Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hetes kisfiam arca tele van pattanassal. Mitol lehet es hogyan kezeljem? fórum

3 hetes kisfiam arca tele van pattanassal. Mitol lehet es hogyan kezeljem? (tudásbázis kérdés)


2017. aug. 29. 15:13
Tejkiütés, a mi babánknak is volt. Pár hét alatt magától elmúlt.
2009. febr. 18. 00:12
Koszi a valaszokat, de ezt mar 4 honappal ezelott kerdeztem es mar reg nincs vele problemank. Azert koszonom, hogy segiteni akartatok!
2009. febr. 12. 09:36

Szia!


Tejkiütés lesz szerintem:) Nekünk is volt:) Kend be egy kis anyatejjel, hidd el elmúlik tőle gyorsan!

27. macs77
2009. febr. 3. 19:27
Szia, nekünk is előjött ez az anyatejtől, attól van h túleszi magát a baba (legalábbis nálunk így volt, mert rengeteget "zabál"), a dokinő vmi rázókeveréket írt fel rá (nevét sajna nem tudom), azzal kenegettem napi 2-3x és elég hamar elmúltak/elhalványultak a pöttyök (1-2 nap alatt). Mondjuk van aki azt mondja, nem kell vele foglalkozni, mert maguktól is elmúlnak. Hát nem tudom.
2009. febr. 3. 18:12
TEJKIÜTÉS:)
2008. dec. 20. 18:19
biztos a tejtől. elképzelhető, hogy tejallergiája van, tenni nem tudsz semmit
2008. nov. 5. 13:08
Az anyatejed hormonjai okozzák,teendő nincs vele.
2008. okt. 5. 00:51

Nálunk is az anyatej volt erős, meg a meleg nagyon rátett. És azt figyeltem meg, ha tojást ettem, kipattogott jobban a kislányom kb 2 hónapos koráig, aztán elmúlt ez az érzékenysége.

De ha nyugtalanít vidd el bőrgyógyászhoz, az a biztos!

22. Arika (válaszként erre: 21. - 274c9996b8)
2008. okt. 4. 22:27

Köszi aranyos vagy!;)


nálunk sajnos nem találtuk meg az okot, viszont azóta váltottam bőrgyógyászt is, és gyönyörű a lányom bőre.

Az első alkalommal (mikor oylan max 6 hetes lehetett) mikor az orvos meglátta, megmondta hogy még épp időben vittem el...és sajnos ő ilyen ekcémás alkatú!:(

de aztán megnézett engem , a férjem...és közölte hogy volt kitől örökölnie!:(


szerencsére most 1 éves volt szeptemberben és relatíve semmi problémánk.

A szája körül a mai napig minden étkezés után iszonyat vörös foltok lesznek...amik gyors vizes lemosásra, és ápoló krémre szépen visszahúzódnak...de egyébként szerintem nagyon csúnya..:(

sajnos egyáltalán nem bírja a bőre a gyümölcssavat, a szalámit , a tejes dolgokat...sok mindent..

de szerencsére már nem csíp, viszket neki...

és bízom abban hogy kinövi!

21. 274c9996b8 (válaszként erre: 14. - Arika)
2008. okt. 2. 16:32

Hat tudod en csak arra gondoltam hogy , most a lanyom szoptat es az elsö honapokban , amikor 1-bizonyos gyumölcslevet ivott , a kispasi tele lett rögtön kiutesekkel ! De , ezt a lanyom egyböl eszrevette , igy ki tudta kuszöbölni.

Viszont persze ,lehet barmi mas ? ! Mert ezek a picurkak erzekenyek lehetnek kb majdnem mindenre ! Remelem megtalalod az okot ! ?

2008. okt. 2. 13:31
Nálunk a kamilla nem volt jó, mert nagyon szárította a kicsi bőrét.Szerencsére elmúlt hamar minden kezelés nélkül.
19. Verka (válaszként erre: 15. - Erika85)
2008. okt. 2. 13:16

Szia!

Ezek pattanások. Az én kislányom arca is olyan volt nagyon, a homlokán és a két pofiján, az anyatejben lévő anyai hormontól van, állítólag magától elmúlik, én párszor a gyógyszertári popsikenőccsel bekentem.

Viszont most 14 hónapos és 3-4 hete befejezte a szopit, és az arca ugyan olyan lett mint akkor, most elvittem bőrgyógyászhoz, ez pedig az anyai hormon hiányától van, majd megszokja a szervezete és ez is elmúlik magától (remélem), azért kaptunk rá kencét (dalacin).

2008. okt. 2. 13:01
Ha csak az arcán van akkor a tejtől van, az viszont elmúlik magától. Nekünk is volt az volt a kis "pöttyös rudi" korszakunk :)
2008. okt. 2. 12:48

Az anyatej kiütötte. Semmit sem kell vele csinálni, majd elmúlik.

Nekem a lányomnak rengeteg volt, de gyorsan elmúlt, a kisfiamnak kevesebb, de sokáig. Semmit sem kell velük csinálni. Ne nyúlj hozzájuk és nem marad nyomuk.

16. Arika (válaszként erre: 15. - Erika85)
2008. okt. 2. 12:39

Ez azért nehéz, mert a tejkiütések tényleg olyanok mint egy "pattanás".

a másik hogy , mivel pici és szopizik , egy csomó női hormon kerül a szervezetébe az első 6 hét alatt, ami teljesen természetes.

viszont okozhat ilyen patikat.


Szerintem is egyenlőre kend anyatejcsivel, és ha nem mulnak és több lesz akkor keress egy bőrgyógyászt.


illetve még nagyon jó rá, a langyos kamillatea is!!


(krém semmiféleképpen, mert az eltömi a pólusokat..és csak rosszabb lesz!)

2008. okt. 2. 12:34
Koszonom a segitseget! Ezek a pottyok tenyleg ugy neznek mi, mint a pattanasok, a kozepuk feher, es naprol napra szinte tobb van beloluk. A homlokan volt eloszor, miutan ott hamlott a bore, most mar viszont az arcocskajan is van...
14. Arika (válaszként erre: 12. - 274c9996b8)
2008. okt. 2. 12:31

ja igen. mire mi is bőrgyógyászhoz jutottunk 5-6 hetes lett.

addig elhagytam a tejet egy teljes hétre- nem javult

, paradicsomot- attól sem

szénhidrát -attól sem.

Pedig a doktornő azt mondta felesleges szénhidrát -amit persze két pofára zabáltam, mert annyira kívánta a szervezetem- kicsit sok lehet neki.

Hát a gyerekért kibirtam egy hétig azt is, az arca viszont egy fokkal sem lett szebb!!


a bőrgyógyász viszont megmondta hogy sajnos ilyen alkat, fokozottabban kell rá ügyelnem, de nem a kajától van neki.


Most 1 éves, szerencsére bőrproblémánk semmi, mindent megeszik- tejet, kenyeret- tojást is- mindent szeret.

De áldom az eszem, hogy nem vártam az "elmúlás csodájára!"

13. Arika
2008. okt. 2. 12:28

Szia!


egyetértek a többiekkel...de figyeld nagyon!!!


ha egyáltalán nem múlnak, illetve több lesz vagy kevesebb de nagyobb, akkor vidd el bőrgyógyászhoz!!


Az én kislányom is ilyen volt, estére mindig tiszta nyűgös lett, fürdetés után még másfél órát üvöltött...és szinte egész nap cipelnem kellett.

A védőnő és doktornő bíztatott, hogy nekem is "erős-zsíros" a tejem, és el fog mulni...


egy reggel arra keltem, hogy a gyerek egy tiszta kiütés...és azonnal bőrgyógyászhoz vittem.

szerencsére!!

ott kaptunk arclemosót, krémet, sajnos 3.-5 napig kellett a steroidos krém is, de a gyereket 1 hét mulva kicserélték volna!!

addig is gyógyszertári dolgokat használtunk, de azután meg pláne!

kb fél éves korában már elhagytuk a Hydrophilt, az arcát azután a pár nap után soha többet nem kellett kezelni. viszont 3-4 havonta kontrollra visszajárunk, biztos ami biztos alapon!


Remélem, és szorítok hogy a te kisfiadnak gyorsan elmuljon, és tényleg csak a tejecskétől legyen, de ha nem akkor inkább menj potyára orvoshoz..mint hogy később nehezebb legyen neki kezelni!

2008. okt. 2. 12:25
Valami olyasmit ehetsz,ihatsz amire erzekeny a babad ! ?
2008. okt. 2. 11:53
Az én kisfiamnak is volt ilyen problémája.A védőnő azt mondta,hogy ne ijedjek meg,mart valószínű,hogy az anyatejtől van.Igaza lett,idővel elmúltak a pöttyök.De azért jó,ha a gyerekorvos is látja,nehogy valamilyen más elváltozás legyen a kicsi arcán,s nagyobb probléma legyen majd belőle.
2008. okt. 2. 11:49
egyetértek mindenkivel
2008. okt. 2. 11:33
Én is anyatejjel kentem. Nagyon gyorsan elmúlt tőle.
2008. okt. 2. 11:29
valószínű, hogy az anyatejtől van. Majd elmúlik!
2008. okt. 2. 11:27
Sehogy ne kezeld! Elmúlik magától!
2008. okt. 2. 11:23
Az nem pattanás. Hanem a tejtől van, el fog múlni magától, nehogy kinyomkodd! Ha nagyon kezelni akarod törlgesd át neki naponta többször felforralt, majd lehűtött vízzel, vagy max egy kis kamillateábal. De ne vidd túlzásba.
2008. okt. 2. 11:22
Szoptatod??Ha igen,attól van.Nem szokta még meg a szervezete az anyatejet.Nekünk is így volt.Pár hét alatt magától elmúlik:)
2008. okt. 2. 11:22

Hát ez sok mindentől lehet! Lehet allergia, lehet az anyatejtől, de leginkább szerintem a melegtől!

Meg attól is függ, hogy milyen sok van.

2008. okt. 2. 11:22
Az anyatej erős attól van semmivel nem kell kezelni!
2008. okt. 2. 11:22
nekem azt ajánlották, hogy a legjobb, ha anyatejjel kenegeted! nálunk bevált, próbáld ki!
2008. okt. 2. 11:20
3 hetes kisfiam arca tele van pattanassal. Mitol lehet es hogyan kezeljem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook