Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves kisfiam játszik a fütyijével? Mit tegyek? Rászóljak? fórum

4 éves kisfiam játszik a fütyijével? Mit tegyek? Rászóljak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. nov. 18. 20:30
A kisgyermekeknél is jelen van már a szexualitás, ami nem ritkán megijeszti a szülőket, ha észreveszik. Nem szabad rájuk szólni, mert ez is hozzátartozik a lelki fejlődésükhöz. Akkor kell komolyabban utána nézni a dolognak, ha állandó elfoglaltsággá válik, és nem foglalkozik mással, mert az lelki zavarokra utalhat.
62. KIKY
2008. ápr. 26. 12:03
A férjem unokahúga, aki azóta már nagy lány és teljesen normális, 3 éves korában dörzsölte mindenhez a nuniját és vonaglott közben, ha megkérdezted mit csinál, azt válaszolta: agonizálok... Teljesen normális sztem, h a gyerekek felfedezik önmagukat!
61. Pocy88
2008. ápr. 26. 10:00
Szerintem nem szabad rászólni. Ismerkedik a világgal, önmagával. Egy pici gyerek nem szexuálisan vizsgálja magát. Meg kell barátkoznia a fütyijével, hátha könnyebb lesz majd rászoktatni a wc-re így, mintha mindig azt mondnánk neki, hogy nem szabad vagy rácsapunk a kezére.
2008. ápr. 26. 09:00
Igaz olyankor ha durci és azért csinálja inkább elhívom játszani és elmondom h már nem haragszom rá.
59. 9e7527505c (válaszként erre: 50. - Edek)
2008. ápr. 26. 08:54

Szia!

Az enyém 3 éves és pont így altatja magát.Olyankor is előfordul nála ha megszidom, szerintem ezzel vígasztalja magát.

Nálunk nem olyan gáz, így nem is szólok rá.

Olvastam h ez természetes ebben a korban.

Bár néha azért zavar...

58. Anny50
2008. ápr. 21. 09:40

Sziasztok!

Bocs , hogy mint nagymama beleszólok ebbe a témekörbe, de mint gyermekekkel foglalkozó úgygonolom nem fogjátok bánni. Nem szabad a gyerekre rászólni , mert a későbbiekben ez a szexuális életében gondot fog okozni!! Minden gyermek felfedezi ebben a korban azt, hogy ha játszik jó neki. Ezzel semmi gond nincs, majd elhagyja!!

2008. jan. 11. 01:59
Vegyél neki pénisznyalókát.Múltkor láttam a Mihály napi vásárba.Akkor talán a sajátját elrakja.Te nem figyelted még meg hogy a férfiak milyen gátlástalanul vakarják bárki előtt a pö.....t?Na,bezzeg ha mi próbálnánk meg a tangánkat "megigazgatni"....
2007. okt. 19. 17:32
Csak a testét fedezi fel , minden kisfiú ezt csinálja ,ne ijedj meg ! Majd abbahagyja.
55. tengericsillag (válaszként erre: 51. - Tengericsillag)
2007. okt. 11. 21:09
már egész jól leszokott róla.
2007. okt. 11. 20:00
Semmit
53. DODICA (válaszként erre: 50. - Edek)
2007. júl. 28. 18:51
Hihi, enyém, a kisebb (2 és fél múlt) detto ugyanígy. Hagyom. Kivéve, ha a meleg sz@rt is bele akarja tunkolni a cunájába. Cserébe jön a felháborodott hiszti. (Valami miatt leginkább akkor fog hozzá, ha tele a pelus, amiről meg szerintünk pont emiatt nem akar az istennek se leszokni.)
2007. júl. 26. 06:56
Az is hozzá tartozik. Miért ne ismerkedjen a saját testrészével.:))
2007. júl. 21. 23:13
Nálunk amióta nincs pelus már igencsak szenvedélyé vált.nem csak fogdozza hanem izgatja,kádban,medencében,vagy ha meztelen.
50. edek
2007. júl. 21. 13:11

Az én lányom,meg állandóan hasal a földön,és valamiféle különleges módszerrel dörzsöli a nemi szervét a kemény padlóhoz.Most 4 éves.Ahogy visszaemlékszem,olyan másfél éves kora óta csinálja.Így altatja magát.Meg amikor álmos akkor is csinálja.Mostmár sikerült lekorlátozni,hogy hol,s mikor csinálja,de régen,mindent tudott így játszani.Lego,főzőcske,stb..Tiltani nem akartam,az elterelés is csak pár percre sikerült,mert aztán az elterelő dolgot is tudta így csinálni.Látszik az arcán,hogy élvezi!

Csinálta valamelyikőtök lánya így?

49. DODICA (válaszként erre: 48. - Moncsiga)
2007. júl. 13. 09:06

Bocsi, nem olvastam konkrétan vissza, s felejtettem, miket írtak előttem.

Szerintem értjük mi egymást. :))

Igazad van, ÚGY nem természetes. ;)


4-5 évesen meg már nem is olyan érdekes ez a téma. Inkább előtte, meg majd a későbbiekben, ahogy látom.

48. Moncsiga (válaszként erre: 47. - DODICA)
2007. júl. 12. 18:26
azt hiszem, nem értjük egymást! Én nem a természetes érdeklődésről beszéltem. Hanem arról, hogy ne tartsuk azt mulatságosnak és természetesnek, ha a 4-5-6 évesek ÚGY játszak papás mamást MINT A FELNŐTTEK. Most idézzek előző hozzászólásokból??? Az sohasem temészetes, ha puszilgatják egymást ott, vagy bedugdosnak valamit, vagy ha különböző mozdulatokat utánoznak!!! A nézegetés, önmagával való játszogatás (bizonyos szintig) AZ természetes!!
47. DODICA (válaszként erre: 43. - Moncsiga)
2007. júl. 12. 09:05

Hmm... Érdekes dolog ez. Én úgy tapasztaltam, nem kell ahhoz semmit se látni-hallani egy kisgyereknek, hogy vizsgálódjon a másik nem felé is. Valahogy ösztönszerűen érdeklődnek mind a saját nem szerbük, mind az ellenkező neműeké iránt.

Szerintem nincs is ezzel semmi baj, amíg normális keretek között megy a dolog. Természetesen le kell őket állítani, ha átlépnek egy adott határon.

Nálunk pl., ha észrevettünk ilyesmi játékot, akkor szépen elbeszélgettünk velük ezekről a dolgokról, nyugodt, természetes hangnemben. Akár még nekik megfelelő képeskönyvet is elővettünk. (Pl. a Sehány éves kislányt, ismeritek, ugye?)Semmi titok.... csak persze az ő szintjükön. 1-2 alkalom után meg is szűnt ez a probléma. Ha a téma nem tabu, akkor szerintem kevésbé izgalmas.

2007. júl. 11. 22:09
Ez előfordulhat még lányoknál is, hs zavarban vannak. Elmúlik magától, de figyelj oda, miért csinálja. Ha szórakozásból, akkor én rászólék, mert ha nem, azt hiheti, hogy ezt szabad.
45. 8d784868d0 (válaszként erre: 44. - Rosewood)
2007. júl. 11. 22:00
hmm...:)))!!!!
2007. júl. 11. 21:05
Akkor természetes, ha csak ismerkedik a testével. Azt meg kell neki magyarázni, hogy ezt nem illik mások előtt csinálni. Még az is normális, ha néha örömet okozva magéának játszogat vele, de ha ezt túlzásba viszi (nem érez szégyenérzetet mások előtt sem, holott tudja, hogy nem illik) és folyton ezt csinálja "unalmában" akkor van probláma, utána kell járni. A felnőtteket való utánzás pedig káros dolog. De normális esetben fogalma sincs arról egy 4 évesnek, mit csinálnak a szülei a házasélet során. Ha meglátta, akkor is el kell magyrázni, hogy ezt azért csináljáék a felnőttek, mert szeretik egymást. Erről lehetne még írni, de nem ez volt a kérdés.
2007. júl. 11. 19:35

Tegyünk már különbséget aközött, hogy a 4 éves játszik a fütyijével, vagy egymást puszilgatják ott, vagy bedugdosnak dolgokat a vaginájukba!

Az, hogy magával játszik, természetes! De ha ez hasonlít a felnőttek szexuális szokásaihoz, akkor az a gyerek látott valamit, és EZ NEM TERMÉSZETES!!!

42. Pandamaci (válaszként erre: 33. - Rózsaszál1)
2007. máj. 17. 12:34
Egyetértek. Semmiképpen sem szabad rászólni, mert akkor beleidegződik, hogy valami rosszat csinál. Pedig csak kíváncsi, meg nyilván jó neki.
2007. máj. 16. 23:07

Csak ismerkedik a testével

Nálunk akkor kellemetlenebb inkább,ha "feláll" neki :)

2007. máj. 13. 00:54
Szerintem hagyd, mert minél inkább tiltod, annál jobban fogja csinálni!! Ha lesz számára érdekesebb tevékenység, amit a kezével csinálhat, abba fogja hagyni!
2007. máj. 12. 22:49
Nekem a középső, de elhagyta.
38. janita
2007. máj. 3. 20:47
Ezzel szernitem semmi baj. Olyan amikor a kisbaba nézegeti a kezét. Egy idő után biztosan elhagyja.
2007. márc. 23. 13:19

Tapasztalatom az ,hogy minden gyerek játszik a nemi szervével.Sokat problémáztam én is ,és már ugyvagyok vele ez vele jár.Sokszor észrevettem ,hogy csendben van a

szobájában beléptem ,és épp elcsiptem ,de minél jobban erösködik az ember ugyis mikor egyedül van megcsinálja.

36. tibike
2007. márc. 17. 11:30

Az én kislányom nyolc éves lesz, még évekkel ezelőtt mesélte el, hogy az egyik barátnőjével miket szoktak játszani,meg hogy oviban csókolóznak simán, amikor nem látják őket, lány-lánnyal is: nem számít. és a barátnője meg ceruzát meg ilyen dolgokat dugdos magába, aztán erre mondtam , hogy ez bizony már nem jó dolog, és meséltem neki egy "rémtörténetet" arról, hogy miféle tárgyakat szedtek ki a gyerekek testnyílásaiból a világ különböző pontjain. Aztán abban kiegyeztünk, hogy bizony nagyon ciki lenne orvoshoz menni és ott sorban állni mert éppen elveszett egy üveggolyó, vagy egy ceruza- ami még ha jól ki van hegyezve, akkor sérülést is okozhat, és mondta, hogy majd szól a barátnőjének , mert szerinte is ez azért már nem helyénvaló.

Egyébként, elmondása szerint 2-3 naponta nyúl magához, mondtam, hogy ez nem baj, de ez csak rá tartozik.

/Más: egyszer meg itt ül nálam a gép előtt(még nem járt isibe),de azért beírta a google-ba,hogy:szeksz. :) Nem sok találata volt!

Persze, azóta az X betűről meg más sem jut eszébe!

Aztán, ahogy telt-múlt az idő, kicsit alábbhagyott az érdeklődése, most éppen szerelmes, persze egyszerre három fiúba, ez megint megmosolyogtató.

35. tibike (válaszként erre: 34. - Jasminie)
2007. márc. 17. 10:56
Semmit sem lehet elég korán kezdeni,a mai felgyorsult társadalomban, ebben a rohanó világban! :)))
2007. márc. 1. 20:17

Sziasztok!


Az én keresztlányom játszott a szomszéd kislánnyal és kisfiúval (mindhátman 6 évesek)

Nagy csönd volt a szobában és belestünk vajon mit csinálnak?

Levették a nadrágjukat és egymást puszilgatták ott!!!!

Hát köpni nyelni nem tudtunk!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook