Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos kisfiamnak fitymaszűkülete van. Hogy kezeljem? fórum

3 hónapos kisfiamnak fitymaszűkülete van. Hogy kezeljem? (tudásbázis kérdés)


17. Anda39
2010. okt. 10. 16:14

Úgy vélem, itt keveritek a fitymaszűkületet a letapadással, nem ugyanaz a kettő! A letapadás megoldódik (ha nem, csak alányúlnak, és elválasztják a makktól a bőrt), a szűkület nem, azt mindenképpen orvosnak kell mutatni.

Három fiam van, mindegyiknek le volt tapadva a bőr. Elsőnek még felszabta a gyerekorvos - úgy látszik, régebben ez volt az elfogadott "kezelés" rá, de ahogy szenvedett utána, megfogadtam, többet ilyenbe nem megyek bele. És láss csodát, anélkül is simán megoldódott a többinél.

16. bezike
2009. aug. 26. 15:53
Egyébként egy ismerősöm kisfia 4 éves lesz ősszel és mesélte, hogy a kisfiúnak is sokáig le volt tapadva a fütyijén a bőr. Aztán amikor a kisfiú elkezdett játszadozni a kukijával, akkor ő saját magának húzta fel a bőrt. És azóta is minden ok vele...
15. bezike (válaszként erre: 12. - Szemmelver)
2009. aug. 26. 15:49
Bocsánat, de egyáltalán nem beszélek hülyeségeket. Nagyon jól tudom, hogy régebben az volt az álláspont, hogy a babáknak el kell kezdeni korán húzogatni a bőrt a fütyijükön, de ma már azt mondják a védőnők és a gyerekorvosok, hogy nem nyúljunk hozzá. Mint minden másban, ebben is változás történt, nem én találtam ki. Nekem most van kisbabám, 11 hónapos, és kifejezetten kiemelték, hogy ne nyúljak a kukijához. Ez olyan, mint hogy régen púderezték a babákat, nekem azt mondta a védőnő, hogy inkább ne púderezzem... és még sok egyéb dologban történt változás. De megnézheted a győri kórház hirdetményét, amit bemásoltam...
2009. aug. 25. 20:22

Sziasztok!

3 fiú gyermekem van....

Mint olvastam, a Te babád még nagyon pici,nem kell neki huzogatni.

A probléma tényleg megoldódik "elvileg" magától 3-4 éves korára.

Ha mégsem akkor nagyon jó krémek vannak.

Mi most voltunk nyáron a Heim Pál kórházban az 5 és fél éves törpémmel:adott a doki egy kenőcsöt,hogy kenegessem 4 hétig reggel-este.

Az elején egy kis tűhegynyi luk volt csak a kukin de a 4 hét letelte után simán ment a dolog.

Nagyon jó volt a krém!!!!!

Advartan a krém neve.Vagy Advantan....nem emlékszem már....

Bár jól tetted,hogy azért megmutattad dokinak a pirosság miatt.

13. gabokame (válaszként erre: 10. - Bezike)
2009. aug. 25. 20:03

Heló mindenkinek.

Nekem a kis unokámnak volt úgy,hogy az orvos feltépte,de még csak másfél éves volt akkor. Kérdezem én....,ha csak 3 éves kortól kell a fitymabőrt felhúzni,akkor ezt az orvos miért húzta fel ? ,miért nem mondta,hogy még erre van idő.???...azóta már 2 x voltunk ellenőrzésen,és még most sincs rendben,minig feljebb húzza.

12. szemmelver (válaszként erre: 5. - Bezike)
2009. aug. 24. 21:14
hülyeséget beszélsz
2009. aug. 24. 21:13
Ne hanyagold el nekem senki nem beszélt erröl mit kell tenni 5 éves volt amikor a gennyes kis fütyiét feltépték az ellenségemnek sem kivánom a gyerek orditott en sirtam az orvos rám orditott mért sirok.Minden este fölkellett tépni huzni hipermangános vizben mosogatni közben a gyerek orditott anyukám ne.Tul vagyunk rajta az elsö nagyfius beavatkozáson is...A NÖN... 26 éves de akkor borzasztoan fájt mindkettönknek.A védönönek kellett volna erre figyelmeztetni akkor .Te nekerülj ilyen helyzetbe ezért irtam le.
10. bezike
2009. aug. 24. 15:51

Na, nagynehezen megtaláltam...


Fitymaszűkület

Kedves Szülők!

PHIMOSISNAK nevezzük azt az állapotot, amikor a hímvessző végét, a makkot borító bőrt, a fitymát nem lehet hátrahúzni, mert annak vége körkörösen szűk. Ez az állapot 3 éves korig normális. A fitymabőr belső lemezének a makkhoz való tapadása erre az életkorra magától megszűnhet és ekkor a bőr hátrahúzása már nemcsak könnyű, hanem fájdalmatlan is. Így 3 ÉVES ÉLETKOR ELŐTT NINCS SZÜKSÉG A FITYMA BŐRÉNEK ERŐSZAKOS HÁTRAHÚZÁSÁRA, SEM PEDIG A SZŰK FITYMABŐR ELTÁVOLÍTÁSÁRA. Ezen életkornál korábban végzett fitymabőr hátrahúzási kísérletek a fitymabőr berepedését eredményezik. Ezek a berepedések hegesedéssel gyógyulnak és ez valódi heges fitymaszűkületet okoz.

HÁROM ÉVES ÉLETKOR ELŐTT ÍGY CSAK IGEN RITKÁN VAN MŰTÉTRE SZÜKSÉG. 3 ÉVES ÉLETKOR UTÁN SEM IGÉNYEL MINDEN SZŰK FITYMA MŰTÉTET. Számos esetben megtanítjuk a szülőt, illetve gyermekét a fitymabőr hátrahúzására. Ekkor elmondjuk Önöknek, hogy a hátrahúzás után a bőrt vissza is kell húzni a helyére. Ha ez nem sikerül, akkor az úgynevezett PARAPHIMOSIS alakul ki. Eemiatt kérjük, hogy OSZTÁLYUNKAT AZONNAL KERESSÉK FEL.

3 ÉVES ÉLETKOR UTÁN A VELESZÜLETETT VAGY SZERZETT(ERŐLTETETT HÁTRAHÚZÁSOK, GYULLADÁSOK, STB. )FITYMASZŰKÜLETEK MŰTÉTET TEHETNEK SZÜKSÉGESSÉ. FITYMASZŰKÜLET MIATT MŰTÉT VÉGZÉSE AKKOR VÁLIK INDOKOLTTÁ, HA A FITYMA BŐRÉT NEM LEHET HÁTRAHÚZNI. 3 ÉVES KOR ALATT CSAK AKKOR VÉGZÜNK MŰTÉTET, HA GYAKORIAK A FITYMABŐR ALATTI GYULLADÁSOK(BLANITIS), VIZELÉSI NEHEZÍTETTSÉG VAN(VIZELÉSKOR FELPÚPOSODIK A FITYMA BŐRE, CSAK CSEPPEKBEN, VAGY IGEN VÉKONY SUGÁRBAN ÜRÜL A VIZELET).

MŰTÉTI KEKEZELÉS

A szülővel tőrtént előzetes megbeszélés után, a fityma állapotától, nagyságától függen végezhető plasztikai műtét vagy részleges fitymaeltávolítás. Ezenkívül lehetőség van illetve szükség lehet a fityma teljes eltávolítására, melyet hétköznapi néven körülmetélésnek(circumcisio)hívnak. Teljes fitymabőr-eltávolítás után a makkot fityma nem fedi.

Plasztikai jellegű beavatkozást illetve a fitymabőr részleges eltávolítását csak akkor lehet végezni, ha a fityma bőre kellően hosszú és a szűkület csak annak végére terjed ki.

A műtét általában nem igényel korházi bentfekvést, a gyógyulási szak kb. 10 nap.

UTÓKEZELÉS

Részleges fifitymaeltávolítás után a fitymát naponta rendszeresen tornáztatni kell. Ha a vizelés, illetve a tornáztatás fájdalmas, lidocain kenőcs alkazmazható. Amennyiben a fityma hátraszorulása(paraphimosis)alakul ki, forduljanak azonnal kezelőorvosukhoz. Körülmetélés esetén tornáztatásra nincs szükség.

GYERMEKSEBÉSZET

GYŐR

2009. aug. 24. 15:46

Egyszerűen bekened ahol piros. Én ezt nem használtam, de biztos megmondják a gyógyszertárban, milyen időközönként használd.


A teával meg fürdetéskor, meg napközben többször is megmoshatod neki.

2009. aug. 24. 15:39
Tegnap észrevettem, hogy 3 hónapos kisfiamnak a kis kukija vége piros. Ma voltunk státuszon és a doki csak annyit mondott, hogy valami Flogosan nevű kenőccsl kenjem. De hogy? Meg kamilla teát mondott még. De most melyiket meg hogy?
2009. aug. 24. 15:37
Csatlakozom az előttem szólókhoz,ha piszkálod többet ártassz vele,mint használsz,mert így alakul ki.Az én kisfiam 1 éves múlt,de az övé is szűkebb.Látta gyerekorvos az 1 éves vizsgálaton és nem mondta,h baj lenne.
2009. aug. 24. 15:32
nem szbad bántani, majd 3 évesen (mikor szobatiszta) mutasd meg orvosnak
2009. aug. 24. 15:31
Ilyenkor még nem szabad bántani a fitymáját. Sem húzogatni, sem feszegetni, mert bajt csinálsz vele. Mindjárt megkeresem neked egy régi fórum ide vágó hozzászólását és bemásolom...
2009. aug. 24. 15:30
Először mutatsd meg orvosnak, de ez ebben a korban még nem az....mi csak 4 hónaposan kezdtük el "húzogatni".
2009. aug. 24. 15:29
Sehogy, ez ebben a korban természetes. 2-3 éves korukra növik ki.
2009. aug. 24. 15:25
Kérd ki az orvos tanácsát, és úgy!
2009. aug. 24. 15:24
3 hónapos kisfiamnak fitymaszűkülete van. Hogy kezeljem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook