Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 évesnek lehet már adni Béres cseppet? fórum

3 évesnek lehet már adni Béres cseppet? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. koppanya (válaszként erre: 22. - 7934d1ac97)
2008. nov. 10. 10:08
nálunk is hasonló volt a fiamnál, ő is csak tejet ivott- ha nem adtam neki akkor azt se
22. 7934d1ac97 (válaszként erre: 21. - Dancingqueen)
2008. nov. 10. 10:03

Szia!


Én még a 8-as hozzászólásban írtam, hogy már másfél éves korában adtam a fiamnak Béres cseppett, igaz nem indokoltam hogy miért.


Ha érdekel én pont azért adtam neki, mert egyszerűen a fiam reggel és este megivott 2 dl, tejet és azon kívűl nem volt hajlandó enni semmit!! Pedig addig kitűnő étvágyú volt, és egyszer csak azt vettük észre hogy nem eszik semmit!!


Csináltam vele azt is hogy ha nem eszed meg az ebédet akkor nincs nem kapsz, simán átaludta a délutánt, semmi gond nem volt, jött az uzsi, azt se akarta meg enni du. 4 volt!! és még mindig a reggeli 2 dl tej volt benne semmi más!! Jött a vacsi és a vacsit se ette meg akár mennyire is a kedveceit adtuk neki akkor se, csak az esti 2 dl tejet volt hajlandó meginnni, és ez hetekig így ment!!!!!!! Ezért adtam neki a Béres cseppett mert amikor ezt elkezdte enni 4-5 nap múlva ő jött oda hozzám hogy enni, enni.


Szóval hiába írod hogy adjak a gyereknek inkább gyümölcsöt, meg mi egymást ha egyszerűen nem eszi meg!! Nem tömhetem meg mint egy libát! Mert akkor meg még inkább meg fogja utálni az evést!


És itt értek egyett pmjudit (ha jól emlékszem a nevére, bocsi ha rosszul írtam) hozzászólásával, hogy majd ha anyuka leszel másképp fogsz gondokodni, bizonyos dolgokról.

2008. nov. 10. 09:53
és még mielőt tnekem támadnál!!!olvass vissza...udvarisan kérdeztem,hogy nem gond-e ha pici korban már mesterséges szereet esznek...te meg nekem esel-illetve a szüleimnek és a leendő gyerekemnek. Azt hiszem,ez nem engem minősít:@
20. dancingqueen (válaszként erre: 18. - Koppanya)
2008. nov. 10. 09:52

én meg a tiédet sajnálom,amiért mesterséges anyagokkal tömöd!!!almát,vitamint,zöldséget neki!

jaaaaaj,nem,inkább vigyük el mekibe,mert AZT SZERETI!és adjunk neki ilyen-olyan bogyót,ha már vitamint nem eszik!Te jó ég,még hogy te engem sajnálsz le????

19. dancingqueen (válaszként erre: 18. - Koppanya)
2008. nov. 10. 09:51
ne haragudj,igazán nem szoktam ilyen stílust megütni, de gusztustalan vagy.
2008. nov. 10. 09:29
sajnálom a leendő gyerekeidet
17. dancingqueen (válaszként erre: 16. - Koppanya)
2008. nov. 10. 08:36
ugyan már:)te jó ég!ezért vannak ilyen puhány gyerekek manapság,mert válogathat,hisztizhet,stb...nem haltam bele hogy gyümölcsöt ettem,mi az hogy nem eszi meg?Koppanya,nem kell rögtön leírni a szüleimet,csak mert nem akörül forgott a világuk,hogy "jaj szegény gyerek,mit eszik meg és mit nem".egyébként meg ha már itt tartunk,hiszitek vagy sem,egy,azaz egy darab gyerekebetegségem nem volt...és nem tömtek mindenféle mesterséges szarral. (jah,de ,bocs,mumszom volt,de csak féloldalas,és arra azt mondták,hogy "semmit nem ér,azaz nem nyújt védelmet". )tudom,felnött koromra ez most szívás hogy nem kaptam el ezeket,csak viszonyításként,hogy "sajnálni kell a gyerekkoromért"...:@
16. koppanya (válaszként erre: 12. - Dancingqueen)
2008. nov. 9. 20:34

ha ez tényleg így volt gratula a szüleidnek- nem írígyellek a gyerekkorodért

Bérescseppről-amennyi kiló a gyerek annyi cseppet kell adni- eü. dolgozótól az adagolás + C vitamin kötelező hozzá

15. pmjudit (válaszként erre: 14. - Dadianya)
2008. nov. 9. 19:49

Egyetértek.


Én is annyira tudtam elméletben...

14. dadianya (válaszként erre: 13. - Dancingqueen)
2008. nov. 9. 18:22
Szerintem ha anya leszel nem így fogsz gondolkodni.....
2008. nov. 9. 15:22
egyébjént...meg szerintem nem is baj ha mondjuk beteg lesz(persze,az otthonmaradtást ha nehéz megoldani,akkor igen),hiszen így fejlődik az immun rendszere...(?)
2008. nov. 9. 15:22
mi az hogy nem kéri?:)én megettem,amit kaptam...nem volt ám finnyáskodás:P"kvázi nem volt lehetőségem" válogatni, ha meg nagyon hisztiztem,hideg vizes zuhany:)
11. pmjudit (válaszként erre: 10. - Dancingqueen)
2008. nov. 9. 13:36

Majd, ha anya leszel te is tudni fogod.

Amikor nem kéri a gyümölcsöt, zöldséget, az óvodában az összes többi gyerek köhög, náthás, de nem tartják otthon, majd akkor te is akarod erősíteni az immunrendszerét, hogy ő ne köhögjön, stb...

2008. nov. 9. 13:08
oké,nem gyógyszer...de minek mesterséges anyaggal már most tömni a kicsit?elgé lesz neki felnött korában a sok E és a sok tartósítószer...de ti tudjátok
2008. nov. 8. 08:36
Én már másfél éves korában is adtam a fiamnak, csak annyi cseppett kell adni, ahány kg.
2008. nov. 8. 08:23

Én is ezt adom, orvosi javaslatra -rágótabletták és egyéb gyereknek tetsző figurás vitaminok helyett.,

Fontos, hogy C-vitamint adjunk mellé, mert az köti meg. Én Béres C-vitaminnal adom.

2008. nov. 7. 20:46
Én adok a 2 évesnek is, szintén Cebionnal. Aki nem tudná: ez nem gyógyszer!
6. dus
2008. nov. 7. 20:45

Igen, lehet! Én is adom mindkét fiamnak!

Ezt találtam:


HOGYAN KELL ALKALMAZNI A BÉRES CSEPPET?

Az ajánlott adag


Megelõzés céljából:

10-20 kg testsúly esetén naponta 2 x 5 csepp,

20-40 kg testsúly esetén naponta 2 x 10 csepp,

40 kg testsúly felett naponta 2 x 20 csepp.


A felsorolt panaszok kezelésére, vagy kiegészítõ terápiaként:

10-20 kg testsúly esetén naponta 2 x 10 csepp,

20-40 kg testsúly esetén naponta 2 x 20 csepp,

40 kg testsúly felett naponta 3 x 20 csepp.


De bővebben itt tudsz utána olvasni:

[link]

2008. nov. 7. 14:59
bár nem vagyok még anyuka,de szerintem nem kéne már ilyen kicsi korban gyógyszerezni a gyereket...pláne ha nem muszáj:)
2008. nov. 7. 14:30
Lehet,csak C-vitaminnal(Cebion csepp) együtt kell adni.
2008. nov. 7. 14:25
Nekem azt mondták a gyógyszertárban, hogy lehet. Testsúlytól függ az adagolása.
2008. nov. 7. 14:17
miért akarsz neki azt adni?
2008. nov. 7. 14:14
3 évesnek lehet már adni Béres cseppet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook