Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 3 kicsi gyerek, 2-3 évre 2 nagyobb szobát vagy 1+2 pici szobát választanátok? fórum

3 kicsi gyerek, 2-3 évre 2 nagyobb szobát vagy 1+2 pici szobát választanátok? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 20. 08:55

Mi is 2 szobasban voltunk regebben, 2 gyerekkel. Abszolut nem alhattak egyutt, veszekedes stb. A kisebbik sirt, felebresztette a nagyot... Ugy vegzodott hogy egyik szobaban apu a nagyobbikkal, masik szobaban en a kisebbikkel. Most, hogy mindenkinek van sajat szobaja, es kozben megszuletett a 3. es neki is van, hat mindenki egesz ejjel alszik es semmi veszekedes ha mindegyik a sajat szobajaban van (es ott el is vannak), csak olyankor, mikor "kozos" teruleten vannak. Ezert en a tobb kicsi szobara voksolok, mindenkinek lehetoleg legyen sajat sarka. Pl mikor betegek es az egyik egesz ejjel hany, na ilyenkor is jol jon ha tobb szoba van. Es amiota ez van, senki nem szaladgal hozzank hogy a nagyagyban akar aludni, vegre:)


Csak leirtam a mi tapasztalatunkat, latom mindenkinek mas jott be, nekunk a tobb szoba jott be (de van ismerosom aki szinten 2szobasban 2 gyerekkel, sot, most hogy koltoznek nagyobba, direkt megint osszerakjak a gyerekeket mert nekik ez jobb)

2012. okt. 19. 12:57

Köszi szépen! 5.5 és 3 a két nagyobb a legkisebb 13 hós.

Mindennap megpróbálkozunk vele azóta is itthon de egyszerűen éjfélig csicseregnek nem hagyják se egymást se a kisebbet pihenni. Reggel meg ugye kelni kell ovi miatt alig bírok életet lehelni beléjük, aztán maradék napom pedig a tök nyűgös legkisebbel telik aki szintén nem tudja kialudni magát éjjel így...

Lehet hogy maradunk a 2 félszobás megoldásnál inkább mégis...:((

2012. okt. 18. 14:00

Végigolvastam.Mivel valószínűleg abban az időben amit ott terveztek tölteni tehát 2-3 év- még a nagy is kicsi lesz én a kettő szoba mellett döntenék.Mi családi házban lakunk ugyan de egyszerűen nincs használva a külön szoba pedig fiam és lányom is van,három gyerek,11 évtől 2és fél éves korig...és mégsem....tanulni pedig nem szeretnek külön hanem a konyhaasztalon hiába van íróasztala a két sulisnak....

Azt mondod a kicsi és a nagy eddig is együtt volt egy szobában...a középsőnek mennyiben más az alvása?jobban igényli az altatást vagy többször felébred?

Szerintem az uj dolog varázsa után hamar megszoknák és nem játszanának rendszeresen alvás helyett....az elején nem mondom hogy nem próbálkoznának de biztosan belerázódnának hamar...

25. zakajeo (válaszként erre: 1. - Falevel623)
2012. okt. 18. 13:54
Nem néztem meg az adatlapod nem tudom rajta van e és még a fórumot sem olvastam végig...mennyi idősek a gyerekek,alapból milyen típusúak?mert pl nálunk nem igénylik hogy külön legyenek pedig a nagy már nagyobb kicsit,de nem igényel külön szobát.Nekem a két szobás megoldás jobban tetszik.
24. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 22. - Falevel623)
2012. okt. 17. 10:10
Eleinte játszottak, de aztán beállt a rend, hogy 8 kor mese olvasás és alvás! Van, hogy a mese végére elalszanak, de ha nem, akkor hallom később, hogy még beszélgetnek, de aztán csend van! Nálatok is biztos megszoknák!
2012. okt. 17. 09:48
2 nagyobb szobát
2012. okt. 17. 09:47
Értem, és nem játszanak alvás helyett ? Most kipróbáltuk itthon hogy egy szobában hogy alszanak...hát katasztrófa volt...
2012. okt. 17. 09:02
Két szobásat választanám! Nekem a nagy fiam nem soká 9 éves, a kicsik 6 évesek, együtt vannak mind a hárman, és nagyon szeretik!
2012. okt. 16. 22:22
Csak kicsit nagyobbak nálam a gyerekek (8,5,3 évesek), de szerintem ilyen korban még nem igénylik a külön szobát, szeparációt, sokkal inkább a nyagy teret! Sok hely kell nekik a játékhoz, az enyémek is egy szobában vannak, és nagyon szeretik a közös játékokat. Én mindenképp a 2 szobát választanám, és a nagyobb szobába tenném őket.
2012. okt. 16. 21:56
hát lehet...ezek az 1+2 esek főképp azért rosszak mert még az 1 szoba IS kicsi tehát a nappali ami az élőtér lehetne (mert nem érdekel mondjuk a picike félszoba hiszen ott nagyrészt csak alszanak) is nagyon szűkös, alig fér bele pár bútor ha nem akarom agyonzsúfolni.
2012. okt. 16. 21:50

az igaz :(

én az 1 plusz kettőt választanám. Szerintem a kétszobás kicsi 5 embernek.

2012. okt. 16. 21:49

Mivel ilyen kicsik jobb ha egy szobában vannak és nem véglegesbe gondolkodtok.

Én 11 voltam mikor pont egy ilyen panelba költöztünk először örültem, saját szoba, :-) nekem is és hugomnak is, de fura volt, néha féltem egyedül, hiszen addig négyen voltunk egy szobába...

2012. okt. 16. 21:47
Igen a másik gondom ez hogy hogy választok ketté egy nagyobb szobát hogy kicsit azért szeparált érzés legyen de ugyanakkor meg megmaradjon a tér. Hát nem egyszerű.:(
2012. okt. 16. 21:45
a rezsit nem számolom mert az saját lakásnál is ugyanennyi költség lenne. Nem maradt annyi pénzünk hogy saját lakást vegyünk max. panel jöhetne szóba de abból is csak picike és aztán azt eladni egy művészet manapság...
2012. okt. 16. 21:45
Hasonló okból cseréltünk pár évvel ezelőtt lakást!:) Szóval volt 2 szobánk és mivel nem tudtuk leválasztani, eladtuk és vettünk egy 1+ 2félszobásat. Így gyakorlatilag 3 szobában azért el lehet "oszlani" Ez így sokkal jobb, mindenki elvonulhat a maga kuckójába, ha tanulni akar, vagy átjön egy barát, vagy csak egyszerűen egyedül akar lenni. A kérdésedre a válaszom a 2. :)
2012. okt. 16. 21:44

Közben írtam a korukat, nem iskolás még a nagyobb sem, és még jövőre sem lesz az. Még 2 év van iskoláig neki.

Napirendjükben ugye a két nagyobb ovis.

2012. okt. 16. 21:44
akkor ők még picik,nekik a kis szoba is nagynak tűnik...ha csak pár évre terveztek,sztem nem gáz a kicsi szoba. De ha közel 1,8 M forint az albérlez plusz rezsi 3 évre,nem lenne jobb saját lakást venni amit majd eladtok?
2012. okt. 16. 21:43
Igen, kicsi a korkülönbség. És még kicsik még most nem zavarja őket talán az együtt lakás. Csak félek hogy nem alszanak meg hogy talán tényleg jobb egy kicsit van hova félrebújni ha elég a többiekből bár ez ilyen kicsi gyerekekre még szintén nem igazán jellemző eddigi tapasztalatom alapján.
2012. okt. 16. 21:42

Mekkorák a gyerekek? Milyen neműek?

Nekem is csak a saját véleményem van, de ha pl. van iskolás akkor lehet hogy a külön szobát választanám, hogy ne 2 pici zsibongó mellett keljen tanulnia, félre tudna vonulni.

Mennyire egyezik a napirendjük? Hárman nem zavarják nagyon egymást egy szobában? Vagy a legkisebb esetleg veletek alszik egy szobában?

2012. okt. 16. 21:42

Nos, bár én nem vagyok/voltam ilyen helyzetben, de a sógoromék igen. Ők bevállalták a három kicsi gyerekkel a két szoba variációt.


A gyerekek a kisebb szobát kapták, ami összekovácsolta a gyerkőcöket, a szülők pedig a nagyobb (nappali) szobát.


Amennyiben 6 év alattiak a gyerekek ( a korukról nem írtál) én semmiképpen nem szeparálnám el őket.

2012. okt. 16. 21:40
az 5.5 évesem és a legkisebb most is egy szobában van egyébként, nem zavarják egymást, szépen alszanak. A legtöbb gond a középsővel van alvás terén.
7. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Falevel623)
2012. okt. 16. 21:40
Attól függ mekkorák a gyerekek. Ha nincs köztük nagy korkülönbség 2-3 évet simán ellehetnek egy szobában, szerintem még jól is érzik magukat együtt. Én inkább a két szobát választanám. Te ismered a gyerekeket, hogy mennyire kötődnek egymáshoz, nemük, koruk, ezt érdemes számításba venni.
2012. okt. 16. 21:40
5.5 a nagyfiam, 3 a lányom és 13 hónapos a legkisebb.
2012. okt. 16. 21:39
Nem tudom én se hogy mi a jó. A férjem szerint jobb ha szeparálva vannak , nekem meg olyan rossz érzésem van azoktól a picike lyukaktól amibe jóformán egy ágy fér be és ennyi.:(
2012. okt. 16. 21:38
mennyi idősek a gyerekek?
2012. okt. 16. 21:37
én a 3 szobásat. jut is,marad is...pláne váratlan ottalvós vendég jöhet stb.
2012. okt. 16. 21:36

Én csak a saját véleményemet tudom elmondani. Nem hiszem, hogy jó nekik fél szobákban "nyomorogni". Én is laktam panelban, tudom milyen kicsi :(

Szerintem inkább egy nagy szobában legyenek. Én legalábbis ezt választanám.

Remélem sikerül megoldanod. Sok szerencsét :)

2012. okt. 16. 21:31

Nagy családi házat (vidéki megyeszékhely közelében) kell(ett) eladjunk eléggé áron alul, hitel is volt rajta amit visszafizettünk. Maradt pénzünk de annyi nem hogy másik lakást vegyünk a városban, illetve mivel a férjem munkája úgy 2-3 évre a városba köt de utána rugalmas, ezért nem is szeretnénk itt venni mást. Marad az albérlet. Kb.4 hónapja keresem a megfelelő lakást de az albérletek 3 kategóriában mozognak.

1. 2 szobás 56-58 nm-es erkélyes lakások. 50 ezer körüli albi díj.

2. Viszonylag ritkán 1+2 feles lakások de szintén 56 nm kb. Albérleti díj szintén olyan 50-55-60

3. A nagyobb lakások pedig 80 ezernél kezdődnek de inkább jellemzően 100 ezer ft!!.

Ennyit nem szeretnénk és nem is tudunk kiadni egy hónapban, mert ehhez folyamatosan felélnénk a meglévő (házeladásból is maradó) félretett pénzünket amit értelemszerűen nem szeretnénk.

Voltunk pár albérletet megnézni.

A 3 kicsi gyerek csak 1-2 esetben volt akadály. Inkább csak csodálkoztak néhányan hogy 56 nm-re 3 gyerek?

Korábban laktunk panelban én kedveltem, nem volt bajom vele, de akkor még csak 1 gyerek volt.

Kérdésem lényege hogy 1+ 2 felest választanátok ahol a nappali is értelemszerűen kicsi és a két félszoba pedig lyuk méretű (7 és 8 vagy 9 nm).

Vagy bevállalnátok hogy csak 2 szoba abból az egyik 16 nm a másik 20 és ott próbálnátok szeparálni a gyerekeket valahogy?

Köszönöm aki végigolvasta és tud valami okosat tanácsolni. Esetleg hasonlóan is él.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook