Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 évesnek lehet-e infralámpáznia, és mennyi időre ha igen? Fáj a füle és erősen náthás. fórum

3 évesnek lehet-e infralámpáznia, és mennyi időre ha igen? Fáj a füle és erősen náthás. (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 7. 10:54
Igen lehet. Csak ha lázas, vagy hőemelkedése van, akkor nem szabad.
2010. aug. 7. 10:49
Szerintem is, mert mikor nálam volt az unokám, még kisebb volt, és elhozták az infralámpát, mert arcüreg gyulladása volt, és azzal kezeltem. Mikor este elaludt, akkor kapcsoltam be.
2008. szept. 27. 15:37
Bezony lehet. Én is fülfájós voltam. Kezeld, mert aztán rámehet másra is. Nekem az arcüregem is begyulladt, aztán fel kellett szúrni és kitiszítani. Arra is jó volt az infra.
2008. szept. 27. 15:32

Fülfájásra van egy másik jó gyógymód is.Igaz macerásabb,de hatásos.

Melegíts sót lábasban,tedd bele pl. kispárnahuzatba,majd neylonzacsiba,hogy ne szóródjon ki.Fektesd rá a kicsit 15-20 percre,ha bágyadt,nyűgös szerintem el is alszik rajta,közben lassan kihül a só.Nagyon jó érzés,én magamnak is így szoktam,de a gyerekeimnek is használt már.

Ha először túl meleg lenne,tegyél rá 1-2 réteg párnahuzatot vagy törölközőt.

Ja és nagyon megmaradt az emlékeimben,amikor úgy 7-8 éves koromban mumpszom volt és olyan jókat pihengettem a meleg són,a többiek közben tanultak a suliban:)

2008. szept. 27. 15:12

nagyon fontos az infrázás, melegítés! Ha sokszor taknyos,visszatérő középfülgyulladással küzdő ún. "füles" gyerek, akkor pedig fokozott figyelmet kell fordítani a rendszeres orrtisztításra, mert a lerakódott váladék miatt a hallása, észlelése is tompább lehet, és ez a beszédfejlődésére is rányomhatja a bélyegét.

Ajénlom dr. Somi Ildikó fül-orr-gégészt mindenkinek, ő tipikusan ezekre az állandóan taknyos, fülfájós gyerekekre specializálódott nagytudású szakember.

2008. szept. 19. 12:26
Igen, lehet. 20-30 cm-ről és fokozatosan hozzászoktatva. Először csak 1-2 perc és fel lehet vinni 7-8 percig/fül.
2008. szept. 19. 11:09
Én a gyerekeimnél ugyanúgy használom az infralámpát, mint felnőttnél. Sokszor segített már. Ja, és kb másfél éves volt a kicsi, mikor már nála is használtam.
2008. szept. 19. 09:21
Jobbulást. szerintem pár percet. És nem tudom milyen távlságból.Nekünk annak idején nem engegték közelrQl. Igaz ez 25 éve volt.
2008. szept. 19. 09:14
Ja, ha meginfráztad, utána 1 óráig kizárólag csak lakásban legyen! Jobbúlást!
2008. szept. 19. 09:13
Igen lehet, 20 cm-ről és 5 percnél tovább nem!
2008. szept. 19. 09:12
3 évesnek lehet-e infralámpáznia, és mennyi időre ha igen? Fáj a füle és erősen náthás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook