Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 37.1 fokos testhőmérséklet az láz? fórum

37.1 fokos testhőmérséklet az láz? (tudásbázis kérdés)


2020. okt. 15. 21:25
Hőemelkedès
2020. okt. 15. 20:46
Nálunk a munkahelyre 37,2-vel már nem engednek be...
22. krisztina0218 (válaszként erre: 21. - Krisztina0218)
2020. okt. 15. 15:52
*nem lenne
2020. okt. 15. 15:51

Valamelyest egyetértek,azzal,hogy nem normálisan mér az a hőmérő..Viszont azt a 39 fokot túlzásnak érzem,persze előfordulhat..De nálunk így,lenne nem lenne étvágya,feküdne..egyszóval rosszul érezné magát.Én mondtam,ki valóban,hogy hazaviszem,mert tutti a következő mondat az lett volna,hogy akkor vigyem haza(tapasztalat!),panaszt inkább összeségében,szeretnék tenni,például amiatt,hogy-ahogyan említettem-köhécselő gyermeket is bevesznek az óvodába.A másrészt,abba,hogy beleszól a magán ügyeimbe.Értem ezt úgy,hogy amikor 3 éve átmentem egy gyorsétteremből egy multihoz,későn végeztem a papirok aláírásával,de még emberi időben értem oda(16:30)az óvónő reakciója: "Anyuka eltévedt?Miért nem maradt a x,y munkahelyen?"

Ezután következtek a problémák..17 óra után hoztam el a gyermeket,nem tetszett.

Ügyeletet vettem igénybe,szintén húzta a száját(igaz,ha egy-két napról volt szó,megpróbáltam a pihenő napjaimmal megoldani).

Ha,6:15-re vittem,de 16 óra után érte mentem,az sem tetszett.

Most,hogy megszűnt a részlegem,éjszaki műszakot nem tudtam volna válalni,emiatt nem dolgozom,az is probléma.Pedig,amikor nem dolgoztam,akkor uzsonna után elviszem/elvittem.

Ez az óvónő,olyan mint a sapkás Hofi-féle vicc.

Eddig volt türelmem hozzá.

Egyébként nem csak én panaszkodom,más szülőket is "piszkál",de senki nem mer tenni semmit,mert visszaüthet a gyerekekre.

Szerintem akkor is túllépi a hatáskörét,mert,amig megfelelően viszem a gyermeket az óvodába,nincsen köze máshoz.Na mindegy,úgyis szünet lesz pár nap múlva,most megtoldottuk.Védőnőnknek is írtam,mit tanácsol ez ügyben.

20. Sz123 (válaszként erre: 16. - 184481d874)
2020. okt. 15. 15:36

Régen is így volt, 37,5-38,5: hőemelkedés, 38,5 felett: láz.


A nyitó kérdésre válaszolva: 37,1 még simán lehet normál hőmérséklet, tudtommal 37,8 feletti hővel küldik haza a gyereket, 37,7-tel még bemehet.

19. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Bichi)
2020. okt. 15. 15:10

Azért egy kisebb településen általában mindenki mindenkiről mindent is tud.


Még olyasmit is, ami nincs.


Gondolom, ilyesmi lehet a háttérben, hogy a óvónő "jól értesült". Esetleg a többi anyukától is. Szóval koránt sem biztos, hogy a fórumindító osztotta meg a magánéletét.

18. Bichi (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2020. okt. 15. 12:44

miért nyújtanál be panaszt, ha te mondtad, hogy hazaviszed. Ő ennyivel nem küldheti haza...

A magánéleti beleszólást nem is értem, hisz az átlag ember nem beszélget arról az óvónővel, így beleszólni sem tud...

Ha viszont a gyerek mesél olyan dolgokat, amik nem normálisak, vagy a gyereken lát, akkor beszélhet erről veled, mielőtt még a gyámügynél jelentené. De erre azért komoly indok kell.

Ha a gyerek szeret odajárni, akkor engedd el...

17. Bless the child (válaszként erre: 14. - Channa*)
2020. okt. 15. 12:28
Jó párszor volt részem ezekben a mérésekben. Nem tudom kilogikázni, hogy most ez ténylegesen több vagy kevesebb, mikor a 40 fokos kánikulában 33-34 fokokat mértünk
2020. okt. 15. 12:22
A fiamnak 1 héttel ezelőtt 39,8 volt a láza és az orvos a telefonon keresztül azt mondta,hogy : ugyan egy kis első láz miatt nem kell pánikolni.Lázcsillapitás...Mondotta: mintha én nem vettem volna a fiamnak 3 féle gyógyszert a lázára és vitaminokat.A mai orvosi álláspont szerint 38-tól "van" láz.hm..kivéve..úgy látszik most...no comment.
2020. okt. 15. 12:18
Nem.
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2020. okt. 15. 12:16
De akkor eszerint, ebben a hűvös időben, inkább magasabb a testhője a gyereknek, mint alacsonyabb, nem?
13. Bless the child (válaszként erre: 12. - Channa*)
2020. okt. 15. 11:58
Mert nem a testhőt méri, hanem felületi hőmérsékletet.
12. Channa* (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2020. okt. 15. 11:57

Miért?

Nekem az ilyek a homlokomon nem mérek meg a testhőmet, csak a csuklómon, és ott is csak 34,1 szokott lenni.


Az otthoni 2 prces 36,1, a digitális 35;)


Tehát, én azt tapasztalom, hogy inkább kevesebbet mérnek, mint többet...


Mindig szoktam mondani, ha csak 2 fokot tévednek ezek a hőmérők, akkor pl. az adott 37,1 hőmérséklet 39 körül van...

11. Channa* (válaszként erre: 8. - NomNom)
2020. okt. 15. 11:54
Én is vagyok.
2020. okt. 15. 11:14
Távhőmérővel mért 37,1 semmit nem jelent. Ez a távhőmérősdi amúgy is egy nagy baromság.
9. andita1 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2020. okt. 15. 10:58

Ha reggel 37,1 abból délutánra könnyen lehet 38 fok is ha beteg. De ha nem történik semmi, akkor nyugodtan mehetne már holnap.

Remélem ez miatt nem kell otthon maradnotok 1 hétig, mert az tényleg szívás.

8. NomNom (válaszként erre: 4. - Channa*)
2020. okt. 15. 10:56
Igen és az az érdekes hogy én 37-38 között mindig rosszabbul voltam mint 38 felett. Valahogy sokkal jobban levert a hőemelkedés.
2020. okt. 15. 10:42
Nem.
6. Borzolo (válaszként erre: 4. - Channa*)
2020. okt. 15. 09:51
Teljesen egyén függő. Az egyik fiamnak 36.8 a normál hője, a másiknál ilyen érték mellett már készül valami.
2020. okt. 15. 09:46
Nem feltétlen jelenti azt, hogy baj van. Nekem már 44 éve magasabb az átlagosnál jó fél fokkal, 36.5-36.6 a normális .Ráadásul anyai ágon ez mindenkire igaz nálunk.
2020. okt. 15. 09:40

Hőemelkedés. Én az ilyentől már az ágyból sem tudok kikelni.

A fiamnak már kis korában is fájt ilyen testhőtől a feje és bágyadt volt.


Szerintem az, hogy hivatalosan 37,8 az a testhő, ami alatt beengedik a gyerekeket oviba és suliba, nem jelent semmit, mert 37 feletti testhő, már mindenképp azt jelzi, hogy valami baja van.


De ez csak az én véleményem...

2020. okt. 15. 09:39

Nem ismerem a szabályokat, hogy hol a határ, de felhívnám az óvoda vezetőt, és megbeszélném vele, hogy a gyerekem egészséges (ha tényleg az).

37,1 fokos testhőt még az is okozhat, ha eggyel több pulcsit adtál rá és bemelegedett.

A magánéleti dolgok más kérdés, csak akkor tud belefolyni az óvónő, ha megosztod vele.

2020. okt. 15. 09:34
Lehet, hogy én tudom rosszul, de hivatalosan, mintha 37,8-nál húzták volna meg azt a testhőmérséklétet,amivel haza tanácsolják a gyerekeket. Úgyhogy érdekes.
2020. okt. 15. 09:14

Persze tudom,hogy nem az.

Viszont az óvőnő,elnézést kért,én mondtam,ki,hogy akkor hazaviszem.

Viszont nem tartom fairnek,hogy amig a lányomat otthon kell tartanom,akineknsemmi baja,addig más gyereket,aki hurutosan köhög,azt meg engedték oviba.Persze lehet változtattak a szabályokon,ki tudja,nem mindig nézem a netet.Mondjuk évek óta ez van,beleszól a magánéletembe is,holott,amig egészségesen,tisztán,megfelelő öltözékben viszem oviba,szerintem nincs sok köze más ügyhöz.

Mit tegyek?Nyújtsak be panaszt,ha igen,hova?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook