Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos kisfiam még mindig hasfájós fórum

4 hónapos kisfiam még mindig hasfájós (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 22. 16:55

A dokinak mond, hogy írjon fel olyan gyógysert, amit a kórházakba adnak a gyerekeknek. Üveggel együtt max 150ft....

Nekünk semmi nem segített anno csak az

2012. szept. 22. 16:34

Sziasztok!


Nálunk most nem kapni azt mondták egy ideig nem lehet majd venni. Úgyhogy más megoldást kell találni, mi most vettünk laktáz enzim cseppet. Ezt ismeri valaki? Bevált nektek?

2011. dec. 12. 15:18
Sziasztok! Az én babám Barni 6 hetes. Mi is nagyon szenvedünk a hasfájástól! Már mindent kipróbáltunk Espumisantól az Activatorig, de semmi nem használt. Minden szopizás után húzkodja a lábát és nagyon sír. Sajnos egyre jobban úgy gondolom, hogy amíg szopiztatunk (hiába ügyelünk arra, hogy mit eszünk) a hasfájás megmarad. (Legalábbis nálam a nagyobbik fiamnál is így volt, amíg szopizott (10 hónapos koráig) addig hasfájós volt! Csak megszakad a szívem, hogy szenvedni látom és nem tudok segíteni!
49. bat_ildiko (válaszként erre: 47. - B2fdf37818)
2011. nov. 30. 11:58

Szia!


Nagyon szeret enni. A kanál csörgésre azonnal figyel, mi nem ehetünk előtte, mert azonnal követelni kezdi, még akkor is, ha 10-15 perce evett. Mindent szívesen eszik, eleinte még vettem bébiételt, de most már belejöttem abba, hogy mit és hogyan készítsek. Étkezéssel kapcsolatban privát is felvehetem veled a kapcsolatot? Nekem is vannak tapasztalataim, szívesen kicserélem azokat.

48. bat_ildiko (válaszként erre: 46. - B2fdf37818)
2011. nov. 30. 11:55

Szia kisszilvi!

Próbáltuk az aloe verát több héten keresztül 2-3 hónapos korában, de nekünk semmilyen változást nem hozott. Az espumisan és a többi hasonló, max 10%-os segítség volt. Ezért voltunk annyira elkeseredve még 4 hónaposan is, hogy hasfájós, akkor két étkezés között is sokszor 30-40 percig is sírt. Nagyon sajnáltuk. Amióta eszik szilárdat azóta jobb, jobban alszik napközben és hát éjszaka se rossz, csak most már valószínű, hogy fogzik, illetve a mozgásgyakorlás miatt többször kell fel.

47. b2fdf37818 (válaszként erre: 43. - Bat_ildiko)
2011. nov. 27. 08:33

Elkezdted már a hozzátáplálást?

Mi 18.-án voltunk 6 hósak, de már nagyon sok mindent eszik és imádja, a tápszer csak reggel és este kell neki. :) Így a széklete is helyre állt :)

46. b2fdf37818 (válaszként erre: 45. - Bat_ildiko)
2011. nov. 27. 08:31

Szia!

Igen, mi a véres széklettel kerültünk be. :) Tejszármazékot addig nem is adok neki, míg ez megvan, mindent kerülni kell. Aztán majd meglátjuk mikor növi ki, ha kinövi.

Jó közeli időpontot kaptatok akkor a gasztrora. :(

Nálunk lekopogom, amióta a gélt itta, semmi hasfájás nincsen. A szervezetére is jó hatással volt szerintem, mert nagyon kis erős baba. :)

Nálatok koszmó, ekcéma van? Azok is lehetnek jelei a tejérzékenységnek. Nekünk mindkettő van, ráadásul az ekcéma az arcán és a hidegtől nagyon előjön :((((

45. bat_ildiko (válaszként erre: 40. - B2fdf37818)
2011. nov. 26. 22:02
Mi december 21-re kaptunk időpontot a gasztróra. Nem tudom, hogy mit fognak majd mondani, majd írok.
44. bat_ildiko (válaszként erre: 40. - B2fdf37818)
2011. nov. 26. 22:01

Szia kisszilvi!

Úgy látom, hogy ha nem olvasok vissza, akkor ismétlésbe esek. Bocsi. Vagyis vigyáznod kell arra, hogy tejterméket ne fogyassz! Igaz?

43. bat_ildiko (válaszként erre: 40. - B2fdf37818)
2011. nov. 26. 21:58

Szia kisszilvi!

Most jutottam újból géphez. Mi okt. 24-én voltunk 6 hósak, azóta 7 hósak. A hasfájás sokat javult. A gasztrón mondták neked, hogy a véres széklet utalhat arra, hogy többek között tejfehérje érzékenységet is jelenthet. Ha igen legyetek óvatosak a tejtermékek bevezetésével. Én egyébként nem tapasztaltam vért a székletében. Lehet, hogy más okozta a hasfájást. Doktornénink mondta, hogy a lassú bélmozgás is okozhat hasfájósságot. Remélem a szilárd táplálékkal több rost fog bejutni, és már nem sokáig tart a hasfájósság.

42. b2fdf37818 (válaszként erre: 41. - Edc8394455)
2011. okt. 26. 08:27

Szia!

A sima gélt leszűrtem, reggel abból kapott egy kávéskanállal, napközben meg 3x az activatorból adtam neki, 3-4 cseppet, csak arra figyelj, hogy max 5-6 óráig kapja meg az utolsó activatort, illetve tapasztald ki, hogy a Te babád hogyan reagál rá, mert mi kicsit felpörögtünk, és volt hogy fél1-kor tudtam elaltatni éjjel :D a hasa nem fájt, teljesen jól volt. a gyerekdokim erre azt mondta, hogy hát a nevében is benne van hogy aktivátor... :D:d úgyhogy ha adok neki most már, akkor számítok rá, hogy virgonckodás lesz utána :) de ez legalább használ! mi is próbáltunk mindent, infacol, espumisan....stb. de egyik sem használt :(

41. edc8394455 (válaszként erre: 24. - Palenkas)
2011. okt. 19. 12:14

Kedves palenkas!

3 hónapos kisfiam van,hasfájós,szorulásos.Nem olyan vészesen,szinte csak evéskor.Néha a cicizés abból áll,hogy 3-4 perc után elkezd sírni,feszíti magát,húzkodja a lábát.Már én is gondoltam rá,hogy a szopitól van,mert néha kap pótlást és akkor jobb.Azt szeretném megkérdezni,hogy a sima aloe gélt ittátok?Abból naponta mennyit?Én már kipróbáltam infacolt,pappaverint,espulmisant,grippe watert activátort.Semmi javulás nincs.

40. b2fdf37818 (válaszként erre: 39. - Bat_ildiko)
2011. okt. 13. 21:01

5 hetesen lett véres a széklete, akkor mentünk a gasztroenterológiára. De utána össze raktam a dolgokat, már 3 hetes korában kijött neki. :( Most leszünk 18.-án 6 hónaposak igen. :)

Én szűrve adtam neki. Nekünk is egész napos szenvedés volt, akkor szokott hozzá, hogy kézben van, mert nem bírtam nézni, hogy üvölt a kiságyban vagy a pihenőszékben.

Lehet a véletlen, lehet az aloe vera segített.. használok több aloe verás terméket neki, mindegyik jó, látványos javulás van nála. :)))

Nálatok is tejérzékenység van, vagy csak simán hasfájós?

2011. okt. 13. 20:53
Szilvi! Visszaolvastam az előző választ és ott írtad amit kérdeztem. Mikor derült ki a tejérzékenység? Kb. ti is 6 hónaposak vagytok?
2011. okt. 13. 20:49

Szia Szilvi!

A gélt nem szűrtem, egy kicsit berzenkedett tőle, de később simán megitta. Mikor jelentkezett a hasfájás, és mit próbáltatok még ki. Mennyire volt nyűgös a napja. Lehet, hogy azok közé a szerencsések közé tartoztatok, amikor hamar megszűnik. Sokan mondták, hogy egyik napról a másikra szűnik meg. Én nagyon vártam ezt a csodát, mivel nekünk a hasfájósság az egész napunkat kitöltötte.

Ildikó

37. b2fdf37818 (válaszként erre: 36. - Bat_ildiko)
2011. okt. 13. 15:25

Szia! Közel 2 hónapos volt, amikor már nem tudtam vele mit csinálni és jött ez az ötlet.. Reggelente adtam neki 1 kávéskanál gélt és naponta 3x 3-4 csepp activatort. Ha jól emlékszem max 2 hétig használtuk, nagyon gyorsan megszűntek a panaszok..

Hallottam olyat is, aki az activatorból 15 cseppet ad, én csak keveset adtam, de ez is használt..

Szűrve adtad neki a gélt?

36. bat_ildiko (válaszként erre: 35. - B2fdf37818)
2011. okt. 13. 11:08

Szia Szilvi!


Mi is próbáltuk az aloe vera gélt, ha erre gondolsz kb 1 hónapos korától 1 kávéskanálnyit naponta, de nekünk egyáltalán nem használt. Mikor kezdtétek az aloe verát használni? És mennyit adtatok neki?

Ildikó

35. b2fdf37818 (válaszként erre: 32. - Palenkas)
2011. okt. 7. 14:51

Kedves palenkas!

Az én kisfiam is nagyon hasfájós volt + tejérzékeny is. Volt, hogy esténként 3-4 órát üvöltött a görcsökkel küszködve. Nagyon sok mindent próbáltunk, infacol, espumisan, teák, de egyik sem használt. Nekünk végül az aloe vera segített, 1-2 napon belül mintha elvágták volna, azóta eltelt 4 hónap és abszolút semmi baja sincsen. :)

34. bat_ildiko (válaszként erre: 24. - Palenkas)
2011. okt. 3. 10:44

Szia Palenkas!

Hasonló problémával küzdünk, mint ti 2 éve. Nem akarok belenyugodni abba, hogy azt mondják hasfájós. Kiváncsi lennék a történetetek folytatására. Esetleg itt vagy privát felvehetem veled a kapcsolatot?

2009. jún. 23. 09:58

Szegényke, sajnálom.

Ha elkezd majd kanalazni, biztos jobb lesz, 6 hónaposan már szinte tökéletes a bélflórájuk. Remélem nálatok is így lesz.

2009. jún. 23. 09:26

Sziasztok!


Letelt a két hét, és a Kliont abbahagytuk, szinte rögtön rosszabbul lett a kisfiam. Három napot kihagytunk, most újra kezdtük a kúrát. Főleg az éjszakák gázosak, mert nagyon sír, ha szélgörcse van. De nappal is nyűgösebb, látszik, hogy szenved. Újabb két hét következik, aztán majd meglátjuk mi lesz.

31. c62e5b7d24 (válaszként erre: 29. - Palenkas)
2009. jún. 10. 10:00
nagyon örülök:))
2009. jún. 10. 10:00

Szerintem majd kitolódik folyamatosan. A nagyot 5 hónaposan tettük külön szobába, akkortól maradt el a hajnali evése, először 6 kor kelt, pár hét múlva, meg csak 8-kor. Amikor már eszik majd mást is, ritkul az evések száma, de szerintem normális a 6 szopi.

A kicsi össze-vissza evett nappal, amióta kanalazik, azóta eszik szinte órára.

2009. jún. 10. 09:56
Ja, és a hasfájás tényleg jelentősen javult, szinte alig sír azóta, csak amikor éhes, vagy fáradt, és aludna. Jókedvű, sokat játszik többet elvan egyedül, vagy csak játszik, miközben és csinálom a dolgom, és beszélek hozzá. Össze sem lehet hasonlítani az egy héttel ezelőtti állapottal. Jó hogy elmentünk a doktorhoz.
28. palenkas (válaszként erre: 27. - C62e5b7d24)
2009. jún. 10. 09:55
Valóban ez a megoldás, mert már nem ébred fel szopizni. Egy kicsit forgolódik kettő körül, van, hogy felsír, olyankor cumit adok, és alszik tovább. És 5-kor ébred fel szopizni, aztán kb fél 8-ig alszik. Szerinted lehet ezt az 5 órai szopit is tolni reggelig? A védőnő szerint már 4,5 hónaposan elég lenne 5-ször szopnia, ha éjjel már nem szopik, de Áron még mindig 6-szor kéri. És elég rendszertelenül. Reggel 5 órai az állandó, utána viszont van, hogy 8-kor, de van, hogy 9 kor vagy még később lesz éhes, na és ehhez képest akkor mindig tolódik az evés. Én nem tudom, hogy én vagyok csak ilyen béna, hogy nem tudom belőni az evést, vagy a gyermekem ilyen, de ez nekem olyan nehéz.
27. c62e5b7d24 (válaszként erre: 26. - Palenkas)
2009. jún. 5. 09:57
Ma már biztos kevesebbet sír; tapasztalat. Nagyobbikom 7 hónaposan próbálkozott hajnali 2 órás játékkal és maratoni szopival. Első éjjel 40 percet üvöltött, második éjjel 20-at, harmadikon felébred, nyekergett és 5 perc múlva aludt. Alszik azóta is:) Mármint éjjelente:)
2009. jún. 5. 09:44

Hát már tegnap is sokkal másabb volt Áron, mint előtte. Sokkal kevesebbet sírt, nyugodtabban szopott, hamarabb elaludt, jobbkedvűen játszott.

Az éjszakáról annyit, hogy szerdán két órát sírt éjjel, majd bealudt, s reggelig aludt, 3/4 7-ig.

Tegnap háromnegyed órát sírt, majd ma meglátjuk mi lesz. Nehéz, nagyon nehéz kibírni, de ha ez a megoldás, akkor megteszem, mert én nappal nem tudok aludni, s a 4 órás alvások már nagyon-nagyon kevesek.

Majd még írok, hogy mi az eredmény.

2009. jún. 5. 07:52

Szia!

Örülök, hogy kiderült, hogy mi a baj:S

Legalább nem kell "vaktában lövöldöznöd":) Remélem rendeződnek a dolgok. Majd beszámolsz ugye?

Üdv!

2009. jún. 4. 19:34

Sziasztok!

Voltunk gasztroenterológusnál a problémával, s az alábbiakkal tudok beszámolni:

Az a helyzet, hogy (bioszból sem voltam valami éllovas,így lehet, hogy nem szakszerű amit írok) hogy minden gyerek mikor megszületik, jobb, vagy rosszabb minőségűek a bélbolyhai, amelyek a tejet, tejcukrot bontják (enzimek). Ha rosszabbak, akkor nem bontják a tejet jól, ettől az erjedt, de le nem bontott tejcsi megy tovább a vékonybélbe, ahol azonban az ott található jó baktériumok már nem bírnak el a félig, nem jól megemésztett cuccal. Na most a vastagbélben is vannak baktériumok, és ezek felfedezik ezt a rossz táptalajt, ami nekik viszont nagyon jó, és elkezdenek felfelé vándorolni, és zabálják a rosszul megemésztett tejcsit vagy a baktériumokat ezt nem tudom pontosan, de ezzel gázt fejlesztve. Nem az a baj, hogy van gáz, hanem hogy rossz helyen, mert annak a vastagbélben kellene lenni, és nála már a vékonybélben is keletkezik, ami nagyon feszíti. Ezt pedig úgy lehetett megállapítani, hogy meghallgatta, és nem ott gurnyogott a hasa, ahol kellett volna. Ez nem szűnik meg magától ez az állapot, amig szoptatok, addig fennáll.

> Na most lehet segíteni gyógyszeres kezeléssel, felírt egy Klion nevű gyógyszert, meg normaflort is, meg a laktáz tabit is szedni kell, s azt mondta, hogy 48-72 óra múlva jelentős változásnak kell bekövetkeznie. Ezt lehet, sőt valószínűleg Áronnál ismételni kell majd később is.

> Meg azt is mondta, hogy illene már átaludnia az éjszakát, úgyhogy ha már jobban lesz, szóval vasárnap, hétfőtől legyek drasztikus, és éjjel ne szoptassak! Azt is mondta, hogy biztosan kell pár nap, amíg beáll, de nem válik a gyerek kárára, sőt, mindenkinek csak hasznos, ha kipihentebb. Azt is mondta, hogy az a gyerek, aki 8 hónapos koráig nem alussza át az éjszakát, az 3 évesen is fel fog ébredni rendszeresen.

Egyébként a SZÉLCSŐ is a kezelés része, mert azon is segíteni kell, hogy a vékonybélből a puki a vastagbélbe jusson, s ő ezt egyedül nem tudja kinyomni, segíteni kell, és minden pelenkacserénél kell alkalmazni egy ideig . Azt mondta, hogy a szélcső direkt olyan anyagból készült, hogy nem lehet hozzászokni, meg amúgy is nem azért alkalmazzuk, hogy kakáljon, hanem a puki útját segítjük.

Na ennyi. Remélem esetleg másnak is tudok ezzel a történettel némi infót szolgáltatni.

2009. jún. 2. 19:40

Kiarám is nagyon hasfájós volt. Ő valószínűleg azért, mert már a kórházban (4 naposan) 100 grammot szopott (a nővérek mérték!!!). Infacollal kezdtük, semmi, aztán a Sab Simplex segített valamit, de nem sokat. Ő nem szeretett hason feküdni, úgyhogy rengeteget simiztük a hasát. Nálunk Apa a kazán, jó meleg a keze, Kiara úgy aludt, hogy a pociján volt Apa keze. Ezen kívül még annyit tudsz csinálni, hogy tornásztatod. Mi "meneteltünk" a Föl, föl vitézekre (azóra is szereti ezt a dalt), meg összeérintettük a térdét az átellenes könyökével. Ezen kívül a csípőtorna is jó. Minél többféleképpen mozgattuk a lábát, annál jobban rotyogott a pelus. :) De alapjában véve semmi nem szűntette meg a problémát. A végén már én se ettem semmit, de pesze ez se használt. De arra is figyelj, hogy semmi puffasztósat se egyél. A klasszikus bab-káposzta stb. kívül engem pl. a krumpli is befolyásol. Azt se ettem. Jah, és a szopis teák se használnak, mert azokban kifejezetten pukiztató gyógynövények vannak, pl. kömény, ánizs(a szélhajtással nem is lenne gond, de sajna a széltermelést is növelik). Ha ilyet ittam, Kiara nemcsak sírt, hanem ordított. Csak 1 fajtát találtam, amiben nincs: Milupa instant szoptatós tea. Jó drága... :(

De csak az idő és a hozzátáplálás fogja megoldani teljesen a problémát. Nekünk pl. akkor jobb lett, mikor már sírt, hogy adjak neki joghurtot (4 hónaposan), de ezt ne próbáld meg szerintem. Én se mertem mondan senkinek!!! :S Minden reggel ettem 2 élőflórás joghurtot, mert nekem is voltak problémáim, nekem is jobb lett, neki is. Persze csak pár kanálhegynyi maradékot adtam neki. De lehet, hogy ha most ez a tejmentes nem jön be, próbáld meg TE az élőflórás joghurtot minden nap. Reggelire, éhgyomorra, vagy ha úgy nem megy, előtte-utána 1 óráig ne egyél mást. Esetleg megpróbálhatsz a kicsidnek adni Normaflore-t, az is élőflóra.

Nna, szép kis regényt írtam...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook