Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislány ideális súlya mennyi? fórum

3 éves kislány ideális súlya mennyi? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. szept. 15. 22:25
Lányom 2010.04.22.én született és 14kg, 92cm.
76. mell
2012. szept. 15. 22:12
Sziasztok, lányom 3 éves lesz egy hónap múlva és 11 és fél kg. centire meg nem tudom pontosan, de közepes az átlaghoz képest a magassága. Nagyon válogatós, rossz evő, de még a végőnő szerint nem kóros, úgyhogy nem aggódom.
2012. jan. 15. 12:00
Az én kislányom 3 éves lesz 3 hónap múlva. Most 16.5 kg és 101cm. Az első 2 évben nagyon sokat és gyorsan nőtt és a súlya is gyorsan gyarapodott. Viszont az utóbbi 9 hónapban csak 1-2 cm-et nőtt és a súlya is stagnál. Észre vettem hogy válogatósabb lett mint kissebb korában volt, kicsinek mindent megevett. A nagyobbik lányom viszont teljesen az ellenkezője volt, Ő most 12 éves. 1 évesen csak 7 kg volt úgy kellett bele imádkozni az ételt, csak tejtermékeken élt:( Ki voltam tőle, az orvos étvágyjavító cseppeket írt fől neki és 2 éven keresztül adtam neki a béres cseppet is. Később sokkal jobb lett a helyzet most pedig teljesen normális átlagos a súlya és a magassága is:)Persze vannak olyan ételek amiket se kicsinek se most nem eszik meg sajnos:tojás, máj, hal! Szerintem minden gyerek más testalkatot örökölt, ha amúgy nincsen szervi baja és az orvosok szerint egészséges akkor nincs ok aggodalomra. Majd behozza a lemaradást! A húgom 2.40dkg-mal született elkapott valami fertőzést születése közben, alig evett fogyott stb. Most 14 éves 164cm és 73kg!:))) Szóval fel a fejjel:)
2011. jún. 12. 15:34
Nekem a lányom 1 évesen volt 10,4 kg, 2,5 évesen 14,5 kg, most 3,5 éves és 14,9 kg 98 cm, mindig husi volt, most lett normál testalkat egy kis pocakkal, pedig nagyon rossz evő, alig eszik és azt is nagyon megválogatja, az oviban jobban megeszi a kajákat, azt hittem hízni is fog, de lement 20 deka 3-4 hónap alatt, eddig a széklettel is gondok voltak, sírt és nem akart, most helyreállt, örülök neki. Jót tett az ovi, pedig hogy féltem tőle.
73. b2076ec79b (válaszként erre: 66. - Rika cica)
2011. jan. 3. 17:12

Szia!


Az én lányom is 34 hónapos :) kb 11-12 kg között van és 92 cm. A nagyobbik lányom ekkora korában 98cm volt és 13kg feletti súlyú.... Szerintem abszolút nem kicsi a te kislányod sem :) Ti mekkorák vagytok? A sógornőm kislánya is kb 15 cm-el alacsonyabb az én lányomnál, pedig csak 1 évvel fiatalabb-enyém 8, övé 7 éves, anyuka is csak 150 valahány cm. Viszont van az osztályban egy másik kislány, aki pedig 15-20cm-el magasabb , mint az enyém :) És azt hiszem ezt sorolhatnám még sokáig. Ha normálisan fejlődik, szerintem nincs miért aggódni :)

2010. dec. 14. 16:52
Sziasztok! Sanca fiam 3 éves és 4 hónapos. Születési súlya: 3600 gr volt. Most 20,5 kg és 100 cm. Van olyan akinek a gyermeke asztma elleni gyógyszert szed? Az befolyásolhatja a súlyát?
2010. dec. 7. 10:30
Az én kislányom 3 éves és 1 hónapos. 103 cm, és 18 kg. Teljesen arányosnak néz ki.
70. Beus31
2010. nov. 29. 14:47

Sziasztok!

Az én kislányom most volt 3 éves, 11,40 kg és 92 cm.Az óvodai csoportjában ő a legkisebb és legvékonyabb, úgyhogy januárig nem is viszem oviba, ne hogy el kapjon vmi betegséget.Nem rég tüdőgyulladása volt, 3 hét alatt fogyott 30 dkg-t, abból 20 dkg már visszajött, de mondhatni nyár óta stagnál a súlya, s alig eszik vmit.Van 2 kisfiam, 5 éves és 7 éves, velük sosem volt ilyen problémám.Megőrjít az állandó harc a kaja körül, inni meg rengeteget iszik.A dokink azt mondta, ne foglalkozzak vele, ennyi üzemanyagon él.Cserfes, okos, gyönyörű, semmi baja, csak én ragálom túl.

69. 4c1a787e8f (válaszként erre: 66. - Rika cica)
2010. nov. 15. 14:15

Szia!


Ha nekem valaha így bármi kétségem lenne, és a végére szeretnék járni, akkor a Budai Gyermekkorház főorvosát, Dr. Blatniczky Lászlót kérdezném meg...

Nincs más okom, hogy ezt írom, csak annyi, hogy voltak ott a gyerekeim, tök más baj miatt, de azt láttam, hogy ez az ember tényleg nagyon komolyan veszi a dolgát. Persze, nyilván más is, csak nekem valahogy ő nagyon szimpi...


Nem tudom, hogy ott van-e még, mert ott is volt egy csomó változás. Egyébként szűkebb szakterülete a gyermek-diabetes. Szerintem a Budai Gyermekkórház honlapján meg lehet találni, talán e-mailt is lehet neki írni... Legalább tanácsot kéne kérni, hogy hova forduljál...


Egyébként én nem voltam 18 kg, amikor suliba mentem 6 évesen, én voltam a legkisebb, aztán tényleg megnőttem. No nem túl nagyra, de 163-ra igen....


De én is szeretek utánajárni, ha valami aggaszt, ez ugyanis olyan dolog, hogy nem lehet "visszacsinálni", ha mégis valami gond volt...

68. Tücke (válaszként erre: 66. - Rika cica)
2010. nov. 15. 09:08
én csak azt tudom neked mondani hogy ne aggódj a kislányommal egyidős kisfiúk z oviban a lányom válláig érnek és az én gyerekem egy tök átlagos méret az iskola előtt állókhoz mérten.... mi most 128as ruhákat hordunk ... de pl öcsém nevelt lánya 1 évvel idősebb mint az enyém és ők meg 116/122 es ruhákat vesznek a gyereküknek és ha egymás mellett áll a 2 gyerek azt mondanám hogy a lányom az idősebb.... Sztem felesleges izgulni meg ha van eléggé alacsony a családban vagy apai vagy anyai ágon akkor ez úgyis kiütközik valahol... geetikai dolog az egész...
2010. nov. 14. 19:50

Sziasztok!


Az én pici fiam kis súllyal született, mert nem tapadt meg rendesen, és korábban is jött.


Most 3 és fél éves, ill. már majdnem 4, és 13-14kg. Azon kívül nehezen kezelhető, nem fogad szót, (ami persze nem csak sima rosszaság), majd most fogom pszichológushoz vinni... Egyébként okos, szépen is beszél, verseket tud, csak hát valami mégse gömbölyű...

2010. nov. 14. 18:24

Sziasztok!


Most találtam erre a topikra.

Aki tud, kérem, segítsen.

Kislányom teljesen normál méretekkel született: 3200 gr és 52 cm.

Kb. 9-10 hónapos korában kapott középfül-gyulladást. Akkor 6 hónapig küzdöttünk állandó felső-légúti megbetegedésekkel. Utána nem evett rendesen, minden étkeztetés kész tortúra volt. 14 hónaposan kerültünk egy gasztros orvoshoz, aki elvégzett vizsgálatokat. Minden eredményünk jó lett.


A kislány azonban fogyni kezdett, így 1 évvel ezelőtt elkerültünk egy nagyon kedves gasztros doktor bácsihoz, aki minden lehetséges vizsgálatot megcsinált: szív uh, kézcsont, koponya rtg, hasi uh, általános vérvizsgálat, tejérzékenység. Minden negatív lett.

Egy évvel ezelőtt azzal búcsúztunk, hogy minden rendben, ha gondunk van, menjünk vissza. Úgy nézett ki, megoldódnak a gondjaink.

Eltelt azóta 1 év, nemsokára visszamegyünk a doktorúrhoz. Nagyon bízom benne, nagyszerű orvos és ember, de félek, ő többet nem nagyon tehet értünk.


Segítséget kérnék.

Sajnos 1 év alatt a kislány kb. csak 5 cm-t nőtt.

Jelenleg 34 hónapos, 10,4 kiló és csak 87 cm!

4-5 hónapja nem nőtt, nem hízott semmit sem. Hol jobban, hol rosszabbul eszik.

Igaz, most is 2 hétig beteg volt (hasmenés, utána vírus) ezért sem evett.


A gyerekorvosunk szerint ilyen alkat, nincs szervi baja. Pszichológus mentálisan felmérte a kislányt, mindent rendben talált, nem tart szükségesnek további vizsgálatokat. Nagyon okos, mozgékony, eleven a kislány, nincs lemaradva semmiben sem.


A neten próbáltam kutatni, de feleslegesen nem akarom ijesztgetni magam.

Próbálnék eljutni egy endokrinológushoz, de nem tudom, kihez fordulhatnék. Beutalót is kellene szereznem.

Gyerekorvosunk szerint ne aggódjak, a 20 éves praxisa alatt előfordult 1-2 ilyen gyerek. Majd megnő. Éhen úgysem fog halni. Egyébként is, tök jól néz ki a gyerek, csak pici.


Én nem vagyok orvos.

De nem vagyok egy paramama sem. Hangsúlyozom: nem vagyok túlaggódós! 1 évig türelmesen vártam.

Azonban, kicsit ijesztő, hogy egy majd 3 éves kislány csak 87 cm. A súlyán nem lennék annyira kiakadva, (soha nem volt nagy evő és vannak vékony emberek) ha centiméterben jól fejlődne. Gyakorlatilag 1-1,5 éves méretei vannak.

Nem tudom, hogy meddig lehet türelmesen várni, hogy majd megnő???

Tudom, hogy ez egyénenként változó, de mégis mennyit „illik” nőnie egy kislánynak 1 év alatt centiben és súlyban is? A WHO által ajánlott növekedési táblázat megvan, de nem sokat segített, lévén jóval alatta vagyunk a normál tartománynak.


Mit tanácsoltok? Mit tegyek, kihez forduljak, aki nem hajt el azzal, hogy anyuka ne aggódjon, csak ilyen alkat a gyerek. Szeretném, ha valóban kizárnának minden lehetséges szervi bajt. Félek, hogy kicsi marad…

Milyen vizsgálatok léteznek gyerekkori alacsonynövés esetében, milyen orvost tudnátok ajánlani?

Megköszönném, ha valaki, aki hasonló helyzetben van, válaszolna nekem.

2010. júl. 23. 14:12
Én is így vagyok.Az én lányom 2,5 éves 84cm magas és 10 kiló.Igen vékonyka és mikor lemegyünk játszani a nála fiatalabb gyerekek nagyobbak mint ő.Nekem is rossz érzés volt sokáig,mert azt gondoltam mások azt hiszik,hogy beteg,vagy azt gondolják nem etetem rendesen stb.De én is kicsi vékonyka gyerek voltam és már tudom olyan mint én voltam.Anyósom engem sokáig idegesített a megjegyzéseivel,de már nem érdekel.Okos,eleven gyerek.Több kaját meg úgysem tömhetek bele,mint amit ő kíván.
64. Olgi1977 (válaszként erre: 1. - Jujus)
2010. júl. 21. 06:50
Ha aggódik tényleg csináltassanak egy vérképet, meg van egy olyan vizsgálat, amikor megröntgenezik a kicsi csuklóját és ebből megállapítják a csontkorát. Az én lányomnak is megnézték tavaly mikor beteg volt. Ő is vékonyka (mint én). 6 éves lesz és még csak 14,9 kiló. 3 évesen 11 kiló volt
63. Szilvamama (válaszként erre: 29. - ZiZi81)
2010. júl. 20. 15:34
A lányom bölcsis csoportjában volt egy kisfiú, aki a legfiatalabb, és ezzel együtt a legkisebb volt. A 3 éves státuszon alig érte el a 12 kilót, és alacsony is a kisfiú. Kivizsgálták, és kiderült, hogy annak ellenére, hogy semmiféle "szokásos" tünetet nem produkált, lisztérzékeny a gyerek. Annyiból lehetett volna rájönni, hogy ösztönösen elutasította a lisztes ételeket.
62. c95c921ae7 (válaszként erre: 61. - Jujus)
2010. júl. 20. 15:34
Az jó..legalább nem idegeskedik tovább:)
61. jujus
2010. júl. 20. 15:33
Szerda reggel 8 órára mennek vérvételre...
60. b2076ec79b (válaszként erre: 59. - Sicike)
2010. júl. 17. 18:23

Itt nem az anya aggódik, hanem az anyuka anyukája, vagyis a nagymama tesz megjegyzéseket az unokájára :S

Az én gyerekeim se nagyon esznek, de nem aggasztó a helyzet, bár mindkettő elég soványka, de egészségesek :)

59. Sicike
2010. júl. 17. 14:43

Sziasztok!

Bár nem olvastam végig a topicot,csak a legelső hozzászólást,ezért bocsi.

Ha nem gond leírom nálunk hogy van.

A fiam,aki 10 éves lesz,jó,most beteg volt,fogyott,de amúgy is olyan alkat,hogy vékony.Mindegyőnk szerint az.

A mai napig minden evés nála 1 tortúra.

Most a betegsége kapcsán is,de a súly állása miatt is,kérünk allergia vizsgálatot kajára.

Tudni kell,neki volt csecsemő kori táplálék allergiája és gyanakszunk,na.

Érte azért aggódom nap mint nap,mert keveset eszik és nyamjogva.

A kislányom januárban volt 3 éves,nem tom' most pontosan hány cm,de 104,110-es rucikat hord (attól függ hol veszünk neki,de idén nyáron 1 kínaiban 5 éves méretű fürdőrucit vettem neki.)és 18-20 kg körül van.Nem dagi,mert a magassága felveszi,de nem sovány.Nem hurkás,csak erős.

Ő nem annyira válogat,mint a fiam.

Na,de ha már anya aggódik,nem tart semmibe 1 vér vizsgálat esetleg 1 táplálék allergia vizsgálat,vagy 1 gasztrós ha rá nézne.

Bár szorongás is okoz súly állást vagy csökkenést.

De egy 3 éves szoronghat?Én kizárom.

Orvos nem vagyok.

De ha anyát az nyugtatja meg,ha látja doki,akkor abban semmi sincs.

Szerintem.

Én is aggódom,azért megyünk tovább a fiammal,mert sovánka,bár sportol is.De az étvágya?Borzalmas.

Sziasztok.

58. jujus (válaszként erre: 54. - ZiZi81)
2010. júl. 15. 16:20
:D egyre valószínűbb:) azért nagyon aranyos az anyukája, és azt mondja, ő csak jót akar,és őszinte! csak azt akarja, hogy vigye el kivizsgáltatni!
2010. júl. 15. 16:19
Az én lányom áprilisban múlt 2 éves és 90 cm és 9.8kg. nem nagy evő! de mi csináltattunk vérképet és tökéletes lett. eleinte sokat aggódtam de ezen már túl vagyok. na meg ha végig gondolom a gyerek korom: Farsagon összement kalánka néni voltam és kb 10 éves koromig nem kértek tőlem jegyet,mert azt hitték 6 éves se vagyok. A párom se egy nagy termet. Szóval mi egy mini család vagyunk!!!
56. Tücke (válaszként erre: 50. - Dominós)
2010. júl. 15. 16:17
állandóan a nagyikkal van a gond amúgy :D én anyum pl állandóan azon aggódik hogy beteg lesz a gyerek aztán addig mondogatja amíg bele nem beszélni a picúrba a betegséget:S
55. Tücke (válaszként erre: 52. - B2076ec79b)
2010. júl. 15. 16:16
:) arról nem is beszélve hogy nem aggódom mert én is ilyen voltam ahogy elnéztem a gyerekkori képeimet majd megnyúlik még ha elkezd suliba járni
54. ZiZi81 (válaszként erre: 50. - Dominós)
2010. júl. 15. 16:12
A mamák a hunyók!
53. b2076ec79b (válaszként erre: 51. - Ivett78)
2010. júl. 15. 16:11
De mihez képest kevés?? Az én lányom 28 hónapos és 11 kg. Kb. 90-92cm magas. Nem valami jó evő, de abszolút egészséges :)
52. b2076ec79b (válaszként erre: 48. - Tücke)
2010. júl. 15. 16:09

A barátnőm kislánya (aki a lányom osztálytársa/barátnője) fél évvel fiatalabb, és kb 15cm-vel magasabb, min. 2 számmal nagyobb ruhát hord, mint a lányom. Apuka ott is vagy 190cm, meg a nagypapa is :)


Nálunk anyósom olyan 150cm magas volt, apósom is olyan 165 körül van :) Párom és én 170.


Sokat számít ilyen téren (is) a genetika az biztos :)

2010. júl. 15. 16:07

A kislányom 3 éves volt májusban, 15 kg és 102 cm.

Változó az étvágy, van hogy jól eszik és van , hogy én kevésnek vélem.

A 10 kg valóban kevés, a kislányom 1 évesen volt ennyi. De tényleg fontos , hogy hány centi ...

2010. júl. 15. 16:05

megnyugtatásképpen, a 11 éves lányom 27 kiló, kb. 142 centi :-) 3 évesen 96 centi/12 kiló

semmi baja, a doktor néni, aki kicsi kora óta ismeri, azt mondta, ő ilyen. mi szülők sem vagyunk nagy darabok se szélességre, se hosszra.

szerintem nagyon formás kislány, nálunk is csak a mama aggódik.

49. Tücke (válaszként erre: 45. - ZiZi81)
2010. júl. 15. 16:04
én se nagyon:) de jó hatással volt legalább az ovi az evésére. de dinkább lett mint előtte rengeteget bohóckodik
48. Tücke (válaszként erre: 44. - B2076ec79b)
2010. júl. 15. 16:03
nem egy alacsony kiscsaj jó mondjuk apja is 183cm én is 170 cm vagyok :) a tesóm pl 190cm apám is 185cm volt:) szóval volt hova tenni a magasságát apai ágon is az apja tesója is van vagy 190cm magas
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook