Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos babátok mennyit eszik és alszik? fórum

3 hónapos babátok mennyit eszik és alszik? (beszélgetős fórum)


1 2
21. lapbarna (válaszként erre: 19. - Jajjj)
2016. dec. 15. 15:52

Én is hason altatom a legkisebbet. A középső onnantól, hogy tudott forogni, egyből hasra fordult, mikor az ágyba raktam. A legnagyobbnál volt bennem a görcs, hogy feltétlenül megfeleljek, őt háton akartam altatni. Sajnos, refluxos (volt), úgyhogy kifejezetten ártottam nagy igyekezetemben.

Aztán mindig vannak, akik szerint jaj, milyen veszélyes a hason altatás.

20. 388b941089 (válaszként erre: 19. - Jajjj)
2016. dec. 15. 15:16
A hason altatás a legveszèlyesebb, orvosok is azt tanácsolják h eleinte az oldalán, majd a hatán is altassuk öket. Az oldalán váltogatni kell, egyik nap igy, masik nap ugy altatod ;)
19. jajjj (válaszként erre: 16. - 388b941089)
2016. dec. 15. 13:15

Ez a melyik oldalán altasd dolog ez megint idegtépő lehet ám...

Ne altasd a hátán, mert megfullad a hányásában...

Ne altasd az oldalán, mert nem egyenletesen terhelődik a gerince...

Ne altasd a hasán, mert bölcsőhalál...

Mi vettünk egy légzésfigyelőt megnyugtatásképpen, de én a hason altatásra esküszöm, valószínűleg azért, mert az enyém úgy szeret aludni.

18. HDiana90 (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. dec. 15. 11:18

4x fél órát aludt éjjel meg 11-12 órát. Majd 6-7 hónapos kora körül elkezdett nappal többet aludni éjjel meg kevesebbet.

Fogadd el! Én visszaaltatgattam és el is kezdett korán kelni. Az alvásmennyiségénél többet úgyse alszanak.

17. 388b941089 (válaszként erre: 16. - 388b941089)
2016. dec. 15. 09:02
Vagyis igy altattam, ameddig kisebb volt, mostmar 10 perc mulva total máshogy van, allandoan mozgolodik:) a nagyot is igy altattam.
16. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Lagnes86)
2016. dec. 15. 09:00
Csak haton ès oldalt, hason inkább ne altasd èjszaka, csak napközben felügyelettel ;)
15. jajjj
2016. dec. 15. 06:50
Ja... és az eredeti kérdés. Szóval hason. És ha hátán alszik el, akkor is hasra fordítom később, mert úgy kevésbé ébred fel. A hátán hamarabb felsír, könnyebben felébred a saját kalimpálására.
14. jajjj
2016. dec. 15. 06:49

Én születése óta hason. A kórházban így mondták, és később is ez vált be. Mikor pici volt, ha éjszaka felsírt sokszor próbálkoztam, hogy hátha csak kényelmetlenül fekszik hason v. háton és forgattam rajta egyet, és volt h. ez elég volt és visszaaludt. Amúgy meg az alapján amit leírtál, szerintem simán lehet, hogy tényleg ilyen típus. Nálunk sem én, sem a férjem nem az az izgága alkat, én szinte féltem tőle, hogy a fiam olyan lesz. Mondjuk még sok minden történhet, de egyelőre mindenki azt mondja, hogy milyen nyugodt baba, jól bírja a gyűrődést.

Amúgy visszaolvastam a naplómat miket írtam a fiam 2-3 hónapos korában. Hát akkor még javában ment nálunk is a küzdelem a napirendért, hogy akkor aludt el amikor nem számítottam rá, és amikor altatni próbáltam nem aludt sehogy sem. Meg akkoriban anyám hatására borzasztó fontosnak éreztem az etetési rend kialakítását, és most van amúgy etetési rendünk, de olyan baromságnak tűnik, hogy akkor rendszert próbáltam ebbe rakni.

Egy valamiben viszont biztos vagyok, hogy egyszer sem adtam fel, és aztán összeállt. Lehet h. majd megint elromlik valamikor, de most jó. Aztán h. ha én nem görcsölök akkor is így lett volna magától, azt nem tudom... én tényleg ezt az azonos időben, azonos rutinnal altatást gondolom a kulcsnak.

2016. dec. 14. 23:39

ja, és a kislányom nem fogadja el a cumit.

(pedig nem bántam volna, bátyónál bevált, csak alváshoz használja.)

viszont nagyon nagy pozitívum, hogy sokszor magától is elalszik.

egyébként, ti hogy altatjátok a babátokat, hason v. háton, vagy oldalt fekve?

2016. dec. 14. 21:39

na igen, az esti altatás nem megy ám könnyen, most is ébren van még a kis tündérem, miközben a 15 hónapos bátyja már rég húzza a lóbőrt :D ha belegondolok, nála is csak olyan 5-6 hós korában sikerült kialakítani egy rutint, vele sem volt könnyű... és a kislányom sokkal rosszabb alvó, mint a fiam volt, ő nappal 2-3 órákat aludt az első hónapokban. nem emlékszem, mikor állt át 3 alvásra, onnantól azért szerintem könnyebb lett az életünk, csak egy altatási rutinnal kellett besegíteni.


tudom, Sanszinak írtad, de én pl. próbáltam a hordozást is, bár nem sokszor, rugalmas kendőben - egyszer elaludt, aztán máskor se, inkább nézelődne. ő nagyon aktív, élénk, olyan nyílt, értelmes tekintete van már szinte a születése óta, 2 hetes korától mosolyog ránk, 1 hós korától gügyög - csak ámulunk :) bocsi, ha dicsekvésnek hangzik, dehát, anya vagyok, büszke vagyok a kicsinyeimre :D

megyek is

11. jajjj
2016. dec. 14. 21:10
Ja ez Sanszi 8. hozzászólására volt válasz.
10. jajjj
2016. dec. 14. 21:10
Biztos, hogy személyiség, meg temperamentum meg sok minden más kérdése is. Az enyém nem egy kapkodó idegbeteg típus, nyugisnak mondják. De szerintem semmiképp ne add fel. 2 és fél hónapos korában, még én sem voltam szerintem ennyire elégedett az élethelyzetünkkel. Akkor még szerintem megvártam, hogy cicin elaludjon, és akkor tettem át az ágyába. Örültem, ha egyszer-egyszer sikerült nyitott szemmel letennem, és rengeteget aludt cicivel a szájában főleg napközben. A hordozó kendőt próbáltad? Nekem az volt az első biztos altatási módszerem. A hordozóban most is be szokott gond nélkül aludni, ha épp úton vagyunk mikor letelik a 2 óra.
9. 388b941089 (válaszként erre: 8. - 937a2a883a)
2016. dec. 14. 20:47
Jajj szegènyek :( mindig van valami velük, ez már csak ilyen, igy szèp az elet 😃😃😃
8. 937a2a883a (válaszként erre: 3. - Jajjj)
2016. dec. 14. 20:23
Most én is így próbálom. :) Észrevettem, hogy kb 2 óra ébrenlét után kezd álmos lenni...csak az altatás így is nehezen megy. Pedig nem várom meg, hogy totál nyűgös legyen, figyelem a jeleket. Aztán ma így is másfél órát sétáltam vele, mire elaludt. Az esti altatás borzalmas, pedig születése óta ugyanaz a rutin...mégis rendszeresen 2 órába telik, mire elalszik, de van, hogy több. :(
7. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. dec. 14. 20:15

2 és fél hónapos a kisfiam. Hasonló mennyiséget eszik és hasonló méretekkel rendelkezik, mint a te babád. Szintén alig alszik nappal, viszont éjszaka sem túl jó alvó. Kb este 10-kor alszik el és kétszer felébred még éjszaka is. Szóval te szerencsésebb vagy .:)


Sok cikket elolvastam az altatásról/alvásról és mindent megtettem, de sajnos nekem nagyobb az alvásigényem, mint neki. Ez ellen nem tudunk mit tenni. Persze én sem fogom fel, hogyan képes ilyen keveset aludni egy 3 hónapos.

6. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. dec. 14. 13:55
Sztem nem tudsz tenni most semmit, nagyon picike mèg, neked kell alkalmazkdoni az ö igènyeihez. Annyit tehetsz h probalsz egy napirendet kialakitani, ami most annyiban tukrozodik h mindig ugyanabban a sorrendben kovetik egymast a dolgok.
2016. dec. 14. 13:55
rengeteget
2016. dec. 14. 13:46
Ja... és igen... lehet, hogy egyszerűen ilyen típus... de szerintem azzal, ha kicsit kísérletezel nem ártasz neki. Ha te nem érzed jól magad, ő sem fogja.
2016. dec. 14. 13:43

Nem fogok tudni egész pontos infót mondani, mert az én babám már 6 hónapos, és nem emlékszem pontosan. Szerintem az éjszakátok tök jó! Az én babám most délelőtt alszik 30 percet, ebéd után egy hosszabbat 2-3 órásat, és attól függően, hogy mikor ébredt fel az ebéd utáni alvásból, lehet alszik még fél órát. Általában ha fél 4-kor, vagy hamarabb ébredt fel, akkor alszik. Ha nem, akkor már nem altatom még egyszer, hanem inkább korábban fektetem le picit, ha nagyon nyűgös.

Nekem is amúgy sokáig gondom volt a napirendjével, aztán belefutottam ebbe a táblázatba:

[link]

Nagy megvilágosodás volt, hogy van korlátja annak, hogy ő mennyit bír ébren lenni egyhuzamban. Azóta valami ilyesmi alakult ki, hogy reggel felébred, ránézek az órára, hogy mikor, rászámolok 2 órát, 2 óra múlva mikor már látom, hogy fárad beleteszem a babakocsiba, és elmegyek vele sétálni, vagy csak elringatom a teraszon. Mikor felébred, megint ránézek az órára, tudom h. megint 2 órát fog tudni kb. ébren maradni, 2 óra múlva tisztába teszem, ráadom a hálózsákját, lefekszek kicsit vele a szobájában lévő kanapéra, szoptatom, van egy ilyen kis puha kendő játéka, amit csak ilyenkor szoktam odaadni neki elalvás előtt, játszik vele, egy idő után berakom az ágyába, és most ott tartunk, hogy ilyenkor már egyedül el tud aludni. De ezzel a délutáni alvással nagyon sokat küzdöttem. Eleinte csak cicin alvással ment, aztán bevezettem, hogy ilyen kor a rövidített esti rutint csináljuk, és ugyanúgy hálózsákot kap, hogy tudja h. alvás lesz, és pár nap után ez is jól ment, de akkor még mindig volt h. 3/4 óra után újra felébredt, akkor megint gyorsan cicit dugtam a szájába. Tápszer esetén ez esetleg lehetne nálatok cumi. Most már általában végig alussza egyedül a 2-3 órát.

Én amúgy azt tartom a legjobb tanácsnak, amit valaha kaptunk, hogy este lehetőleg ugyanabban az időpontban, ugyanazzal a rituáléval fektessük le. Ez nálunk fél 8 +/- 30 perc. Mert ugye, ha kb. uakkor fekteted le, akkor kb. uakkor fog felkelni, és egyre inkább lesz valami ritmusa a napjaitoknak.

A másik, hogy kitalálni módszereket az altatására, és azokhoz ragaszkodni. Azért nem bánom, hogy délelőtt meg késő du. babakocsiban alszik, mert ha már nagyobb lesz ezek az alvások el fognak maradni. Igy meg legalább friss levegőn tudom altatni. De a babakocsiban alvás előtt hordozó kendőben tudtam fixen elaltatni. Vagy van egy ilyen kis hintaszéke és abban. De most nagy sikerélménynek élem meg, hogy van egy délutáni nagy alvás, és azt az ágyában alussza.

És igen egyre kevesebbet fog aludni, de gondolom neked sem ez a problémád, hanem a kiszámíthatatlanság, és gondolom a kevés napközbeni alvásból adódó nyűgösség. Remélem tudtam segíteni, ne haragudj, hogy ilyen hosszú lettem.

2. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Lagnes86)
2016. dec. 14. 12:50
Megvigasztallak: egyre kevesebbet fog aludni.
2016. dec. 14. 12:35

Kislányom 3 hónapos múlt, sajnos kezdettől tápszeres. 3490g-al és 50 centivel született, most 5,75kg és 60cm.

Kb.2,5 óránként eszik, átlag 100-120ml-t (néha kevesebbet).

Nappal csak 20-30 perceket alszik, nagy ritkán 40-60 percet (ez tényleg ritka, kb. heti 1x van ilyen). Igaz, éjjel 11-13 órát alszik, és csak 1x kel enni.


Tehetek vmit, hogy nappal többet aludjon egyszerre vagy fogadjam el, hogy ő ilyen? Elég nehéz így bármit is csinálni, mert a bátyja is kicsi még.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook