Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 és fél éves kisfiam nem hajlandó bilibe, v. wc-be végezni a dolgát, visszatartja amíg nem kap pelust, mit tegyek? fórum

3 és fél éves kisfiam nem hajlandó bilibe, v. wc-be végezni a dolgát, visszatartja amíg nem kap pelust, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jún. 3. 09:10
A nagylányom 4,5 éves koráig kakilt pelusba! Persze a környezetből elég sokan piszkálták miatta, amit egy idő után már nem hagytam. Szobatiszta volt, hiszen tudta, hogy mikor kell a pelus. 2,5 éves korától 2 nap alatt rászokott a bilire, de csak pisilésnél. Egész nap bugyiban volt, sosem volt "baleset" de, ha kakilnia kellett KÉRTE a pelenkát. Tehát, tudta mikor jön, de valamiért csak a pelenkába. Mindent próbáltam, rábeszélni, játszani, ajándékkal kecsegtettem, de semmit nem ért. Próbáltam, hogy nem adok pelust, 2 nap után én adtam vissza neki, mert vissza tartotta a kakát. Imádja a mákos sütit, mondtam neki, hogy jó, megsütöm, de mivel elég körülményes, ha bele ürül a pelusba (fürdés) mi lenne, ha a WC-be próbálkozna? És láss csodát, a lányom innentől kezdve sosem kért pelust!!! Idő és rengeteg türelem!!! Orvos, védőnő egyaránt azt tanácsolta, várjak, majd eljön a pillanat. Magam sem hittem el, már fontolgattam, hogy pszichológushoz viszem. De a dolog megoldódott magától. Ne kényszerítsd, ne erőltesd, nehogy székelési zavarai legyenek. Ebben az időszakban olvastam sokat erről, és egy cikkben láttam, hogy Magyarországon a felnőtt lakosság 40 % (!!!) szenved székelési, szorulási problémákkal, a helytelen szobatisztaságra való nevelés miatt. Nem kell rám hallgatnod és senkire sem. Csak mérlegelj. Beszélj gyermekorvossal, védőnővel, ha nekünk nem hiszel. Ha az ő agyacskája még nem érett a WC-re, csak szorongást keltesz benne, ha elveszed a pelust. Nálunk a második lányom 2 évesen magától lett szobatiszta. De azt hozzá teszem, hogy 2-3 hónap kellett hozzá. Minden gyerek más...
2014. jún. 3. 09:01
Szia, az én kisfiam 2,5 éves korától ovis, 3 és negyed évesen lett teljesen szobatiszta, de onnantól tényleg soha még csak baleset sem volt. Nekünk a pisivel nem volt gondunk, büszke volt magára hogy a wc-be pisil (mi a bilit teljesen kihagytuk, kezdetektől wc szűkítőt használtunk csak..... de kakilni semmiképpen nem volt hajlandó a wc-be. Éjszakára pelust kapott mindig. Aztán egyik este lefekvéskor amikor bekakilt a pelusba, kezdtem a kis litániámat, hogy de tudod drágám, hogy nem kakilunk a bugyiba, a pelusba.... erre ő: de Anya! Nem kakilunk a bugyiba, de a pelusba igen!!! És ez nekem akkor akkora kijelentés volt, hogy mióta él a gyerek, mindig pelus volt rajta, ha ráadom a pelust, hogy várom el tőle, hogy ne rakja bele a dolgát..... ott helyben mondtam neki, hogy igazad van drágám, Anya-Apa nem csinálta jól, és soha többé nem adtam rá pelust, inkább mostam. Aztán ezzel együtt nálunk ott tört meg a jég, amikor kínomban azt mondtam neki, hogy a kakák a wc-ből mennek a csatornába kakabulit tartani, és hogy az ő kakái nagyon szomorúak, mert nem mehetnek..... nem emlékszem hogy még aznap vagy következő nap belekakílt a wc-be és ujjongva mondta, hogy most már az ő kakái is boldogok, mert mehetnek a buliba.... ezen egyébként azóta is szoktunk nevetni, pedig már tudja hogy ez csak "vicc" volt, most 6 éves. És ezt követően soha egy baleset egy becsurranás, bekakilás nem volt. De az mindenképpen fontos hogy ne stresszeld a gyereket, mondd neki, hogy bízol benne, tudod hogy ügyes, és hogy együtt megoldjátok ezt a dolgot... ill. mondd neki, hogy bízzon benned, hogy jót akarsz, és hogy milyen jó lesz, amikor végre ő is, mint a többi gyerek belepisil-kakil a wcbe. Drukkolok nektek!!
22. jutka.
2014. jún. 3. 05:30

Szia!Vidd el pszichológushoz,lányom is azt tette,pár hónap után rendbe jött,sokkal rosszabb volt a helyzete,rettenetesen sírt ha kakilni kellett és vissza tartotta,néha egy hétig is.

Én nem tudom mit csináltak,lassan meg oldódott,most olyan amilyennek lenni kell.

Üdv. a nagymami.

2014. jún. 2. 23:01
Akkor látom a szakemberek véleménye nem érdekel,az,hogy hagyd amíg magától elhagyja nem opció...csak óvatosan az erőltetéssel,sok esetben van belőle sokkal komolyabb gond mint abból,hogy pelusba kakil,de te tudod...
20. Eni37 (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2014. jún. 2. 22:33
IGEN,AZ A BAJA,H. NEM AKARJA,IGÉRTÜNK NEKI MÁR MINDEN,H.KAP EZT-AZT,DE HIÁBA.A CSALÁD MEG TÖK LESZÓL,HO MÉG MINDIG PELUSBA MEGY ADOLOG.GONDOLTA,H.HA BEJÖNNEK AMELEGEK ELDUGOM A KILÁY PELUSAIT,S BUGYIT KÖNNYÜ KIMOSNI HÁTHA RÁJÖN,H. EZ NEMJÓ ÍGY.
19. youlcsi (válaszként erre: 17. - Eni37)
2014. jún. 2. 22:12

ja, kéremszépen... egy ekkora gyerek már rafinált :)


de tényleg... nincs gáz, érett a dologra, nem pelusos ő már... csak valamiért nem tetszik a slozi neki...


(esetleg ha ő választhat magának bilit? vagy vesztek pihepuha szivacsos vécészűkítőt? vagy egyáltalán nem használtok szűkítőt? vagy... vagy... nyilván ezeket már végigzongoráztátok... a max, amit tehetsz, hogy minden egyes alkalommal felkínálod neki a lehetőséget, hogy ezt ám lehet máshogy is, mint a nagyok... aztán hátha egyszer csak majd már úgy szeretné)

18. f3000dc5ef (válaszként erre: 16. - Eni37)
2014. jún. 2. 21:38

Ez csupa jó hír :D akármilyen hihetetlen :D Mindent tud, mindennel tisztában van, vissza is tudja profi módon tartani. Egyszerűen nem akar leszokni róla.

Majd elmúlik ez is.

17. Eni37 (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2014. jún. 2. 21:38
Oviba járt január óta fél napos volt egyszer se pisilt be,hiába mondom,h.nincs mert másfél éves a kishuga,így tudja,h.van.
16. Eni37 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2014. jún. 2. 21:35
Január óta járt oviba fél naposan megnézte,h.a fiúk,h.csinálják,de nem hatotta meg,amikor délbe hazajött egyből kérte a pelust,mertannyira kellett pisilnie.Afél év alatt egyszer se pisilt be.Hozzáteszem van egy másfél éves kis huga,így tudja,h. avn pelus otthon.
15. f3000dc5ef (válaszként erre: 14. - Cippora)
2014. jún. 2. 20:15
Én is ezzel kezdtem kéremszépen :D Innentől mondatni gyerekjáték :DDDD szó szerint. Nem kell belőle vérkomoly dolgot csinálni.
2014. jún. 2. 20:11

Érdekes válaszok...

Az összes gyerekpszichológus Ranchsburgtól kezdve Vekerdyin át elmondta,hogy ilyen esetben az van,hogy a gyerek szobatiszta.Az,mert vissza tudja tartani.Az,hogy ő most a pelusba akarja intézni,az egy dolog,lehet hogy kényelmetlen a szülőnek több ok miatt,de neki biztonságot ad.Azt tanácsolják,hogy adjon a szülő ilyenkor pelust,és legyen türelemmel,majd szépen le fog szokni róla magától.Nem kell erőltetni,zsarolni,megvesztegetni mert érzékenyebb gyereknél egy életen át tartó vissza tartási problémákhoz vezethet.Még egyszer írom,ezeket szakemberek javasolják...

2014. jún. 2. 14:52
jajj, de csúnyákat írtam... lényegében megzsarolni kellene a gyereket... :o bár, ha a megvesztegetés nem jön be, akkor ez a következő lépés :D
2014. jún. 2. 14:51

újra olvastam...

azért szvsz itt nem arról van szó, hogy nem szobatiszta a gyerek, hiszen visszatartja, jelzi... csak éppen nem bilibe/vécébe, hanem pelusba intézi...


mi történik, ha elfogy a pelus?

ekkora gyerekkel már lehet arról beszélni, hogy ha pelust kell venni, másra nem futja... pl mesecsatornára, édességre, fagyira, játszóházra, játékra... szóval kéred szépen, hogy próbáljon meg spórolni vele, mert vagy ezt vesztek legközelebb, vagy azt...

2014. jún. 2. 14:46

3 és fél?? Te jó ég... Te lehetsz a megtestesült türelem...

A fiamat először 2 évesen kezdtük leszoktatni, 2 nap alatt egyszer se volt sikerélmény, így visszakapta a pelust. 2 és fél évesen 2 nap alatt szobatiszta lett...

A legjobban az tetszett neki, amikor gabonagolyót szórtunk neki a vécébe, és azokat kellett eltalálni!:) Igazi buli volt!:))

Kapott dupla-ülőkét is a vécére, így viszonylag hamar átszokott a biliről...


A visszatartással vigyázni kell, baromira nem tesz jót a szervezetnek, pláne ha állandóan az megy.


Mivel próbálkoztatok már? Doki/védőnő mit mond, tanácsol?

Nem tervezed még közösségbe adni? Ott azért van húzóerő!!

10. horakulum (válaszként erre: 9. - Horakulum)
2014. jún. 2. 14:34
Bocsi, félreérthető volt, nem a kakira gondoltam, hogy "megettem vagy sem", hanem étkezés, ivás. :)
2014. jún. 2. 14:32

Én annyit tudok biztosan, hogy ilyenkor - sem - szabad semmit erőltetni. A fiúgyermekeknél amúgy is később következik be, jön el a szobatisztaság. Az erőltetés visszaveti az egéész folyamatot. Ha ez már korábban téma volt, akkor ez már lehet annak a következménye. Az is lehet, hogy csak egy kis "dackorszak" ebben is.


A lényeg, hogy én nem javasolnám, hogy egy kakit, pisit, vagy bármiféle alapvető testi folyamatot "jutalmazzunk" direkt vagy indirekt. Dícsérő, támogató szó nem árthat, de ezek olyan dolgok, amiknek később úgy kell "működniük", hogy közben ne érezzen se bűntudatot, sem pedig afölötti külön örömet, hogy most sikerült vagy sem, megettem vagy sem, kijött vagy sem...Ez csak egy kaki.


Szóval, türelem. A gyerekeink mindent éreznek, tudnak, "vesznek", a kis adóikkal.


Ne legyen téma egy ideig, ahogyan más is írta itt. És közösen, figyelve rá, együttműködve, szépen, türelmesen lehet megint kicsit később próbálkozni. Csak lazán. Bízz magadban, mint Anyában és a gyermekedben, ne foglalkozz mások "gyorsabb" gyermekeivel, az ismerősők beszólásaival, vagy elvárásaival...Ti voltatok együtt a legtöbbet, Ti ismeritek alegjobban egymást a gyermekeddel...


Sikerülni fog! Még senki nem ment pelusban iskolába! :)))Jóóó, sarkítás tudom, de igaz. :)


Üdv.

8. youlcsi (válaszként erre: 1. - Eni37)
2014. jún. 2. 14:24

Hagyd rá! Majd leszokik a pelusról... csak ne legyen téma.


Amíg én próbálkoztam levenni a gyerekről a pelenkát, addig simán 3percenként körbejelölte a szobát, játszóteret, utcát, lépcsőházat, bármit... amikor 2 nap alatt elfogyott a nagy szatyornyi gatyája meguntam. Visszakapta a pelust. kb 2 héttel később ő kérte, hogy vegyük le, mert pisilni kell.


Most jön a jó idő... itt a szezonja a leszokásnak :)

2014. jún. 2. 14:04
de itt nem pisi hanem kaki gond van, nem????
2014. jún. 2. 13:54
Nálunk az vált be, hogy ha volt produktum,akkor kapott egy pici matricát, és oda ragasztotta ahova akarta. Onnantól viszonylag hamar megoldódott a dolog. Egyébként itt a nyár, sokat lehet pelus nélkül, csupaszon majd, és előbb-utóbb csak elcsurran. Ne görcsölj rá, mert azt ő is megérzi! :) Sok sikert!
2014. jún. 2. 13:46

A keresztlányom is kb. ennyi idős volt, amikor a pelusba kakilást már szégyellte, de bilibe vagy wc-be nem volt hajlandó, így patt helyzet alakult ki. Az inger megvolt, de semmilyen módon nem volt hajlandó "intézkedni"

Nálam nyaraltak a tesójával és egy kirándulást terveztünk másnapra, de kínlódva nem akartunk menni, úgyhogy majdnem 2,5 órát üldögéltem vele a wc-ben mesét olvasva, énekelve (semmi stresszelés) és sikerült kakilni. Olyan boldogan hívta föl az anyukáját, hogy öröm volt nézni.

2014. jún. 2. 13:46

olyan trükkot is olvastam hogy pisire megváltozik a wc-ben a víz színe...

nem érdekli hogy ti odamentek? a wc-re?

valahogy érdekessé és dícséretessé kell tenni ha oda kerül a cucc

2014. jún. 2. 13:46

-virág matrica a bilibe és lepisili?

-apró matricát ragaszthat a fürdőszoba falára, ha sikerül a bilibe?

-Kis szobanövényt megöntözni?



Amúgy ismertem egy kisfiút, aki kizárólag az udvaron volt hajlandó pisilni: otthon is, óvodában is! Télen is kivitték a hóba pisiltetni :)) Ez volt a heppje, nem lehet mit tenni.

Kinőtte, a Te fiad is ki fogja nőni :) Vannak gyerekek, akik félnek ezektől az eszközöktől, amik "elveszik" tőlük a "terméket".

Várj egy kis ideig, ne forszírozd, pihentesd a dolgot!

Menjen be apukával a wc-be és nézze meg, ő hogy pisil. Hátha rájön,nem veszélyes :)

2014. jún. 2. 13:37

Van egy jó hírem. A fiad simán visszatudja tartani :DDD Ez szuper :DDD

Már csak egy lépés és célnál vagy :

Mi az a minden, amivel próbálkoztál? Tettél már halacskát (papírból :D ) a wc-be, amit le kell pisilni? :D

2014. jún. 2. 13:35
3 és fél éves kisfiam nem hajlandó bilibe, v. wc-be végezni a dolgát, visszatartja addig amíg nem kap pelust, már mindennel próbálkoztam hiába.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook