Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kisfiam újra bepisil. Mit tegyek? Segítsetek! fórum

3 éves kisfiam újra bepisil. Mit tegyek? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


8. trapiti (válaszként erre: 2. - Clugie)
2011. dec. 25. 21:40

Most került bölcsibe, vagy eddig is oda járt? ha eddig is járt, akkor is szinte biztos, hogy történt valami ami ezt kiváltotta :( Ha otthon béke, nyugi, akkor a bölcsiben. Ennek jó lenne a végér járni. Amúgy a táblás ötlet jó, nálunk is bevált már több esetben.


Az én kislányom a bölcsiben szobatiszta volt, ovikezdés után pár héttel kezdett elöször az oviban, majd itthon is bepisilni, aztán az oviban naponta akár 2x is bekakilni. Egyértelmű volt, hogy óvodai probléma, hónapokig próbáltunk eredményt elérni, hullámzó sikerrel. A végén az óvodaváltás egy hét alatt megoldotta a problémát...

2011. dec. 25. 15:28
Nálunk a fiammal volt ilyen gond.2 évesen lett szobatiszta,aztán 4 éves korában elkezdett éjszaka bepisilni.Elvittem pszichiáterhez,mert tudtam,hogy az oviváltás miatt lett a gond.nagyon jó ötletet adott,ami be is vált.csináltunk egy táblázatot amire minden reggel rajzolnia kellett egy napocskát hogy ha nem pisilt be.Ha bepisilt,akkor felhőt rajzoltunk.Annyira tetszett neki,hogy nem egészen 1 hét alatt leszokott a bepisilésről,de majdnem 2 hónapig minden reggel rajzolta a napocskát.
6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - Clugie)
2011. dec. 25. 10:36

játszatok ilyen bölcsiset, a játék amugyis oldja a szorongást és közben meg figyeld meg hátha megadja ő a választ arra hogy mit kell tenned.


picit terelheted a témát, de ne az elején


pl panaszkodj hogy a macid bepisil és hogy ő mit tenne mint bölcsisbácsi, stb:D


de semmiesetre se legyél rá mérges, sok türelmet:D


ismerek olyat aki 6éves koráig bepisilt, a fiuknál ez gyakoribb

5. clugie (válaszként erre: 4. - 91d4989ab9)
2011. dec. 25. 10:28
A kaki mostmár normális, csak a szorongás maradt meg. A bölcsibe jeleztem a problémát, mondta a gondozónéni, hogy látta, hogy furán mászkál egész nap és nem érzi jól magát, de nem kísérte el a wc-re és úgy veszem észre, hogy ez egyre rosszabb és rosszabb lesz. Tegnap délután az alvásnál is bepisilt. Napközben is 3x. Reggel már pelust akartam rá adni, persze nem engedi. Elég akaratos gyerek :)))
4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 2. - Clugie)
2011. dec. 25. 10:21

az is lehet hogy csak fájt neki a szorulás miatt és ez tartja vissza


ezen meg a kajájával tudsz változtatni, hogy lágyabb legyen

2011. dec. 25. 10:20

hát én játszanék vele , összeszeditek a babákat macikat ők a bölcsisek te vagy a szülő a kisfiu meg a bölcsisnéni(bácsi):D


hátha közben elárulja hogy mi történt.


szidni szerintem sem jó, inkább csak szeresd, meg ha valami jól sikerül akkor dicsérd

2011. dec. 25. 10:01

Az egész úgy 3 hete kezdődött azzal, hogy a bölcsiben egész nap visszatartotta a kakit ami aztán otthon nagyon nehezen jött ki. Azóta mindig húzza halassza a kakilást pisilést egészen addig, hogy az utolsó utáni pillanatban a wc előtt állva csurog be. Pár napja fokozódott a helyzet azzal, hogy már a kakit is beengedi, előtte persze le fel szaladgál a lakásban (látszik, hogy kell neki), de nem akar wc-re menni.

Tudom, hogy ilyenkor nem szabad megszidni, de hogy vegyem rá hogy időben szóljon, ha pisilni kakilni kell. Amúgy a bölcsiben sose sikerült még a nagy dolog, sajna ez elég sok gyereknél így megy...

2011. dec. 25. 09:56
3 éves kisfiam újra bepisil. Mit tegyek? Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook