Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 évesnek tricikli/futóbicikli/pótkerekes bicikli? fórum

3, 5 évesnek tricikli/futóbicikli/pótkerekes bicikli? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 20. 21:58

köszönöm, akkor úgy látom, a futóbicikli a nyerő.. afelé hajlottam amúgy is.. bár nem olcsó..

köszönöm még egyszer a válaszokat!

2012. márc. 20. 18:39

A mi 3,5 éves kislányunknak pótkerekes biciklije van,nagyon ügyesen tekeri:)

A két nagy lányzóm úgy tanult meg pótkerék nélkül biciklizni, ahogy 22-23 írta, házi praktikával:) Így sem kellett sok hozzá, pár nap alatt belejöttek.

2012. márc. 20. 15:30
Futóbicikli, nagyon szeretik a kisfiaim.
2012. márc. 20. 15:21

Én is a futóbicajt javasolnám hisz még a korához lehet nehéz lenne a sima bicaj.


Én is vettem tavaly a kislányomnak 3 éves volt akkor, nagyon ügyesen gurul már vele, és valóban javítja az egyensúly érzékét!


5-6 évesen még ráér Neki sima bicót venni:)

10. Erus30
2012. márc. 20. 14:49
Én is futóbiciklit ajánlom. Az én fiam 2,5 évesen kapott 14-es pótkerekeset, amit nagyon hamar megtanult tekerni, és imádott is. Tavaly nyáron 4 évesen levettük a pótkereket, hogy mostmár ideje lenne megtanulni kétkeréken, de több hónapon keresztül nem sikerült megtanulnia, sőt már a biciklizéstől is elment a kedve. Most télen, mikor 4,5 éves volt kapott futóbicajt, amit már félve vettem meg, mert már elég nagy hozzá, de nem bántam meg. Alig használta, talán 4-5x, de egy hete már úgy száguldozik a kétkerekű bicaján, hogy öröm nézni, és nagyon élvezi. Az egyensúlyozásban nagyon sokat segített neki, szerintem mindenképpen ezt vedd meg.
2012. márc. 20. 14:42

Én is a futóbiciklit ajánlom. Bár nem saját tapasztalat, mert nővéremék kisfiának volt ilyen.

Amit jollymama írt, az teljesen igaz, legalábbis nekem ez a véleményem. :)

8. b-zs (válaszként erre: 1. - Dhetvenegy)
2012. márc. 20. 14:42

egyértelmű, hogy a futóbicikli.. a lényeg, hogy leérjen róla a lába. A lányom 3. szülinapjára kapta, 4,5 évesen pedig a futóbiciklinek köszönhetően kitámasztó nélkül tekeri a bringáját és hihetetlen jó az egyensúlyérzéke, magabiztosan közlekedik:)

Már a középső is futóbiciklizik:)

A tricikli felejtős..

2012. márc. 20. 14:39

Nálunk 1,5-2 évesen pótkerekes bicó,2,5 évesen futóbicó (ez az egyensúlyát nagyon fejleszti),most 3,5 évesen egyedül megy két keréken a 16-os bicóval,igaz még elindulni,megállni problémás.De gyereke válogatja,mert a nővére 7 éves is elmúlt ,mire megtanult biciklizni .A kicsinek sokkal jobb a mozgáskoordinációja.

A futóbiciklit csak ajánlani tudom,sztem nyugodtan kihagyhatjátok a triciklit!

(Házi praktika:szereljétek le a pedált és az oldalkerekeket a kisbicikliről:máris kész a futóbicaj!!! :)

6. mckolly (válaszként erre: 3. - Szarvák Anikó)
2012. márc. 20. 14:38

nem ugyanaz, mert a motor 3 v. 4 kerekű, ami éppen arra azért jó, hogy ne essen el vele...


inkább futóbicikli, sokkal jobban fejleszt, pedálozni ráér később is megtanulni...

2012. márc. 20. 14:38
AZ én kisfiam tavaly kapott egy futóbiciklit augusztusban(4 évesen),egész télen használta mikor száraz idő volt .Most viszont ráültettük egy 12-es biciklire és 5 perc alatt megtanult bringázni vele szó szerint. A futóbringa olyan alapot ad azzal hogy ott is meg kell tartani az egyensúlyt hogy aztán már is nem kell görcsölni a kétkerekűzés megtanításával.Csak azt bánom hogy nem volt még ilyen mikor a két nagyfiam volt kicsi. Hozzáteszem ajánlották hogy szereljük le a kétkerekű brigáról a pedált és máris futóbicikli lesz,sajnos nem jó ,mert ha alacsony a gyerek nem ér le a lába,a futób.-nak meg lejjebb van a nyerge hiszen a földig és nem a pedálig kell érjen a tappancs. csak ajánlani tudom
2012. márc. 20. 14:35
Lányom januárban töltötte a 3at, futóbiciklivel közlekedünk kilométereket, nagyon szereti és mi sem gondoltuk volna, hogy ennyire jól fejleszti az egyensúlyát. Sokkal jobb mint a 3kerekű vagy a pótkerekes. Legalábbis ez a mi véleményünk.
2012. márc. 20. 14:34

Pótkerekes biciklit ajánlanám saját tapasztalat alapján.És 4 évesen mi már levettük a pótkereket,2 nap alatt megtanult kétkeréken biciklizni.


A futó bicikli is jól fejleszti az egyensúlyérzéket,de szerintem nem egy praktikus dolog,uaz mint a motor.

2. d89d9f2f77 (válaszként erre: 1. - Dhetvenegy)
2012. márc. 20. 14:32
Szia!Igen a futóbringa jó lenne vagy a pótkerekes bicikli!Az én fiam most töltötte a 3 és a nyuszika hozza neki a biciklit:)
2012. márc. 20. 14:29

Olyanok véleményét várom, akik saját tapasztalattal rendelkeznek, konkrét tanácsot, ill. véleményt tudnak adni.

Lányom 3,5 éves, kinőtte a motort, amennyire néztem itt a neten, a tricikli szerintem talán kihagyható lenne. én a futóbiciklin gondolkodom.

Vannak tapasztalataitok?

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook