Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 gyerekről 4 gyerekre váltás fórum

3 gyerekről 4 gyerekre váltás (beszélgetős fórum)


1 2
33. ádok
2020. aug. 4. 21:50
Nem szoktam írni,most kivételt teszek.Nekünk négy gyermekünk van és a legjobb dolognak tartom hogy négyen vannak.Nehezebbnek itéltem meg a három gyerekkel a minden napjaimat.A férjemmel azt mondjuk,kevesebbek lennénk a negyedik nélkül.Nekünk már kilenc személyes autónk van,ebbe kényelmesen elférünk:).Nálunk az 5.merül fel gyakran már kérdésként.
32. semleges (válaszként erre: 31. - Salisbury)
2020. júl. 26. 07:43
De aranyos:)
31. Salisbury (válaszként erre: 30. - Valakivagyok1984)
2020. júl. 25. 23:19

Köszi! A gyerekekkel tényleg meg vagyok áldva.Velük minden oke! Hát az idegeim...,az más kérdés, de kordában tartom a dolgot. ;) Igazából csak megeròsítésre várok, bárhonnan.


A férjem teljesen biutos abban, hogy a 6 személyes asztalt körbe kell, hogy üljük.

30. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 18. - Salisbury)
2020. júl. 24. 20:10

Azta te mázlista..így már érthetőbb a dolog..ha az én 2-el 1 napot eltöltenél nem gondolkodnál 3.on😂imádom őket de folyamatosan veszekednek és ilyenkor hihetetlen olvasnom is,hogy valaki ennyi gyereket akar..

De így már érthetőbb.

Sok boldogságot nektek.

29. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2020. júl. 24. 20:07

Bátor vagy.Márcsak a gondolat is döbbenet nekem😳Először is azt gondolnám át anyagilag megtudom e adni 4 gyereknek ami szükséges.Nem a napi dolgokra gondolok.Iskoláztatás,egyetem,nyelvtanulás,esetleg kis lakás ilyesmi..

Nekem 2 van.Nagyon nyugodt természet lehetsz ha 4.en gondolkoz ol és igen stabil idegrendszered lehet.Na emiatt irigyellek.

28. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - Salisbury)
2020. júl. 23. 23:46
Akkor szerencsére igazából nincs akadálya.
27. Salisbury (válaszként erre: 26. - Mirrmurr2)
2020. júl. 23. 08:48
De jó ilyet olvasni! Ó, nálunk a férjem a megismerkedésünkkor már négy gyerekről beszélt, akkor én kettőről. A harmadikba akkor azért mentem bele mert a két nagy annyira imádták egymást a kezdetektől. A harmadik után aztán minden babacuccot elajándékoztam. Csak a hordozókendőimet nem... :) Tehát valahogy a kiskapu ott maradt. A férjem abszolút minta apa, jobbat nem is kívánhatnék.
2020. júl. 23. 08:26

Lányom barátnője 17 éves. Most született a családban a negyedik gyerek. A nagylány nyafogott a terhesség hírére, nem értette, minek még egy gyerek, elegen vannak már, stb...

A kicsi hamarosan egy éves, ahányan vannak a családban, annyian rajongják körül. Szívmelengető őket nézni, nyugodt, szép család.


Szerintem döntő az, hogy mind a ketten a férjeddel akarjátok, nem csak te. Mindketten foglalkoztok a gyerekekkel, nem csak te. Mindenkire fog minőségi idő jutni és mindenki fog alkalmazkodást és türelmet is tanulni, mert sokszor várni kell.


Én nem pénztől tenném függővé, hisz megvan nálatok az alap, hanem ha KETTEN akarjátok, akkor menni fog.


Láttam olyan példát, hogy az anya nagyon akarta és rávette a férjét, aki tiltakozott, de aztán beadta a derekát. Törődnek ők a gyerekekkel, de nem nyugalom és odafigyelés jellemzi a napjaikat.

25. birebora (válaszként erre: 17. - Salisbury)
2020. júl. 23. 07:27
Akkor meg vágjatok bele. Sok boldogságot és jó egészséget nektek:)
24. birebora (válaszként erre: 23. - Bichi)
2020. júl. 23. 07:23
Teljesen jól látod. A gyerekeket valahogy útra kell indítani. Egyet sem könnyű.
23. Bichi
2020. júl. 23. 07:13

Szerintem annyira egyéni, hogy kinél miként alakul az élet még egy gyerek után, hogy ez tök hülyeség így megkérdezni.

Én már hármat sem vállalnék be, mert jól tudom, hogy ha a szülő nem támogatja a felnőtt létben a gyerkőcöt, akkor élete végéig albérletben fog élni.

Szerintem nem az első 10-15 évben van különbség, hanem mikor útra kell engedni az önálló életére. Nekem 22 éves fiam van,és lakás is van, amiben elkezdheti majd új életét, ha úgy döntenek, de fogalamam sincs, ha mi nem támogatjuk akkor a saját fizetéséből hogyan fogja azt egy gyerek esetén nagyobbra cserélni.

Egy gyerek nem az első 18 évben kerül sokba, hanem mikor leérettségizett és elindul az egyetemi élet, ne adj isten vidéki albérlet, mert a kollégiumba nem jut be...

Szóval szerintem ne csak az érzelmi oldalát nézzük, hanem a jövőbeni lehetőségeit is. Lekopogom nekünk sem megy rosszul, de ezek a költségek felmerülésekor még így is nyelek egy nagyot :D.

De persze sok boldogságot a picihez

22. bnedora (válaszként erre: 21. - Salisbury)
2020. júl. 22. 22:00
Ez csak rajtatok áll.
21. Salisbury (válaszként erre: 20. - Érdekes73)
2020. júl. 22. 21:24
Pl, hogy lesz-e elég minőségi időnk az összes gyerekre, külön-külön is. Nekem van betegségem, félek, hogy eldurvulna.De persze beszéltem az orvossal, aki bíztat a babavállalásra.
20. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - Salisbury)
2020. júl. 22. 21:18
Milyen félelmek ?
19. Salisbury (válaszként erre: 12. - Babyapocakban)
2020. júl. 22. 21:13
Már most 7 személyesünk van. ;)
18. Salisbury (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 22. 21:12
A gyerekek nagyon jó testvérek, kis civakodásoktól eltekinte minden napjuk békés, szeretetteljes.
17. Salisbury (válaszként erre: 9. - Papája)
2020. júl. 22. 21:11
Nem az anyagiak miatt vállalnánk. :) Szerencsére családi ház, kert, kocsi stb.megvan. Egxszerűen a szívünkben érezzük azt, hogy valaki még hiányzik. De persze vannak félelmeim.
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2020. júl. 22. 20:20

Családban vártak negyediket. 10-7-3 évesek voltak az idősebbek. Ikerpár született.

Imádják egymást.

15. andita1 (válaszként erre: 14. - Magdi985)
2020. júl. 22. 19:14

Kimaradt az egyik legfontosabb...

Ha jól működik a házasság is!

2020. júl. 22. 17:13
De ha anyagilag rendben van a dolog saját jogon is - mert az állam ma ad, holnap ugyanezzel a lendülettel elveszi azt - , vágytok is rá, hely is van a házban, akkor miért ne?
2020. júl. 22. 17:11
Bár nekem még nincs egy sem, de szerintem ha a negyedik gyerek felvállalásának az ötlete én bármennyire is benne van az utána járó plussz juttatások gondolata, akkor inkább ne...
12. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2020. júl. 22. 16:38
Hát nagyobb kocsi kell, az biztos.
11. andita1 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2020. júl. 22. 16:21
Így van. Most támogatással fizethetsz annyit érte mint előtte alapáron.
10. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2020. júl. 22. 16:21
Nekem 5 van.
9. papája (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2020. júl. 22. 16:20

Ti tudjátok miért vállalnátok - adómentesség, ilyen-olyan pénzek, kölcsönök stb - ez esetben én biztosan nem szülnék (pénzért)

Amennyiben vallás miatt azt megérteném, de biztos, hogy kell ez a sok gyerek?

Abban az esetben, ha egyik sem áll fenn, a szívetek diktálja, akkor sok sikert és boldogságot kívánok a jövőtökhöz.

Én biztosan nem szeretnék 4 gyereket és a gyerekeimet is lebeszélném. Valahogy ez a világ bizonytalan...

8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Andita1)
2020. júl. 22. 16:19
Pont az ilyen verdák vannak jóárasítva. :)
7. andita1 (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2020. júl. 22. 16:16

Azon kívül hogy még nagyobb edények kellenek és onnantól csak kisbusszal mehettek együtt valahova?


Nem tudom, nekem csak 1 van.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Salisbury)
2020. júl. 22. 16:11

Mi imádtuk a negyedikként született kis húgunkat. Rohantunk haza az iskolából, hogy vele lehessünk. Sokat segítettünk más kicsiként is. Nálunk a 3. és 4. közt van 8 év, és az 1.-4. közt 12 év.

Kényeztettük, tanítottuk. Ő lett a család szemefénye.

És jól fogadta, mert soha nem élt vele vissza.


Persze, minden család másként működik. Feltámadhat a gyermekekben féltékenység.

5. bnedora (válaszként erre: 4. - Salisbury)
2020. júl. 22. 16:08
Minden család más, mások a körülmények. Sok mindent mérlegelni kell. Ezt nektek kell tudni, nem mások tapasztalatai alapján dönteni.
4. Salisbury (válaszként erre: 2. - Semleges)
2020. júl. 22. 15:54
Teljesen igazad van. Inkább csak a tapasztalatok érdekelnének.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook