Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4 éves kislánynál folyás. Volt így valaki? fórum

4 éves kislánynál folyás. Volt így valaki? (beszélgetős fórum)


1 2
26. Pannó (válaszként erre: 25. - Belat_itt_ne_keressek)
2018. febr. 24. 10:59
A cukrot én is észrevettem hogy amikor ez a csipés előjött mamánál volt és csak cukor ment szinte egész nap..
2018. febr. 24. 10:26

Sziasztok, nekem is kislányom van, öt éves.

Nálunk is többször csípett már a pisi, folyás szerencsére nem volt. Viszont időszakosan bepirosodott neki es rendesen csípte, alig mert pisilni.

Aztán egyszer tejszerűt pisilt, rohantunk az ügyeletre, ahol vizeletvizsgálat volt mindenre, ami jó lett.

Annyit mondtak, hogy többet igyon.

Azóta megfigyeltem, hogy ha kevesebbet iszik (napi 1 litert kb.), vagy cukros szörpöt, akkor jön ez elő.

Olyankor töményebb lesz a vizelet és már csíp is.

Szóval érdemes megpróbálni erre is odafigyelni, hátha segít valamit. Drukkolok nagyon, hogy jó legyen az eredmény!

24. Pannó
2018. febr. 24. 10:13
Meg annyit akartam még mondani hogy vettem ilyen intim fürdetőt gyerekeknek való 3 éves kortól..azt írja segit hogy újjabb fertőzést ne kapjon el.Rinike esetleg nem tudom próbáltátok e...hátha segitene
23. Pannó (válaszként erre: 2. - Rinike)
2018. febr. 24. 10:02
Rinike nektek volt tenyésztés is?
22. Pannó (válaszként erre: 20. - Piroska52)
2018. febr. 23. 15:10
Egerben semmi normális doki nincs..sajnos de most volt a baj gyorsba másnap fogadott és van egy 10 hósom pestre menni macera lett volna..pont lázas is szegény,orditott így is amíg bent voltunk a kislánnyal,mind1 túl vagyunk rajta
21. Pannó
2018. febr. 23. 15:07
Reggel sikerült megírnia a gyerekdokinknak a papirt így gomba baci mindent megnéznek és még ingyenes is lesz.Jelenleg nem.látok folyást de majd a kenetből kiderül ...éjjel síkitott álmában :(( remélem elfelejti hamar.Ma rendeltünk egy legot :-) mert nagyon ügyes volt...
2018. febr. 23. 13:06

az eszem megáll, milyen orvosok ezek?

pont egy gyerekkel ?

19. Katonca (válaszként erre: 16. - Pannó)
2018. febr. 23. 10:41
Te szent Isten?! Hát megkérdezem én is, milyen doki ez?? Gyerekkel nem lehet úgy bánni, mint egy felnőtt nővel! Meg nem is értem miért kell fizetni érte... Sajnos nem tudsz mit tenni, ki kell várni amíg az eredmény megszületik. Talán azt tudja értelmezni a "kedves doktor".
18. Pannó
2018. febr. 23. 10:30
Rinike irtam privit
17. Pannó (válaszként erre: 13. - Szecsilla)
2018. febr. 23. 10:30
Pesten vannak ilyen dokik.Mi egriek vagyunk de aki itt volt nem.ajánlom.
16. Pannó
2018. febr. 23. 10:27

Voltunk tegnap az orvosnál.Megnézte azt mondja nincs begyulladva folyást se latott.Azt mondja ezt nem is kezelné töröljem kamillas vizzel.Mondom januar ota abba ültetem mert azt mondta csip aztán február közepére meg mar lett eza kis folyás is...nem elég a kis kamillas viz...akkor vegyek kenetet..??Mondom.persze ..Azt mondja de nekem kell bevinni a laborba majd ott kifizetem 11.500 Ft a kenet bacira meg gombára..de a gombára felelseges meg lehet elsem veszik igy magánba mert időpontra szokták vinni 1-2 hét.Hát csak pislogtam.hogy nekem.kell szaladgálni vele.Azt mondja könyörögjek hogy vegyék el...kész..Reggel hivtam a gyerekdokinkat irjon mar hozzá papirt hogy bevegyék és jelöljon be mindent.Férjem be is szaladt vele.Ráadásul nem ici pici mintavételivel vette hanem rendes naggyal...Ez eger...komolyam minek irja ki hogy gyereknőgyogyasz.Szegény reggel mondta is hogy csip de gondolom hogy oda nyultak neki :-( ugy sajnaltam de muszáj utána járni

Pisi negativ.Ezt meg meglatjuk.Most alig látok a bigyijan valami ami pisi is lehet.Csak ezt hogy csíp.ezt nem értem mire mondja...kb 5 nap.addig kamillas köromvirágos vizbe teszek pici betadint oda öntozom neki meg gézlappal megtörlöm.Azzal nem árthatok talán.

15. Katonca (válaszként erre: 12. - Smirnoff)
2018. febr. 22. 22:43
Nekem szüléskor megsérültek az idegek a lányom karjában, mire kihúzták belőlem, lebénult a karja. Egy kemény év következett: elektromos kezelés, majd gyógytorna. Naponta vittem 2x kezelésre. Nekem olyan lehetőség fel sem merült, hogy így marad a keze. Találkoztam olyan anyukának nevezett lénnyel, aki lusta volt eljárni a kezelésekre, és az egy éves lánya csak feküdni tudott. A védőnő és a gyermekorvos véleményét le sem írom. Én nem akartam bele avatkozni, de megérdemelte volna, ha elveszik tőle a kislányát!!!
14. Katonca (válaszként erre: 10. - Pannó)
2018. febr. 22. 22:37

Nekem ez természetes. Egy Anya igenis legyen anyatigris!😉 Nekem már nagyok a gyerekeim, de mindig is vallottam, ha róluk van szó, az ő érdekükben a világgal is összeveszek ha kell.


Megértelek, a fél tepsi almás pite kell néha!🤗


A kisebbik fiam miatt, már 7 alkalommal álltam a műtő előtt. Volt betegség, volt baleset. Elképesztő mit álltam ki! Épp a minap humorizált: - anyu tűzoltó autóban, meg mentőben már ültem. Rendőrautóban még nem. - Mondtam neki menten agyon csapom! 😁

2018. febr. 22. 17:56
Kedves lányok, nagyon szeretném, ha megmondanátok, hol találok kifejezetten gyerek nőgyógyászt. Köszönöm. Akár privátban is.
12. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Katonca)
2018. febr. 22. 04:22

Nekem rémtörténetnek az elég volt, hogy az ismerős 4 év körüli unokahúga folyton vakarózott. Szólt a szülőknek, mikor visszaadta a kislányt, és "jajj, az semmi, előfordul". Két hét múlva a kislány még jobban vakarta magát, ő meg volt olyan görény, hogy a szülők háta mögött vitte el orvoshoz a kiscsajt. Szerencsére ellátták. Gombás fertőzés.

Hogy lehet ilyen egy szülő...

11. Clarah
2018. febr. 21. 21:50

Pedig a gyógyszer nem ördögtől való...

Kívánom, hogy legyen megoldás.

10. Pannó (válaszként erre: 8. - Katonca)
2018. febr. 21. 20:12
Én is ilyen vagyok :-) a gyerekdoki sztem már kiakad néha.Elsőnek csak csípés volt ezért vizeletet küldettem tenyésztésre.Az negatív.Az augmentin duot meg csak úgy nem fogom beadni neki,hogy tönkretegye a kis bélrendszerét ami amúgy is gyenge.Fogyózom de ma sztem egy fél tepsi almás pitét benyomtam. :-) Van egy 10 hósom ő is tejallergiás.Amióta megszületett mindig volt valami..kis nyugi jo lenne már.:-)
9. rinike (válaszként erre: 3. - Pannó)
2018. febr. 21. 19:16
Csípni is szokta neki. Dalacin krémet írtak fel.
8. Katonca (válaszként erre: 7. - Pannó)
2018. febr. 21. 18:34

Én először a háziorvoshoz vittem, mondtam neki azonnal nézze meg a lányomat. Felhívta a gyerek nőgyógyászt, tud-e fogadni. Még aznap délután 5-kor meg is nézték. A házi dokinak megköszöntem hogy segített. Azt mondta: - Persze, hogy segítettem. Maga annyira meg volt rémülve, ha nem kerítettem volna nőgyógyászt, maga itt megbolondult volna. - Mondtam neki tudja mit, tényleg így lett volna. 😁

Egy Anya így működik. Persze aztán a nőgyógyász is imolygott rajtam, nyugodjak meg, nincs nagy baj, és elmesélte a rémtörténeteit, milyen gyerekeket látott már. Hidd el, az a legjobb megoldás amit meghoztál. Megvizsgálják, és te is megnyugszol. 😘

7. Pannó (válaszként erre: 6. - Katonca)
2018. febr. 21. 18:00
Köszönöm.Holnap megyünk ..remélem neki is megoldódik,olyan rossz,hogy ilyen pici és már ilyen baja van.
6. Katonca (válaszként erre: 5. - Pannó)
2018. febr. 21. 17:52

Mivel évekkel ezelőtt volt, már nem emlékszem a színre. De a lányom 6 éves volt, és labor vizsgálat mutatta ki a gombás fertőzést a kenetből.

A gyerek nőgyógyász azt mondta, használjunk neki Nivea intim szappant, mert az viszonylag gyenge, és serdülőkorig biztos megvédi. Azóta nem kellett mennünk folyás miatt.

5. Pannó (válaszként erre: 4. - Katonca)
2018. febr. 21. 17:21
Kedves Katonca!Annyit megkérdezhetek hogy mennyi idős volt a kislány és milyen szinű volt a folyása?A gyerekdokink szerint sárgás zöldes inkább sárga az baci és ilyen piciknél nincs még gomba kb 6 éves korig extrém ritka.Köszi a választ
2018. febr. 21. 17:11

Kedves Pannó!

Mi is jártunk így, az én kislányom anno az uszodában szedett össze valamit. Elvittem gyerek nőgyógyászhoz, aki vett kenetet, nem kell megijedni gyerekeknél humánus módon, és kiderült gombás fertőzés. Canesten krémmel kellett kenni a hüvelybemenet körül, mert hogy onnan beszívódik a hatóanyag. Én azt javaslom otthon ne kísérletezz semmivel sem. Nem tudhatod gomba vagy baci. Mindegyikre más kell, és ha nem találod el a kezelés módját, rontani fogsz a helyzeten!

2018. febr. 21. 16:08
Milyen krémet használtatol rá?Ő mindig itthon kakil és popsitörlővel én szoktam neki kitörölni.Jajj nagyon remélem nem jön ez mindig elő.Csipni is szokta neki?Az a baj mi kisem tudunk menni belőlle mac 1-2 hét.Azért is viszem dokihoz
2. rinike (válaszként erre: 1. - Pannó)
2018. febr. 21. 15:57
Az én kislányom hasonló problémájára azt mondta a gyerek-nőgyógyász és a gyerekorvos is, hogy a végbél környékéről kerül oda baci. Neki is először 4 éves kora körül volt, és azóta rendszeresen visszatérő probléma. Mindkét orvos szerint akkor szűnik majd csak meg a visszatérő jelleg, ha már teljes jól törli ki a popiját, és nem kerül onnan baci a hüvely környékére. Mi már nem járunk vele orvoshoz, hanem igyekszem az elején elkapni betadinos öntözgetéssel vagy ülőfürdővel, ha nem sikerül megállítani a folyamatot (ez a gyerek-nőgyógyászat óta egyszer volt), akkor pedig ugyanazt a krémet használtam és ugyanannyi ideig, amit a gyerek-nőgyógyász felírt a lánykámnak. Az én lányom már nagyon ügyesen figyeli magát, próbálja jól törölni a törölni valókat, és ha folyást észlel, akkor elkezdjük a betadinos öntözgetést pár napra.
2018. febr. 21. 15:11
Sziasztok!Holnap viszem kislányomat gyereknőgyógyászhoz 4 éves :-((( Január közepém voltak fürdeni egy wellness szállodában az apukájával.Aztán kb 3 napra mondta hogy csíp a pisi..beleültettem gyógynövényes vizbe másnap elmúlt.Aztán pár napra megint mondta h csípi ismét ülőfürdő pár napig de csak visszajött folyással.Voltunk gyerekdokonál nézte a pisit teljesen negatív mondta hogy sajnod nőgyógyi rész .Azt ajánlotta betadinnal törölgessem plusz ülőfurdő ha nem használ augmentin duo.A folyás elmúlt teljesn megörültem azt mondta hogy nem csíp a pisi.ez volt 1 hete.Most megint olyan lett a bugyija.Az antibiot nem.merem adni mert sosem szedett extra érzékeny bèlrendszere tejallergiás is.Igy elviszem holnapra kaptunk is időpontot gyereknőgyógyhoz hátha mondana valami okosat.Volt ìgy valaki?Ha igen valami helyi kezelés segített??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook