Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4, 5 éves fiam utál óvodába járni fórum

4, 5 éves fiam utál óvodába járni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
82. Bobesbobek (válaszként erre: 78. - Trapiti)
2013. máj. 10. 15:31
Semmi gond :-) csak mejegyeztem
81. andi6020 (válaszként erre: 80. - Andi6020)
2013. máj. 10. 13:49
Elnézést, hogy válaszoltam, konkrétan ez sem ide tartozik, még mielőtt valaki megszólna érte.
80. andi6020 (válaszként erre: 70. - A81a1b9451)
2013. máj. 10. 13:48

Ez nekem kicsit soknak tűnik.

Szerintem a gyerekek többsége tanulni nem szeret, nem az iskolába, mint közegbe járni.

2013. máj. 10. 13:42

Egyébként ha a gyerekem ennyire nem szeretné az ovit,én azért gyanakodnék, hogy nem csak arról van szó, hogy nélkülem nem akar lenni. Ha az óvoda szerető közeget nyújt a gyereknek, akkor ilyen mértékű tiltkozás nincs benne, azzal együtt, hogy nyilván jobban szeret velem itthon lenni...


Az meg, hogy tiltakozik a váltás ellen, szerintem nem sokat jelent. A kislányommal rengeteget kínlódtunk az előző oviban, sok baj volt, szenvedett ő is, én is, és hiába beszéltem bárkivel, nem tudtam megoldani a helyzetet. Amikor megkérdeztem, akar-e máshová menni, határozott nem volt a válasz. Így utólag tudom, hogy jobban félt az ismeretlentől, mint az ismert rossztól. Amikor beléptünk az új oviba, szintén azt mondta, hogy ő nem akarja, de amint megérezte, mennyire más a légkör, mekkora szeretettel fogadták, azonnal megváltozott a véleménye. Egy hét múlva azt mondta: "Anya, köszönöm hogy nem kell többet a régi oviba mennem..."

Én is csak azt tudom javasolni, amint tudod, hogy melyik oviba kerültök, vedd fel a kapcsolatot az óvónénikkel, menjetek be ismerkedni, pl. válasszatok új jelet neki, lássa hol lesz a helye stb. Érdemes olyan időpontban menni amikor a csoport az udvaron van, egyrészt kicsit többet tudsz az óvónénikkel beszélni, másrészt a gyerekek szabad játék közben nyitottabbak lesznek az új kisfiúra. (Nálunk is így zajlott, a lányom 5 perc alatt a társaság középpontjában volt...)

78. trapiti (válaszként erre: 77. - Bobesbobek)
2013. máj. 10. 13:31
Igazad van, és elnézést érte :) Csak túl sok olyasmi hangzott el amit nehéz szó nélkül hagyni :(
2013. máj. 10. 13:29
Nagyon eltértünk az eredeti témámtól
2013. máj. 10. 13:28
Nálunk már senki nem katonaköteles!
75. a81a1b9451 (válaszként erre: 73. - Szafaripók)
2013. máj. 10. 13:26
Mivel kivételek mindig és mindenben vannak, igy ebben az esetben is.
74. trapiti (válaszként erre: 55. - Szafaripók)
2013. máj. 10. 13:05
Gyerekkorom egyik meghatározó élménye volt, amikor az egyik pársztorjáték próbáján a papbácsi pofon vágta a tesómat, aki kétségtelenül már jó ideje rendetlenkedett. Két nap múlva este megjelent nálunk az atya, hozott ajándékba egy imakönyvet és egy kis rózsafüzért, és BOCSÁNATOT KÉRT, mert úgy érezte, nem lett volna szabad ezt tennie.
73. szafaripók (válaszként erre: 69. - A81a1b9451)
2013. máj. 10. 13:02
Aham. Jó. Ha már olyan régóta tanulmányozzák, bizonyára így van, és minden gyerekre igaz is...:(
72. trapiti (válaszként erre: 54. - Gyula5606)
2013. máj. 10. 13:02
Nagy tévedésben vagy... Egyrészt a gyerekem sosem lesz katonaköteles, mivel lány és nem tervezünk Izraelbe kitelepülni. Másrészt úgy neveljük, hogy 5 és fél évesen egyáltalán nem játszik semmilyen számítógépes játékot, nem néz tv-t, hét közben még dvd-ről sem néz mesét. Ellenben napi egy-másfél órát olvasunk a mai modern világban ;)
71. Bcicus (válaszként erre: 43. - Gyula5606)
2013. máj. 10. 12:55
Hát most baromi nagy butaságot írtál, apám minden volt csak komunista nem, börtönben is volt 56ban szervezkedés miatt, még is mind a 6 gyereke járt bölcsibe.
70. a81a1b9451 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2013. máj. 10. 12:44
Nem azért mondom, de a gyerekek 90%-a nem szereti a sulit.
69. a81a1b9451 (válaszként erre: 63. - Szafaripók)
2013. máj. 10. 12:42
Nem arról van szó, hogy az én gyerekemnek mi vált be, hanem amint említettem a pszichológiai tanulmányok ezt igazolják és bizony már most igen régóta tanulmányozzák ezt a témát.
68. Cippora (válaszként erre: 57. - A81a1b9451)
2013. máj. 10. 12:41
Pedig én is azt gondolom,vannak gyerekek akiknek igenis hamarabb kell a társaság.Van akinek már 2 évesen.Nekem bölcsis a lányom,áprilisban kezdte.Most beteg lett,egy hete itthon vagyunk.Mindennap elmondja,hogy menjünk bölcsibe,és kivel mit fog játszani.Nyílván akkor nem lehet olyan rossz neki.Nem szabad a gyerekeket egy kaptafára venni.Mindegyik más és más.
67. Gyula5606 (válaszként erre: 65. - Szafaripók)
2013. máj. 10. 12:27
Igen , volt olyan aki segitett, a biblia nem egy konnyu tantargy, egyedul meg senkinek sem sikerult ertelmezni, a mai napig is van benne olyan aminek csak az ido elorehaladasa ad megfelelo ertelmet! Es Kereszteny vagyok!
66. Gyula5606 (válaszként erre: 61. - Szafaripók)
2013. máj. 10. 12:24
Sajnalom, nem csak neked kellett valaszolni, es surget az idom, megyek dolgozni, ha erdekel majd bovebben kifejtem neked, egy kesobbi idipontban!
65. szafaripók (válaszként erre: 62. - Gyula5606)
2013. máj. 10. 12:23

Én nem erről beszéltem, de ebbe a részébe nem is akarok belemenni, mert szerintem ez megintcsak nem az az út, ami a szeretetről szól, legalábbis a hozzászólásod alapján.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy katolikus vagy-e? Ill, hogy magadtól fedezted fel a Bibliát, vagy volt olyan vezető az életedben, aki vallástörténetet is tanított neked, vagy legalább az értelmezésben segített...

2013. máj. 10. 12:21
Az isten az embereket a sajat kepmasara alkotta, tehat orokoltuk az o jo tulajdonsagait is jocskan, tobbek kozott a lekiismeretet, es a jozan itelokepesseget is! Akit nem tanitanak semmire sem , annak is van lelkiismerete, ezzel szuleteik, ezt lehet kiiskolazni, vagy elsorvasztani.
63. szafaripók (válaszként erre: 60. - A81a1b9451)
2013. máj. 10. 12:20

Ez is egy nézőpont, de fogadd el, hogy van másik is. Én nem adtam bölcsibe a gyerekemet, mert nem tehettem meg (magán van csak, horror áron). De voltunk ott megnézni, milyen lenne, és nekem leesett az állam. Nem attól, hogy milyen körülmények között vannak, az olyan volt, ami egy drága magánbölcsitől elvárható. Attól esett le az állam, hogy a gyerekek milyen frankón elvannak, egymással, vagy külön-külön vérmérséklettől, habitustól függően.

Vannak jó tapasztalatok, jó helyek, olyan gyerekek, akiknek igenis jót tesz, és van, ahol ezek közül egyik sem igaz.

Szerintem ezt kellene elfogadni, hogy azért, mert neked vagy a gyerekednek mi vált be, nem biztos, hogy ez másra is igaz lesz.

Az egyik gyerek gond nélkül beszokik 2 évesen a bölcsibe, és jól megvan, a másik meg 5 évesen se az oviba.

62. Gyula5606 (válaszként erre: 55. - Szafaripók)
2013. máj. 10. 12:17
Persze a Zsidok meg kaptak egyeb torvenyt is , csa azert hogy Isten elkulonitse oket a nemzetektol! De minden torveny az elonyuket szolgalta, meg a mai napig is azt elvezik, pedig mar regen elvetette oket az Isten!
61. szafaripók (válaszként erre: 59. - Gyula5606)
2013. máj. 10. 12:17

Kár, hogy a többire nem reagáltál.

De ha már eszmét cserélünk.

A "szeretet nem cselekszik rosszat" - egy gyerek megütése jó, szeretetteljes cselekedet??

Ki dönti el, mi az a határ, amikor már "megérdemli" egy gyerek, hogy megüssék? És milyen alapon dönt ez az illető???

60. a81a1b9451 (válaszként erre: 58. - Szafaripók)
2013. máj. 10. 12:16
Nem az oviról, hanem a bölcsödéről beszéltem. A legtöbb gyerek 3 éves kor körül lesz óviérett, szellemileg és lelkileg. Egész egyszerűen a pszichológia mai állása szerint előtte legfontosabb számára az anya és a családja szoros kapcsolata. Ezért is van az, hogy a 3 év alatti gyerekek nem igen játszanak egymással. Ez nem azt jelenti, hogy nincs szükségük gyerektársaságra. Naponta pl. 1-2órát! De a bölcsiben nem ennyit vannak! Ennek a többszörösét. Ezért írtam azt, hogy a bölcsi egy kényszerhelyzetnek kellene lennie. Természetes, hogy a mai világban mind a két keresetére szükség van a családnak, ezért kerül a gyereke bölcsibe. Viszont nekem az a véleményem, hogy amelyik anya otthon tud maradni legalább 3 éves koráig, ne adja egész napos bölcsibe.
59. Gyula5606 (válaszként erre: 55. - Szafaripók)
2013. máj. 10. 12:12
Tudod az igaz hogy a Biblia es az Isten ,avagy Jezus neveben csinaltak sok disznosagot, de az is igaz hogy Jezus azt is mondta hogy sokan jonnek majd az en nevemben, es azt fogom nekik mondani, hogy sohasem ismertelek benneteket! Es azt is mondta hogy arrol lehet felismerni a kovetoit hogy szeretet van kozottuk,es a szeretet nem cselekszik rosszat.Meg azt is mondta hogy minden jo fa jo gyumolcsot terem, tehat a gyumolcserol lehet felismerni a jo fat, tehat a cselekedeteirol hogy jo -e vagy rossz!
58. szafaripók (válaszként erre: 57. - A81a1b9451)
2013. máj. 10. 12:09

Szerintem nincs baj azzal az anyával, aki úgy gondolja, hogy a gyerekének szeretne gyerektársaságot biztosítani.

Az én fiam a mai napig imád velem lenni, de messze nem vagyok ugyanaz a kategória, mint a kis barátai az oviban. Ez két külön dolog. Én inkább azt gondolom, hogy vannak gyerekek, akik hamarabb érettekké válnak más gyerekek társaságára, és vannak, akik a természetük vagy a neveltetésük okán később.

Olyan ez is valahol, mint a szobatisztaság - van, aki már másfél évesen azzá válik, van, aki csak később.

Nem hiszem, hogy a "JÓ ANYA" fokmérője pusztán az volna, hogy beadja-e intézményi keretek közé a gyerekét, és ha igen, mikor. Mint ahogy az sem, hogy 1-6-16-26 hónapig szoptatja-e.

57. a81a1b9451 (válaszként erre: 31. - Bcicus)
2013. máj. 10. 12:06
Még szerencse, hogy csak akkor nyitott a bölcsi! Mikor passzoltad volna már le a gyerekedet? Még a 3 éves gyerekek között is igen kevés, akik egymással játszanak. A bölcsöde az csak egy kényszernek kellene lennie. Hogyha az anya úgy érzi, hogy az Ő társasága már kevés a 2 éves gyermeke számára, ott bizony az anyával van baj!
56. Gyula5606 (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2013. máj. 10. 12:06
Koszonom kerdesedet, brobalom!
55. szafaripók (válaszként erre: 52. - Gyula5606)
2013. máj. 10. 12:05

Talán azért ebbe inkább ne menjünk bele, rossz partner leszek hozzá.

Szép dolog Istenről és a Bibliáról beszélni. Rengeteg szabály van benne, vajon mindet be is tartod?? Kezdeném azzal, hogy rengeteg olyan van benne, amit nem azért állítottak szabályként a kor embere elé, mert az közelebb visz Istenhez, hanem azért, mert alapvetően így fogalmaztak meg olyan higiéniás szabályokat pl. ami mára alapvető Istentől függetlenül is.

Azt is gondolom, hogy pusztán az, hogy mi van leírva a Bibilában (keresd meg, benne van az is, hogy "nincs Isten"), még önmagában kevés. Annyi szörnyűséget tettek sok-sok éven keresztül a "biblia nevében", hogy talán el kellene ettől rugaszkodni.

Hogyan egyezteted össze azt, amit eddig mondtál azzal, amit Jézud mond a Bibliában a gyerekekről?? Szerintem sehogy. Ahelyett, hogy csak azokat a mondatokat látnád, amik téged igazolnak, kicsit mélyedj el benne jobban...

Én még egy lelkésztől, paptól se hallottam, hogy a szeretet jegyében, nevelésből jól pofozd fel a gyerekedet...

54. Gyula5606 (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2013. máj. 10. 12:05
Te tulsagosan is haladsz a korral, ami oda vezet, hogy amikor a gyereked katona koteles lesz , boldogan beul a szekbe es vigan nyomogatja a joystick gombjait eljatszogatva, mikozben emberek szazait pusztitja el a legujabb videojateknak alcazva! Ez az un. mai modern vilag! Te ezt koveted! Sajnalom!
53. trapiti (válaszként erre: 52. - Gyula5606)
2013. máj. 10. 12:01
Remélem a többit is ilyen akkurátusan betartod, ami a Bibliában van...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook