Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 és fél évesen létezik, hogy kipotyog egy tejfog? fórum

4 és fél évesen létezik, hogy kipotyog egy tejfog? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 30. 10:02

Vasárnap délben ki is pottyant.

Állítólag a többi nem mozog mellette.

Csináltak röntgent, persze hogy tele van alatta a fogakkal (egyébként elég vicces volt látni, hogy mindenfelé fogacskák) az orvos nem tudta megmondani, hogy a kipottyant alatt növögető fogacska mikor fog kibújni várhatóan.

21. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2013. máj. 24. 12:20
Letezik, de inkabb az olyan nepcsoportokban, ahol a nemi eres is koran kezdodik, mimdenesetre nem teljesen nevezheto normalisnak, bar abnormalisnak sem.
20. sajert (válaszként erre: 17. - Zsanci79)
2013. máj. 24. 11:57

Én úgy vittem el a dokihoz, hogy én para-anya vagyok, és nézze meg hogy a gyereknek azért mozog-e a foga (és fáj), mert behúztak neki egyet, vagy mert jön a foga.

A dokinő két nap múlva is emlékezett rám, hatásos volt a belépőnk :-), mikor vittük vissza a röntgenleletet - soron kívül behívott minket :-). Kb. 1 percig voltunk bent.

2013. máj. 24. 11:32
A lányom ovodatársainak már javában hullik a foguk. Középsősök vagyunk. Nekünk megvanm ég mind, de nagyon soknak esett már ki foga.
18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Zsanci79)
2013. máj. 24. 10:18
Amúgy tényleg inkább vidd fogdokihoz, és legyél te a túlaggódós anyuka... :) Az még mindig jobb, mint a későn jövős anyuka. ;)
2013. máj. 24. 10:15
Köszönöm szépen, megnyugttatatok, de azért elviszem fogdokihoz. Ma reggel megint megnéztem, és alatta piros és duzzadt az íny. Mintha a másik is picit "inogna" már. Olyan apró fogai vannak, hogy olyan nagy szünet nem is lesz :) De nem is ez a lényeg, hanem hogy minden oké legyen.
2013. máj. 23. 21:48

Az én lányomnak az 5. születésnapja előtt 2 héttel esett ki az első, majd talán 3 hétre rá a 2. foga. (4 hónaposan tört át az első kettő alsó, majd 6 hónaposan felül 3 foga.)


Októberben volt 5, tehát most 5 év 7 hónapos, és már 5 foga esett ki, ebből a 2 alsó már teljesen ki is nőtt. És mellesleg most vettük észre, hogy kisunnyogott a 4. hatos is, ezek azok a nagyőrlők, amikből csak csontfog van, tejfog nincs.

A naplóim között Mária Kiara néven fut az övé, az utolsóelőtti bejegyzésben látható a pillanatnyi állapot frontja. :)

2013. máj. 23. 21:15
Ha jól emlékszem, nekem 4 évesen már estek ki fogaim. Most így 25 évesen közölte velem a doki januárba, hogy van még 2 tejfogam :D hát meglepődtem én is és az orvos is. :)
2013. máj. 23. 21:00
Nekünk is 5 éves kora előtt esett ki az első tejfog. Most 6,4 hónapos és már 7 váltott, vasfoga van.
2013. máj. 23. 20:53

Én az óvodai mászóka-baleset után fogorvoshoz is vittem,hogy nem lehet-e visszaerősíteni a fogát?

A doktornő elég furcsán nézett, hogy miért akarom a tejfogat benn tartani.:))))

A lányom sem volt még 5 éves.

12. 728bc62be9 (válaszként erre: 9. - Sajert)
2013. máj. 23. 20:48
Cuki lehet a kis Drága :)
2013. máj. 23. 20:18

Szia!

Sztem ez teljesen egyéni, az én fiam is 5 évesen mar mozogtak a fogai és 5 és fél évesen esett ki az első, van olyan ismerősöm aki el mar elmúlt 6 éves a kisfia és még egy foga sem esett ki!!! De még nem is mozog neki. Az anyukája mesélte hogy neki az egyik foga még tejfog pedig 38 éves! Sztem ezen ne akadn ki! Nyugi:)

2013. máj. 23. 20:15
Igen.
9. sajert (válaszként erre: 8. - Zsanci79)
2013. máj. 23. 19:53
Én is azért vittem el, mert fájt neki evés közben. Neki még mindig semmi fehérség nincsen, mondjuk semmivel nem kenem. Öt perc szünet van neki elöl, jó lesz ha fölül is kiesik...
8. zsanci79 (válaszként erre: 7. - Sajert)
2013. máj. 23. 19:45

Nem úgy fáj neki, hanem csak akkor mikor eszik. Mert mint kiderült mozog.

Láttam mögötte olyan fehéres foltot, vettem ecsetelőt mert azt hittem afta. Nem gondoltam volna hogy ki akarna esni, de mondom megnézem az újammal.

2013. máj. 23. 19:41
De ha fáj neki, akkor miért nem viszed el fogorvoshoz?
2013. máj. 23. 19:41

Öt éves kora előtt egy hónappal esett ki az első tejfoga a fiamnak, egy hónappal öt éves kora után a második. Alul, középen. Még nyoma sincs, hogy jönne az új foga. A felsők is mozognak már rendesen. Csontfoga tuti van, mert mikor elkezdett az alsó mozogni, elvittem fogászatra. Röntgent csináltak, és már ott látszottak az igazi fogai, de azóta megálltak a fejlődésben, vagy nem tudom hol vannak.

Nekem azt mondták a fogorvosnál, hogy akinek korán jöttek ki a tejfogai, azoknál általában korán van a fogváltás is. A fiamra ez érvényes, mert öt hónapos korára 4 foga volt kint, nyolc hónapos korára meg már 8. Négyesével jöttek ki.

2013. máj. 23. 19:37
5 és fél hónaposan jött ki az első kettő
2013. máj. 23. 19:31

Nézd meg, hogy a fog mögött duzzadt-e az íny? Ha igen, akkor már a csontfog löki kifelé a tejfogat. Mi is így jártunk, lánykámat "szájon vágták" az oviban, elkezdett panaszkodni, hogy mozog a foga.....Aztán pár hét múlva már elő is bújt mögötte a csontfog, febr.-ban volt 5 éves.

Én is korainak találtam....mintha a fiamnak később kezdődött volna a fogváltás....

3. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2013. máj. 23. 19:28
Szerintem létezik. Attól is függ(het), hogy mikor bújtak ki az első fogacskái.
2013. máj. 23. 19:28

Ma vettem észre, hogy a gyerkőc alsó metszőfoga mozog.

1,5 hete mondja hogy fáj, de nem láttam semmit. Most megnéztem az újammal és mozog.

Kb 3 hete esett egy nagyot, az állát is beütötte, de semmi extra nem volt.

Félek, hogy ez még korai

2013. máj. 23. 19:26
4 és fél évesen létezik, hogy kipotyog egy tejfog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook