Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos kisbabát este hány órakor fürdessem? fórum

3 hónapos kisbabát este hány órakor fürdessem? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Anyapocak (válaszként erre: 34. - Bettike72)
2010. nov. 16. 21:22

képzeld "rájöttem" mi volt a Kispocak baja!! Szomjas volt, olyan viccesen hangzik, mert egy tök alap dolog, de mivel Ő anyatejes ezért én nem nagyon itattam és h őszinte legyek próbálkoztam vele, de nem nagyon fogadta el. aztán vettem neki egy NUK-os cumisüveget és abból na nagy ritkán. és most h visszagondolok ez a sírós időszak azóta van mióta fűtünk. kiszárad a gyerek!!!! ugyan igaz még 3 óránként kel enni és 2 etetés között meg inni, :-))))) de legalább tudom h mi a baja és alszik tovább nem üvölt.

na még 1 tapasztalattal vagyok gazdagabb!! egy elég hosszúval. :-))) jobbulást a prünytinek!

34. bettike72 (válaszként erre: 32. - Anyapocak)
2010. nov. 16. 20:58

Szia!

No tegnap és ma nekünk is kijutott,ugyanis elkapta a kicsim a nagyobbik fiamtól a náthát:(

Mi is óránként keltünk,mert annyira szörcsögött a kicsim,hogy nem tudott aludi.Ma már jobb a helyzet,vettünk orrszívót,meg doki néni írt fel köptetőt így most alszik a drágám...egyelőre....

2010. nov. 15. 10:48

Sziasztok!

Bettike, szerintem nem baj, ha korábban fürdeted. Nekem 15hónapos a fiam. Nyáron, meg óraállítás előtt 7-8kor volt fürdetés. Mióta átállítottuk az órát, azóta 6kor fürdés és hétkor már alszik.

Én mindig fürdés ELŐTT etetek. Az a biztos. A víz is kifárasztja. Úgyhogy szerintem csak a sorrenden kell módosítani. Sok sikert nektek és jó egészséget.

2010. nov. 15. 09:38
köszi szépen, hasonlókat neked is!! borasztó éjszakánk volt és reggel 5 óta fent vagyunk! most meg hangosan kacarászik, meg tvzik! majd meglátjuk.....vissza a pokolba!! :-( pedig már olyan jól alakultak az éjszakáink!
31. bettike72 (válaszként erre: 30. - Anyapocak)
2010. nov. 14. 20:12

Dehogyis vallasz kudarcot!!!Látod,nekem a 3.baba és mégis itt vagyok hogy tanácsot és segítséget kérjek!!Én is kiborulok ám,pl.2 hét után olyan depressziót kaptam,hogy egész nap csak sírtam és úgy éreztem "nem tudok mit kezdeni a babámmal".Ez mindenkinél előjön,főleg ha fáradt,kialvatlan na és a hormonok amik csak úgy"dúlnak" egy anyában ilyenkor.

Olvastam itt valahol a vibrucol kúpot(lehet nem jól írom),ha a foga miatt nyűgös éjszakára lehet adni.Ne keseredj el,túl leszel rajta hisz egy NŐ mindent kibír:))

Mondjuk az én lányom ma is szinte alig evett,csak reggel meg délben....este pedig nagy küszködéssel 70ml.És már én is a sírással küzdök miatta.De azt mondják ha átalussza az éjszakát nem maradhatott éhen..hát fogalmam sincs már:(Egyszerűen lövésem sincs hogyan etessem és mivel hogy egyen...na és mikor fogok rájönni végre az "éhes" sírásra:((

Fel a fejjel,muszáj kibírnunk:))

30. Anyapocak (válaszként erre: 27. - Bettike72)
2010. nov. 13. 21:57

huhh nagyon sajnálom. sok kitartást kívánok. ne kövezzetek meg de én most annyira el vagyok keseredve h amennyira gyorsan ment a szülésem és könnyen, annyira szenvedek most a kicsi pocakkal és nem szeretnék több gyereket! úgy érzem abszolút kudarcot vallok és nem vagyok elég jó, elég türelmes a fiamnak. qrva nehéz, de én sem akarok panaszkodni hisz neked 3 babód van én meg még eggyel sem tudok megbírkózni! :-(((

szép estét!

29. Betta76 (válaszként erre: 23. - Bettike72)
2010. nov. 13. 21:17

Szia, nálunk is hasonló a helyzet, kb 3 hónapos koruk óta hisztisek az ikreim du 5 után kezdődik és az esti 7 órás fürdésig nyűgösek, hisztisek, most már 9 hónaposak és csak most jön a foguk úgyhogy nem az a probléma. Szerintem egyszerűen elfáradnak estére és azért hisztisek, én úgy oldom meg a dolgot hogy fél 5kor esznek és utána öltözés, babakocsi, és megyünk sétálni, 7-re jövünk haza. Nálunk ez bevált, a babakocsiba elvannak, nézelődnek, sokszor még alszanak is fél-háromnegyed órát, utána jobb a kedvük fürdésnél is, és így is átalusszák az éjszakát.

Még most télen a sötétben is sétálunk esténként, igaz néha kényszerből:) de nincs más megoldás...

28. bettike72 (válaszként erre: 26. - Anyapocak)
2010. nov. 13. 19:27

Az a baj,hogy kisvárosban élünk és két gyermek orvos van.Nekünk még a "jobbik" jutott,de hát az is olyan...én már nem is szoktam kérdezni tőle,csak elviszem a babámat a tanácsadásra és csak bólogatok:))

Pesze ha esetleg majd beteg lesz,akkor gondolom idegeskedhetek majd,hogy miket talál ki:))

Remélem hamar rendbe jön a picid,és tud aludni éjjel!!

27. bettike72 (válaszként erre: 25. - Martin3)
2010. nov. 13. 19:18

Szia!

Azt hiszem igazad lehet,mert ma ugyan nem volt annyi sírás,igaz szinte folyamatosan foglalkoztam vele,de 7 órakor úgy elaldt,mint a bunda.Egész nap egyébként alig alszik,és valóban lehet hogy estére már nagyon elfárad.Szóval általában:reggel fél7-kor kel,utána 8 körül elalszik 10-ig.Ebéd után viszont csak 20-30 percet alszik a fürdésig.

Nekem sem egyszerű,mert én meg totál egyedül vagyok mindenre(apuka lelépett),a kisebb fiam 8.-os,a nagy első év főiskolás.Az anyám pedig úgy döntött 60 évesen hogy "bepasizik",így itt hagyott minket elköltözött külföldre:(

Szóval semmilyen segítségem nincs,még emellett dolgozom is Édesapám vállalkozását viszem tovább,szegénykém 1 éve elhnyt:(

De nem akarok panaszkodi....ezért is nagyon örülök minden tanácsnak és segítségnek itt:))

2010. nov. 13. 18:23

az én fiam 16 hetes és HÁTUL jön neki a foga! úgy bírom az ilyen orvosokat akik szerint könyv alapján működik egy gyerek. én lehet h váltanék ha van rá lehetőséged, a másik pedig h nem mindig látszik h jön a foga, csak burjánzik.

sok kitartást, egy pár napja nekünk is pokol az éjszaka azt hiszem "elkiabáltam" h jól mennek a dolgok, de hát ez ilyen, egyszer jobb egyszer rosszabb!

25. martin3 (válaszként erre: 23. - Bettike72)
2010. nov. 12. 22:50
szia! semmi baja!!!!!!!!!! egyszerűen fáradt! hidd el, nekem 4 bébim van, a legkisebb most 3,5hónapos, ugyanezt csinálja. és a családban illetve az ismerősök között az összes gyerek is így volt ezzel. Én megpróbálom elaltani fél5körül, akkor alszik kb 5.20-ig, kajcsi (anyatej), azzal elvan kb fél órát, de onnantól ismét sírás...ha felvesszük semmi baja! de ugyebár nem tudom folymatosan fogdosni, főleg, hogy van másik 3 is..(a legidősebb is csak 5,5éves.) szóval fürcsi fél7kor, azután ismét elnézelődik kb 10percig, így negyed nyolckor már eszik is, és elalszik! de sokszor nem ilyen szépen megy, hanem sír, van hogy bele-bele alszik már a 7órába is, alig bírom fenttartani. Ráadásul az óraátállítás miatt ugye már 1 órával később van neki, előbb sötétedik...Amúgy én az első babánkat simán letettem fél7-7között aludni(előtte persze fürcsi 6kor, majd szopizás) és igaz felkelt reggel fél7, 7kor de ez van(volt)...ők ez a kategória, hogy korán fekszenek, korán kelnek.(mondjuk nekem pont jól jött ki, mert így este tudtam tanulni a vizsgáimra, szerencsére:)
24. Dorka.S (válaszként erre: 23. - Bettike72)
2010. nov. 12. 22:25

Sziasztok! Az én manóm 19 hónapos. Mintha magunkat látnám többetek hozzászólásában:-))


Szóval Anna is állandóan sírt este 6-tól amig nem fürdettünk és nem evett. Azt mondják estére megfájdulhat a pocakjuk... Hát nem tudom. Pár hónap alatt abbamaradt ez a koraesti hiszti. Sosem jöttem rá miért, vagyis elfogadtam, h lehet a hasa miatt. Próbálkozz nyugodtan a fürdetés tologatásával. Nálunk mondjuk nem jött be, de minden baba más.


Fogzás simán lehet. barátnőm fia 1 foggal született, másik barátnőmnek 3 hónaposan kint volt a kislányának 1 foga. Anna 4 hónapos koráig végigaludta az éjszakát, azóta viszont rendszeresen kel. Sajnos manapság is felébredezik hetente 1-2 alkalommal és ölben tudom visszaaltatni. Van hogy ordít vigyem a mi ágyunkba (mi is elrontottuk:-)) de én szeretm ha közénk jön:-))

23. bettike72 (válaszként erre: 22. - Anyapocak)
2010. nov. 12. 21:52

Szerintem is fogzik,de hát dokinénink letolt,hogy ilyen idős korban lehetetlen!

Egyébként kipróbáltam a gélt,Ízlik neki:)De azonkívül semmi:(

Nos,ma is ugyan az a műsor volt,de most úgy aludt el 7-kor hogy evett 80ml-t!!!

Ja...egy-két "kedves" ismerősöm azt mondta,hogy mit problémázok ezen,örüljek hogy alszik éjjel!Ennek örülök is,de a sírását és az evéssel való küszködését az én lelkem nem bírja:(

Köszönöm a tanácsokat és mindenkinek jó egészséget,sok örömöt kívánok:)))))

22. Anyapocak (válaszként erre: 21. - Bettike72)
2010. nov. 12. 17:59
szerintem fogzik. de persze az orvos jobban tudja. próbálj meg neki venni ilyen gélt a fogínyére és próbáld meg rákenni, ha csillapodik a sírása akkor a foga. az én fiam is még kevesebbet eszik, ugyanolyan sűrűséggel, a foga miatt. nem pisil többet? vagy piros a popsi?? hasmenés? több kaksi? ez mind a fogzás jele! meg persze szegényemnek a sírás is. megkövezhettek, de én sem "ismerem" fel az éhes sírását.:-(( nem tudom mikor éhes!!!
2010. nov. 12. 17:43

Köszönjük szépen:)

Most éppen az ölemben ücsörög,de ma már fél 5-kor kezdődött a "cirkusz":))

Az a bajom,hogy egyszerűen nem tudom eldönteni mikor igazán éhes:(

Nos,ő is keveseket eszik 80ml általában(most 4900gramm),és 4 óránként etetem.De állandóan rágja az öklét,és nagyon nyálzik,de a fogorvos szerint nem fogzik!!Szóval mikor kínálom nem igazán eszik,küszködik tehát nem értem:(((

Egyszerűen a két fiammal nem volt ilyen gondom,most már fogalmam sincs mi lehet:((

Ja...most is rákezde.....de nagyon!!!!

20. bettike2007 (válaszként erre: 18. - Bettike72)
2010. nov. 12. 14:51
Szia!Nagyon szép a kislányod!Én csak 4hónaposan kezdtem mértékkel a bébiételeket,nem kell sűrgetni,de ha te szeretnéd ebédre adhatsz!A én lányom 4-5óránként evett tápszert.Eleinte 2szer majd 1ert kelt enni éjszaka,és 9hónapos kora óta átalussza az éjszakákat.
2010. nov. 12. 08:03

jó reggelt!

én még szoptatok, de az elején 1,5-2 óránként evett a gyerekem. épp hogy abba hagytam kezdhettem előlről, és még most is 3 óránként eszik, éjjel-nappal pedig pont ma vagyunk 16 hetesek! 2 hét múlva szeretném kezdeni adni neki egy kis gyümit uzsira, és amilyen "mohón" eszik annyira lassan is, és képzeljétek nem eszik többet 80-100 ml, pedig az Ő korába már legalább 120-150ml-ket kellene ennie. De hát Ő ilyen, soxor eszik keveset! :-)

mi kint élünk angliában és itt abszolút az van és úgy ahogy a baba szeretné, nincs az h szigorúan 3-4 óránként kaphat enni, nem is voltam bent sokat a kórházba, megszültem reggel fél8kor és délután 4re otthon voltunk így nem töltöttünk bent sok időt, el sem vitték a babát mellőlem. utána jött minden nap a védőnő és mondta h úgy etessem ahogy Ő "kívánja". szerintem rajtad áll h milyen időközönként eteted.

bettike! te nem egy játékbabát fényképeztél le és tettél fel az albumodba??? :-))))))) gyönyörű a lányod!!! majd megmutatom a fiamnak!!! :-)))))

szép napot nektek!!

2010. nov. 11. 21:59

Ja..még annyit szertnék kérdezni hogy mennyit és hányszor kellene ennie egy nap?Mert az is össze-vissza van mostanában.Nem tudom az is mitől lehet?

Tápis sajnos egy hónapja,de már főzök neki répát és krumplit hígitva azt nagyon szereti ebédre:)

2010. nov. 11. 21:56

Jajj,mivel még nem rég regiszráltam most találtam meg a válaszokat!!

Nagyon köszönöm hogy ennyien írtatok:)))

Ma elvittem fogorvoshoz,mert én is fogra gondoltam,de megnézte és megnyugtatott hogy még semmi jel nincs a fogzásra!

Napközben jó baba,nevetgél elvan magában is..mármint nézeget,gügyörészik:)

Ez a "műsor" 5 után kezdődik nála,és tényleg már mindent bevetettem,séta,játék,meztelenkedés,tornáztatás,cumi...szóval hiába csak ordít:))

Megpróbálom holnap hamarabb fürdetni,mert az evést nem igényli csak 7 előtt kevéssel:)

Hátha:)

2010. nov. 11. 21:07
köszi, már él hulla vagyok a fáradtságtól. 16 hónapja ez megy. no, jó, túlzok. mert kb. összesen 6-7 éjszakát már átaludtunk. :-)
2010. nov. 11. 21:05
szorítok....:-)))
14. cooltim (válaszként erre: 13. - Anyapocak)
2010. nov. 11. 21:04
erre én is gondoltam egyébként... most a jövő héten kikerül egy kanapé és egy fotel a szobájából. így át lehet majd rendezni a szobát, lehet megtesszük...
13. Anyapocak (válaszként erre: 12. - Cooltim)
2010. nov. 11. 20:56
ne nézz hülyének, mert nem vagyok ilyen "hókuszpókuszos" csaj, de nem lehet h rossz helyen van a kiságya? esetleg valami vízérbe? mert az esetleg akkor zavarhatja. van ez a vas valami amivel kilehet mérni, próbáljátok meg átfordítani, vagy áttanni a kiságyat a szoba másik felébe, vagy tegyétek magatok mellé a hálótokba, én így szoktatnám "vissza". most azt képzeld el, hogy az én fiam is mja este már 2x sírt fel, mind 2x felvettem és rögtön visszaaludt a vállamon, ahogy letettem felébredt. most itt van a nappaliba (itt csak ülőgarnitúra van nincs ágy), köztünk és alszik. én arra gondoltam h valami v "valaki" zavarja a gyereket. állítólag ilyenkor látnak szellemeket. te hiszel benne??? vagy mi más magyarázat lenne?
12. cooltim (válaszként erre: 11. - Anyapocak)
2010. nov. 11. 20:51

sajnos én 5 hónapos korában abba kellett hagynom a szoptatást. :-(

ma 16 hós és mai napig felsír éjjel. van, hogy többször is. sajna mostanra odáig jutottunk, hogy magunk közé kell vennünk éjjel. sajna egy nyaralás alkalmával elrontottunk mindent az alvásával kapcsolatban. :-(

eddig nappal sem aludt valami sokat, az max. fél óra volt ebéd után. mostanra már legalább alszik másfél órát... :-)

11. Anyapocak (válaszként erre: 10. - Cooltim)
2010. nov. 11. 20:46

hát mi is megjártuk a poklok poklát! :-) nagyon örülök h már így alszik, de persze 3 óránként, szigorúan kel fel cicizni, az egy kicsit fárasztó...de hát megér minden pillanatot!!

:-)

10. cooltim (válaszként erre: 7. - Anyapocak)
2010. nov. 11. 20:42

igen, vannak ilyen babák, akik szeretnek aludni. :-) de jó nektek! :-)

az én kislányom utál aludni, éjjel is, nappal is. :-(

9. niki20100330 (válaszként erre: 1. - Bettike72)
2010. nov. 11. 20:41

Nagyon édes a kislányod. Sokkal nagyobbnak tünik mint 3 hónapos...

Szerintem nyugodtan fürdethetsz hamarabb. Megnyugtatja a fürdés a babákat. Én kisfiam 7 hónapos, ha nyügös akkor 6 órakor már fürdünk, igaz enni csak 8 kor eszik, de legalább megnyugszik a fürdéstől..

2010. nov. 11. 20:41
nálunk volt hasonló helyzet kisebb korban. fürdésig nem volt türelme, sírt. aztán kitaláltuk, hogy ezalatt az idő alatt játszunk vele, foglalkoztatjuk, lekötjük inkább. tetszett neki és abbamaradt a sírás-rívás. ha hamarabb fürdeted, eteted és teszed le, akkor lehet, hogy az éjjelt nem fogja átaludni, vagy bekavar neki picit.
2010. nov. 11. 20:40

szia!

az én fiam is 3 hónapos, és "sajnos" egyre korábban követeli a fürdést. amikor 5-6 körül elkezd sírni a kislányod én megfürdetnm, nekem is jelzi a fiam ha fürdés idő van! 6 körül fürcsizik, fél órát pancsizik, gyorsan kajcsizik (és fürdés után mindig kajcsizik!!!!), teljesen mindegy h előtte mikor evett és még 7 előtt alszik aztán másnap 6-7 között kel! SZóval korán fekszik, korán kel. én egy kicsit későbbre tettem volna, de hát Ő diktál! remélem segítettem egy kicsit.

én is jártam már így h a fiam keményen jelzett mert valami miatt elmaradt a 6 órás fürdés, és olyan kemény sírást vágott le, h az csuda!!

sok sikert! próbáld meg holnap és ha van kedved írd meg h hogy sikerült!

2010. nov. 11. 20:39
Ha a foga jönne, akkor miért mindig csak este "hisztizik"? Akkor az éjjelbe is bezavarna ám... - szerintem -
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook