Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 és fél hónapos baba mit kaphat már tápszeren kivül? fórum

3 és fél hónapos baba mit kaphat már tápszeren kivül? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. 72497ec515 (válaszként erre: 53. - Zebra25)
2013. júl. 16. 15:05
2 hónaposan kezdheti nyugodtan burgonyával ...
54. Zebra25 (válaszként erre: 50. - Anya4005)
2013. júl. 16. 15:00

mert az üveges kajákat miből készítik? hol termesztik a zöldségeket az üveges kajához? felhőn? vagy hol?

megbízható helyről kell vásárolni, vagy ha az ember magának termeszi akkor meg biztosan nem kap szemetet a baba

2013. júl. 16. 14:58

Semmit, ha anyatejes akkor tejcsit, mármint anyatejet, ha tápszeres, akkor tápszert.

Még 1 hónapig semmit. Ha pápszeres, akkor 5 hónaposan esetleg elkezdheted pl a sinlacot, sineminlt, almát, sütőtököt. Úgy is mindjárt kezdődik az almaszezon.

Cukor nem kell a babáknak, amennyi van természetes módon a zöldségekben, gyümölcsökben, az bőven elég.

52. 72497ec515 (válaszként erre: 50. - Anya4005)
2013. júl. 16. 14:55
meg is kell,láttam én már olyat hogy volt benne csirke mell, csirke máj, mindenféle zöldség olyan volt minta a hányadék.Az üveges kajáknak meg mindegyiknek ugyanolyan íze van,ezért a babának oly mindegy hogy mit is eszik.. Minden üveges kajának az alapja húsleves...
51. anya4005 (válaszként erre: 48. - Orsibigyu)
2013. júl. 16. 14:41
Cukorra szüksége van a gyereknek,az agy fejlődéséhez!
50. anya4005 (válaszként erre: 47. - 72497ec515)
2013. júl. 16. 14:40

Mindet megkóstóltam,mielött a gyerekeimnek adtam. Nem csak kényelmes az üveges kaja,de :

Tudod te mennyi szemetet szív fel a krumpli meg a répa a földből,amiben növekszik?

Máshogy nevelünk,máshogy élünk,de attól még én sem gondolom,hogy azért mert az én táplálási meggyőződésemmel ellentétes a tiéd,még nem látod el rendesen a gyereked!

49. 72497ec515 (válaszként erre: 48. - Orsibigyu)
2013. júl. 16. 14:27
Manapság az a minden ami a bio. Hozzátáplálni időben kell, és szépen adagolni akkor nem lesz olyan baba hogy nem eszik ezt nem eszik azt.Azt is aláírom,hogy nem bablevessel kell kezdeni a hozzátáplálást. Elvileg 6 hónapig csak anyatejet lehetne adni egy 6 hónapos baba sokkal nehezebben szokja meg a sós ízeket mivel az anyatej édes.
48. orsibigyu (válaszként erre: 47. - 72497ec515)
2013. júl. 16. 13:36
Jah es vannak kukacos repak, en azt adtam neki, amit a kukac is szeretett. Az a bio! Nem az amit annak mondanak. Rafogni mindenre lehet. Es hogy all el a babaetel. Miert szeretik jobban a babak mint a hazi kosztot? Meert van benne cukor. Torodnek a gyartok a babad egeszsegevel?! Ugyanmar! Erdekuk elhitetni az anyukakkal, hogy egeszseges a babakkal, hogy finom. Ellenorzes. Ki nem mondja azt, hogy cukormentes, ha vastagra tomik a penztarcajat. Legyunk komolyak. A penz vilagaban elunk. Az sem igaz amit sajat szemunkkel latunk!
47. 72497ec515 (válaszként erre: 37. - Anya4005)
2013. júl. 16. 13:21
Kóstoltad az üveges kajákat? Mindegyiknek ugyanolyan íze van. Egy kismamának egy dolga van ellátni a pici babáját nehogy már egy krumplit vagy répát ne tudjon megfőzni, ennyire ne legyünk már kényelmesek....
46. 72497ec515 (válaszként erre: 40. - 117b1693d0)
2013. júl. 16. 13:19
hazárdírozás? :)
2013. júl. 16. 10:23

Hát kedves kérdező itt fogsz mindenféle véleményt kapni... Van aki szerint érdemes már 3 hónaposan elkezdeni, van aki szerint még várni kell, az egyik a babakajára esküszik, a másik a piaci zöldségekre...

Szerintem a legfontosabb az volna, hogy a gyerekorvossal egyeztess!! Ő látja a babádat fejlődni, meg a védőnő is. Gondold végig, hogy milyen allergiák, érzékenységek vannak a családban, rokonságban és vedd figyelembe azt is. Pl-ul nálunk laktózérzékenység, parlagfű-üröm allergia, cukorbetegség hajlam van. Így a tejtermékeket is későbbre hagytam, nem eszik a picurkám édessegeket. Holott van aki azt mondja, hogy nem lett semmi baja a babának, miért ne adhatna neki csokit, pudingot stb...

Egyet viszont vegyél figyelembe, a mindenféle érzékneységek, allergiák később is kijöhetnek, és az hogy mit eszik a babád, azt te döntöd el, azaz te leszel a felelős minden esetben. És ha egy éves koráig odafigyelsz, akkor még 99 évig azt ehet amit akar:-)))

44. orsibigyu (válaszként erre: 41. - Youlcsi)
2013. júl. 15. 14:20
A masik fiam pedig nem volt hajlando szopizni, mikor ujra teherbe estem. A tapot adtuk 2 hetig ugy ment tole a hasa, lefogyott. Utana az orvosunk mondta, adjunk tehentejet. 1 eves volt. Adtunk neki es attol megallt es szep szeklete volt, olyan szepen kikerekedett. Mig szoptattam egy csontkollekcio volt, mikor attertunk a tehentejre( hazi) teljesen normalis testalkatu lett. Utana elgondolkoztam, hogy ez a nagy szoptatomaniam nem artott-e a gyereknek? Nem ehezett-e?
43. orsibigyu (válaszként erre: 41. - Youlcsi)
2013. júl. 15. 14:15
Az en fiamnak pedig ment a hasa es a rizs fogta meg es a banan.
42. orsibigyu (válaszként erre: 40. - 117b1693d0)
2013. júl. 15. 14:13
Mifelenk az orvosok mast mondanak. 3 honaposan mondjak, hogy izleltesd veluk az eteleket. Ne etesd degeszre, de 2- 3 kiskanallal egyen almat, buronyat rizset, banant.
41. youlcsi (válaszként erre: 40. - 117b1693d0)
2013. júl. 15. 13:07
ezzel nem értek egyet. volt tejem, volt bőven... de annyira hasfájós volt a kisfiam, és már a receptre kapható görcsoldók sem segítettek rajta, hogy 3 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást... csak hogy kapjon mást is a tejen kívül. én tápszerre gondoltam, nem sokra, csak néhány 10 millire, hogy mégis legyen valami változás, de ebben sem védőnő, sem gyerekorvos nem volt partner. azt mondták, ha van bőven tej, nem szabad a tápszert, inkább legyen rendes kaja... és ugyanezt mondták a tejpépekre is... az a tápos babáknak van kitalálva, hogy szokják a táptól eltérő állagot... ha egy baba anyatejes bizony még a tejpépet sem javasolta egyik sem. inkább a joghurtot pl. kapta is a fiam olyan 5 hós korától már.
40. 117b1693d0 (válaszként erre: 39. - Orsibigyu)
2013. júl. 15. 12:23

Nagyon nem mindegy, hogy egy kifejletlen immunredszert teszel próbára vagy már egy fejlettet.


Ezért nem mindegy, hogy mit és mikor adunk egy babának.


3 fél hónaposan anyatej és ha elkerülhetetlen, akkor a legjobb minőségű tápszerek közül a neki való jöhet szóba. Minden más hazárdírozás.

39. orsibigyu (válaszként erre: 34. - Haaeen)
2013. júl. 15. 11:21
Az egy dolog, hogy nem tudja eldonteni mi a jo neki, de az erdeklodese bizonyitja, hogy izlelni szeretne mast is anyatejen kivul. Hogy mi a jo neki te dontod el, nem toltottkaposztaval inditasz. Masik kerdes: ha a bebietelekbol ki van zarva a szennyezodes akkor hogy szokik hozza a gyerek ahhoz, hogy felnott etelt egyen ami ugye szennyezett?! Regen a romai csaszarokrol jegyeztek fel, hogy merget ettek novelve a dozist, hogy hozzaszokjon a szervezetuk es ha meg akarjak mergezni ne sikeruljon. Az emberi szervezet adaptacioja hatalmas, kiveve ha bura alatt van tartva. Ajanlom a Vilagok harca cimu filmet ebben a temaban.
2013. júl. 14. 01:49
Ami lemaradt: nem válogatósak a fiaim,mindent megesznek,imádják a gyümölcsöt,zöldséget. Abban viszont biztos vagyok,hogy az otthon elkészített bébiételekben nincs annyi vitamin,tápanyag,mint az üvegesben (ezt a doktornőnk is megerősítette annó). Persze,nem akarok senkit rábeszélni a bolti kajára!!!
37. anya4005 (válaszként erre: 33. - Orsibigyu)
2013. júl. 14. 01:44
Szerintem semmi baj nincs az üveges kajákkal,főleg,ha azt nézzük,hogy ami gyümölcsöt a piacon megvesz az ember,az aztán tényleg tele van vegyszerekkel. Felszívja a földből,vagy csak éppen permetezett. Két fiam van,mindkettő tápszeres volt,és üveges kaját ettek 1 éves korukig. Lehet kapni biót,és nem biót,én abban bíztam,nem a piaci kofákban. Ma már annyira zárt rendszerben készülnek a bébi ételek,hogy külső szennyeződés kizárt.
2013. júl. 13. 23:19
2 hónaposan alma,aztán jön a burgonya répa ,de ha nyári baba az első gyümölcs a meggy.
2013. júl. 5. 18:55
Anyatejet.
34. haaeen (válaszként erre: 33. - Orsibigyu)
2013. júl. 5. 17:41

en pedig pont az ellenkezojet gondolom. ha a modern orvostudomany ugy veli, a gyereknek 6 honapig eleg az anyatej, es latom a gyerekemen, hogy az anyatejtol is szepen fejlodik, akkor azt en probalom betartani.

az en fiam erdeklodest mutatott a bokrok bogyoja irant is, megsem engedtem meg, hogy megegye. nem bizti, hogy a 3 honapos kisbaba el tudja donteni, hogy mi a jo neki.

es igen, az orvosok is tevedhetnek, es nem hal bele egy baba sem, ha 3 honaposan mar kap gyumolcsot, de a cigizesbe sem halsz bele 1-2 heten belul (tulzo hasonlattal elve).

2013. júl. 5. 14:19
Szerintem manapsag az anyukak ugy tekintik a hozzataplalasi tablazatokat mint a szentirast! Egy gyerek sem halt bele, hogy elobb vagy utobb kapott valamit. Etetni akkor kell a gyereket, mikor erdeklodest mutat az etel irant. Rugalmasan, mert ez nem torvenykonyv, hogy ennyire szigoruan kell tartania magat az embernek hozza. En 2 gyerek utan mondom ezt. Es ami meg fontos, ne vegye az anyuka az uveges es porbol kikeverheto kajakat. Azok a gyerekek akik ilyet kapnak, nagyobb aranyban lesznek kesobb valogatosak a hazi kosztra terve. Es ki tudja mit tesznek bele?! Miert all el honapokig a polcon?! Biztos nincs annyi vitamin, stb benne mint amit otthon kotyvasztasz. Persze ez csak egy velemeny.
32. youlcsi (válaszként erre: 31. - 3b1a5ec920)
2013. júl. 5. 12:46

sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy legyen kitől megkérdeznie...


nekem van ismerősöm, akinél még a védőnő sem volt abszolút képben... még csak nem is érdekelte :o

2013. júl. 5. 12:45
Azon gondolkodom el az ilyen es hasonlo kerdeseken, hogy nincs anyuka, nagymama, csalados szomszed, baratno, nagyneni, stb., akiktol lehetne tanacsot kerni; nem megyek el a szomszedba megkerdezni, hanem inkabb kiirok egy forumot? A valaszok sem csengenek itt egybe; ez olyan szemelytelen, arctalan; szamomra szinte lelektelen :(
30. youlcsi (válaszként erre: 7. - Gkreka)
2013. júl. 5. 12:28
körte nem jó! puffaszt! ugyanúgy, ahogy a most szezonális nyári alma sem jó!
29. youlcsi (válaszként erre: 28. - Youlcsi)
2013. júl. 5. 12:27
és céklát is :)
28. youlcsi (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. júl. 5. 12:27
almát, meggyet, sütőtököt, salátát, krumplit, barackot, répát...
2013. júl. 5. 10:46
4 hónapos kor előtt semmit. Csak a tápszert.
2013. júl. 5. 10:35
Sosem értetettem az ilyen jellegű kérdéseket. Van ezer újság, internet, szakirodalom, és első sorban a védőnő, és a háziorvos, aki elmondja mikor, miket ehet a baba! Nem másra, a szakemberre kell hallgatni, legalább ebben! (Na azért nem mindenhatóak,tudnak ők is hülyeségeket mondani rendesen, de ez egy olyan téma, amiben nyugodtan lehet rájuk hagyatkozni! :) )
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook