így is minden nap probléma a főzés. És persze sokkal nehezebb ugy odafigyelni az étkezésre, hogy éjszaka is dolgozom, 12 órában, de nem egy hétig csak pár napig, aztán reggel 12 óra:) Csináltam pár hónapig az 1200 kalóriát, mellette tornáztam, és ez a maradék nem ment le...

Azért szerettem volna egy pár napot végigcsinálni ebből a fogyiból, hátha megszokta a szervezetem az 1200 kalóriát és talán azért nem akar megindulnia a fogyás. Egyébként: 4 nap után sem akartam falni, van annyi eszem, hogy akkor duplája is visszajöhet .Maradnék a kalóriaszámolásnál, és ha elértem a kívánt súlyomat, akkor max. emelnék rajta egy kicsit. Egyébként a párizsi helyett lehet enni sonkaszalámi vagy virsli is.Csak megjegyeznem és persze nem rossz indulatból, hogy szinte semmit nem ehetnénk meg max.amit mi termelünk, mert élelmiszer eladó a szakmám, és tanultam + láttam sajnos sok mindent, hogy mi miből és hogyan készül:)

Sibetti!

Nem tudom miért akar ez a pár kiló eltűnni...

Engem már borzasztóan idegesít a sokféle eredménytelen próbálkozás. Azért remélem hamarosan megtaláljuk azt amire a mi szervezetünknek van szüksége a maradék fölösleg leolvadásához:) KITARTÁS!

2011. jún. 30. 15:42

Szia!


Én is pont 5 kg-tól szeretnék megszabadulni! Már lement 10, de az az utolsó 5 kg nagyon ragaszkodó! Pedig heti 4-5 alkalommal tornázok és a kajára is figylek...

2011. jún. 30. 15:16
Lehet, hogy 4 nap alatt lemegy valamennyi, de én félnék, hogy utána visszajön, ha már nem így étkezem... Legalábbis a saját életmódomból kiindulva, végig tudnék csinálni néha ilyen 4-4 napokat, de utána ismét meglehetősen rendszertelenül, nem túl egészséges ennék, aztán lehet, hogy visszajönne a kétszerese... :S
2011. jún. 30. 15:12
Weight Watchers diétára keres rá itt a hoxán illetve a neten itt nem kell koplalni csak egészségesen táplálkozni sok gyümölcs zöldség és a sütiről sem kell lemondani ! Nem kell külön főznöd a család is eheti amit te vagy éppen fordítva!
2011. jún. 30. 15:09

Koplaljatok nyugodtan. Amikor meg normálisan esztek elkezd raktározó üzemmódba kapcsolni a szervezetetek. Mozogni kell, nem koplalni.

Már bocsi...

Nekem semmi nem jött be csak a rendszeres mozgás és hogy vacsora helyett készítettem magamnak egy jó nagy adag gyümölcsturmixot.

Na meg minden étkezés előtt elfogyasztottam 2dl mentes ásványvizet.

12. Borsa (válaszként erre: 2. - Angéla78)
2011. jún. 30. 15:07

Nem akarok kötözködni, de a párizsit semmiképp nem enném - ami szemetet abba beletesznek (nagyrészt bőrke, és állománynövelő), többet árt, mint használ. Akkor inkább valami más, minőségibb. Érdemes arra figyelni, hogy ne legyen túl magas benne a páclé - tartalom (mert az ugye csupa só).


Egyébként jónak tűnik a dolog.

2011. jún. 30. 14:52

Persze én sem. De egyre többször megkapom mostanában, hogy felszedtem jó pár kilót, és nagyon bánt a dolog.

Most az 1200 kalóriát kezdtem el újra, 3 napja, és mellette elkezdtem tornázni. De szerettem volna kipróbálni valami pár napos fogyit is, hátha... Nehéz hosszú távon csak 1200 kalória betartása!

Azért majd hétvégén kipróbálom ezt a 4 naposat, aztán megírom ér-e valamit:)

Addig is fel a fejjel! Én meg most már tényleg megyek készülődni! Azért köszönöm, hogy legalább "írtál " vissza nekem.

10. 432d0af620 (válaszként erre: 9. - Angéla78)
2011. jún. 30. 14:46
hát azért nem örülnék +20kg-nak :-D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook