Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 30-on túli nők, akik még nem szültek.... fórum

30-on túli nők, akik még nem szültek.... (beszélgetős fórum)


1 2
40. spinneli (válaszként erre: 39. - 9242a6388c)
2010. jan. 11. 20:57

én sokáig azokon csodálkoztam, akik 25 éves koruk előtt szültek, persze csak azért, mert a saját életformámból indultam ki.

:)

2010. jan. 11. 19:49
Nagyon jól teszik.
38. spinneli (válaszként erre: 35. - Eri74)
2010. jan. 11. 19:37
Ne keverjük, én azokról a nőkről beszélek akik szeretnének gyereket, de nem a húszas éveikben.
37. spinneli (válaszként erre: 33. - 9242a6388c)
2010. jan. 11. 19:35

mindenki.

:)

36. Csigusz 79 (válaszként erre: 35. - Eri74)
2010. jan. 11. 19:33

Nem tudom,nálam nem ez van,magasról teszek a médiára :)

De igazad van,nagyon sokan félnek attól,amiket írtál.

35. Eri74 (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. jan. 11. 19:29
Pl. onzoseg, es ezzel nem elitelni akarok barkit is. Sajnos ma az emberekbol tudatosan kiirtjak a csaladi ertekeket, a hazassag "szentseget". Ma mar semmi sem szent. Azt sugalja minden media, ha gyereked lesz vege az eletednek, Te mar nem szamitasz, legyel onzo elj minel tobbett. Valamint a hazassagot az elso apro nehezsegre felrugjak a fiatalok es egymast sem tisztelik. A gyerek martad az Anyukanal az apak tobbsege pedig valas utan tojik rajuk (persze tisztelet a kivetelnek). Az sem normalis, hogy rank kenyszeritik a munkat es a karrier hajhaszast. De az is igaz, hogy muszaly is dolgozni, mert semmi sem vedi az Anyakat, ha elhagyja a ferje, akkor ott all a semmi nelkul. Es meg sorolhatnek sokmindent. Nagyon osszetett ez.
34. Csigusz 79 (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. jan. 11. 19:03
Na ez illik rám :) 31 leszek holnap :o),párom van,anyagi háttér is megvan,de még nem szeretnék gyereket,hogy miért?fogalmam sincs,nem érzem hogy itt az ideje,nálam meg az nem működik hogy majd szülés után megjön az anyai ösztön,érzés.
33. 9242a6388c (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. jan. 11. 18:59
Erre válaszolhat az is, aki már szült?
2010. jan. 11. 18:54
Mi a vélemény akik tudatosan nem akarnak 30 éves koruk előtt szülni, tegyük fel anyagi háttér, párkapcsolat adott?
2010. jan. 11. 18:51

Én is elműltam már 35 és még nem szültem, de most már hamarosan indul a babaprojekt:-)

Olyan szinte nincs, h mindne eglegyen a Babához...Megfelelő pár nélkül meg elég nehéz. Ahhoz tuti anyagi háttér feltétlenül szükséges...

30. spinneli (válaszként erre: 27. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 11. 13:36
félreértesz, szerintem társat találni nem nagy idő, jó és biztos alapokon nyugvó kapcsolatot kialakítani annál inkább.
29. Eri74 (válaszként erre: 26. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 11. 10:38

En is ugy gondoltam, hogy ha nem lesz termeszetes uton babam, akkor en nem megyek lombikra, mert ami nem akar osszjonni azt nem kell eroltetni.

Es igen ahogy idosodunk ugy felunk egyre jobban az Anyasagtol es a vele jaro felelossegtol, de szerintem ez igy normalis ellenkezo esetben lennenk felelotlenek. De annyit agyalni sem szabad rajta, mert mindig talalni valami kifogast, hogy miert ne most jojjon. Ha valamennyire biztositott az anyagi hatter es az ember szamithat a szuleire csaladra, akkor nem lehet soha semmi gond. Sot lehet soha nem is lesz rajuk szukseg csak maga a tudat, ha baj van, van kihez fordulni mar ez at segit mindenen.

28. Veronika27 (válaszként erre: 26. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 11. 10:27
Igen, egy életre szól, én is ettől félek!
27. 7ed48e33ee (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2010. jan. 11. 10:23
Egy megfelelő társ bizony idő......egy gyermeket nem lehet akármilyen kapcsolatra válallni....tapasztaltam sajnos!
26. 7ed48e33ee (válaszként erre: 23. - Veronika27)
2010. jan. 11. 10:22

A helyzet az hogy nekem lett volna már gyerekem,az egyiket saját döntésemmel nem akartam mert túl fiatal volt a kapcsolat, a másik 2 éve volt de elvetéltem pedig akartam, és nállam érthető, hogy vágyok gyerekre..

De nem a külső dolgok miatt szeretnék gyereket, hanem ,mert úgy érzem kell valaki akinek adhatok valamit, tapasztalatot amit én is meg tapasztaltam....de nem görcsölök egy gyerekért....mondjuk ha kiderülne nem lehet gyerekem én nem mennék lombik és egyébb dolgokba bele....nem minden nőnek feladtata az anyaság...de sok nő azt hiszi igen.....más értelme is lehet egy női életnek....

de bevallom félek is én ettől a feladattól, mert a gyermek válallás egy életre szól!!!!!

tehát jól át kell gondolni, mielőtt jön egy új élet....

25. Crystall (válaszként erre: 22. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 11. 10:21

Szia!

Bár nekem már van egy fiam, de elváltam és én is ebben látom a legnagyobb gondot jelenleg. A megfelelö partner megtalálása....a mai világban háát nem is tudom, nekem jelenleg kilátástalan:(

24. spinneli (válaszként erre: 22. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 11. 10:09

nem feltétlen sok idő szerintem...helyzete válogatja.

A közös célok viszont valóban elengedhetetlenek.

23. Veronika27 (válaszként erre: 22. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 11. 09:28

No jah, én 27 évesen találtam rá, másik országból. Kellett egy év, mire összeköltöztünk, de ő fiatalabb 4 évvel, neki sem hinném, hogy hiányozna egy gyerek még.

Nem tudom te hogy vagy vele, de én úgy, hogy szülni nem azért kell, mert ezt várják el (család, társadalom)... Ha nem lesz gyerekem, az sem katasztrófa.

2010. jan. 11. 09:20

Szép jó reggelt!

Munkában vagyok...de írjon aki ráér....én vagyok...

Ja a témáról még annyit, hogy a meg felelő partner megtalálása a legtöbb idő....és ugye ha megismerkedünk egy pasival, ne a gyerek témával índítunk....és szerencse kérdése még azis, hogy a férfi mit óhajt lehet lehúzunk valakivel 2 -3 évet és kiderül mások a nézetek pl gyerek ügyben....

21. 5e48d37001 (válaszként erre: 17. - Eri74)
2010. jan. 10. 21:47

Hát igen nagyon összetett a helyzet.Sokan középsuli után továbbtanulnak egy diploma utána mégegy,mire föleszmélnek ott vannak 25-26 évesek és nem is volt idejük pasizni:)Utána munkahelykeresés,ha találnak,beindul a karrier építés,és akkor találják is meg a megfelelő partnert.Vagyis legyen szerelem első látásra mindkét részről.Utána összeköltözés vagy jegyben járás,házasság. Ez alsóhangon is plusz 3 év minimum.Lakás sehol mire az is megvan egy nő ott van 32-33 éves.

És akkor még nem beszéltünk a gyerek utáni vágyról ,mert lehet,hogy az nincs is,csak azon jár az agyunk,hogy ketyeg a biológia.Mire egynémelyik csaj rászánja magát a gyerek projektre,kiderül,hogy nem is egyszerű mert nem jön össze.

Pár hónap kufirc után jön a trükközés gyertyában állás fél délelőtt ,felpocolt lábbakkal fekvés 1 napig,.wc-re ki nem menés órákig,hőmérőzés .És ez csak a jobbik eset.

Én ezeket jártam be,mire feleszméltem,hogy a itt vagyok lassan 30 és van saját ház,szar kollektíva a munkahelyen jöhet a gyerek akkora meg már nem jött össze,csak nagy nehezen.

És abszolut nem az anyai ösztön motivált,olyanom nekem egyáltalán nem volt,ha ránéztem egy gyerekre kivert a hideg,csak az,hogy benne vagyok a korban.

Szerencsére szülés után előjött nagy nehezen az anyatigris bennem is:)

2010. jan. 10. 21:44
Én 31 éves korom körül szeretnék szülni, egyáltalán nem tartom későnek.
19. Eri74
2010. jan. 10. 21:33
Jo ejszakat!
2010. jan. 10. 21:06

Elköszönök!

Holnap munka reggel 6kor ébresztő..

De délelőtt leszek a munkám megengedi a netezést....

Jó éjt nektek!

17. Eri74
2010. jan. 10. 21:03

A legfontosabb es talan a legnehezebb is, hogy az ember olyan part talaljon aki mellett mer gyereket vallalni.

Szerintem ezert is tolodik ki a szules a nok eleteben. En is ugy gondoltam mindig, hogy 25 eves korom korul szeretnek babat, hat ezt a kort mar joval tul leptem.

16. Gligi
2010. jan. 10. 20:54
Én 35 évesen szültem ☺ Nem a kor számít, hanem az érzések ☺
15. micsu (válaszként erre: 10. - Gyöngyszemü)
2010. jan. 10. 20:49
Ez az egyetlen hátránya,lehet ha megyek majd szülőire azt hiszik a nagymama jött el:-)Viccet féretéve sokszor belegondolok valszeg. én már nem érem meg h. unokáim legyenek:-(Legalább kiéltem magam meghát a párkapcsolataim sem úgy alakultak annakidején h. szűlhettem volna.Holtodiglan,holtomiglan tipus vagyok!:-)
2010. jan. 10. 20:48

Én 29 évesen szültem az első fiamat.Sok-sok évi próbálkozás után.Gyorsan jött a második fiú.Most októberben töltöttem a 35-öt és júniusban szültem a gyönyörű kislányunkat.Szerintünk nem volt véletlen,hogy nagyon sokáig nem estem teherbe....úgymond a sors keze is benne lehetett,sok egyében kívül...

Szerintem egyáltalán nincs elkésve, aki 30 fölött szül...most mikor szültem éppen a fiatalabb korosztályon csodálkoztak,hogy szülnek.....

2010. jan. 10. 20:47
A fodrásznőm 42 évesen szült. Sok ismerősöm 35-36 körül. Ma ez mát igazából nem probléma. De azért ha egeszséges vagy és meg van a lehetőséged rá, ne várj vele még éveket. Sok sikert.
12. micsu (válaszként erre: 6. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 10. 20:45
Nagyon sokáig én is pont így éreztem mint te h. távol állt tőlem az anyaság.Emlékszem még a korházban is azon gondolkodtam mit fogok én otthon kezdeni egy ekkora emberkével:-)Aztán jött magától minden.Azért aki teheti legalább egyszer át kell élni ezt a csodát!
2010. jan. 10. 20:43
minél tovább halogatódik ez a gyerek dolog annál nehezebb belekezdeni, nekem nincs kedvem tervezgetni vagy jön vagy nem...Félek is meg vágyom is rá....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook