Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hetes babám egész nap görcsöl, ez is sima három hónapos hasfájás? fórum

3 hetes babám egész nap görcsöl, ez is sima három hónapos hasfájás? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 2. 16:29
Szélcső is egész szépen megkönnyíti neki a szelek távozását.
2012. aug. 2. 16:26
Infacol !
29. kicsivirag0402 (válaszként erre: 1. - Szvarga)
2011. ápr. 28. 13:09
Nalunk ugyanezek voltak,a hasfajasra csodaszer volt nekunk a gripe water,halat adok annak,aki kitalalta,a kakigond pedig a laevolac sziruptol mult el,egyszer adtam neki,azota szenvedes nelkul magatol kakil. most 4 es fel honapos. :)
28. gabika79 (válaszként erre: 25. - Szvarga)
2011. ápr. 6. 07:47

Kitartás, kitartás és erős idegzet:)))))) Lélekben veled vagyunk Mi is!

A egy szintén hasfájós kisbaba anyája:)

2011. ápr. 5. 23:27

Szia!

Én azt ajánlom,hogy van a patikában édes kömény tea,azt főzzél a kicsinek,de csak nagyon gyengét.Vagy ha adsz neki teát,akkor külön pár szem kömény magot főzzél ki,és szürj bele a teába egy picit.Én 2 gyermeket neveltem fel,és nem voltak has fájósak,és a 2. verziót használtam.

2011. ápr. 5. 19:49

Szió!


ami még jó lehet. Hordozni a babát kendővel. A te meleged jót tesz neki, ellazul. Kicsit masszírozza is folyamatosan.

25. szvarga (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2011. ápr. 5. 17:22
Sziasztok! Köszönöm a sok választ. Nem iszom laktoherbet, már a női klinikán mondták, hogy felejtsük el. Igazából elég kevés fajta dolgot merek enni, kerülöm a tejes, tejszármazék-gyanús dolgokat is. Persze az vicces, hogy mivel pótolni kell tápszerrel, bizony azért az is tehéntej alapú valahol. Ami pedig nem az, azt egyszerűen kiköpte, sőt kihányta a gyerek. Nem tudom kinél hogy volt, de mintha minden nap más enyhítené picit a tüneteket. Egyik nap beválik az espu... másik nap már nem. Ma elviselte, hogy hasra fektessem, eddig ordítás volt a válasz rá.... Nehéz.
24. Manon (válaszként erre: 22. - Sysy66)
2011. ápr. 5. 09:14

cseppben van, és nálunk pl nagyon is jó volt a hasfájásra.

Csak sajnos mi szorulást kaptunk tőle (nem általános tünet!) így később már a kaki miatt fájt neki, hanyagoltuk.


De egy próbát megér szerintem ez is.



milyen tápit kaptatok?

23. anyucika3 (válaszként erre: 22. - Sysy66)
2011. ápr. 4. 22:09

Babáknak csepp formájában lehet kapni az espumisant,infacolt,sab simplexet..stb.

De ezek csak szélgörcsre jók,a rendes hasfájósoknak semmit nem érnek.

22. sysy66
2011. ápr. 4. 22:07

szia neekem meg egyáltalán nem volt tejem igy már a kezdetektol tápszert kap és orvosi segitséggel anyatejhez is hozzájutok. bevizsgált helyrol. csak az a baj hogy a tejállomásra olyan anyukák is beviszik akik már ossze esznek mindent és az enyémnek meg attol fáj a hasa hisz még csak 6 hetes

ez az espumisan hogy van? egy gyongyot nem nyomhatok le a torkán? hisz megfulladna

2011. ápr. 4. 20:54

ja, a tápszerről jut eszembe: tejserkentő teát (pl laktoherb) iszol?

iszonyú hasfájást tud a babáknak csinálni! engem a védőnő rögtön (amikor mondtam, hogy mi a baj) le is beszélt róla...

20. youlcsi (válaszként erre: 1. - Szvarga)
2011. ápr. 4. 20:51

szia!

dettó ez volt... csak a fiam nem összerándult, hanem a fájdalomtól, kínlódástól úgy megfeszült az egész kis teste, hogy felvenni is alig lehetett. tea nem kellett, infacol és társai, papaverin nem használt, masszírozás felesleges volt... (ami néha ideig-óráig segített, az a melegítés volt meggymagpárnával)


a szívem szakadt meg utána :(

lassan 4 hónapos, gyerekorvos egyetértésével 3hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, így mostanában, hogy már nagyobb adagokat eszik, úgy tűnik, alakulóban van... most talán már nem fáj olyan gyakran.


de az első 2 hónapban megesett, hogy fogtam az ölemben a görcsölő gyereket, és együtt sírtam vele... mást nem tehettem, mint hogy vele voltam.

19. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Szvarga)
2011. ápr. 4. 14:59

A rendes baba hasfájásra sajna semmi nem hat,nincs az a csodaszer,csak az idő.Nekem a legnagyobb volt nagyon hasfájós,majdnem 5 hós volt amire kinőtte.

Figyelj oda mit eszel,de ezeknek a babáknak mindentől fáj a pocakjuk.

18. gabika79 (válaszként erre: 17. - Marylu93)
2011. ápr. 4. 14:33
:)))) ilyenről nem tudok beszámolni, viszont nálunk a 22hónapos kisfiam ma már ki nem állhatja a hajszárító hangját...pedig kicsiként teljesen megnyugtatta, imádta!
17. Marylu93 (válaszként erre: 15. - Gabika79)
2011. ápr. 4. 14:16
Jaj, ezt a hajszárítót én is hallottam, hogy bevált ismerősnél. Azóta ha a gyerek meghallja (másfél éves), durrog egy párat :)
2011. ápr. 4. 14:14

nálunk is sajnos 6 hósan múlt el, amikor már jobban tudott mozogni, hasrafordulni..

kitartás, tudo hogy nehéz, én is tényleg egész nap tologattam

2011. ápr. 4. 14:04

Szia!

Hát csak együtt tudok veled érezni, hasonlóakat éltünk meg mi is a kisfiammal...Viszont 3 hónaposan, mintha elvágták volna:-), azóta se semmi. Nálunk sokat segített az, hogy én nem ettem semmi tejterméket, mert attól nagyon görcsölt, az tuti, illetve hajszárító legalacsonyabb fokozatával melegítettük a pocakját, na az nagyon megnyugtatta, attól teljesen ellazult!

Kitartást!

14. 5d58fc17fc (válaszként erre: 12. - Szvarga)
2011. ápr. 4. 14:03

Szia!

Náluk a fürdés segített sokat, a meleg víztől teljesen ellazult, tökéletesen elégedett fejjel pukizott párat utána és hatalmasakat is aludt, de ennyire vészesen nem fájt egyik babám hasa sem. :(

13. Manon
2011. ápr. 4. 14:01

Szia, én úgy halottam, hogy a sok rost (tk kenyér) is okozhat hasfájást a babánál.


Pici cukrot próbáltál a teába?


Mennyi ideig adtad neki az esput/infacolt?

és mennyit egy nap?



nem akarlak elkeseríteni, de ne reménykedj a háromhóban azért annyira...

Mi 4 hósak vagyunk és most kezd múlni, de már kap almát meg ma kóstolta a répát...

12. szvarga (válaszként erre: 11. - Marylu93)
2011. ápr. 4. 13:57
Lehet, hogy kipróbáljuk. Nem tologathatom egész nap lent az utcán szegénykémet. Lassan ébred megint, úgyhogy mennem kell. Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 4. 13:54

nekünk ami még segített, az az elektromos graco hinta

volt olyan éjszaka amit abban töltött. A legjobb találmány a földön! Szerintem...

10. szvarga (válaszként erre: 6. - Kiandi)
2011. ápr. 4. 13:51
Féltem, hogy ezt mondjátok. Annyira szenved szegény, hogy néha vele sírok, mikor az apja nem látja. Ő jobban viseli, nyilván mert kevesebbet van vele. Most kész csoda, hogy alszik a gyerkőc, bár időnként egy-egy kisebb görcsike piszkálja, de szerencsére visszaalszik. Holt fáradt a manó.
9. szvarga (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2011. ápr. 4. 13:49
Sziasztok! Én már lassan csak teljeskiörlésű kenyéren és margarinon élek, úgyhogy nem hiszem hogy tőlem van a haskó fájása. Egyébként tápszeres pótlást is kap, már a harmadik fajta tápszert írta fel az orvos.
2011. ápr. 4. 13:48

az én kisfiam hasa is nagyon fájt, ő is csak a fiss levegőn nem sírt..nekünk a Grippe Water segített, de az 1 hós kortól adható.

Én később arra jöttem rá, hogy a tejtől is fáj neki, mármint attól, amit én iszok. Próbáld meg, hogy nem iszol tejet semennyit.

2011. ápr. 4. 13:48
Ja, és nekünk az anyatejtől ráadásul ment a pici hasa, így át kellett térnünk tápszerre. :-(
6. kiandi (válaszként erre: 1. - Szvarga)
2011. ápr. 4. 13:46

Szió! Nem akarlak elkeseríteni, de ez még így fog menni egy darabig. :-( Mi már kinőttük 2,5 hónaposan, de addig éjszakánként alig aludtunk, és sokszor a nappalok is nehezen teltek. Mi is mindent kipróbáltunk, én is azt gondoltam, van valami baja a kisfiamnak, de "csak" a hasfájás volt.

Kitartás, el fog múlni! (Én sem hittem el.) :-) Próbálj meg pihenni, amikor alszik a kisfiad. Mi írattunk fel Papaverines görcsoldót, talán az volt a legjobb és az Angol víz. De ki tudja, lehet, hogy már akkor kifelé mentünk a hasfájásból, azért tűnt jónak. :-)

2011. ápr. 4. 13:45
megmondom őszintén, várni tudsz h elteljen az első 3 hónap. Persze kísérletezhetsz, hátha valamelyik csodaszertől javul picit, de általában, ha nem konkrétan mondjuk attól fáj a hasa h te pl csokit eszel, vagy káposztát, akkor csak az idő segít. Nálunk ugyanez volt, utólag nem tűnik annyira vészesnek, bár emlékszem, nagyon vártam h elteljen az a 3 hónap.
2011. ápr. 4. 13:43
bizony menjetek be az ugyeletre, ha nagyon rossz a helyzet.
2011. ápr. 4. 13:41

Jaj szegényke. Tápszeres? Vagy anyatej? Nem lehet, hogy allergiás? Nálunk nem volt ilyen erős a probléma. De azért volt. A masszázs segített.


Nem tudom, hogy hogy van. De esetleg meg kéne nézetni, hogy nem allergiás e a tejre.

2011. ápr. 4. 13:39
És TE mit ettél?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook