Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 és fél hósom még nem kapta meg a 3 hós oltást mert 2 hete náthás. Védőnőm erőszakoskodik hogy be kell adni, én nem akarom addig míg beteg. fórum

3 és fél hósom még nem kapta meg a 3 hós oltást mert 2 hete náthás. Védőnőm erőszakoskodik hogy be kell adni, én nem akarom addig míg beteg. (tudásbázis kérdés)


30. rexona
2010. aug. 9. 18:19
(amúgy állatnál sem szokták olyankor beadni, amnikor beteg.) Már bocs, hogy ezt írtam, csak rendszeresen járunk a kutyánkkal orvoshoz, és ott is előtte megvizsgálja, és ha minden oké, csak akkor kapja meg.
29. rexona
2010. aug. 9. 18:18
Az orvos dönt. Nem?
2010. aug. 9. 17:38
Két mondatban ennyi hiba??!!
2009. máj. 23. 19:45

Semmiképpen nem lehet neki védőoltást adni!!!!Szörnyen buta lehet a védőnőd /már bocsi/,ne hallgass rá.

Nálunk e úgy megy,hogy ha oltásra megyünk a doki MINDENKÉPPEN megvizsgálja előtte és CSAK AKKOR adja be ha teljesen egészséges.A védőnőnek semmi köze hozzá.

Az én lányomnak egyszer már azért nem akarta beadnia doki,mert volt egy kis piros folt a fenekén a pelenkától,és azt mondta az egy helyi gyulladásnak számít.Ezek nagyon veszélyes dolgok.

2009. máj. 22. 23:09
nálunk külön kérik betegen nemlehet oltani,,előtte megnézi az orvos aztán oltják...
2009. máj. 22. 21:48
A doktorod tud arról,mit akar a védőnő? Ennyire tájékozatlan nem lehet! Nyugodtan várd meg míg meggyógyul a babócád. Jobbulást!
2009. máj. 22. 21:35

Az orvosok eleve nem adják be míg beteg a gyerek.

A védőnő ezt nem tudja???fura

2009. ápr. 6. 22:53
SZERTNTEM SEM amíg beteg.
22. maya80
2008. aug. 31. 22:25
Amíg beteg a baba, nem szabad védőoltást adni neki!
2008. jún. 23. 13:47

Sziasztok.

Gondolom már az alapkérdés nem aktuális mert rég volt. Mi 6 hónappal!!! később kaptuk mert mert nagyon beteg volt a babám (kórházban volt egy hónapig a többi rehab) és egyáltalán nem csesztettek emiatt a védőnők, sőt még ők írogattak az ÁNTSz-nek hogy betegség miatt csúszunk.

2008. jún. 20. 16:37
Szia!A dokira kell hallgatni beteg a baba akkor semmiképpen ne kapjon oltást.Mi is csuztunk 2 hónapot nem lesz semmi baj ha később kapja meg az oltást a babád a lényeg ,hogy meggyógyuljon.
19. lufi
2008. jún. 9. 23:02
Mi is minden oltásnál csúsztunk 2 hetet. Cseréld le a védőnődet, jobban jársz.
2008. jún. 9. 21:30
Mi az összes oltást egy hónappal később kaptuk meg.Nem értem miért sietteti a védőnő.Egyébként lehet védőnőt váltani,ha nem vagy vele megelégedve.Csak elbizonytalanít téged.Én ha a védőnőre hallgatok nem szoptatom a gyerekem.Másikat kértem.
2008. ápr. 23. 20:46
Mi a 3honaposat 6honaposan es a 4 honaposat 8honaposan kaptuk meg. A vedono feleslegesen eroszakosokodik, szerintem is vard meg, amig minden ok. Par nap nem jelent semmit.
2008. ápr. 23. 13:59

Nekem a fiam a 4 hónapos oltást 7 hónaposan kapta meg. A 3 hónapost viszont úgy, hogy nagyon beteg volt,de nem tudtuk mi a baja( az orvos szerint semmi baja nem volt, pedig nem evett, már fogyott is) és 2 nap múlva derült ki, hogy súlyos vesemedence gyulladása volt, kb.1 hónap óta. Azóta is aggódom, hogy mit ártottunk neki ezzel, hogy betegen kapta meg...

Úgyhogy várj, amíg teljesen meggyógyul....

2008. ápr. 23. 11:01
Náthásan beadják az oltást. Ha lázas, csak akkor nem.
14. gabi0630 (válaszként erre: 12. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 23. 10:33
Esetleg elviheted a héten dokihoz, abból baj nem lesz. Még szólhatsz is hogy azért jöttetek, mert a védőnéni ilyeneket mondd!
2008. ápr. 23. 10:15

Mond meg jelentse nyugodtan,mire felszólítanak úgyis meggyógyul és beadatod:)

Egyébként csak fenyeget,először küldenének értesítést hogy jelenj meg beolttatni a gyereked,nem jelentenek mindent azonnal,másarészt ez még nem nagy késés,főleg ha az egészégi állapota is indokolja.

A nagyfiam a 2hós oltás után nagyon magas lázas lett azonnal és sokat hányt,kórházba mentünk egy megfigyelésre.Azt mondták lappanghatott valami benne,és "ráoltottak".Emiatt természetesen csúszott az összesa többi oltása 1hónapot.

A kicsinél szintén volt csúszás,semmi gond nem volt belőlle.

2008. ápr. 23. 10:14
Akkor el se menjünk, megnézetni se nézessem meg a dokival?
2008. ápr. 23. 10:13
Elég szomorú hogy a drnéni, és a védönő nem egy véleményen vannak. Teljesen összezavarják az anyucit. Ne idegeskedjél, a drnőre halgass. Még jó hogy nem oltanak náthára, nekünk e miatt több mint egy hónapot csúztunk. A nátha nem mindig gyulladástól van, ha vírus csinálja meg kell várni amig kimegy belőle, sajna lehet 2-3hét is. Viszont orrcseppeket biztos kaptatok, meg calcimuscot, de a vírus ellen az se nagy dobás. Sajna. Nem lesz semmi baj, a doki nem fogja beoltani, csak ha már Ő úgy látja. Nekem is van egy "aranyos" vnénim, néha elküldöm a fenébe, hogy ne idegesítsen.
10. Laryan
2008. ápr. 23. 10:13
Semmiképp ne adasd be neki,míg beteg!!!!Mivel a dokinő is ezt mondja,nem lesz gond ha csúsztok,abból lenne ha beadatnád neki betegen!
2008. ápr. 23. 10:07
és akkor most mit csináljak elvigyem délután a doktonőhöz azért?
8. ALLICS (válaszként erre: 6. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 23. 10:03
A doki szava szerintem többet ér,a védőnők meg csak okoskodni tudnak,ne hallgass rá.Nem véletlenül nem szabad beteg gyereknek oltást adni.
2008. ápr. 23. 10:01
Ezt nem a védőnőnek kell eldöntenie,a doki gondolom azt mondta hogy addig nincs oltás amíg beteg,nem?Mi is kb 2 hét csúszással kaptuk,pedig nem is volt beteg,de nálunk senki nem csinált belőle ekkora ügyet.
2008. ápr. 23. 10:00

a doktornő a múlthéten azt mondta hogy így nem adja be neki

valamit javult az állapota de nem gyógyult meg

már nem köhög, és ritkábban tellik fel a nózia de akkor is náthás még, nem teljesen egészséges


a védőnőm meg fenyeget hogy az ÁNTSznek jelenteni kell, azok meg fel fognak szólítani stb. de basszus úgy félek ha beadják akkor valami baja lesz, elvégre oknélkül nem háthás senki se, gyulladás van a szervezetében én így nem merem elvinni

2008. ápr. 23. 09:58

Szia!


Mi a 2 hós oltást kaptuk később, mert náthás volt. GY persze csúszott atöbbi is. Nálunk a védőoltást a tanácsadóba adják, nem a gyerekorvosi rendelőbe. Oda náthás babát nem is lehet vinni. De ha elmentek, védőoltás előtt úgyis megnézi a doki a babát, és ő fogja eldönteni, nem a védőnpő, hogy megkaphatja e, milyen fokú a náthája.

Vidd el dokihoz, és ő eldönti. Ha úgy dönt, hogy kaphatja, lehet hogy épp a rendelőbe is beadja.

De a kérdés eldöntése nem a védőnő posztja.

2008. ápr. 23. 09:57
amig beteg semmiképp nem kaphat oltást, tudtom szerint 4 hós korában is megkaphatja, és akkor sem késő
2008. ápr. 23. 09:57
Én se adatnám be, míg beteg. Nem lesz semmi baja, ha akár 1 hónappal is később kapja meg. Az egyik barátnőm kislánya eleve két hónappal később kapott minden védőoltást meg, mert az egészségi állapota miatt így látták jónak. A drnőtök mit mond?
2008. ápr. 23. 09:52
Mit tegyek??
2008. ápr. 23. 09:52
3 és fél hósom még nem kapta meg a 3 hós oltást mert 2 hete náthás. Védőnőm erőszakoskodik hogy be kell adni, én nem akarom addig míg beteg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook