Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 gyerek? fórum

3 gyerek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. aug. 10. 17:49

Állandóan azt halljuk, hogy mennyi támogatást megkapnak a nagycsaládosok, de amikor meg valaki azt meri mondani: tessék meg lehet próbálni: hááát mégse, mert...

Ne támadják az embert, azért mert esetleg többet szeretne, mint egy vagy két gyerek. És amit az állam ma ad, holnap akár el is veheti. Arra nem lehet alapozni.

155. velociraptor (válaszként erre: 153. - Supin)
2010. aug. 10. 17:43
más a rövid -és más az ízléstelen......
2010. aug. 10. 17:42

Imádom a : biztos becsúszott... reakciókat! Nem, egysem! ÉS hát dolgozunk. Gyerekek előtt napi 12-16 órát is volt, hogy dolgoztunk, magunknak, akár 35 akár -10 fokban, és nem buliba jártunk 20 évesen párommal. Ennyi. Szerintem nem csináltunk semmi extrát, ez mindenki által kivitelezhető! Mert tudatosan terveztük már akkor, hogy legalább 3 gyereket szeretnénk. Most pedig szeretnénk egy nagyobb házat, nagy kerttel, ahol lehet rengeteg gyümölcs, konyhakert, akár állatok, ha esetleg én otthon maradok a gyerekkel, akkor a "kieső" pénzem valamilyen szinte megmarad, mert megteremtjük magunknak.



Feltétlen neves egyetemre kell járni, hogy valaki megéljen? Majd lesz egy csomó (már van is ) diplomás munkanélküli! Egy jó szakmával, ügyességgel is lehet pénzt keresni!(akár saját magának dolgozzon az ember vállalkozásban)

Természetesen nem azt mondom ezzel, hogy ne is ösztönözzük a gyerekeinket a továbbtanulásra...mielőtt valaki félreértené.

153. supin (válaszként erre: 151. - Velociraptor)
2010. aug. 10. 17:32
Van aki szeret röviden fogalmazni...Csak ennyi...
152. fbab8271ce (válaszként erre: 137. - 388b941089)
2010. aug. 10. 17:27
Minekünk senki nem segített elindulni. 4 év albi mellett, után vettünk házat. Nem palota, és csak két szobás, de felújítani lehet kicsinként is. Amúgy tervben van a csere nagyobbra.(mivel már 3 gyerek van) Olyan , ami olcsóbb, és majd mi megcsináljuk, legalább úgy alakítjuk, ahogy szeretnénk. A mostanit, meg ha el tudjuk adni, szeretnénk rendezni a lakáshitelünk belőle, pontosabban kifizetni, hogy ne kelljen banknak "dolgozni" a törlesztéséért még 15-16 évet!
151. velociraptor (válaszként erre: 149. - 388b941089)
2010. aug. 10. 17:22

szerinted nem bántó az,hogy "van neki....lett..legyen másnak is" ez nem bántó és nem ízléstelen?

Egy-nem azért van 10 gyerekem, mert nem tudtam, hol a gyógyszertár....a tízből kilenc tervezett.

És azért akarok valakit rábeszélni, hogy"legyen másnak is" -úgy beszél róla , mint valami fertőző betegségről....

egyébként van a nagyok közt, aki fősulit végzett gyógypedagógus, van közép vezető, és van bróker. mind megállja a helyét.

Igaz,embertelen módon dolgoztunk az első 20 évben, de most már könnyebb.

2010. aug. 10. 16:54
Igen ha már kettő?Inkább legyen három!Sajnos egyre kevesebben gondolják így.Pedig szép a nagy család.Szerintem a gyerekek támogatásáról annyit,ha tud az ember ugyis segít.Ezt nem a gyerekek száma határozza meg.Nem sok az olyan réteg aki házat tud venni a gyerekének.Legalábbis az én környezetemben.Segíteni meg az elinduláshoz egy kicsit is lehet nem kell rögtön házat venni.És nem beszélve arról öreg korunkra nem lesz jó,ha minél több unoka jár hozzánk.
149. 388b941089 (válaszként erre: 146. - Velociraptor)
2010. aug. 10. 16:46

szerintem semmi bántót nem mondott!! és az ízléstelenség más síkon mozog! ő konkrétumokat mondott azzal kapcsolatban, amiről már több órája próbálok írkálni.. Te idáig csak a lelki alapokról és a jó hivatásról írtál... és hogy tudod a gyerekeidet mind egytől egyig neves egyetemekre járatni annak érdekében, hogy jó szakmájuk legyen, amiből fizetik majd a hitelt 35 éven keresztül!? Ehhez megfelelő anyagi háttér kell, még ha államilag támogatott képzésre is járnak!


Egyébként pedig véleményem szerint bármi megtörténhet az életben, akár rossz, akár jó. A jó szakma sem garantálja azt, hogy a gyerek anyagilag biztonságban van vagy lesz 10-15 év múlva! De úgy legyen!!

2010. aug. 10. 16:44

ELkezdtem végigolvasni a hozzászólásokat, de nincs időm befejezni a 3 gyerek mellett :)

Szerintem: egy gyerekkel a legnehezebb. Minden szempontból. Anyagilag is, mert mindent meg akarsz neki adni. Kettőnél már meggondolod, mert két kiflit kell venni, két babát stb. Háromnál még egyszer meggondolod. Mi szerencsére "jól" élünk, de én sem veszek meg mindent a gyerekeknek, mert igenis meg kell tanulniuk, hogy osztozzanak meg egymással mindenen és nem kaphatnak meg mindent, főként nem azonnal.

A gyerekek szempontjából az a jó ha "minél többen vannak". Nem fognak unatkozni, tanulnak egymástól stb.

Anyagilag meg a mai világban nem nagyon lehet tervezni :( Amit ma ad állam bácsi, holnap már nem biztos, hogy fog és ki tudja kinek meddig lesz állása. A gyerekeknek szerintem sem kell nagykorára autót és lakást tenni a feneke alá, de jó ha van, miből elindulniuk. Ruházkodás-nem kell márkás ruhákat venni, csak jól szét kell nézni. Még a kínaiban, vagy a turiban is lehet jó dolgokat venni néha. Különórák-nem minden gyereknek kell. Én sem jártam, mégis két diplomám van.

Összegzésként, szerintem két gyerek leginkább a szülőknek jelent több odafigyelést, viszont többet is kapnak cserébe. Mi szeretnénk még egyet, hogy négyen legyenek, de már a harmadiknál is mindenki azt gondolta csak becsúszott. Ilyen a mai világ :(

147. 388b941089 (válaszként erre: 144. - Supin)
2010. aug. 10. 16:40
már kezdtem azt hinni, hogy velem van a baj, hogy túlságosan meg akarok tervezni mindent... köszönöm, nagyon jól beszélni!!!!! semmi kézzel fogható érvelést nem hallottunk idáig!
146. velociraptor (válaszként erre: 144. - Supin)
2010. aug. 10. 16:22

Azzal egyet értek, hogy kell a jövőre gondolni, de lehet, hogy ezt Alföldi se kifejezetten így értette.

Azzal viszont nem, hogy miért támadsz, sőt bocs, de súrolod az ízléstelenség határát,(legalább is nálam).

Azért biztatok mindenkit, mert sajnálom a sok testvér nélkül felnövő gyereket...

Hogy értük el az anyagi biztonságot? Sok-sok-sok munkával,és lemondással.

145. velociraptor (válaszként erre: 143. - 388b941089)
2010. aug. 10. 16:16
ha jó munkája van?Miért ne, Mondjuk nekünk sose volt hitelünk, ezért tudunk gyűjteni a gyerekeknek...igaz, 15 évig építkeztünk...
144. supin
2010. aug. 10. 16:10

Olvasgatok...

Azt látom,hogy akinek meg van a nagycsalád az amellett száll síkra...Persze..hisz már neki van..lett..legyen másnak is!

De semmi érthető utalás,segítség arra nézve,hogy miként érte el az anyagi hátteret ehhez...

Ne csak azt írjátok,hogy legyen sok gyerek..

Hanem útmutatást is..

Na és,hogy nem kell a jövőre gondolni...Csak a mára...Na erre a hozzászólásra. hadd ne írjam meg mi a véleményem...

Igenis nagyon át kell ezt gondolni.

143. 388b941089 (válaszként erre: 142. - Velociraptor)
2010. aug. 10. 15:59
nem a hitelfelvétellel van a baj szerintem soha! hanem azzal, hogy képes lesz-e a gyerek 20-25 vagy akár 35 éven keresztül fizetni a felvett hitelt!!??
142. velociraptor (válaszként erre: 141. - 388b941089)
2010. aug. 10. 15:01
ha jó munkája van képes lesz pénzt keresni, meg például hitel képes lesz
141. 388b941089 (válaszként erre: 140. - Velociraptor)
2010. aug. 10. 14:41
természetesen a jó hivatás is nagyon fontos! De ahhoz, h jó hivatása legyen, amivel pénzt tud keresni, kell egy megfelelő anyagi háttér, amivel támogatni tudjuk őket! Nekem nem volt meg ez.. 20 évesen, a párom támogatásával 1 éves kisgyerekkel estin érettségiztem le, mert abba kellett hagynom a suit, mikor egyedül maradtam... ha nem maradok akkor egyedül és megkapom a szülői támogatást, akkor nem így alakult volna az életem, nem családot, hanem karriert csináltam volna! :-) de a sors kifürkészhetetlen! :-)
140. velociraptor (válaszként erre: 139. - 388b941089)
2010. aug. 10. 14:19

nem volt egyszerű....de most már könnyebb....

Én nem csak a talpraesettségre gondolok, hanem jó hivatásra, amivel pénzt tud keresni.....

Nem lehetett Neked egyszerű.....elnézem az én 17 éves lányomat....hiába mos, főz ,gyereket nevel, ha kell-a lelkében még olyan gyerek,akkora szüksége van ránk...

139. 388b941089 (válaszként erre: 138. - Velociraptor)
2010. aug. 10. 14:14
ezzel teljesen egyetértek! Maximális önállóságra kell nevelni őket már kiskoruktól kezdve, hogy talpraesett, életrevaló felnőttekké váljanak. (én is egyedül maradtam 17 évesen, szóval tudom miről beszélek) Persze takarékoskodni is kell nekik, ami a mai világban igencsak nehéz még két fizetés mellett is!
138. velociraptor (válaszként erre: 137. - 388b941089)
2010. aug. 10. 13:51
Mi arra fektettünk hangsúlyt, hogy egyfelől születésüktől takarékoskodunk a gyerekeknek, másfelől olyan szellemi, testi , lelki alapokat igyekeztünk a gyerekek kezébe adni,aminek talaján boldogulnak.
137. 388b941089 (válaszként erre: 136. - Fbab8271ce)
2010. aug. 10. 13:23

hát nem tudom... :S nekem szinte csak olyan fiatal ismerőseim vannak (párok, gyerekkel vagy anélkül) akik évek óta lakásproblémával küszködnek.. nem tudnak egyről a kettőre jutni..nem tudnak önállósodni. És azok a fiatalok vannak a legrosszabb helyzetben, akiket a szüleik semmilyen téren nem tudnak támogatni.. :-(


a páromék is hárman testvérek. A párom megörökli majd a nagymamája lakását, a hugát és a pasiját a pasi családja segítette lakáshoz, az öccse és a barátnője pedig 9 éve szenvednek és még mindig nem tudtak egyről a kettőre jutni! 3 gyerekből 2 szerencsés volt, de nem azáltal h a szüleik támogatták őket, mert sajnos nincs módjuk arra, h segítsenek.. :-(


nagyon szeretnék nagy családot, mindig is azt szerettem volna, én is egyke vagyok. De nagyon át kell ezt gondolni.. :-((((((

2010. aug. 10. 11:15

pontosan...mi a biztosíték arra, hogy akinek ma jól megy, 10, 20 év múlva is ugyanilyen lesz...

és ezért van két gyereke, mert őket el tudja indítani az életben, azért nem lesz harmadik... vagy az ellenkezője... És amit el lehet osztani kettővel, azt hárommal is! Milyen igaz!

135. alfoldi13 (válaszként erre: 126. - 388b941089)
2010. aug. 10. 08:32
sokan vagyunk kik ezt másképpen éljük meg kiszámítani mindent előre nem kell csak a mindennapok dolgát..
134. velociraptor (válaszként erre: 133. - Buschne)
2010. aug. 9. 22:02
Hajráááááá!!!!!!!!!!!!!
133. buschne (válaszként erre: 132. - Velociraptor)
2010. aug. 9. 08:25
Igazad lehet:-)
132. velociraptor (válaszként erre: 131. - Buschne)
2010. aug. 8. 14:23

munkahely talán akad másik Te meg lemaradsz egy szép élményről

egyébként most nekem is a 10 és 11éveseim nyúznak tesóért a legjobban-de egyébként mind

131. buschne (válaszként erre: 130. - Velociraptor)
2010. aug. 8. 14:20

Igen, az előbb olvastam, én is így gondolom, az egyik korkülönbségnél ez a jó, a másiknál az...


Az enyémek teljesen összenőttek, most kipróbálnám a nagy korkülönbséget:-)

De csak nagyon elméleti síkon gondolkozom, mert attól tartok, a munkahelyem nem várna tárt karokkal vissza 3 év múlva, bölcsibe meg nem adnám.

130. velociraptor (válaszként erre: 129. - Buschne)
2010. aug. 8. 14:14
nekem van gyerekem egy és 22 év különbséggel is- minden korkülönbségnek van jó és rossz oldala-minden testvéri kapcsolat csodás, az az egy a rossz, amelyik nem létezik
129. buschne (válaszként erre: 119. - 388b941089)
2010. aug. 8. 14:11

Nincs ideális korkülönbség:-)


Azért jöttem erre a fórumra, mert az enyémek most 10 évesek és nagyon szekálnak a kistestvérrel.

Megmondom őszintén, elgondolkodam.

Egyedül a munkahely tart vissza.

128. velociraptor (válaszként erre: 127. - 388b941089)
2010. aug. 8. 13:21
ez igaz, de én is 10 évig munkahelyen alkalmazottként dolgoztam,,,,és higgy el még egyet, nem feltétlenül úgy tudod csak jól indítani a gyermekeidet, ha házat veszel nekik, mintegy megoldva helyettük....
127. 388b941089 (válaszként erre: 124. - Velociraptor)
2010. aug. 8. 13:19

de neked saját vállalkozásod van... (találkoztunk már máshol is, amikor rádszállt józsi38...:-) )


persze ott jóval nagyobb a felelősség és az anyagi bukás lehetősége, viszont azért talán vmivel egyszerűbb is, mivel magad oszthatod be az idődet, nem kell időre menned dolgozni stb... :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook