Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4 éves kisfiú fitymaszűkülettel fórum

4 éves kisfiú fitymaszűkülettel (beszélgetős fórum)


1 2
35. Magdalénia (válaszként erre: 33. - Aniko.kata)
2016. dec. 1. 22:47

Nagyon szívesen. :)

Még bőven van időtök és ráértek vele foglalkozni. Reméljük, hogy nem gyullad be sosem.

Addig is minden fürdéskor áztatni és amennyire lehet tornáztatni.

Ha nagyobb lesz, akkor is érdemes mindig kádban fürdenie, mint zuhanyozni.

34. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 31. - Aniko.kata)
2016. dec. 1. 20:00
szivesen
33. aniko.kata (válaszként erre: 32. - Magdalénia)
2016. nov. 30. 12:18
Rendben, köszönöm a jó tanácsot. Nagyon jól jön, mert ebben az esetben, azt sem tudom mihez kezdjek.
32. Magdalénia (válaszként erre: 29. - Aniko.kata)
2016. nov. 30. 12:06

Véleményem szerint, ha nem gyullad be nem kell vele orvoshoz járni, hiszen minden doki azzal kezdi, hogy hozzányúl és az nem biztos, hogy nem lesz fájdalmas.

Nekünk nem volt problémánk, így nyugodtan kivártam a 10 éves kort. A Madarász u-i kórházba vittem és megbeszéltem az orvossal, - aki fel is ajánlotta, - hogy nem teljes körülmetélést végez, hanem csak kisebb bemetszéssel oldja meg.

31. aniko.kata (válaszként erre: 30. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 30. 10:05
Köszönöm, több magánklinikát is néztem, sajnos az árfekvésük nem volt baráti. Ránéztem az Ormos intézetre, eddig még nem is hallottam róluk, de tényleg a megfizethető kategóriába tartoznak. Köszönöm mégegyszer
30. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 29. - Aniko.kata)
2016. nov. 30. 07:30
most jutott eszembe esetleg az Ormos Klinikát vgy hasonlót nem próbálnál meg? nagyon sok jót hallottam róla (bár még sosem voltam ott) Az olvasottak alapján nekem úgy tűnik, hogy ott mintha kicsit "betegközpontúbb emberbarátibb" lenne az orvosok hozzáállása
29. aniko.kata (válaszként erre: 27. - Magdalénia)
2016. nov. 29. 21:06
Köszönöm. Mi sem erőltetjük a húzogatás témát, csak finoman. A műtétre voksolnék, de eddig még nem találtam, nem tépkedéspárti szakorvost aki adna szakvéleményt. Akihez eddig vittem (4 orvos) mind rögtön nekiesett volna:-(. Másik városba kell mennem.
28. Magdalénia (válaszként erre: 3. - 4740439ec6)
2016. nov. 29. 21:03

Minden gyerek fél a műtéttől, magától nem fogja kérni. Ez a szülő felelőssége, ne hárítsuk a gyerekre! Lehet, hogy így felnőtt koráig is ellavírozik, de az már régen rossz.


Jobb, ha nem várod meg az első magömlést.

2016. nov. 29. 20:47

Semmiképp nem engedném, hogy felszakítsák a bőrt, mert utána hiába is működne, a fájdalom miatt hetekig nem engedne a gyerek hozzányúlni és addig bőven visszanő.


Arra nagyon kell vigyázni, hogy az otthoni tornáztatás közben, ha sikerül felhúzni a bőrt, nem biztos, hogy a szülő vissza is tudja húzni, ha szoros! Így elhalhat a fütyi vége, ha nincs sürgős orvosi segítség!


Mi 10 éves korában műtettük, - altatással - minden probléma nélkül.

26. aniko.kata (válaszként erre: 25. - Lapbarna)
2016. nov. 29. 18:52
Nagyon jól látod. Ők is ezt mondják, hogy lehet, hogy nem oldódik meg, és az is lehet, hogy többször is meg kell ismételni. Ezen akadtam ki, és kezdtem el kérdezősködni, olvasgatni.
25. lapbarna (válaszként erre: 22. - Aniko.kata)
2016. nov. 29. 18:39

Értem.

Persze, elolvastam az egész fórumot.

Nem értem egyébként az orvosokat, mert bár laikus vagyok, de ezt a feltépést fitymaszűkületnél nem működik, ha jól tudom.

Kitartást nektek!

24. aniko.kata (válaszként erre: 23. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 29. 18:33
Köszönöm. Nekünk is mogyoróra lett allergiás reakciónk. A kórházban is azt mondták, hogy mogyi allergiás. Aztán akármit evett kiütéses lett, és akkor kezdtük figyelni a szóját, ami úgynevezett keresztallergiát mutat a mogyoró, dió, bab, borsó, lencse dolgokra. Sajnos úgy tűnik genetika én is allergiás vagyok, csak mikor én gyerek voltam, a szója allergia még kínai volt, pedig akkor is volt mindenbe.
23. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 20. - Aniko.kata)
2016. nov. 29. 18:19
szerintem is jól gondolod és a lényeg tényleg az, hogy találj egy olyan orvost akiben megbízol illetve amit gondol javasol és elmagyaráz erről a témáról, az számodra is elfogadható legyen. egyébként ha később megműttetitek biztos van olyan fájdalomcsillapításos módszer ami kedvező és nem fog neki fájni (esetleg enyhébb altatás műtét alatt) ja a szója allergia ha tudok ezzel segíteni, nekem egyszer kijött (tömény szjakészítménytől) és én úgy vettem észre, hogy a karom, kezem elkezdett úgy viszketni, mintha p ici szúnyogok csipték volna meg, először azt hittem valóban mert nyár volt aztán kiderült hogy nem, elmentem ügyeletre (hétvége volt) és akkor már pár piros folt kijött a hasamon megállapították a szójaallergiát, azt hiszem calcium és B injekciót kaptam 2 perc alatt elmultak a foltok. ha szójás akkor vigyázz mer lehet hogy a mogyoróra is egyben allergiás lesz a kicsid. jobbulást nektek.
22. aniko.kata (válaszként erre: 21. - Lapbarna)
2016. nov. 29. 14:33
Szia! Korábban nem műtenek, csak 6 éves kórban. Nem a műtétet akarom halasztani, hanem nyilván olvastad a topic indítómat, hogy az itteni remek szakemberek mivel kívánják kiváltani a műtétet. Na azt akarom elkerülni, mert szerintem az a brutalitás, az én amúgy nem túl érzékeny gyerkőcömnek elég nagy trauma lenne, ráadásul feleslegesen, mert több helyen olvastam, hogy az ilyen feltépegetős megoldásokat gyakran többször is meg kell ismételni, és a leggyakrabban mindig a műtét a végső megoldás. Szóval ha a műtét, az egyetlen humánus megoldás, persze végezzék el időben, de a másikból köszönöm nem kérek.
21. lapbarna (válaszként erre: 20. - Aniko.kata)
2016. nov. 29. 14:26

Sajnálom, hogy ez van veletek!

Hát figyi! Nekem a legnagyobbnak 6,5 évesen vették ki a manduláját. 2 évvel később az asztmája miatt voltunk benn.

Ez utóbbira sokkal jobban emlékszik. Nyilván nem kellemes emlékek.

Minél később műtik meg, annál jobban fog emlékezni rá. Sokkal jobban rá tud parázni.

Azóta, ha be kell menni az ügyeletre a fulladás miatt, már előre gyötri magát a gyerek, mert felfogja, mi történik vele.

Ha vársz 8-9 éves koráig, akkor hiába magyarázod el neki, hogy figyelj, kicsikém, nem fog fájni, mert aludni fogsz, stbstb. Ő csak azt fogja fel, hogy kórházban kell aludnia (te is ott leszel), és valamit csinálnak vele. Sokkal inkább fel fogja fogni a kórházi környezetet.

Ha muszáj, márpedig a fitymaszűkületet másképp nem lehet megoldani, én mindenképpen minél korábban végeztetném el a műtétet.

20. aniko.kata (válaszként erre: 19. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 29. 13:36
Köszönöm, minden tanács jól jön. Mindenképpen alaposan utána járok a dolognak. Sajnos a védő nénink nincs toppon,ugyan ennek a kisfiamnak szója allergiája van, mondtam neki, hogy szerintem a kisebbik is allergiás, észrevettem rajta tünetet, erre azt mondja, hogy lehet, mert szőke és világos a bőre. Igen pont mint a nagyobbik barna haj, kreol bőr :-). A szűkületre visszatérve, a barbár módszert semmi képen nem engedem, keresem a magánorvost, aki osztja a véleményem. Ha műteni kell, akkor mindenképpen megvárjuk, hogy 8-9 éves legyen, amikor el tudom neki magyarázni mi történik, és miért. Értem, hogy ezt a durva beavatkozást elvileg elfelejtené, de szerintem nem. És szerintem sokkal kisebb lelki traumával jár az, hogy mondjuk kiskamaszként megműtik mint ez. Remélem nem gondolom rosszul.
2016. nov. 28. 20:07
nem tudom mi lenne a megoldás nekünk nem volt ilyen gondunk de mivel én is fiús anya vagyok átérzem a helyzetedet. sajnos valóban sok a hozzá nem értő orvos sok téren(tapasztaltam fülésznél, torokmandulánál és hadd nem soroljam)én a helyedben azt tenném, hogy elkezdeném olvasni a szakirodalmat (szerintem úgy tágabb képet kapnál a problémáról és több rálátásod lenne a későbbi orvosi javaslatokra) és emellett megpróbálnék valami olyan szakembert keresni akiben meg tudnál bízni és olyasmit javasolna ami a te érzésed szerinted is jó a kisfiadnak. nincs valaki olyan egészségügyes ismerősöd (pld. védőnő vagy háziorvos) aki tudna javaslatot tenni egy jó szakemberre?
18. aniko.kata (válaszként erre: 17. - M0ncsa)
2016. nov. 28. 19:34
Már próbáltuk a krémet. Semmi. Szerintem jobb ha 8-9 évesen megműtik. Nyilván az sem kellemes, de biztos nem ekkora trauma. Csak szeretnék találni egy orvost, akár privát, aki támogatja a véleményem.
17. M0ncsa
2016. nov. 28. 19:10

Hat, en nem vagyok az uj trendtol kulonosebben boldog.

Ismerek felnott ferfit, akinek fitymaszukulete van (nem letapadas, ne keverjuk a kettot! Utobbi idovel, huzogatassal levalik, a fitymaszukuket NEM), neki is felteptek kiskoraban, ennek eredmenyekepp 1) megjobban benott es hegesedett neki, rosszabb lett, mint volt; 2) nagyon sokaig, felnottkent is panikszeruen felt tole, hogy barki hozzanyuljon a szerszamahoz. Meg o maga is csak felve, ami eredmenyekepp higienias problemakhoz is vezetett a dolog.


Szoval feltepest semmikepp. En a fiamnal kiharcoltam egy szteroidos kremet (bimboszeruen kezdett neki osszenoni a fitymaja), es ezt ovatos huzogatassal parositva sikerult elviselheto meretuve tagitani a lyukat, legalabb annyira, hogy lehessen normalisan tisztitani.


A huzogatast a szuloknek azert nem ajanljak, mert ha a durvabb mozdulatokra a fityma szelen szemmel nem lathato repedesek keletkezhetnek, es ez kialakult fitymaszukulethez is vezethet. Meg, hogy levalik magatol a hartya, mondjak. Le, persze, mondta a ven roka gyerekorvosunk. Ugy valik le, hogy jol begennyesedik alatta, es idove kifakad. Es ezt igy evek alatt tobbszor, amig szet nem valnak a hartyak teljesen.

Hat koszi.


Summazva a dolgokat: en a helyedben tepni nem engednem semmikepp. Szteroidos kremmel (puhitja a bort es serkenti a sejtosztodast) par het alatt sokat lehet javitani a dolgon. Beszelj egy ertelmes dokival.

16. aniko.kata (válaszként erre: 15. - Jozsi.38)
2016. nov. 28. 18:54
Igen, és 4 különböző orvosnál jártam, persze mindegyik ebben a kórházban, és mind ezzel kezdte. Az én gyerekemet ne kínozzák, ha nem muszáj. Több külföldi szakirodalmat olvastam, ott 4 évesen ez még nem probléma.
15. jozsi.38 (válaszként erre: 12. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 28. 18:50
én sem értem, bevallom őszintén. Nem okoz fájdalmat, nincs igazi hátránya, ezért sem értem. Ha gondot okozna, persze, műtsék meg, de ez olyan valami, ami kíméletesebb módon is megoldható orvos hozzájárulása nélkül és fájdalom mentesen
14. aniko.kata (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2016. nov. 28. 18:48
Köszönöm, nekem is kettő van :-). A Kicsi 1 éves és már most felírta neki az orvos a krémet, amivel kenegessem, nehogy úgy járjak mint a naggyal, mintha ez az én hibám lenne. Szerintem 30 évvel ezelőtt nem volt sem krém, sem feltépés, sem műtét, és szerintem tele van a világ egészséges férfiakkal.
13. aniko.kata (válaszként erre: 11. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 28. 18:45
Igen én sem hallgatok rá, így valószínű megint gyerekorvost kell váltanom.
12. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2016. nov. 28. 18:44
Amúgy nem értem, miért mondják, hogy ne nyúljunk hozzá. Szinte minden fiús anyukától ezt hallom.
11. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - Aniko.kata)
2016. nov. 28. 18:43

Hidd el, ha minden nap egy ici-picit húzgáljátok neki, 2-3 hónap alatt fel fog jönni az a bőr.

Feltépetni??? Jajistenem... hiszen még csak 4 éves!

Én sem hallgatnék arra az orvosra a helyedben.

2016. nov. 28. 18:41
szerintem egyáltalán nem fontos feltépetni, felesleges gyerekkínzásnak tartom, ahogy a műtétet is. Minden fürdésnél meg kell mozgatni a bőrt, amennyire enged, és szépen kitágul magától. Nem tudom miért pártolják ezt a brutális módszert széles körben. Még mielőtt nekem estek: két fiam van, az elsőnél születése után javasolta a doki ezt a módszert, a másodiknál ugyanez az orvos azt mondta, hogy ne nyúljunk hozzá, az első gyereknél nem volt semmi gond, a másodiknál ugyanilyen szűkület volt, amit a fórumindító leírt, és ezzel a rendszeres hátrahúzogatással szépen megoldódott kb. két év alatt
9. aniko.kata (válaszként erre: 8. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 28. 18:17
Szia! Köszi, mindig igyekszem neki húzogatni,amennyire lehet. A gyerekorvosunk nagyon nyaggat, hogy "tépessem fel neki" mert milyen anya vagyok, hogy hagyom hogy így legyen. Más kultúrákban, ez teljesen normális, hétköznapi eljárás, szerinte :-(. Szerintem a Manónak ez az un. szerzett szűkület. Sajnos még egy éves sem volt, amikor a korábbi gyerekorvosunk az ellenőrzés során nagyon megrántotta neki, nagyon sírt, de nem gondoltam, hogy ez történt, utána semmi nem látszott rajta. Szeretnék találni egy orvost, aki támogatja, hogy nem kell ilyen középkori módszereket alkalmazni, főleg nem egy 4 évesnél. Ha kell majd megműtetjük,de azt sem most, majd ha megérti mi történik vele.
8. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Aniko.kata)
2016. nov. 28. 18:07

Szia! Szerintem még nem vagytok elkésve semmivel, de a mai naptól mindig mozgassátok meg neki egy picit, amennyire engedi. Ne durván. Előbb-utóbb fel fog jönni a bőr.

Mostanában nem javasolják a védőnők, meg a gyerekorvosok, nem tudom, miért, hogy a szülők huzigálják.

7. aniko.kata (válaszként erre: 4. - Krilion)
2016. nov. 28. 17:12
Nekünk ilyen otthoni opciót nem ajánlottak. Szakrendelésen voltunk, nem csak egy orvosnál, és mind a leírt barbár módszerhez ragaszkodik.
6. aniko.kata (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2016. nov. 28. 17:11
Igen ettől félek én is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook