Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 31 hetes terhesen beékelődött a baba feje, tapasztalatokra lennék kíváncsi, volt már ilyen valakinek? fórum

31 hetes terhesen beékelődött a baba feje, tapasztalatokra lennék kíváncsi, volt már ilyen valakinek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
39. vvicus (válaszként erre: 38. - Pettka)
2012. márc. 17. 20:00
Elkezdtem schüssler sót szedni a keményedésekre is, és ismét csodát művel, akárcsak a szeméremcsonti fájdalomnál. Ettől függetlenül többet nem hősködök, pihenek, nem szeretnék még egy koraszülött gyereket, elég volt egyhez járni a PIC-re... Viszont még így is egyszer megfuttatott ma a Lányom, az nagyon nem esett jól, be is keményedtem tőle.
38. Pettka
2012. márc. 17. 17:48
Hogy vagy vvicus?Én hulla fáradtan.Ma tavaszi nagytakarítást tartottam...gondolhatod:)
37. Pettka
2012. márc. 17. 09:03
Na,ez a baj...én ugyanígy vagyok.Mindig megfogadom,hogy mostantól pihi a keményedések miatt.De sose tudom betartani:(Párom ráadásul mezőgazdaságban dolgozik,korán megy,sötétben jön.Tehát ha valamit intézni kell,muszáj.Segítségem nincs,anyukám az ország másik végében...mindent meg kell oldani.Bízom benne,hogy sikerül is:)
36. vvicus
2012. márc. 17. 08:38
Hát én tegnap nagyon kibabráltam magammal... :-( Cipő, kabát, sapka kellett a Lányomnak tavaszra, így hát elmentünk vásárolni. Őszintén nem gondoltam, hogy baj lesz belőle, erre vásárlás közben jött a nagyon éles fájdalom lefelé, onnantól meg óránként min. 4 összehúzódás. Siettünk haza, aztán feküdtem, vettem be magnéziumot, cordaflexet (amúgy is szedtem már vérnyomásra), összekészíttettem a kórházi pakkot, de szerencsére ritkultak az összehúzódások. Rémesen megijedtem... :-( Azóta is óránként-kétóránként van, de az éles fájdalom tegnap este volt utoljára. Remélem, nem lesz baj. És most már magam is tudom, hogy ezzel nem szabad szórakozni...
2012. márc. 16. 19:00

Szerintem pihenj még 4 hétig nagyon sokat. Ha jól tudom, ti anyukáddal laktok. Ez nagy segítség, biztosan tud segíteni Hangával, hogy pihizni tudj.


Nekem is be volt ékelődve már 30. héttől, és a külső is ki volt nyílva, a szemérem csontom is rengeteget fájt. Van, hogy azóta is belenyilal, pedig már 15 hónapja szültem :-(. Mi a 39 +2 bírtuk és több, mint 48 órát vajúdtam.

34. vvicus (válaszként erre: 33. - Dovima)
2012. márc. 16. 11:17
Köszi! :-) Majd úgyis beszámolok, mi volt... :-D
33. dovima (válaszként erre: 32. - Vvicus)
2012. márc. 16. 07:27
szoritok:)
32. vvicus (válaszként erre: 30. - Pettka)
2012. márc. 15. 20:54
Én most próbálok arra az előnyre koncentrálni ennél a helyzetnél, hogy ha sikerül kihúzzuk még 4 hétig egyben, akkor utána hátha olyan gyorsan jön majd a szülés, hogy kimarad a császár. :-)
31. dovima (válaszként erre: 30. - Pettka)
2012. márc. 15. 20:21
Biztos ugy lesz,szurkolok neked :)
30. Pettka (válaszként erre: 29. - Dovima)
2012. márc. 15. 19:18
Hát,ha már olyan gyorsan és minden gond nélkül megszülöm a fiamat is,mint a lányomat,akkor már elégedett leszek:)Nem soká kiderül:)
29. dovima (válaszként erre: 27. - Pettka)
2012. márc. 15. 18:04
az elsőnél én se voltam,csak a másodiknál,és a fiamnál sem.de anyukám is így könnyen,és gyorsan szült...biztos örököltem tőle:)
28. vvicus
2012. márc. 15. 12:28
Hát kíváncsi leszek a végkifeljetre... :-) Persze ez még legyen vagy 4-5 hétre! :-D Holnap töltöm be a 32. hetet.
27. Pettka (válaszként erre: 26. - Dovima)
2012. márc. 15. 11:12
A lányommal én nem voltam nyitva,mégis 2 óra alatt kiugrott:)))Mondta is a doki,hogy nagyon figyeljek magamra,mert így meg még hamarabb jöhet.Azt mondta,aki az elsőt gyorsan szüli,van rá esély,hogy a másik is gyorsan jön-bár,nem biztos,hogy könnyebben is...
26. dovima (válaszként erre: 21. - Vvicus)
2012. márc. 15. 10:40

Hát nem tudhatom én,de nekem az első lányom is másfélóra volt,szinte a tágulást észre se vettem,a fimanál meg szerencse hogy a kórházban voltam,épp meginditották.11-kor burkot repesztettek nulla fájás,legalábbis én csak 14 órakor éreztem egy valami kis fájáskát és 14:19-kor megzsületett a fiam gátvédelemmel :)Azt mondták,hogy én ilyen fajta vagyok :)Szülnék folyamatosan ha lehetne de már öreg is vagyok,meg azóta sok minden változott...

Naplómab van,hogy mi.

25. katika23 (válaszként erre: 21. - Vvicus)
2012. márc. 15. 09:19
Hat nekem elso gyerek volt es delutan mensi szeru gorcseim voltak nem is gondoltam h beindult a suzles este 8kor ledoltem es 11ig aludtam egyet es 11 utan ebredtem durva fajasokkal es ejjel fel 1 re ertunk be a korhazba es 1ora 40 perckor meg is szuletett a fiam. mire felertunk a korhazba teljesen ki voltam tagulva.szoval konnyu es gyors szulesem volt. azt nem tudom pontosan h ez miatt volt vagy sem.
24. vvicus (válaszként erre: 16. - Zsönzsi)
2012. márc. 15. 09:09
Azért az nem semmi, hogy ennyire nem foglalkoztak vele... :-( De gondolom, már minden rendben van és Ábel szépen növöget! :-)
23. vvicus
2012. márc. 15. 09:08
Szeméremcsonti fájdalom nekem is volt. Anno a Lányommal nem volt ilyen durva, most meg már aludni sem bírtam tőle, csak nyöszörögtem. Ajánlották a calcium phosphoricum d6 schüssler sót, és nagyon szépen enyhítette ezeket a fájdalmakat!
22. gabi.k (válaszként erre: 1. - Vvicus)
2012. márc. 15. 09:08

nekem már a 26ik héten befordult a kifiam. aztán nekem is felpuhult a méhszáj. sokat kellett pihenni és semmi sex :-( + doki által felírt magnéziumot kellett szednem.

végül a 39ik héten szültem.

21. vvicus (válaszként erre: 14. - Dovima)
2012. márc. 15. 09:06
Ó, ezt pont kérdezni akartam, hogy akkor számíthatok-e esetleg egy gyors és hirtelen szülésre? Elvileg császáros leszek, mert még nem telt le a 2 év a két szülés közt és az előző császár volt, de úgy beszéltük meg az orvosommal, ha szépen halad előre a szülés, nem vág, ámde május 7-nél tovább nem engedi hordani a picit.
20. vvicus (válaszként erre: 13. - Moncsicsi83)
2012. márc. 15. 09:04

Köszi, én is szorítok Nektek!


A Fiam feje már régóta nagyon lent van, de a hétvégén be is fordult, eddig be volt kucorodva a jobb oldalamra, most pedig már egyenesen lefelé van, köldököm alatt van a feneke, lábai keresztbe fonva kétoldalt rugdosnak, a feje meg ugye beékelődött.

19. vvicus (válaszként erre: 12. - F98db2226e)
2012. márc. 15. 09:03

Szia! Köszönöm! Igen, tudom, hogy veszélyes is lehet, persze nem feltétlenül, hiszen mindenkinek mások a tapasztalatait. Bízom benne, hogy minden rendben fog menni! :-d


Van tapasztalatom a kórházi fekvésben, a Lányommal 8 hetet töltöttem el kórházban, és így is csak a 34. hétig húztuk együtt.

18. Pettka
2012. márc. 15. 08:38
Sziasztok!Én kedden töltöttem be a 37.hetet.Nekem is elkezdett nyílni a külső méhszáj,de azt mondta a doki,ezzel akár a végéig is kihúzhatom.Viszont a lenti nyilalások egyre gyakrabban jönnek nekem is,és a gyaloglás is hamar bekeményíti a hasamat.De amikor utána pihenek,elmúlik a keményedés.A heti NST igen erős kilengéseket mutatott,úgyhogy azt mondta a doki,azért készüljek fel,mert most már bármikor elindulhat.A baba súlya 3 kiló fölött van becsülve.A lányom 5 éve a kiírt napra született,de vele ezeket csak az utolsó napokban éreztem.Nekem ülni a legrosszabb néha,olyan érzés,mintha alul lenne minden,és nyomnám visszafelé.
2012. márc. 15. 08:32

Hello

Nekem is 31 heten volt beekelodve mar a baba feje es a 38ik heten szultem ezelott egy honappal.

Semmi fajdalmam nem volt csak a szemeremcsontom fajt durvan, amikor leptem, a labaimat ossze sem tudtam tenni ugy nyomott szet mar.Azert pihenj sokat igaz en nem tettem de ha fajdolgalsz meg kemenyedeseid vannak akkor inkabb ne rizikozz...en amikor fajdogaltam es kemenyedtem akkor ejjel meg is szultem :)

Azert foloslegesen ne aggodj... probal megbeszelni a gyerekkel h meg uljon ott szepen :))

2012. márc. 15. 08:11
Nekem a 32. hetes ultrahangnál ugyanez volt, ágyéki nyomást-szúrást és összehúzódásokat is éreztem. Azt mondták, hogy normális...2 nap múlva megszületett Ábel.
15. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 1. - Vvicus)
2012. márc. 15. 07:52
Anno, mikor az első fiamat vártam, pont így voltam, 32 hetesen befordúlt szépen, aztán a következő ultrahangnál meg nem engedtek haza mert visszafordúlt és keresztbe feküdt! De Én is azt mondom, mint a tbbiek pihenj sokat! Kitartás!
14. dovima (válaszként erre: 10. - Vvicus)
2012. márc. 15. 07:46

Lányommal 32 héttől nyitva volt a méhszáj 2 ujjnyira,igaz sokat feküdtem,de nekem is volt itt akkor már egy ovis 3 évesem,így őt vittem,hoztam,főztem stb és a 37.héten született,igaz fél óra alatt,mert tágulni már nem kellett:)

Feküdj amennyit tudsz,és kitartás:)

2012. márc. 14. 23:45

Szia, nekem a 30. hétre már be volt ékelődve a baba feje, és a külső méhszájam is nyitva van. Többet kell pihennem, amit persze nem nagyon bírok. De muszáj. A 32. hét környékén éreztem lent ilyen nyilalló, feszítő "fájdalmat", de a pihenések hatására ez elmúlt. Most 1 napja görcsölgetek, de nem vészes. Azért remélem babó bent marad még pár hétig (34 hetes vagyok).

Neked is szorítok, hogy minden rendben legyen!

2012. márc. 14. 23:10

Szia!

Sajnos ez veszélyes is lehet.Nem maga a beékelődés,hanem a méhnyak rövidülés.Ha rövidül akkor nyílik kifelé.Nyitott méhszájnál nagyobb a fertőzés veszély,ami szintén koraszülést okozhat.A keményedések szintén a méhszájat stimulálják.Még legalább 5 hétig teljes ágy nyugalom.Tudom milyen rossz,de hidd el otthon jobb mint kórházba.

Hetekig feküdtem megemelt ágyon.(az ágy lábrészét megemelték)Egy nap kettőször kelhettem föl.Tömték belém az izomlazítót,és a magnéziumot.Nem akarlak ijesztgetni,csak azért írtam,hogy lásd nem veszélytelen.

Nagyon sok erőt és egészséget kívánok Neked,és a picinek is.

Ja, és végül egy gyönyörű fiam született.(aki már 16 éves.)

2012. márc. 14. 22:20
Én a 28. héttől voltam így és a 40. héten szültem
10. vvicus (válaszként erre: 9. - Martamay)
2012. márc. 14. 21:49

Köszi, nem aggódom ám! :-) Úgyis tudom, hogy ez sok dologtól függ, ahogy már írtam, a családban épp ilyen okból volt koraszülés, otthon "pottyant ki" férjem unokahúga. És ugye vannak az olyan példák is mint a Tiétek. :-)


Túlhordani viszont tuti nem fogom, a 39. hétre már be van iktatva egy programozott császár.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook