Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 30 napot ki igazolhat le az aktív korúak ellátásához? fórum

30 napot ki igazolhat le az aktív korúak ellátásához? (tudásbázis kérdés)


2023. febr. 28. 15:34

Sziasztok!



Sajnos 3 hónap próbaidő után felmondott a munkáltató.


Elmentem a Munkanélküli Központba a papírokkal,tudtam,hogy nem vagyok jogosult ilyen kevés idővel álláskeresésire.


Viszont az aktív koruak ellátását is elutasította.



Előzmény:


2022.08.09.-ig Aktív koruak ellátást kaptam.


Természetesen dolgoztam mellette napi bejelentéssel( sajnos a munkáltató nem jelentett be ,mint a végén kiderült ,így nem tudtam igazolni a 30 napot,ami szükséges volt a tovább folyósitáshoz)Így megszüntették az aktív koruak ellátását.



Továbbra is dolgoztam napi bejelentéssel, de ezt már nem fogadták el 08.09 után.( így megszünt az aktív korúak ellátása)


Majd 2022.10.01-től sikerült és bejelentett a munkáltató.


Mint tudjuk,hogy működik ez a rendszer( sajnos)3 hónap lejárta után megszüntetik a munkaviszonyt.


Most is így történt.


Továbbra is dolgozok napi bejelentéssal.( havi 10-12 napot)


Most szerettem volna az aktív koruak ellátását igényelni,de elutasítottak.


Arra hívatkozva,hogy nem tudtam igazolni 2022.08.09.-én a 30 napot.



Azt szeretném kérdezni,hogy amikor munkát létesitel,akkor nem tisztalappal indulsz??? és semmi köze az előző aktív koruak ellátásának a mostani aktív koruak ellátásához.??



Indoklás:


"A nevezett személy részére 2022.08.09. aktív koruak ellátása megszüntetésre került.


A nevezett személy által 2022.08.09.napját megelőzően teljesített együttműködés nem vehető figyelembe.


Szt 34§ (2) bekezdés b ,pontja-felülvizsgálatnak nem tett eleget-alapján."



Hogy tudom ismét igényelni az aktív koruak ellátását és mikor ezek után??



Nagyon szépen megköszönöm, ha segítségemre lesztek válaszotokkal.


Köszönöm


Kata

2020. szept. 1. 19:43

Bejegyzett Kft, Bt, akármilyen cég, amelyik bevállalja, hogy ha a NAV utánanéz, és netán nem volt utánad járulék fizetve, akkor vállalja a tetemes pénzbírságot.


Ez így megfelel kedves FI?

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 1. 06:15

Ha, hiszed, ha nm segíteni szándékoztam, nem csak úgy bepofázni a fórumba.

Nem az életedre voltam kíváncsi, hanem azokra a kérdésekre, amit egy szoc. ügyintéző is feltesz , amikor vizsgálatra mész.

Egyet még leírok, ha az édesanyádat bejelentetten ápoltad, kaptál utána ápolásidíjat, az is munkaviszonynak számít.

És, igen a segítséghez szükségem lett volna, mennyit dolgoztál, hány napot az előző 3 évben, vagy 5, vagy 10 évben. Az nem az életed. Ez alapján vagy jogosult ellátásra.

Én követtem a fórumod, de mivel tényleg csak annak lehet segíteni, aki hagyja , elengedem a fórumot.

30 nappal kapcsolatban nem tudok segíteni, illetve leírtam már kik azok akik ebben járatosak.

2020. szept. 1. 05:39

Igen dolgoztam előtte , tavaly édesanyám beteg lett( sajnos már elment)kapott egy sztrókot, akkor leszámoltam a munkahelyről, hogy ápoljam,először munkanélküli voltam három hónapig aztán elmentem egy tanfolyamra , ami ne volt hat hónap,utána kaptam egy agyvérzést, és most itt vagyok.Valamennyire felépültem,most terjesztettük a bizottság elé, mert én nem voltam még soha.

De úgy gondolom , nem kell leírni az életemet.

A kérdésem az volt, ki igazolhat le ( civil szervezet)30 napot.??

Aki pedig úgy gondolja, hogy nem vagyok beteg, az egy negativ ember,én dolgozni szertenék, most ez egy átmeneti állapot, ami remélem hamarosan rendeződik.

Pozitivan állok mindig a dolgok elé, amikor agyvérzést kaptam 240 /115 volt a vérnyomásom, az orvos rám nézett, és nem hitt a szemének, hogy még tudok válaszolni a kérdéseire,mind az akaraterőmnek és a pozitiv hozzállásomnak köszönhetem, hogy itt vagyok, és felépültem..

Kérem csak az írjon , aki hasznos tanácsot tud adni, a 30 nappal kapcsolatba.

Az életemet már leírtam, habár nem kellett volna, mert ez nem tartozik a kérdéshez.

Megköszönöm minden érdemleges választ a 30 nappal kapcsolatba, ki igazolhatja le , ez itt a kérdés??

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Globus)
2020. aug. 31. 22:20

De ez csak akkor működik, ha előtte is dolgozott, valamint álláskereső szerintem ebben az esetben nem álláskereső a FI.


Szívesen segítettem volna. Az elesetteket nagyon sajnálom, de azért szeretek arról is meggyőződni, szerencsétlen emberről van szó, vagy csalóról.

7. globus (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 31. 22:03

[link]


Ezt találtam, de nem tudom, hogy időszerű-e még.

2020. aug. 31. 21:57

Érzékelem, neked csak a leigazolás a lényeg, legyed szerencséd hozzá.

Ilyen nem igazán szabályos igazolásokról közmunkára ítéltekről hallottam csak, hogy x összegért igazolják számukra, hogy ott dolgozott.

Ilyenektől érdeklődj.

2020. aug. 31. 19:14

Az agyvérzés után leszázalékolt voltál?

Most állapotrosszabbodásra szeretnéd beadni?


Az agyvérzés előtt dolgoztál, vagy tanultál?

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 31. 19:10

De az aktívkorúak segélyét, csak egészségkárosodott kaphatja.


Ha nem éred el az 50%-ot, vagy eléred de nincs meg a kellő munkaviszonyod, akkor 28.500, Ft , amit kaphatsz /hó.

Bármilyen betegséged van, szedd össze gyorsan a szakorvosi papírokat, mert nincs már fellebbezési lehetőség II. fokra, csak bíróságra mehetsz.

Nem értem, mit akarsz a 30 nappal?

Azt számolják ki, korodhoz képest hány napot dolgoztál le az elmúlt 3, 5, illetve 10 évben.

30 nap hiányzik, a 3 éven belül, hogy rokkant ellátást kapj?

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. aug. 31. 18:41

Nem még most van előterjesztve a bizottság elé. ami kb 2-3 hónap, ha nem szól közbe a virus.

Ezért kellett volna nekem ez a segély , most , amig nem találok munkát , és nem kerülök a bizottság elé.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 31. 18:02

Szia! Írj nekem privátban, ha gondolod.


Addig itt teszem fel a kérdést.

Voltál az orvosi bizottság előtt, gondolom kaptál egy határozatot, amiben leírták hány %-ban vagy egészségkárosodott, és hány %-ban beteg.

A kérdésem, hány %-ban vagy beteg?

2020. aug. 31. 14:24

Kérem ha valaki tud segiteni, azt megköszönöm.

A kérdésem : 30 napot ki igazolhat le( civil szervezetre gondolok).

Ugyanis nem kapom meg az ellátást , mert nem tudok 30 napot igazolni.

Kaptam egy agyvérzést, egy kicsit felépültem, de munkát nem találok, pedig keresem napi szinten( könnyebb fizikai munkát Borsod megyébe)nálunk itt nagyon nehéz egy falusinak elhelyezkedni.

Még az Önkormányzat se foglalkoztat, mivel megvan a létszám.

Ha valaki volt már ebbe a helyzetbe akkor tudja milyen nehéz megszerezni a 30 napot!

Én nem szeretnék ezen a segélyen lenni, csak addig még nem találok valami munkát!

várom válaszotokat! Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook