Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves gyereknek bicikli!! Kontrás vagy a patkófékes(első+hátsó)? fórum

3 éves gyereknek bicikli!! Kontrás vagy a patkófékes(első+hátsó)? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 28. 07:32

...tapasztalat alapján: kontrafékes. A kicsik keze sokszor nem tud még mit kezdeni a "kézifékkel". Mi is ilyet kaptunk egy éve ajándékba vadi újonnan, de fél év sem kellett a leamortizáláshoz! ...ezt a gagyi-témára reagálva írom! Leesett a pedál, kiesett a támasztó kerék, majd rövid időn belül (visszahelyezés után persze) totál elkopott és használhatatlan lett, a kézifék x-tra kemény és szinte behúzhatatlan...

Megéri beruházni drágábba VAGY venni egy minőségi használtat (úgyis hamarosan nagyobb kell)

10. jooeva (válaszként erre: 9. - Mokka78)
2010. febr. 28. 06:56

Kipróbálni érdemes, ez jó ötlet!

Némelyik bringának nagyon előre van a kormánya és a gyerkőc alig éri el.

Ha lehet, olyat nézzetek, aminek a kormánya is állítható, nemcsak az ülése.

Tominak 16 colos bringát vettünk először oldalkerékkel, szépen ment is vele, de 2 kerekezni nem tudott, mert nem ért le a lába....Ezért vettünk használtan egy rozoga 12 colost és azon tanult meg bringázni, kb. 1 hónapig használta azt, utána már a 16-ossal ment.

9. Mokka78 (válaszként erre: 7. - Mosolygós Napocska)
2010. febr. 27. 21:33

Talán később igen, de most még nem is biztos hogy meg tudja húzni a kis kezével !


azt hiszem elviszem a gyereket is biciklit venni és kipróbáltatom vele...

2010. febr. 27. 21:30

Elég régóta nézegetem a bringákat!

13 ezer Ft alatt csak patkófékeseket lehet kapni , fölötte vannak a kontrások! Szóval az olcsó nevesincs bringák (ami elérhető) az mind első hátsó patkófékes :S

2010. febr. 27. 20:11
Szerintem patkófékeset vegyél. Szerintem később is azt vennél, nem? Akkor legalább már ebbe tanul bele.De ez csak az én véleményem.
6. jooeva (válaszként erre: 4. - Mokka78)
2010. febr. 27. 20:01

A mi bringánk olyan, hogy van rajta patkófék is, de kontrás is :)).

Tanuláshoz jó volt a kontra, a patkófék pedig jó vagánykodáshoz!

Szerintem a gyerekbringák zöme kontrás.....a patkófékek, inkább csak "dísznek" vannak.

2010. febr. 27. 19:59
kontrás mindenképp. Az a tuti.
4. Mokka78 (válaszként erre: 3. - Jooeva)
2010. febr. 27. 19:49
Igen én is erre gondoltam, de az uram persze a patkófékeset akarja :S
3. jooeva (válaszként erre: 2. - Mokka78)
2010. febr. 27. 19:46

Szerintem a kontrás a jobb, ha a kezére is figyel, könnyen esés lehet belőle...ha összekeveri, hogy melyik a hátsó és első fék, akkor pedig fejreáll.....

A legjobb egyébként, ha olyan alacsony a bringa, hogy ülve leér a lába róla, így bármikor könnyedén megtud állni.

Tapasztalok, tavaly nyáron tanult meg a kisfiam bringázni :)

2010. febr. 27. 19:43

Melyik lenne jobb??

melyiket tanulja meg könnyebben?

2010. febr. 27. 19:42
3 éves gyereknek bicikli!! Kontrás vagy a patkófékes(első+hátsó)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook