Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves lányomnak egésznap fáj a feje. Már nem tudok mit adni neki, tud valaki valamit rá? fórum

4 éves lányomnak egésznap fáj a feje. Már nem tudok mit adni neki, tud valaki valamit rá? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 9. 18:19

Sziasztok!


Először is köszönöm mindenki érdeklődését. Nem voltunk dokinál, lefekvés előtt még adtam neki egy kevés Nurofen szirupot, és az ha nem is teljesen de csillapította. Másnap csak reggel fájt még egy picit, de akkor már evett-ivott és hamar elmúlt.

Szerintem az idő volt a ludas, nekünk is ( a férjemmel) olyan nyomott volt a fejünk.

2011. febr. 8. 15:57
Szia,azonnal neurológushoz,kórházba.Akár nyomás fokozódása is lehet és ennek ezek a tünetei.Ha még nem voltál vele sehol akkor öltözz és vidd az ügyeletre és kérd hogy küldjenek a kórházba.Nem akarlak megijeszteni ,de mi hasonló cipőben jártunk.Kívánom hogy csak vírus legyen.Andi és minden jót
28. agaca
2011. febr. 8. 09:35
Ne próbálgass gyógyszereket, orvosnak kell látnia, nem játék a gyógyszer!!!
27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Dencsikné)
2011. febr. 7. 15:22

Orvoshoz!!!


Ha valami influenza jele, akkor azért.


Ha meg nem, akkor azért...



Nekem 7 évesen kezdődött a migrénem. 23 évvel ezelőtt viszont nem csináltak a fejfájásomból nagy ügyet, még a körzetidoki se... Évekbe került, amíg elkerültem egy migrénes szakrendelésre, és kiderült, hogy az van. Addig órákig a falat kapartam. Anyám algopyrint adott, de az nem használt, erre ma se használ. Nekem a Quarelin jött be... Azt mondta a szakorvos, hogy mindenkinek más jön be, és azt kell bevenni rá...



Nekem megmaradt sajna ez a betegség.


Aztán elkezdődött az öcsémnek is. Ő már rögtön ment a szakrendelésre. Kapott rá állandó gyógyszert. Neki aztán soha az életben nem jött többé elő...

26. vkatka
2011. febr. 7. 10:03

Jajaj :(

Nekem akkor volt ilyen, amikor arc+homloküreggyulladásom volt...

25. misz (válaszként erre: 5. - Dencsikné)
2011. febr. 7. 09:59
Jobban lett a kislányod? Mit mondott a doki?
24. misz
2011. febr. 6. 18:34

A folyadékhiány a szervezetben könnyen vezet erős fejfájáshoz, az pedig émelygéshez és hányáshoz. Nem tudom melyik tünet volt előbb, de ezek összefüggésben lehetnek. De bárhogy is volt, ha hányt feltétlenül szükséges a bőséges folyadékpótlás. Lehet ennyi elég is és elmúlik a fejfájás.

Ha lepedékes a kislányod nyelve, ha cserepes a szája, ha megcsípve a bőrt a kis kezén, az nem simul ki azonnal, akkor tuti, hogy folyadékpótlásra van szüksége.



A kislányomnak már 3 évesen is rendszeresen adni kellett Algopyrint. csillapíthatatlan lázra kapott negyed szemet, ha már semmi más nem használt.

A kisfiamat másfél évesen operálták, és amikor felébredt és fájdalmai voltak a kórházban, akkor ő is Algopyrint kapott a branülbe.

Ha semmi más nem csillapítja a fájdalmat, én lehet megpróbálnám egy negyed szemmel.


Remélem hamar rendbe jön a kislányod. :)

2011. febr. 6. 18:33
Ja, a hanyas attol is lehet hogy annyira faj a feje hogy mar szinte beleszedul, es ha olyat hanyt ki amit regebben evett mint 8 ora akkor az IS volt a ludas hogy nem emesztette meg rendesen es ettol lett a fejfajas, altalaban zsiros kajak ha evett ilyet, pl meki
2011. febr. 6. 18:31

Az en fiam megrogzott fejfajos, es szemuveges is, megis faj neki sokszor, egy csomo mindentol lehet es ha nem adok neki gyogyszert o is szokott hanyni emiatt, sot sokszor gyogyszer utan is. Nalunk bevalik ilyenkor a nurofen melle a jeges borogatas de en a tarkojara is teszem es mozdulatlannak maradni. Ezutan mindig hamar el is alszik es mire felebred, okes.


Nala etelektol van (olajban sult barmi, narancs, paradicsom, csoki, sajtfelek) es a masik ok ilyenkor telen az hogy az orra bedugul es emiatt is fajhat a fej. Plusz amikor ideje szemuveget cserelni akkor is gyakrabban

2011. febr. 6. 18:12

:) nem írtál hülyeséget

Ha nem kérdez az ember nem tudja

20. 388b941089 (válaszként erre: 17. - 9cb35398ff)
2011. febr. 6. 18:12
akkor nem hányna, ha ez lenne a probléma
19. 9cb35398ff (válaszként erre: 18. - Dencsikné)
2011. febr. 6. 18:09

akkor jó:)


nem akarok itt hülyeségeket írni, csak figyelni kell sok mindenre.

remélem elmúlik Neki hamarosan:)

18. dencsikné (válaszként erre: 17. - 9cb35398ff)
2011. febr. 6. 18:04
Hál istennek szeret oviba járni
17. 9cb35398ff (válaszként erre: 15. - Dencsikné)
2011. febr. 6. 18:03

lehet pszichés eredetű...

és tudja holnap ovi, egy újabb hét.

16. dencsikné (válaszként erre: 14. - 9cb35398ff)
2011. febr. 6. 18:01
Igen, az lehet nem lenne jó, most hideg vízes borogatást raktam a homlokára.
15. dencsikné (válaszként erre: 12. - 9cb35398ff)
2011. febr. 6. 18:00

A héten reggelente mondta hogy fáj a feje, de a reggeli után és a szokásos ovi előtti "ceremónia"után elmúlt.

Ma már fel sem kelt az ágyból, délelőtt 2 hányt egy keveset.

Inni iszik, bár most ugy kell bele könyörögni.

14. 9cb35398ff (válaszként erre: 10. - Arcansas)
2011. febr. 6. 17:57

nem rossz:)

a meleg fürdővel én vigyáznék...lehet a túl meleg rosszat vált ki.

2011. febr. 6. 17:56
vidd ügyeletre, ha annyira fáj a feje, és már kapott több gyógyszert. Már, ha megoldható.
12. 9cb35398ff (válaszként erre: 8. - Dencsikné)
2011. febr. 6. 17:56

azt nem sajnos...

esetleg az orvosi ügyeletet hívd fel, mit adhatsz neki ilyenkor.


máskor is fájt a feje?

iszik elég folyadékot?

2011. febr. 6. 17:55
tegyél bele vizet helyett: tegyél bele mézet!
2011. febr. 6. 17:55
ja és bocsi,nekem még nincs gyermekem,elnézést ha esetleg nem jó a tanács!
2011. febr. 6. 17:55
szia!Szerintem ha már kétféle gyógyszert adtál neki,ne adj többet.Főzz finom meleg teát,tegyél bele vizet,és esetleg fürdesd meg meleg fürdőben,addig is pihen a kicsi!Aztán pedig feküdjön le kényelmes paplanra,párnára.
8. dencsikné (válaszként erre: 7. - Akymo)
2011. febr. 6. 17:53

Nurofent és Panadolt is adtam, de egyik sem segített.

Algopirint, vagy amit felnőttek vesznek be azt nem lehet adni ugye?

7. Akymo (válaszként erre: 1. - Dencsikné)
2011. febr. 6. 17:51
Nurofen oldat?
6. pmjudit (válaszként erre: 4. - Dencsikné)
2011. febr. 6. 17:50
Homloka fájt - kapott szemüveget és azóta jó.
5. dencsikné (válaszként erre: 3. - Pista55)
2011. febr. 6. 17:50
Itt csak átmenetei megoldást- fejfájást keresnék, holnap viszem orvoshoz, de addig is hagyjam szenvedni szegényt?
4. dencsikné (válaszként erre: 2. - Pmjudit)
2011. febr. 6. 17:49
És hol fájt neki, mert nekünk a fejtetőn?!
3. pista55 (válaszként erre: 1. - Dencsikné)
2011. febr. 6. 17:48

Nem itt kellene keresni a megoldást.

Mindenképp orvosi kivizsgálásra van szüksége szerintem.

2011. febr. 6. 17:46
Menjetek el szemorvoshoz - nálunk is ez volt az első jel.
2011. febr. 6. 17:45
4 éves lányomnak egésznap fáj a feje. Már nem tudok mit adni neki, tud valaki valamit rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook