Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves kisfiam játszik a fütyijével? Mit tegyek? Rászóljak? fórum

4 éves kisfiam játszik a fütyijével? Mit tegyek? Rászóljak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. márc. 1. 19:10

Én azt hallottam nem szabad rászólni, hanem el kell terelni a figyelmét róla.

Mert nagyobb korára esetleg tudatalatt megmarad neki a dolog és problémákhoz vezethetnek.

2007. febr. 20. 12:25
hát nem is tudom ilyen kor mi a helye az én unokám is csinálja főleg az oviban és nagyon kellemetlen mert többször is szolt az ovonő van mégegy gyerek akivel el bujnak és csinálják ilyenkor mitt tehet az ember üdv
2007. febr. 9. 16:14
Nem kell raszolni, mert az csak buntudatot kelt benne, meg stresszeli. Viszont ha megprobalod elterelni a figyelmet, illetve amikor csinalja, ajanlj neki valami elfoglaltsagot, jatekot, ilyesmit.
2007. febr. 8. 20:45
nem kell eszre venni egy ideig,de ha sokaig folyik orvoshoz kell fordulni
29. DODICA (válaszként erre: 23. - Figarina)
2007. jan. 3. 13:53

Hajjaj! De még mennyire tudnak azok lenni! :)))

Most lesz 8 éves a fiam, isi első napja óta szerelmes ugyanabba a kislányba. Ha tudnátok, mi mindent tudok már a hölgyről! Az igazi szerelmes minden apró részletet észrevesz, csak az nem tűnik fel neki, hogy őt nem veszik észre. :(

2007. jan. 3. 09:10
Nem kell rászólni ismerkedik a testével,majd egy idő után elhagyja. Nekem is van 4 fiam. Ha rá szólsz vagy megdorgálod szégyenlős lessz és nehezen fog ha nagyobb lessz kapcsolatot teremteni a lányokkal!
2006. dec. 4. 17:28
Nem kell rászólni, majd kimarad, viszont a figyelmát el lehet vonni egyébbel.
26. mese
2006. nov. 3. 14:52
Ez teljeseen természetes, nem kell rászólni.ez minden gyereknél így működik, a fejlődésük folyamata. Kezdi felfedezni a teste különböző pontjait. Ha játszik vele, hagyni kell!A gyermekkori szexualitás nem loyan,mint felnőtt, vagy serdülőkorban, teljesen más értelmet kap.Ez maximálisan része az egészséges fejlődésnek, és hidd el, teljesen normális, ha a gyerekek ilyen, és fiatalabb korukban magukhoz nyúlnak.Bár lehet, nem emlékszünk rá, de abban a korban, mind ugyanezt tettük, teljes természetességgel.Hagyni kell, had fedezze fel a testét!
2006. okt. 28. 12:21

az én kisfiam is piszkálja , főleg mesenézés közben.Csak arra kell figyelni , nem -e azért nyúkál oda mert viszket vagy fáj neki!

Egyébként nem lehet belőle gond!

2006. okt. 25. 20:25
a lanyoknak igazuk van ,nem szabad raszolni es elverni a kicsit ez valamilyen modon egeszseges is .A kicsik is simogatjak magukat el kell terelni a figyelmet rola ,mindenfelekeppen nem durvan mert annak kesobb komolyabb kovetkezmenyei lehetnek -ezt olvastam...
23. figarina (válaszként erre: 22. - 93c2b3c42f)
2006. okt. 23. 19:16
Szerelmes 6 éves pasi?Nekem is van otthon!!(lehet hogy jobb volt,amíg fütyi téma volt!?!:-)
2006. okt. 22. 08:11

Az én kisfiam 6 éves. Mi is "túlestünk" ezen.

Meg kell próbálni elterelni a figyelmét játékkal.Tiltani nem szabad!

Nekem ezt javasolták,és bevált.Vagy kinőtte?

Most a szerelem van porondon.Ez sem könnyű dolog.

2006. okt. 21. 19:44

Nem szabad rászólni!, hisz ebben a korban fedezik fel a gyerekek a nemiséget illetve a nemek közti különbséget ami természetes: pl. papás-mamás játékok és egyebek, játékukban utánozzák a családon belüli életet, a felnőtteket amit a játékukba ültetnek bele.

Ebben a korban (3-6 év) kódolják az agyukba azokat a viselkedési formákat ami a későbbiekben kihat rájuk illetve végigkisérik őket az életükben és a későbbi családalapitásnál is meghatározó lesz, illetve hogy még a kamaszkort hogy éik meg (mi szülők meg hogy vészeljük át).

2006. okt. 19. 23:56
NE!!!!
2006. szept. 19. 23:40
NEKEM 3 ÉVES MÚLT A FIAM ÉS Ő IS EBBEN A KUKACOS KORSZAKÁBAN VAN. ENGEM NEM IGAZÁN ZAVAR A DOLOG, DE ANYUKÁMÉK MINDIG RÁSZÓLNAK(EGYÜTT LAKUNK). EZ TERMÉSZETES NEM KELL MEGZAVARNI ŐKET A TESTÜK FELFEDEZÉSÉBEN!
2006. szept. 9. 20:32

Hű, akkor a fiam nagy kukizós lesz! Ő már vagy két hónapja húzza-nyúzza, és még csak 9 hónapos.

Először még peluson keresztül is csinálta, de erről már leszokott, most már csak ha pucéron van, de akkor nagyon... Szépen, gyengéden elveszem onnan a kezét és odaadok neki egy játékot. Gyakran nem tér vissza a kukachoz. Remélem rosszabb nem lesz...

2006. szept. 9. 19:36

Szia Mara43

Úgy vettem észre,hogy ez már túlmutat a természtes felfedezésen, és nyilván nem rögtön szólok rá. Akkor szólok amikor már annyira nyúzza,hogy attól élek leesik neki :)

Minden fiús anyuka tudja, hogy számíthat erre a gyermekénél...és valóban résen kell lenni,hogy nehogy ez a cselekvés valami jónak a pótlása legyen,hanem tényleg csak ismerkedés önmagával

16. Mara43
2006. szept. 9. 16:29
ne szőlj rá ez az Ő korukban természetes most fedezi fel magát.Idővel nem fog játszani vele.
2006. szept. 8. 19:03

Halika!


Én is rászólok a Vinire :-/ De mostanában csak akkor macerálja magát, ha nincsen rajta bugyi. Akkor gyorsan dobok rá egyet és szinte azonnal abbahagyja.

14. zazuka
2006. szept. 7. 12:18

Hát én bizony rászólok a 4 éves fiamra. Szerintem ő marhára nem a testrészeivel ismerkedik, hanem pótcselekvésként csinálja. Pl. ha kér valamit, ami tudja, hogy rizikós, magyarán úgyse lehet, de azért megpróbálja (pl. épp készülőben lévő ebéd előtt csokit, ezt-azt kérni), akkor rángatja a kukacát. Vagy amikor valamin gondolkodik, mondjuk beszélgetés közben.

Olyankor megkérdezem, hogy pisilni kell? (mivel amikor már majd elcsöppen, de még mindig nem képes elindulni WC-re, akkor is markolássza magát)

Erre persze a válasz: nem.

Kb. 3 éves kora óta fogdossa, nyúzza a kukacát, de már egyre kevésbé, szerintem már a pokolba kíván, hogy a pisikérdéssel cseszegetem.

2006. szept. 7. 11:06
Szerintem nem kell rászólni a gyerekre /persze ha társaságban, vagy nyilvános helyen jut ilyen eszébe, az kínos... :)/. Én nem tudom pontosan, hány éves voltam, de még nagyon kicsi, amikor egyszer otthon szintén előfordult velem egy ilyen mese nézés közben. Persze semmi szexuális élvezet keresés nem volt benne, abban a korban nem is lehet, de akkor anya rámszólt, és erre teljesen tisztán emlékszem. Ez nem okozott később gátlásokat szerencsére, de az emlék mégsem pozitívként jelenik meg, ha visszagondolok rá. A szexualitás az életünk csodálatos része, a kisfiúnak is meg kell ismernie ezt, ami először is a saját testének a felfedezésével kezdődik.
12. DODICA
2006. szept. 7. 10:08
Szerintem a későbbiekben is fog vele játszadozni, s az nem is baj. Csupán azt kell megbeszélni vele, hogy ez magánügye, másokat zavar a látványa, s legyen kedves úgy intézni ezt a dolgot, hogy senkit se zavarjon vele. Másrészt vigyázzon rá, ne csináljon hülyeséget. Az a legjobb, ha erről apuka beszél vele. Vagy szemléltet.:)
11. srrse
2006. szept. 6. 21:32
fIAM MOST 10 EVES. mI IS UGYANEZZEL A GONDAL KUSZKODTUNK ANNAK IDEJEN...FUTYIJET MEG A VIZCSAPPBA IS BEDUGTA..NA MEG AZ OVIBAN VOLT EGY GYURUS SZEG AMIVEL A KISAGYAKAT MEGALLASRA TARTOTTA S ODA IS BEDUGOGATTA DE MINDENESETRE EZT NEGYSZEMKOZT MEGBESZELTUK , NYUGODTAN HOGY NEM ILLEK...S ERRE AZ IDORE MAR LESZOKOTT ROLA ez mar szerintem a korral jar.
2006. szept. 6. 21:01

Hááát nálunk ez a kérdés kb egy éves korában került napirendre. Én akkor megkérdeztem a védőnőt, hogy mit tegyek. Azt válaszolta, hogy tereljem el a figyelmét valamivel, de semmi képpen ne szóljak rá!! Megszégyeníteni emiatt pedig kifejezetten tilos!! Mert ha ezt teszed, azzal súlyos gátlásokat alakíthatsz ki a gyerekben.

Szóval egyetértek a többiekkel, tereld el a figyelmét.

2006. szept. 6. 20:17
Az én kisfiam is ezt csinálta kb. 4 éves korától, most decemberben lesz 5 éves de már nagyon ritkán piszkálja.Mondjuk én rászóltam hogy nem illik főleg ha társaságban csinálta,persze úgy hogy a többiek ne vegyék észre.Mindenesetre az idő is azt mutatja kinövik ezt a fajta "ismerkedést" magukkal.
2006. szept. 6. 20:16
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
2006. szept. 6. 18:58

Osztom kisvárdai véleményét gyakorló laikusként. Nem egy "pótgyerekemnél" tapasztaltam. Az egyik a fürdőszobából kiabált nekem, hogy azonnal menjek be, mert elromlott neki! :)))

Persze, elmondtam neki, hogy semmi baja nincsen, csak "reagál". De minden esetre nagyon mókás jelenet volt. Hős voltam, kibírtam pókerarccal. Persze, a hazatérő szülőknek már könnyek között meséltem el, annyira nevettünk (a hypchonder már mélyen aludt addigra).

6. kisvárdai (válaszként erre: 3. - A900f63755)
2006. szept. 6. 18:47
Én a négyesként leírtam a véleményem, de úgy gondolom, hogy ha az óvodai alvás közben fogja csilálni akkor ezt az óvónők rugalmasan észrevétlenül megoldják, megoldjuk.
2006. szept. 6. 18:44

Ne szólj rá mert még most ismerkedik a testével,testrészeivel. Ez egy normális dolog, életkori sajátosság. Ha nagyon zavar akkor tereld el a figyelmét valamilyen tevékenység felé, vagy ülj le vele rajzolni vagy bármi. Ne aggódj!

Egy Óvonő-gyógypedagógus

4. a900f63755 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. szept. 6. 18:34
Most először próbáltam egy kérdést feltenni és nem tudtam, hogy egyszerre mennyit lehet beleírni, ezért késtem a kifejtéssel egy kicsit.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook