Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3kerekű babakocsival kapcsolatban mi a véleményetek, tapasztalatotok? fórum

3kerekű babakocsival kapcsolatban mi a véleményetek, tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 31. 15:09

Esetleg tudtok is ajánlani valamilyet?

Nincs valakinek olyan ami 180 fokban dönthető?

2009. okt. 31. 15:06

én is a véleményeteket szeretém kérni 3 kerekű babakocsival kapcsolatosan.

Az az egy biztos, hogy nagy kerekűt szeretnék, mert nem mindenhol jók az utak felénk.

Azt szeretném megtudni, hogy akinek van ilyen, az a sima vagy a bolygósítható kerekűt javasolja?


Nekünk már a harmadik babánk lesz (csak már nincs meg, csak a sportkocsink) így van némi tapasztalatom és nekem a bolygósítható kerékkel mindig az volt a bajom, hogy ha bementünk egy boltba, ahol értelemszerűen járólap van, a kerék mindig befordult és alig lehetett tolni. Ilyen megfontolásból inkább gumikerekűt szeretnék. Vagy az is összevissza forog? Vagy inkább maradjak a fix kerekesnél?

Mik a tapasztalatok?

2009. febr. 13. 13:40
Én sokszor a normál babakocsival nem tudok fel vagy lejönni a babkocsi feljárón,hát nem tudom 3 kereküvel hogy boldogulnék..szerintem semmit nem ér..bár izlések és pofonok:))
2009. febr. 13. 13:05
Nekem tetszik, jól néz ki és biztonságosabb.
2008. dec. 19. 15:24

Hat nekem akkor is a haromkereku jott be a legjobban! Es a mienk stabil, persze lehet, hogy mas markaknal ez nincs igy.

A kocsihoz csatlakoztathato autosules pedig szerintem a legjobb talalmany. Rendszeresen hordtam a lanyomat gyogytornaszhoz, mert szijban volt, de soha nem mondtak, hogy egeszsegtelen lenne. (Itt gyogytornasz van ortoped orvos helyett.)

28. pemete
2008. dec. 19. 15:18
Mi meg a chicco háromkerekűt is úgy örököltük, meg ami van egy esernyőre csukható pierre cardint is:) Jól bírja mind a kettő. Anno vettem egy átfordíthatós 4 kerekű pierre cardint, de azt nagyon megbántam. Egyrészt, mert kaptuk ezt a másik kettőt, meg mert semmit nem ér!!! Nagyon rossz, ha nincs fixálva a bolygósítható kereke, és az van elöl, akkor folyton ki akar törni. Pénzkidobás volt!
27. pmjudit (válaszként erre: 26. - Pemete)
2008. dec. 19. 15:12

Mondjuk egy jobbfajta négykerekű sem olcsó.


De nekem szerencsém van mert a 2 gyereket kibírta, most van egy könnyű Chicco sportkocsink, de ezt is a msáodik nyúzza.

26. pemete (válaszként erre: 25. - Pmjudit)
2008. dec. 19. 15:11
Igen, meg pénztárca vastagság függő a dolog:p
25. pmjudit (válaszként erre: 23. - Pemete)
2008. dec. 19. 15:08

Igen.Mélykocsira.


Persze lehet válogatni, tudod ízlések és pofonok...:))))

24. pemete
2008. dec. 19. 15:07
Ja, és nem a kart kell átfordítani, az marad azon a részén ahol a két kerék van, hanem azt a részt, ahol a gyerek van teljes egészében ki lehet szedni, és azt kell megfordítani. Nem olcsó mulatság egyébként egy olyan kocsi. Ajánlgatták nagyon mikor csak úgy nézelődtem egyszer 120 ezer pénzért! Aztán mondtam, hogy köszi, már van babakocsim, és ennyit különben sem adnék érte! Ennyi pénzért már műszakis autót lehet venni, hogy a párom szavaival éljek:D
23. pemete (válaszként erre: 22. - Pmjudit)
2008. dec. 19. 15:05
Ja, hogy te mélykocsira gondolsz? Hát olyan nincs persze! De engem ez nem zavart. Ezért van többféle, hogy mindenki megtalálja a nekivalót:)
2008. dec. 19. 15:03

Azt nehezn tudom elképzelni, hogy akkor is stabil legyen, amikor a kar át van fordítva úgy, hogy a kar alatt csak egy kerék van.


Lehet, hogy nem figyeltem eléggé, de nem láttam olyan háromkerekűt, aminek rendes magas szél és vége van.

21. pemete
2008. dec. 19. 14:53
A háromkerekűek között is van, amit át lehet fordítani egyébként. Én nagyon szeretem, szerintem nagyon jó, és van széle is, meg vége is:)
2008. dec. 19. 14:49
A háromkerekűhöz nem értek, de valaki írta, hogy milyen praktikus az autósülést feltenni a babakocsira. Na, egyszer én így vittem a gyereket az ortopédiára, hogy ne kelljen variálni, mire a doktor bácsi elmagyarázta, hogy a bébihordó nagyon káros a fiatal csecsemők gerincének, ne használjuk másra, csak az autóban.
2008. dec. 19. 14:44

Nekem mindig a rokkantkocsi jut róla eszembe.

Ez a véleményem, még mielőtt nekem ugrotok. Természtesen lehet, hogy praktikus.


Mindenesetre nekünk 2 funkciós babakocsink volt eleinte, fontos, hogy nagykerekekkel. Nem volt bolygosítható, de a tolókarja átfordítható, ami igazán hasznos volt napsütéses időben. A tavaszi nap sokszor éppen a baba szemébe világított volna, ilyenkor átfordítottam a kart és ez a gond megoldódott. Ezt a 3 kerekűnél nem tudod megtenni.

Újszülőttkorban - lehet, hogy csak az én mániám - nekem fontos volt, hogy legyen szél és vége is a kocsinak.

18. Yulcsy (válaszként erre: 17. - Cadence)
2008. dec. 19. 14:36
Akkor erről ennyit...
2008. dec. 17. 18:37
Nekem tetszenek páromnak nem.De sogornöméknek volt és könnyen feldölt.Nem tünt túl stabilnak...
16. Yulcsy
2008. dec. 17. 09:43

Nekem elsőre furcsának tűnnek, de a párom(aki mérnök)elmagyarázta, hogy sokkal stabilabb a 3 kerekű, mint a 4.Ez azért fontos szempont.

Azt nem tudom,hogy milyen nehéz, de biztos van a 4 kerekűek között is nehéz.

2008. dec. 17. 09:00
Hauck típusuról valami? ilyet néztem ki.
14. szebinora (válaszként erre: 13. - Pemete)
2008. dec. 16. 19:28
Nekünk Chippolino márkájú van, 51.000 ft-ba került, bolygós kerekű. Az első már ki is durrant egyszer (rajzszeg) és nem lehet hozzá pótgumit kapni. Interneten volt rendelve! Kaptam a szülinapomra, de ha nekem kellett volna vennem, biztos, hogy nem ilyet veszek, már csak az előbb leírt probléma miatt is! De amúgy nem rossz!
13. pemete (válaszként erre: 10. - Madyson)
2008. dec. 16. 18:42

Nekünk olyan van, aminek nem bolygós az első kereke, azt tudom, hogy az nagyon jó!

Chicco márkájú, ezekhez általában van bébihordozó is. Teljes télifelszereléssel van, és nagyon jól védi a gyereket a széltől, meg az esőtől is.

Bár nekünk a régifajta suzuki swiftbe csak nagy nehézségek árán lehetett bepaszírozni, de a mostani kocsinkban könnyedén elfér.

2008. dec. 16. 18:28
Bocs, elirtam. Slalom.
11. kostyi79 (válaszként erre: 10. - Madyson)
2008. dec. 16. 18:25

A mienknek bolygos, nagy a kereke, az mindenhol elmegy. Negykereku babakocsimon is bolygos a kerek, az terepre nem tul idealis.

Nezd meg a Jane Salmon babakocsit, Magyarorszagon is kaphato. Draga, de nagyon jo, tutira nem csalodsz benne. Eleinte az autosulessel is tudod hasznalni, ami azert jo, mert ugyis mindig elalszanak a kocsiban, igy nem kell oket kivenni az ulesbol.

2008. dec. 16. 18:05

kertes házban lakunk, és a környékünkön macskaköves, meg kockából kirakott járda van,szóval elég rázós.

Az első kerékben a bolygós a jó,vagy a síma?

9. szebinora (válaszként erre: 7. - Pemete)
2008. dec. 16. 16:50
Elméletileg ennek is jónak kell lennie 2 éves koráig! Ez van ráírva. De ha felteszem rá előre azt a védőt(jól leírtam), akkor érezni a végén a gyerek lábát!
8. kostyi79 (válaszként erre: 6. - Szebinora)
2008. dec. 16. 16:50
Ez is fajta fuggo. Nekunk a Jane Powertwin ikerbabakocsink van, a fiam 2 eves, a lanyom 1, es nekunk nagyon bejott. Siman elfernek benne mindketten. Stabil, es az en kis Ford Fusion-om csomagtartojaban konnyeden elfer.
7. pemete (válaszként erre: 6. - Szebinora)
2008. dec. 16. 16:47
A miénk elég nagy, de nyilván ebből is van mindenféle méretű. Ez egészen addig jó lesz, amíg babakocsi kell a gyereknek. De van másik két babakocsink is, most a négykerekű esernyőre csukhatót használjuk, mert azt könnyebben cipelem le-fel a lépcsőn:)
2008. dec. 16. 16:42
Nekünk is 3 kerekű babakocsink van. Biztos, hogy könnyebb vele közlekedni, de szerintem elég kicsi. Legalábbis a gyerek már végigér benne, és még csak 5.5 hónapos és 62 cm.
2008. dec. 16. 16:41
Tapasztalatot nem tudok veled megosztani,csak a véleményemet tudom elmondani.Minden esetre nem látszik túl biztonságosnak.Szerintem és ezt viszont tapasztalatból mondom a nagy és széles kerekű babakocsi a legjobb.
2008. dec. 16. 16:37

Tapasztalat nincs...nekem nem jön be :-((

De ízlések és pofonok...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook