Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 3 hónapos kihívás, kalóriadeficittel és mozgással fórum

3 hónapos kihívás, kalóriadeficittel és mozgással (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
571. Guruljka (válaszként erre: 569. - Rózsavirág48)
2018. máj. 5. 16:45
Nem tudom. Plusz 10-05 kg lehet, a mérgelem megbolondult. Kértem tegnap egy súlymérést is, de végül elfelejtettük.
570. Rózsavirág48 (válaszként erre: 567. - Százas Evelin)
2018. máj. 5. 16:39
na a meleget azt en sem birom😓
569. Rózsavirág48 (válaszként erre: 566. - Guruljka)
2018. máj. 5. 16:38
mennyi az a tulsuly amitol nehezebben jarsz?
568. Guruljka (válaszként erre: 567. - Százas Evelin)
2018. máj. 5. 16:03

Beutalóköteles.

Előbb fel kell mennem a házorvoshoz.


Az időpontot már megkértem, júni 6. Addigra lesz beutalóm is. :D

567. Százas Evelin (válaszként erre: 566. - Guruljka)
2018. máj. 5. 15:53

Mindig előjön ez a marhaság. Menj érvizsgálatra, és tekerd a bringát.

Nekem előjött a boka dagadás, az meg a melegtől van. Ha nincs meleg, akkor se olyan karcsú mint egy őzé, de akkor nem dagad.

2018. máj. 5. 14:08

Tegnap voltam szűrővizsgálaton. a boka-kar index értéke nem egyértelmű, javasolták az érsebészeti vizsgálatot.

Kicsit nehezen járok, ez tény, de szerintem a jelenlegi túlsúlyom is befolyásolja. Volt, hogy ennél is nehezebben jártam, de amikor lefogytam, ez szinte teljesen elmúlt. Most megint rosszabb.

565. Rózsavirág48 (válaszként erre: 564. - Guruljka)
2018. máj. 5. 11:57
jo cikk😊
2018. máj. 2. 19:36

Hírlevélben kaptam, idemásolom:


"Rengeteg fogyókúrás módszerrel találkozhatunk, de olyan nagyon kevés van, amely közben nem megy tönkre az anyagcserénk, egészségünk. - Silye Gabi írása


Mindannyian egyéniek vagyunk, más az anyagcserénk, alkatunk, izomzatunk, így nincs általános csodamódszer mindenkinek, viszont az alábbi irányelvek betartásával egészségesen és tartósan fogyhatunk:


1. Ne koplaljunk!!! Alapanyagcsere alatti kalóriabevitel TILOS, mert a szervezet raktározással reagál rá.


2. Legyünk türelmesek, az egészséges fogyás, ami nem terheli a szervezetünket, bőrünket sem viseli meg heti 0,5-1kg.


3. Az első heti néhány kiló az víz és szénhidrátraktár, ami természetesen visszajön, ha abbahagytuk a diétát


4. Étkezzünk rendszeresen, 3-3,5 óránként, hogy elkerüljünk a rendszertelenségből adódó raktározást és folyamatosan legyen energiánk, így megakadályozható a farkaséhség miatti túlevés.


5. Elegendő fehérjebevitel (függ az edzésmennyiségtől, típustól), hogy a szervezet ne bontsa le az izomtömeged.


6. Jó minőségű, teljes értékű szénhidrátok fogyasztása, mint barna rizs, köles, hajdina, teljes kiőrlésű tészta. Ezek kevésbé ingatják a vércukorszintet, nem okoznak hirtelen inzulinválaszt, mellyel elkerüljük a hirtelen szénhidrátéhséget és a vércukorszint ingadozásból adódó koncentrációzavart, folyamatos nasi kényszert, így a felesleges cukrok zsírraktárban történő raktározását. Érdemes figyelembe venni a szénhidrátok glikémiás indexét, terhelését és az alacsonyabb értékű, azaz lassabban felszívódó ételeket válaszd.


7. A szénhidrátbevitelt úgy oszd el, hogy este már inkább zöldségek legyenek és edzés előtt legyen a szénhidrát nagy része, hogy legyen energiád az edzéshez.


8. Minden étkezéshez zöldség fogyasztása.


9. A gyümölcsöknek általában magas a cukortartalma, így ne korlátlanul fogyasszuk őket, és ha mellé néhány szem diót, mandulát (nem sózott natúr magot) is beiktatunk a vércukorszint emelő hatását is csökkentjük.


10. Kerüld az adalékanyagokkal, transzzsírokkal teli feldolgozott ételeket, próbálj meg minél természetesebben étkezni.


11. Figyelj a folyadékbevitelre, ami minimum 30ml/testtömeg kg legyen, és ehhez adódik hozzá a sport alatti folyadékvesztés és az esetleges nyári hőség miatti izzadás. De ez ne üdítőkből történjen, hanem vízzel vagy cukor és koffeinmentes gyógyteával. A 100% gyümölcsleveknek is magas a cukortartalma a benne lévő gyümölcsök miatt.


12. Változatosan táplálkozzunk, mert diéta alatt eleve alacsonyabb a kalóriabevitel és ha még ezt egyhangú táplálkozással kombináljuk, vitamin és/vagy ásványi anyag -, nyomelem hiányt okozhatunk."

563. Guruljka (válaszként erre: 561. - Rózsavirág48)
2018. máj. 1. 20:32

Azért, mert én nem vagyok ijedős.


Amikor végre ráébredtem a túlsúlyomra, az életemet és a fiam fiatal éveit féltettem. Ne azzal teljen, hogy engem emelget.

562. Százas Evelin (válaszként erre: 561. - Rózsavirág48)
2018. máj. 1. 19:47

Nálam fáradtabb senki nem lehet. Nem akarok dicsekedni, de olyannyira nem érdekel most ez az egész fogyi, hogy nagyon nem.

Tavaly ilyentájt már túl voltam vagy tíz kila minuszon, és olyan lelkes voltam, hogy magamat is kicsit hülyének néztem. Most? Semmi.

561. Rózsavirág48 (válaszként erre: 560. - Guruljka)
2018. máj. 1. 18:11
hat igen ez az, miert tunik el a motivacio? en egy ido uran belefaradok korlatozasokba es nagyon nehez ujrakezdeni
2018. máj. 1. 17:15

Most megint átállítottam a dolgokat. Ezt írta egy dietetikus:

"Mennyiségekrôl általánosságban annyit, hogy 2-3 g szénhidrát/testsúly kg fogyást eredményez, 3-4 g/ttkg a súly megtartását segíti. Megerőltető sporttevékenység esetén a napi 6-8 g/ttkg szénhidrátbevitel is indokolt lehet!"


A másik dietetikus véleménye az volt, hogy ha sok a napi 20% (65 gramm) fehérje, akkor ne erőltessem. És hogy vannak, akik nagyobb adag CH mellett működnek rendesen.


De anno végül is amellett a beállítás mellett fogytam, amire most visszaálltam, csak akkor motiváltabb voltam.

2018. máj. 1. 16:54
Na nekem meg szó szerint megbillent a kezem, jó sűrű lett a zabkásám! :D
2018. máj. 1. 16:08
a vacsorat meg nem ettem meg csak beirtam hogy lassam mennyi fer a napi keretbe
557. Guruljka (válaszként erre: 556. - Rózsavirág48)
2018. máj. 1. 16:07
Ja éééértem! :D
556. Rózsavirág48 (válaszként erre: 554. - Guruljka)
2018. máj. 1. 16:07
mar a vacsora is benne volt es zabkasara tettem meggyet es diot es igy maradt 40 gr😊
555. Rózsavirág48 (válaszként erre: 552. - Százas Evelin)
2018. máj. 1. 15:58

hat dietas suti nem nagyon van ha meg

igen az nem finom. tavaly hogy csinaltad amikor jol ment?

554. Guruljka (válaszként erre: 553. - Rózsavirág48)
2018. máj. 1. 15:55

Na valami nem stimmel.


Nekem a zabkása után nem 40 g ch szokott maradni. Pedig 1500 Kcal-t eszem.


Ne viccelj, 65 gramm zab csak 42 gramm szénhidrát.

553. Rózsavirág48 (válaszként erre: 551. - Guruljka)
2018. máj. 1. 15:52
zabkasat ettem abban van ch boven de a napi mennyiseghez valoban ehetek meg 40gr ch-t lehet egy kis gyumolcs segitene van egy tulerett banan a konyhaban🍌
552. Százas Evelin (válaszként erre: 546. - Guruljka)
2018. máj. 1. 15:37

Tuti, hogy kalóriabomba. Nem számolok én ki semmit. Soha nem voltam hajlandó.

Ne is mondd, mit teszünk a kenyérkére... Kosztos megette a töpörtyűt, én meg kerestem, nem maradt egy szem sem. Csak egy falatkát akartam.

Erre vettem a hentesnél 30 dkg-ot, bár még csak egyszer ettem belőle, egy kicsit. De az a kicsi se egy falatka volt. Több.

551. Guruljka (válaszként erre: 549. - Rózsavirág48)
2018. máj. 1. 15:20

Úgy néz ki, szénhidrát-hiányod lehet.


A kalóriakeret a makrókból áll össze, és nem mindegy az arány. Én az arányt ha figyelem, én akkor nem vagyok estére éhes.

550. Rózsavirág48 (válaszként erre: 548. - Guruljka)
2018. máj. 1. 15:16
ja es most nincs kilenges tehat hajra nekunk😊
549. Rózsavirág48 (válaszként erre: 548. - Guruljka)
2018. máj. 1. 15:13
en a kaloriakeretet akarom elsosorban megtartani a makrok ha rendben vannak szuper ha nem nem fogok kardomba dolni😉 ehes nem vagyok de kicsit faj a fejem es ingerultebb is vagyok ami vagy osszefugg a kevesebb kaloriaval vagy nem. este meg menni akarok biciglizni is de azt mar csak azert mert szep az ido es gyonyoru zold minden
548. Guruljka (válaszként erre: 547. - Rózsavirág48)
2018. máj. 1. 15:05

Hajrá!


Én is hajrá, két napja már több zsírt eszem a kelleténél. Nem sokkal, de többet.


A hét folyamán fogok tudni rendelni kölest, bulgurt, zabpelyhet. És akkor majd odafigyelek megint a kenyér csökkentésére. Nem az hizlal, hanem amit ráteszek...

2018. máj. 1. 14:57
sziasztok a mai nappal indul a kaloriara odafigyeles is kocogas mar volt 3km enni zabkasat ettem sutemenyt most en is szamuzom egy darabig
546. Guruljka (válaszként erre: 545. - Százas Evelin)
2018. ápr. 30. 16:13

Pont sütni nem kéne.


Pláne mák meg csoki. Persze kalória a zabliszt meg a köles is.


Kiszámoltad, ez a süti mennyi lehet? Szinte fogadni merek, hogy egy szeletke belőle nekem a fél napi kalóriám.

545. Százas Evelin (válaszként erre: 543. - Guruljka)
2018. ápr. 30. 15:36

A múltkori paleós szerintem egyáltalán nem diétás. Egészséges, nade még súlyra is valami rémísztően nehéz. Jó sűrű. Alul köles-quinoa, középen cseresznye zselé, felül darált mák zabliszttel, a teteje keserű csoki. Még mindig megvan a fele, ezt most hűtöm, minekután a legutóbbi diétás palacsintám reggelre kiszőrösödött. Nagyon helyes volt, mint egy-egy hernyó. :-)

Tényleg, mindig sütök valamit.

2018. ápr. 30. 14:28

Kezdőknek, 10 perces, ugrálás nélkül:


[link]

543. Guruljka (válaszként erre: 540. - Százas Evelin)
2018. ápr. 30. 14:11
Mert folyton sütsz valamit diétásat. :D
2018. ápr. 30. 11:18
bar az igaz konnyebben megy mint jon😊
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook