Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves unokám Aerius+Singulair+Flixotide Evohaler+Berodual N Gysz/Spray-t használ napi rendszereséggel. Zavar hogy reggel éhgyomorra kapja. fórum

4 éves unokám Aerius+Singulair+Flixotide Evohaler+Berodual N Gysz/Spray-t használ napi rendszereséggel. Zavar hogy reggel éhgyomorra kapja. (beszélgetős fórum)


28. wencus
2010. nov. 19. 13:04
Az aeriust mi is éjszakára adjuk. A puffogtató meg nem gyomorba megy.
2010. nov. 19. 11:42
Köszönöm lányok a véleményeket........igen valahogy én is így tudom ahogy ti leírtátok. legalább arra jó ez a beszélgetés hogy meg nyugtatom magam nem látom rosszul a dolgokat. A nagyobb baj mégis az hogy ezzel nem változik semmi. sajnos nem fogadja meg az anyuka az észrevételeket, bár milyen finoman és kíméletesen próbáltam-lom is elmondani. csak és ki fejezetten az unokám érdekei miatt. Tudom én hogy állandó változó rohanó világban élünk....de úgy gondolom ezek azok a dolgok amire mindig...........KELL..... időt szakítani.
2010. nov. 19. 11:28
az aeriust azt mindig este kell adni ahogy smumika is irta,pont azért mert álmosít ,én éhgyomorra soha semmit nem adok nekik.
2010. nov. 19. 11:27
Ezt mind reggel kapja?Nem értem!Az AREIUST este lefekvés előtt szedjük mi is allergiára,A SINGULERT asztmára adják szintén lefekvés előtt(van akinél rémálmokat okoz)A flixotide-t reggel és este fújunk 1-1 puffot gyulladásgátlónak astmára de ez nem gyomorba megy hanem tüdőbe és babyhalerrel csak a gumimaszk nélkül,de mivel ez 12órás hatású adhatom akár 9-fél10-kor is ha este ugyaneddig fent tud maradni,gondolom addigra meg csak reggelizik egy gyerek.
24. lazsuci (válaszként erre: 22. - Barcabo)
2010. nov. 19. 11:20

Többek között ezt is hiányolom.Már mint a haelert.

Öblítést azt hírből sem ismerik. Ilyen problémáim vannak. Mert persze amire szükség van az kell, de nem mindegy hogyan és mikor. ( arról nem beszélve hogy a két gyerek egymás után használják a puffot)

Eggyik szájból ki a másikba be.

2010. nov. 19. 11:11
Elfelejtettem némelyik antibiotikumot igaz éhgyomorra kell szedni de ha étvágytalan béres cseppet probáljon meg na és persze csökkenteni kell az édesség adagot azt pedig az anyjának kéne elöször belátni hogy az nem jó ha csak azokon él ja és hozzáfüzöm az allergiás gyerekek érzékenyek a glutént tartalmazo élelmiszerekre vagyis amikbe sok ízfokozó illetve tartósitószerek vannak ezért kéne számüzni az édességeket csipszeket .Vagy legalább csökkenteni nagy mértékben .Inkább gyümölcs zöldség
22. barcabo (válaszként erre: 19. - Smumika)
2010. nov. 19. 11:11

de a puffokat nem is szabad simán szájba adni!

csak haelerrel.

igen ki kell öblíteni,mert különben a fogaknak is annyi!

21. lazsuci (válaszként erre: 19. - Smumika)
2010. nov. 19. 11:10
Végül is ez az ami engem zavar"éhgyomor". Igen is kell annyi időnek lenni hogy pár falatot tehát nem csak folyadékot ha nem szilárd ételre gondolok, egyen a gysz -k előtt.
2010. nov. 19. 11:06
Nekünk sem.
2010. nov. 19. 11:06
Mi is szedtük ezeket a gyogyszereket mikor 2 éves volt most 7 éves de akkor mindig mondta a dokinnőnk ,hogy singulairt és aeriust este vegye be nem kell éhgyomorra ezek amugy álmositó hatásuak is lehetnek ezért ajánlják estére.Mi a flixotide és beroduál puffot se éhgyomorra adtuk mert azt beszivja sőt ajánlják hogy utána öblitsék ki a szájukat a gyerekek de mi se öblitsük ki hanem iszik pár kortyot rá az is jo.Mi nekünk már nem kell szedni tavaly ota singulairt és a puffja is már másabbde az aeriust mindig este adom be neki ,most a kisebbik fiamnál derült ki hogy allergiás és ugyanígy adom neki az aeriust este és flixotide puff-ot reggel este kell adni de sose éhgyomorra.
18. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 14. - Barcabo)
2010. nov. 19. 10:58
nekem ő mondta igaz nekünk nem növényi allaergiánk van!!
2010. nov. 19. 10:58

Tudod nem is aggódnék ha nem látnám amit látok.

Ha egy asztmás gyereket meg csíp egy darázs akkor nem a 100 km-e lévő apukának telefonálok hogy most mit csináljak? Azt hiszem nem igazán szorul bővebb magyarázatra az aggodalmam.

16. barcabo (válaszként erre: 15. - Lazsuci)
2010. nov. 19. 10:53

akkor pedig ne féltsd.

ha az anyja ezt tanulta,akkor ne bizalmatlankodj hogy jól csinálja e a dolgát,mert biztos!

az én anyum is ápolónő,és tökre nyugodt vagyok mindíg ha gyógyszertanács kell stb.

ne idegeskedj!

2010. nov. 19. 10:50

Köszi a segítséget de szerintem már nem db-a hanem kilóba tartják számon a papírjait a dokinál.

A sors fintora hogy az anyukája gyermek szakápoló.

Aggódom az unokámért.

14. barcabo (válaszként erre: 10. - 7f1efd4c7b)
2010. nov. 19. 10:43

nem belekotyogni akarok,de akinek pl.növényi eredetű az allergiája,ill.asztmája annak nem ajánlott a homaopátia.mert nagy a befulladás veszély.legalább is engem iszonyat mód leordított a pulmonológusunk mikor megtudta hogy homeót használtunk.

minenképp a szakorvos tanácsát kérjétek ki!

13. lazsuci (válaszként erre: 11. - Barcabo)
2010. nov. 19. 10:43
Nem is zavarna a dolog ha nem azt látnám hogy Gyümölcs-zöldség-főzelék zéró.Édesség ami bele fér ( persze nem tőlem). Tudom hogy az is kell, de nem csak az.
12. lazsuci (válaszként erre: 10. - 7f1efd4c7b)
2010. nov. 19. 10:40
Meg írnád privibe a nevét? Köszike.
11. barcabo (válaszként erre: 9. - Lazsuci)
2010. nov. 19. 10:39

hát lehet épp ez a gond,mivelsokat iszik talán ezért nem éhes.

a másik a kisgyerekeknek vannak olyan korszakaik ezt biztos te is tapasztaltad már hogy néha kevesebbet esznek.még a súlya nem csökken addig nincs ok aggodalomra

2010. nov. 19. 10:39
mi most nagyon jó homeos bogyót szedünk étvágytalanságra,a doki ajánlotta.
9. lazsuci (válaszként erre: 7. - Barcabo)
2010. nov. 19. 10:35
Jó nincs is ezzel semmi gond, de enni szinte semmit nm eszik.
8. lazsuci (válaszként erre: 3. - 7f1efd4c7b)
2010. nov. 19. 10:33
Ne gondoljátok ne vagyok egy vaskalapos nagy mama, de 30 évet én is lehúztam az egészség ügyben ami persze állandóan változik én ezt is meg értem, de éhgyomora ennyi gysz-T ??????????
7. barcabo (válaszként erre: 6. - Lazsuci)
2010. nov. 19. 10:30
a singuliar ha elolvasod a betegtájékoztatót az egyik legfőbb mellékhatása a szomjúság.ezért iszik annyit.
2010. nov. 19. 10:24
Az a gondom hogy nagyon étvágytalan a kisfiú.Gyakori a felsőléguti betegsége.Szinte állandóan szedd még ezek mellé valamilyen gysz.-t és mindig éhgyomorra. Nagyon sok folyadékot iszik.
2010. nov. 19. 10:20

nekünk az aeriust mondta a pulmonológus este a lányomnak meg a kicsinek is ,a nagyfiam is este vette be mindig,igaz ő most egy francia gyógyszert szed aerius helyett..

Singulair nekünk nincs.

4. barcabo (válaszként erre: 2. - Barcabo)
2010. nov. 19. 10:20
gyógyszer...
2010. nov. 19. 10:18
Én az aeriust este szoktam adni a gyerekeknek,a sprayket sem kellene éhgyomorra igaz nem a gyomrukba megy hanem a tüdőbe,de émelygést okozhat...
2. barcabo (válaszként erre: 1. - Lazsuci)
2010. nov. 19. 10:18

mi ugyanezeket kapjuk csak még mellé,ventolint is.nekünk kimondottan éhgyomorra,mondta a doktorunk.

asinguliart pedig mindíg mindenkinek lefekvés előtt kell bevennie.az esti gyógszer.

2010. nov. 19. 10:13
4 éves unokám Aerius+Singulair+Flixotide Evohaler+Berodual N Gysz/Spray-t használ napi rendszereséggel. Zavar hogy reggel éhgyomorra kapja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook