Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves státusz vizsgálat. fórum

4 éves státusz vizsgálat. (beszélgetős fórum)


11. dus
2011. ápr. 18. 10:16

Köszönöm mindenki véleményét, hozzászólását.


Eddig nem vettük észre, hogy baj lenne a szemével, de hallgatok a tanácsotokra és elviszem egy szemvizsgálatra.

A viszgáló táblán egyébként végig mondta az ábrákat, a legalsó sort is látta.


De azért megmutatom egy szemészenk.

10. trapiti (válaszként erre: 2. - Dus)
2011. ápr. 17. 22:09

Az első szemészeti szűrővizsgálatot már 1-2 éves korban javasolt lenne elvégezni.

Amit a védőnő végez látásvizsgálat címszó alatt, az egy vicc, gyakorlatilag semmilyen következtetés nem vonható le belőle.

Én mindenkinek javasolnám, hogy nézesse meg a gyerekét legalább egyszer, mert nagyon sok gondot okozhat egy kisebb probléma is ha későn derül ki.

9. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - Dus)
2011. ápr. 17. 16:35

Szia!

Mi is 4 éves státuszon voltunk,de nem volt babos könyv,csak sima tábláról olvasás.Dobókocka,házikó,autó ilyeneket nézettek vele.

Mi is voltunk szemészeten,mert a tábláról nem látott a vonal alatt néhány ábrát.

Szerencsére nincs semmi baj,de az a pupillatágítás elég húzós volt:S

2011. ápr. 17. 16:33
Nálunk 4 évesen nem is volt szemvizsgálat, csak most 5 évesen.Most már rendesen betűket kellett olvasni, és a gyerek kezében lévő táblán megmutatni, h milyen betűt lát. Mondjuk nálunk a fiam már ismeri a betűket, úgyhogy ő simán olvasta. Meg hallásvizsgálat is volt.
7. 859d58d4d8 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2011. ápr. 17. 16:16
Pontosan!
6. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Dus)
2011. ápr. 17. 15:57
Ez a színtévesztés vizsgálata.
2011. ápr. 17. 15:34

a babos könyvvel a színtévesztést vizsgálják


szerintem is érdemes elvinni szemészetre, s az a legjobb, ha utólag kiderül: felesleges volt és minden oké

4. Aidababa (válaszként erre: 2. - Dus)
2011. ápr. 17. 15:20
Nálunk az oviban volt szemészeti vizsgálat, nem tudom, hogy konkrétan mit néztek. Akinél valami eltérést találtak, adtak egy papírt, javasolták, hogy vigyük el szemészetre. De hozzátették, hogy attól, hogy itt úgy látták, nem biztos, hogy tényleg gond van, az is lehet, hogy a gyerek nem értette a feladatot. Szerintem semmit nem veszítesz, ha elviszed, és megnézik egy szemészeten.
2011. ápr. 17. 15:17

Szia.

Az én kisfiam is most volt januárban 4 éves, és nálunk nem volt ilyesmi, csak olyan tábla mint a felnőtteknél amin betük vannak és ugye azok soronként egyre kisebbek, csak ezen nem betűk voltak hanem szék , autó, esernyő meg hasonlók, azzal vizsgálták a szemét.

2. dus
2011. ápr. 17. 15:09

Sziasztok.


A kisfiam most töltötte a 4. évét és a védőnő telefonált, hogy vigyük be státusz vizsgálatra.

Mivel én dolgoztam, így apukája vitte el.

Délután, miután haza értem, érdekes dolgot mesélt.

A 4 éves gyerek elé "babos" könyvet tettek és arról kellett megmondani, mit lát.

Én ezen elképedtem. Szegény, szerintem fogalma sem volt róla, mit kell nézni.

Aztán eltelt 5 perc és a gyerek magától (vagy az előtt elmondott sorrend alapján megjegyezve) elmondta, mik vannak a képen( hajó, autó, ház, alma, stb).

A védőnő azt mondta, jó lenne elvinni szemészetre, megnézni, jól lát-e a gyerek?!?

A házunka saroktól a kb. 20., ha az apja bekanyarodik az utcába, messziről megmondja: jön Apa!

Máshol is van "babos" könyves vizsgálat?

Valóban szükséges ez ilyen korán? Elvigyem szemészhez?


Aki volt vagy van hasonló élethelyzetben, írjon, mi a véleménye a témáról.

1. dus
2011. ápr. 17. 15:09
4 éves státusz vizsgálat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook