Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 évesen nem beszél! fórum

3 évesen nem beszél! (beszélgetős fórum)


1 2
46. gabima
2009. febr. 16. 14:32
Az én fiam két és fél évesen még szótagokat sem tudott mondani, csak artikulálatlan torokhangokat. A gyerekorvos azt mondta, hogy nincs semmi baj, majd beszél, de én nem nyugodtam bele, ezért adott beutalót a nevelési tanácsadóba.Egy hallázsvizsgálat után heti kétszer háromnegyed órát foglalkozott vele egy pszichopedagógus, és kaptunk egy mozgásos gyakorlatsort, amit minden nap meg kellett csinálni. Ezt külön Palkó problémájára állították össze. Az volt a lényege, hogy mivel az agy irányítja a mozgást, a megfelelő mozgások visszahatnak az agyra, és fejlesztik. A mi esetünkben a beszédközpontot. Palkó heteken belül elkezdett beszélni, és tökéletesen behozta a lemaradását. Később sem kellett logopédus, és diszlexiás sem lett. Ma már 13. éves,.
45. 70a5a27405 (válaszként erre: 2. - 0c97fbb607)
2009. jan. 2. 22:50
Hát ez már nálunk is lassan bekövetkezhetne, mivel már elmúlt 5 éves..
2008. nov. 20. 09:10
Az unokatestverem kicsije is sokaig nem beszelt..mar feltunk..hogy talan valami baj van..de egyszer csak megszolalt..s teljes mondatokba beszelt..s olyan szavakat hasznalt..hogy kellett kacagjuk..hogy miket mond a 3 eves fiucska..es milyen komolysaggal beszel..es nem selypit hogy minden szot helyesen ejt...olyan edi volt hogy egyszerre mindenre rakezdett kerdezni...es felkonyokolt az asztalnal..s olyan gondolkodo arcokat vagott,,...:)) edes...nagyon
2008. okt. 16. 09:29
huha, holnap megyünk, egyre idegesebb vagyok, sőt!
42. skate77 (válaszként erre: 40. - 754c7e07c3)
2008. okt. 15. 08:08
Igen, bízom benne, hogy nem megterhelő a számára, mármint úgy gondolom, hogy lelkileg sem lesz az, mert attól hogy nem beszél tökéletesen, van önbizalma, amit ebben a helyzetben nem is bánok, mert cvsak így tud valamilyen szinten érvényesülni, bár néha elég visszahúzódó. tehát nem szeretném, ha elmeditálna a kicsi buksijában arról, hogy akkor most mi baj is van, meg miért is vagyunk itt. Most mondogattam neki, hogy megyünk pénteken logopédushoz, de nem az oviba, hanem egy kicsit messzebbre, igazából nem reagált sehogy. remélem így is marad, hoyg nem veszi a lelkére. De bent lehetek vele ezeken a vizsgálatokon, vagy direkt egyedül kell lennie az orvosokkal?
2008. okt. 14. 17:45

Az egyik nagybátyám 3 éves koráig nem beszélt, de mindent megértett.

Egyszer megkérdeték tőle:

-Kérsz egy meggyet?

Ő meg azt mondta:

-Nem 1-et ,kettőt. (első mondatnak nem gyenge)

40. 754c7e07c3 (válaszként erre: 37. - Skate77)
2008. okt. 14. 15:01
A kisfiammal voltunk ilyen vizsgálaton. ne vedd ezt targédiának, és, hogy kicsontozzák a gyerkőt, mert nem ezért hívnak oda. A pszichológus elbeszélget vle, megnézi a szókincsét, a figyelmét. A gyógypedagógus megnézi milyenek a képességei, mindezt játékosan, nem fogja a gyerek úgy érezni magát, mint egy orvosnál. Persze, ha látja, hogy ideges vagy, biztos ő is az lesz. A gyerekem kb 40 percet volt a pszichológussal, 30-at a dokinénivel, és utána ismét a pszichológussal. megbeszéltük hogyan tovább, és kész.
2008. okt. 14. 14:36

Mi beszédvizsgálóba voltunk még márciusban, pont déli időpontban, mikor a fiam aludna. 2 óra volt! :(

Megjöttünk ma a hallásvizsgálatról. Illetve csak az orr-fül-gégészetről, mint kiderült, hallásvizsgálat majd 31-én lesz, altatásban.

De megnézték vmi géppel a dobhártyáját, nem sok jóval biztattak (bár tévedhet a gép, ezt mondták)

Valamint felhívták a figyelmem, hogy vagy behordom minden nap a fejlesztőbe a megyeszékhelyre ( van még egy 2 éves fiam is, férjem hetel, hétközben tök egyedül vagyok velük, segítségem nuku, nem tudnám arra az időre kire hagyni a picit, kocsi szintén nincs!) tehát vagy buszoztatom őket minden nap, vagy pedig beadom a bennlakásosba, és akkor csak hétvégente jöhetne haza! A kis 3,5 évével! Totál kibuktam! :(

Ja, az is elképzelhető, hogy csökkent hallású (érdekes, én nem vettem észre,) és akkor közgyógy, stb, hallókészülék.

Úgy érzem magam, mint akit alaposan fejbe vágtak :(

2008. okt. 14. 12:19
A fiammal már voltunk itt 2szer.5 éves,Gyermekkori autizmusa van.Az első vizsgálatra 9 órára hívtak,de kb 11kor kerültünk sorba.Namost a fiam nem tud 1percig sem nyugton maradni,a betegségéből adódóan,dühöngött,ordított.Gondolhatod,hogy mire vége lett a vizsgálatoknak 14óra volt.Eddigre már kivoltam de nagyon.Azt hozzá kell tennem,hogy amikor megvizsgálták gondoltuk,hogy na mostmár mindjárt mehetünk haza,csak megkell várni az eredményt.Ez még 1,5 órába telt.Katasztrófa volt ezt végigcsinálni.
2008. okt. 14. 11:40

Sziasztok!


Az én történetem. A kislányom 3 évesen még nagyon nem beszélt. Elkezdtük az ovit, féltem tőle, hgy ki fogják közösíteni(vegyes csoport), ez volt most februárban. Jártunk oviba, (nagyon szereti, szerette) ugye kisebb-nagyobb kihagyásokkal( a betegségek miatt), az óvonők azt javasolták, hogy menjünk Bogival bizottság elé, hogy kapjunk papírt, arra, hogy ősztől beiktassák a logopédus órarendjébe, és csak vele foglalkozhasson, mert a csoportos foglalkozás neki nem jó. jó megigényeltük április körül ezt a vizsgálatot, amit a megyeszékhelyen végeznek. Vártuk a választ, mikor mehetünk, de semmi. Jött a nyár, az én lányom egyre többet kezdett beszélni, sőt. Szerintem vagyis nagyon arra gyanít a család, hogy leülepedett benne az óvoda élménye, és a nyáron kezdett el kibontakozni. Most ősszel megint mentünk az oviba, mindenki hátast dobott, hogy mennyit fejlődött, szinte be sem álla szája, még a logopédus is, akit hozzá kell tegyek nagyon aranyos, mert bevette a csajszimat az órarendjébe a vizsgálati papírok nélkül. Úgyhogy járunk logopédushoz, mert vannak hibák, pl. "r", "l" betük kiejtésében, de már mondatokban beszáél. Dumcsizunk:) nagyon örülök neki.


Erre múlt héten jött a levél, most pénteken várnak minket a vizsgálatra, aminek az a neve, hogy Tanulási képességet vizsgáló orvosi és rehabilitációs bizottság. (vagy valami ilyesmi) a vizsgálat ideje minimum 1,5 óra(szerintem ennyi idő intenzív igénybevétel, totál kikészíti a gyerekem, mikor a mostani logopédus szerint 30 perc bőven elég egy ekkora gyereknek. Azt írja a net, hogy 3 orvos vizsgálja, logopédus, gyógypedagógus, és egy gyerekpszichológus. Szóval az az igazság, hogy gyomoridegem van, hogy mi is lesz. Mert már kezdtem megnyugodni, hogy mégiscsak dumagép a lányom, erre jön ez a vizsgálat. Szerintem kicsontozzák. Nekem elég rémisztő ez a minimum 1,5 óra. Nem tudom mi lesz. Valaki volt már ilyen vizsgálaton?

36. 512009e634 (válaszként erre: 35. - 372f7e7275)
2008. okt. 12. 14:27

Köszi! :)


Remélem neked is sikerül valamit elérned!


Szerintem nálunk sincs baj a hallásával, mert azt azért csak észrevettem volna...

35. 372f7e7275 (válaszként erre: 34. - 512009e634)
2008. okt. 9. 11:05

szoritok nektek!


Nekünk megvolt a hallásvizsgálat,tökéletes mint várható volt,jeleztem a bajaimat a megyei szervnek,visszhivást igértek a hátre,utánnanéznek...

2008. okt. 9. 10:07
Történtek fejlemények. Lerendeztem ezt a nevelési tanácsadó dolgot. Ma délutánra megírja az óvoda a véleményt, és mehetünk. Hallásvizsgálatunk meg kedden lesz. Remélem most már valahová be fog férni a fiam!!!
33. 372f7e7275 (válaszként erre: 24. - 512009e634)
2008. okt. 6. 15:20

mert ott volt hely:))

nev tanon belül vannak ők is,olyan indokkal küldtek hogy mondtam hogy a gyereket mostmár zavarja hogy nem tud beszélni és ha nem értjük sokszor nem mondja el újra hanem elvonul hogy úgysenemértjük:((

ott van több szabad időpont,így mentünk oda....kapaszkodok mindenbe már...

32. 754c7e07c3 (válaszként erre: 27. - 512009e634)
2008. okt. 6. 12:34
Sok sikert. :)
31. 512009e634 (válaszként erre: 30. - Erikpipi)
2008. okt. 6. 12:23
Az enyém sem igényelte. De múlt héten vettem neki egy új könyvet, minden nap mesélek neki, ha hazaérünk az oviból, és hallgatja! Úgy örültem! Sokszor 3/4 órát is. A kicsi 5 perc után otthagy minket (ő most volt 2 éves)
30. erikpipi (válaszként erre: 29. - 512009e634)
2008. okt. 6. 12:19

Hu, azért az enyém nem toporzékol, hanem magyaráz nagyon:D És mai a legrosszabb, hogy nem igényli a mesét, a játszást velem. Magában, és a testvérével igen, de olyan igazi kis rosszcsont.

Az a lényeg, hogy semmi bajuk, tudjuk, hogy okosak, csak beszédben lassabban nyílnak meg.:)

29. 512009e634 (válaszként erre: 28. - Erikpipi)
2008. okt. 6. 12:12
Nálunk is kiakad, de ilyenkor jön a hiszti, meg a toporzékolás. Pedig tényleg ért mindent.
2008. okt. 6. 12:09

Nekem a legkisebb 2 múlt, és fele érthető, másik fele kínai:)

A középső hamar, a legnagyobb 1 évesen már szép kerek mondatokban beszélt.

Ne aggódj:)

Ja, egyik rokon is kitartó volt, de amikor szóda helyett vizet kapott, kiakadt. Na, akkor szólalt meg először, és tisztán 3 évesen....

27. 512009e634 (válaszként erre: 26. - 754c7e07c3)
2008. okt. 6. 12:05

Köszönöm, ezt meg fogom próbálni.

Nekem olyat mondtak, hogy kicsit értetlenkedjek vele, mert már a szeme állásából is tudom, hogy mit akar. (persze, hiszen én vagyok az anyja, nemde?) Próbáltam, mikor inni kért, mondtam neki, nem értem mit szeretnél mondd ki, de csak hiszti lett a vége.

Ott is van gond, hogy az öccse visszafogja. Folyton utánozza. De a 11 hónapos unokahúgaim is, ugyanúgy visszababásodik.

De az oviban már nem utánozza a nagyokat (vegyes csoportba jár)

26. 754c7e07c3 (válaszként erre: 24. - 512009e634)
2008. okt. 6. 11:59

Kérj időpontot a nevelési tanácsadóban. ott megvizsgálja pszichológus, nincs-e esetleg bármilyen jellegű félelme, egyéb probléma, ami miatt nem beszél a gyerkőc.


nekünk azt hozták ki, hogy túlságosan szeretem a gyerekem, és én irányítok, emiatt megkésett a beszédfejlődése.

25. 512009e634 (válaszként erre: 24. - 512009e634)
2008. okt. 6. 11:58
Ja, meg EEG-n.
24. 512009e634 (válaszként erre: 22. - 372f7e7275)
2008. okt. 6. 11:57

Értem.

Én még megvárom, hogy holnap mit mondanak, befér-e, aztán lépek.

Pszichológushoz miért kell vinni? Nálunk ez kimaradt. Beszédvizsgálóban voltunk, neurológián, és ezzel ki is fújt...

23. Zizisicc (válaszként erre: 21. - 372f7e7275)
2008. okt. 6. 11:53
Oké, vettem! :o))
22. 372f7e7275 (válaszként erre: 18. - 512009e634)
2008. okt. 6. 11:50

nálunk ez városi szervezet,most a megyeinél intézem.....aranyas,kedves,a logopédus hölyg emberileg nincs bajom vele,csak ....csak.....


ők a szakemberek,az hogy könyvböl tanultuk mi is és anyuka igazán ügyesen tanitja a gyereket,nekem nem mentesiti őket az alol,hogy foglalkozni kellene a gyerekkel....

21. 372f7e7275 (válaszként erre: 19. - Zizisicc)
2008. okt. 6. 11:48
tudom hogy nem mondtad,hajlamos vagyok valakire rákattintani aztán más is eszembe jut,de a kattintás marad:))elnézést:)
20. 372f7e7275 (válaszként erre: 17. - 512009e634)
2008. okt. 6. 11:47
engem nem érdekel már mi a szabály....pszichológushoz betettk mert ott van hely sokan oda nem viszik a gyereket,így nevtanon belül van,igérték ránéznek kb 3havonta ,mármint logopédus de nemek ez nem elég....
19. Zizisicc (válaszként erre: 16. - 372f7e7275)
2008. okt. 6. 11:47
Egy szóval sem mondtam, hogy ne járjon utána, csak annyit, hogy egyelőre várja meg a logopédust. Van autista gyermek a környezetemben, én azt tapasztaltam, hogy az anyukák veszik észre általában először ha vmi nem stimmel - persze nem diagnózis szintjén, csak úgy, hogy olyan "furcsa" a gyerkőc - , jóval korábban, mint általában a házi orvos. Azért kérdeztem, hogy ő tapasztalt-e egyéb eltérést.
18. 512009e634 (válaszként erre: 15. - 372f7e7275)
2008. okt. 6. 11:42
Milyen felsőbb szerveiknél? Mire gondolsz? Mit lehet tenni?
17. 512009e634 (válaszként erre: 15. - 372f7e7275)
2008. okt. 6. 11:40

Nekem is azt mondták, hogy az 5 éveseket veszik előre, mert ők mennek majd suliba. A többi gyerekre sorry, de se idő, se pénz!

Arról volt szó, hogy megpályáztak még 2 órát az előző tanévben, és ha megkapják, belefér a fiam.

Múlt héten a log. felmérni a gyerekeket, de persze az én gyerekemről "megfeledkeztek"! Majd holnap...

Persze! Most már úgy vagyok vele, hiszem, ha megtörtént!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook