Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 héttel szülés előtt nagyon köhögök, szedhetek Dr. Theiss féle lándzsás útifüvet? Vagy van valmi jobb? Emiatt dokihoz nincs kedvem menni. fórum

4 héttel szülés előtt nagyon köhögök, szedhetek Dr. Theiss féle lándzsás útifüvet? Vagy van valmi jobb? Emiatt dokihoz nincs kedvem menni. (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 5. 16:05
Szedj Echinacea cseppet, v golyót nagy dózisban. Az is jó.
2010. jan. 5. 15:50

Sziasztok!

Bár régen hulla a beszélgetés, ahogy elnézem, én is voltam hasonló helyzetben agy a terhesség 3. harmadában, és a tájékoztató szerint lehet lándzsás útifüvet terhesen is beszedni, de én 3 napig varasra vakartam magam utána az allergia miatt, pedig eddig legalább err nem voltam allergiás:( Nem tuti, de valszeg ettől jött elő. Inkább homeopátia!!!! Meg a jó öreg fokhagyma és teák. Az segített:)


Egészséget!

2008. dec. 12. 19:42
Szia! En pont tegnap kerdeztem meg a gyogyszertarban, azt mondtak, hogy lehet szedni terhesseg alatt.:)
2008. dec. 12. 15:43

Szerintem ne.


Az egyik legallergénebb gyógynövény.

2008. dec. 12. 15:25

szerintem ne.

egyél szeptofortot de jobb ha semmit.

bird ki :-)

2008. dec. 12. 14:48

Igyál bodzavirág teát, és éjszakára a nyakadra tegyél hideg vizes rongyot, átkötve egy sállal. A rongyot akár svédcseppes vízbe is márthatod, de akkor feltétlen kenj alá körömvirág krémet.

Én tegnap fulladtam a köhögéstől, fájt már minden, és mára...ollálá:) Eltűnt:)

8. bucimami (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2007. dec. 17. 13:50

Természetes, hogy nem pont a terhességed alatt akarsz kipróbálni új szereket, de megnyugtatlak, a homeopátiás dolgoknak nincsen mellékhatásuk. Ahogy megfigyeltem, mindegyiknek ugyanez van a papírjára írva- gondolom, kötelező valamilyen tájékoztatást adniuk. Annak idején én az első terhességem alatt kezdtem el szedni a golyócskákat és még bizony a gyártó céget is felhívtam, hogy megtudjam, pontosan mi mit tartalmaz. Azóta sikerült homeopata gyerek- és háziorvost is "beszereznem", úgyhogy az egész családomat ezzel gyógyítgatom. Az a jó ezekben a készítményekben, hogy ha nem is sikerül rögtön eltalálnom a megfelelőt, kárt akkor sem okozok vele.

Stodal nálunk mindig van itthon, kislányaimnak egyedül ez csillapítja az éjszakai köhögését, de szükség esetén mi is "rájárunk" a férjemmel.

7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - Bucimami)
2007. dec. 13. 22:35
Stodal szirupot hozott nekem anyu is, de a patikában is azt mondta a gyógyszerész, és a papírjára is rá van írva hogy terhesség és szoptatás alatt lévő nőknél még nincs klinikai tapasztalat hogy hogy hat, vagy árt a szer. Úgyhogy nem merem beszedni. De azért köszi! :O)
2007. dec. 13. 08:54

Szia!

Én is szedtem terhesség alatt, mert köhögtem, de óvatosságra intettek, mert alkohol tartalmú.

A vöröshagyma hajából főzött tea is nagyon jó ötlet, nálam is bevált. Én sok-sok mézzel ittam! Úgy kibírható az íze :-)! De ne nagyon kisérletezz más gyógyteákkal, mert árthat!

Sok kitartást a hátralévő 4 héthez!

5. bucimami (válaszként erre: 4. - Ezti)
2007. dec. 12. 23:00
A homeopátiás szereket valóban szedheted terhesség és szoptatás alatt is, a felsoroltakon kívül javaslom még a Stodal szirupot. A gyógyszertárakban lehet kapni tájékoztató füzetet ezekről a szerekről.
4. Ezti
2007. dec. 10. 09:24
Homeopátiás gyógyszerek nagyon jók vannak, minden patikában lehet kapni. Oscillococcilum vagy mi a neve és homeogene 9. Ezek szopogatósak, én is szedtem orvos is ajánlani fogja.
2007. dec. 10. 09:14
Azt biztos,nem antibiotikum, csak egy gyógynövény. De természetesen, mint mindenre rá van írva, hogy kérdezd meg az orvosodat. Egy telefont megér.
2007. dec. 10. 08:44
Szerintem szedhetsz! De ha vöröshagyma hajából főzöl teát, és ízesíted mézzel az is nagyon hasznos! Azt nem mondom, hogy finom, de nagyon gyorsan rendbe hoz.
2007. dec. 10. 08:00
4 héttel szülés előtt nagyon köhögök, szedhetek Dr. Theiss féle lándzsás útifüvet? Vagy van valmi jobb? Emiatt dokihoz nincs kedvem menni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook