Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 36 hetesen Dysmaturitast diagnoztizáltak.Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? fórum

36 hetesen Dysmaturitast diagnoztizáltak.Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


11. pmjudit (válaszként erre: 10. - Andibaba)
2009. ápr. 16. 14:15
A lányom makkegészségesen született!!
2009. ápr. 16. 14:11
A dokim szerint nincs nagy baj,de azért befektet.És ajánlja, egyek sok gesztenyepürét.De azt nem mondta,hogy a babámnak lesz-e valami veleszületett baja.
9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Andibaba)
2009. ápr. 16. 13:57
az orvos egyébként nem világosított fel a diagnózisról? Nem magyarázott semmit? Mi várható? Mit jelent? Mitől lehet?
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Andibaba)
2009. ápr. 16. 13:56
nézd meg az általam belinkelt hoxás oldalt, ott van olyan, aki mostanában is aktív itt, és ugyanez volt a diagnózisuk
2009. ápr. 16. 13:51

Én lányommal distrophia, az előző hozzászólások alapján erről van szó, gyanú miatt voltam kórházban 33-35 hét között.

A méretei alapján kisebbnek tűnt.

befeküdtem a kórházba és ott naponta volt NST és gyakran UH.Figyelték, hogy fejlődik-e és kap -e elég táplálékot, magyarán jól dolgozik-e még a lepény.


A 39. héten megindították a szülést : 3150g-os, 52 cm-es gyönyörű babát szültem, aki már 6 éves múlt.

2009. ápr. 16. 13:48
Köszi a hozzászólásokat,sajna az idő az stimmel.Inkább arra lennék kíváncsi,hogy van-e valaki,akinek a babájánál ezt találták!
2009. ápr. 16. 13:48

Dysmaturus újszülött A méhen belüli hiányos tápláltság következtében a terhességi kor alapján várható súlynál lényegesen kisebb súllyal jön világra.

A hossznövekedést nem érinti annyira a hiányállapot, mint a súlyfejlődést; az állapotnak számos oka van, gyakran a méhlepény elégtelenül működik, ezért kevés tápanyag kerül az anya szervezetéből a magzati vérkeringésbe. Számos anyai és magzati megbetegedés állhat még a háttérben: anyai alkoholizmus, dohányzás, anyai fertőzések stb.

Ikerterhesség is okozhatja a méhen belüli súlyfejlődés elégtelenségét. Ritkán örökletes ok állhat fenn.

Az ilyen csecsemő fokozott megfigyelést és gondozást igényel, ezért koraszülött-osztályokon szokták ápolni. Fokozott kockázatnak van kitéve, tehát rizikó-gyermeknek kell tekinteni.

Ha az első hetek nehézségein sikerül úrrá lenni, a későbbi fejlődés legtöbbször zavartalan.

2009. ápr. 16. 13:46

[link]


itt egy ugyanilyen téma

igaz, régebbi, de talán még aktívak itt a Hoxán a hozzászólók, és többet megtudsz tőlük, ha privát üzenetet írsz nekik.


Egyébként a googl-n rengeteg a találat, több fórumot is kiad.


Általában a méhlepény rendellenessége miatt lassul le a magzat fejlődése.

2009. ápr. 16. 13:41
Dysmaturitas: méhen belüli magzati sorvadás. Valószínű, hogy kisebb a magzatod, mint amennyi hetes vagy, ezért kiírnak egy vizsgálatra, vagy lehet, hogy be kell feküdnöd a kórházba, hogy megnézzék, meg téged is. Szörnyen hangzik, de valószínű, elszámolták az idődet.
2009. ápr. 16. 13:29

Szia!


Hirtelen csak ezt találtam:


[link]

2009. ápr. 16. 13:26
36 hetesen Dysmaturitast diagnoztizáltak.Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook