Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 éves kisfiam balkezes. Hogyan tudom elmagyarázni merről - merre kell haladni a ceruzával? fórum

3, 5 éves kisfiam balkezes. Hogyan tudom elmagyarázni merről - merre kell haladni a ceruzával? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 14. 13:50
Majd rájön magától.Nálunk én és két fiam balkezes de nem gond ez,csak ha te jobb kezes vagy látod másképp.
2008. szept. 20. 20:07
Szerintem hagyd,és ne csinálj semmit!Ha akar,átszokik,ha nem,akkor sincs semmi!Én is balkezes vagyok,a jobbat soha nem használom:-)
2008. jún. 1. 21:11
én is bal kézzel írok, és sok bal kezes társamat láttam már írni, és meg kell hogy mondjam sokan még számomra is nagyon furcsán írnak. Van aki az egész kézfejét elfordítja alulra hogy ne legyen maszatos a keze a tolltól, én speciel a füzetet fordítom el totálisan oldalra, majdhogynem föggőlegesen van a füzet úgyírok bele, így nem kenődik el se az írás, se a kezem nem lesz tintás.És még sorolhatnám, úgyhogy sztem ezt majd a gyakorlat során ki fog benne alakulni, sztem felesleges izgulni emiat.
45. 2kezes
2008. máj. 1. 18:48
Hali! Én kétkezes vagyok. (15 éves). Bal kézzel és jobbkézzel is tudok írni egyaránt, ez attól függ, hogy melyikhez van jobban kedvem. A suliba minden második órán váltogatom. Nem vagyok beteg, egészséges vagyok és viszonylag jó a tanulmányi eredményem. Ez születésem óta így van. Tudok bal kézzel balról jobbra írni, balkézzel jobbról balra, jobbkézzel jobbról balra és jobbkézzel balról jobbra. Többen aztmondják, hogy ez zsenialitás. Talán lehet, mert a matematika különösen jól megy, fejbe tudok szorozni, osztani, kivonni, összeadni hatalmas számokkal, rövid időn belül. Már régóta szeretném megtudni jobb-balkezességemnek az okát. Ti mit szóltok ehhez?
2008. ápr. 8. 02:04
Solyom írja jól, s mint tanítónő is ezt javaslom: NE tégy semmit! Ő még kicsi, s idővel megtanulja. Örülj, hogy már most használja a ceruzát! Majd idővel magától rájön mindenre.
2008. márc. 25. 18:38

Nagyon egyszerűen rászoktathatod a helyes irányra:))

A papír bal felső sarkába rajzolj egy kis piros szivecskét, a jobb felsőbe egy kék kezet.

Mindig a szív felőli oldalon indulunk!

Ha később esetleg logopédus is fog vele foglalkozni, ő is ezt a módszert alkalmazza. Nagyon hamar megszokja majd!:)))

Még valami! A ceruzát, evőeszközt mindig a papír (tányér) fölé, függőlegesen, heggyel fölfelé tedd le neki! Ne befolyásold a kezességét semmiképpen!

42. 14775640c4 (válaszként erre: 40. - KKZsuzska)
2008. márc. 25. 17:07

hát megfigyeltem és tényleg ellenkezőleg ir. mint az arabok :)))

és tükörirással

tehát a k betűnek olyan a formája mintha tükröznéd.minden betűt tükrösen ir jobbról balra,de azt mondták hogy igy marad mert élettani.

majd később megérik rá hogy rendesen irjon

most még kicsi.ugyhogy egyelőre nem aggódom

2008. márc. 25. 09:00

Én is bal kezes vagyok ,de nekem soha nem mondtak semmit ezzel kapcsolatban...

Amikor írok mindenki furán néz és csodálkozik hogy

" jéé, hogy lehet így írni ?". Nekem teljesen el kell forgatnom a lapot vagy füzetet, csak úgy tudok írni. Ez akkor kellemetlen ha hivatalos helyen kell aláírnom pl. bankban. Ott elég érdekesen szoktak nézni rám :) De már megszoktam.

Állítólag a balkezeseknek a két agyféltekéjük is "érettebb" a jobbkezeseknél.

40. KKZsuzska (válaszként erre: 38. - 14775640c4)
2008. márc. 24. 22:51

Szia!


Hát ha jobbról balra ír... nem hiszem hogy így lenne, figyeld meg rendesen! Ő is ugyan úgy ír, mint a jobbkezesek, balról jobbra, nem tükörírással, csak bal kézzel.... ha pedig mégis jobbról balra ír, sztem az csak azt jelenti, neki "gyorsabb" az agya, így egyszerűbb, rögtön átfordítja. Sztem találsz erről sok anyagot a neten.

én is balkezes vagyok, szebben, gyorsabban írok mint akárhány jobb kezes. Soha, semmi problémám nem volt vele. (max. a fémgerinces füzet jobb oldalán, de olyat már régen nem veszek:)

A balkezesek, nem tudom, olvastatok-e róluk, sokkal manuálisabbak, ügyesebbek, és gyorsabban jár az agyuk :) pl Edison, Einstein, hát ilyen "elődökkel" büszkélkedhetünk:)

úgyhogy fel a fejjel, sok ügyes balkezest mindenkinek:)

Egyébként az én Apukám kétkezes volt, a fiam 4 és fél éves, ő is balkezesnek indult, mint én, most pedig felváltva, bár inkább már jobbal rajzol, eszik. Szóval még ki is nőheti, de ez lehet hogy butaság:)

Sziasztok

Zsuzska

39. 274c9996b8 (válaszként erre: 38. - 14775640c4)
2007. dec. 27. 18:32

szia !

Nyugi , nem kell semmit csinalnod , meg csak szakemberhez sem kell fordulnod !A gyerek mindenre rajön egyedul , es ugy fogja hasznalni a kezet ahogy neki megfelel a LEGJOBBAN ! En is balkezes vagyok es az 1-ik gyermekem is , ugy hogy sajat tapasztalatbol tudom....DDDD

2007. dec. 27. 16:47

sziasztok!

nekem a lányom balkezes, és emiatt nem balról jobbra ir hanem jobbról balra.igaz még csak 4.5 éves , de jó lenne ha megtanulná legalább azt hogy merről merre irunk.és én is bajba vagyok mert nem tudom hogy tudnék segiteni hogy a nevét ne ellenkezőleg irja.

az a baj hogy én balkézzel elég szerencsétlen vagyok.

2007. nov. 13. 13:21
Szerintem keress egy szakembert, vagy olyantaki balkezes !Mert Te ugysem tudod azokat a fogásokat ! Lehet ha itt beíród a keresőbe ,itt is találsz olyant aki ért hozzá !
2007. okt. 10. 06:11
Mutatsd meg neki hogyan kell. Nálunk is probléma volt, mivel balos. a betűket, és a hármast is fordítgatta, de megmutattam többször, néha figyelmeztettem rá, játékosan, és mnost nincs gond.
35. cika
2007. okt. 9. 21:00

Szia!


Az én fiam már 15 éves és balkezes.Mi is megijedtünk,mert jobbról balra kezdett írni,sőt még

a számolást is fordítva kezdte.Iskola első osztályában magától rendeződött,egyedül a "b","d"

betüket cserélte fel,de csak az írásnál.

Második osztályban kiváló volt a helyesírása,számolása és szép az írása is.Mindez különösebb probléma és beavatkozás nélkül történt.Valószínű,hogy még az írányokkal nincs teljesen tisztába.Mi vártunk egy évet az iskolával.Úgyhogy nem kell aggódni,csak figyelni.

34. nayloon (válaszként erre: 33. - Rozália)
2007. okt. 7. 09:30
Én mint szakember írtam!
2007. okt. 7. 05:29
Nem lehetne inkább szakképzett személyhez fordulnod?! Itt a sok tanács közt elvész a gyerek....:)
2007. okt. 6. 15:46
szia ! Nem kell a gyereknek elmagyarazni semmit, magatol rafog jönni , hogy mikeppen hasznalja a kezet ! Föleg nem szabad atnevelni !/en is balkezes vagyok elejetöl kezdve !/
2007. okt. 5. 08:57
probál rászokatni ajobbkézre
30. 363d535da9 (válaszként erre: 22. - Nayloon)
2007. máj. 13. 18:54

Csak most olvastam a hozzászólásodat, mert annyira felbosszantott némelyek értetlensége, hogy már nem is volt kedvem írni! Köszönöm, hogy segíteni szeretnél! Időközben Böbe ajánlott egy oldalt, ami kimondottan balkezeseknek szól, és per pillanat az sokat segített! De, ha valami újabb dolog felmerül, feltételenül kereslek!

Mégegyszer: KÖSZÖNÖM!!

2007. máj. 13. 11:20
28. Elviracska (válaszként erre: 27. - Nayloon)
2007. máj. 6. 12:57

Megköszönném ,ha egy egy kicsit bővebben irnál erről,ha itt nem irhatsz priviben is .

Köszi előre is...

27. nayloon (válaszként erre: 26. - Elviracska)
2007. ápr. 20. 17:46
A dyslexia és a dysgrafia többi tünetére!
26. Elviracska (válaszként erre: 24. - Nayloon)
2007. ápr. 13. 15:10

Szia

Irtad meg kellen-e figyelni a többit ,milyen többire érted ,mire gondolsz ???

2007. ápr. 4. 00:03

Ülj le vele szemben, s úgy magyarázz, mutogass neki dolgokat. Automatikusan érteni fogja.


Tanító néni

24. nayloon (válaszként erre: 23. - Elviracska)
2007. márc. 23. 18:23
A visszafelé írás nem jobb és balkezes függő, az lehet a dyslexiának dysgráfiának is a tünete, viszont meg kéne figyelni a többit is, lehet hogy szaklember segítséűge is kell, óvónéniknek ez fel kellett volna tünjön már
2007. márc. 23. 11:54
NEKEMIS 6 ÉVES LÁNYOM BALKEZES ,ÉS Ö IS VISSZAFELE IR,HIÁBA PROBÁLKOZOK AKKOR MIKOR MEGMUTATOM JOL IRJA DE MIKOR MAGÁTOL IR UJRA FORDITVA IRJA A SZAVAKAT VISSZAFELE.nEMTUDOM ,HOGYAN SZOKTATHANÁM HELYESEN IRNI.SEGITSETEK HA VAN ÖTLETETEK
22. nayloon (válaszként erre: 19. - 363d535da9)
2007. márc. 10. 21:24
Nagyon szívesen, szólj ha valamiben tudok segíteni!!!
21. 363d535da9 (válaszként erre: 20. - 5464505f6a)
2007. márc. 10. 15:17

Az óvodában az ovónéni, és otthon az anyukád biztosan mondott valamit, amikor elkezdtél rajzolgatni, színezgetni és azt mondtad: Anya, segíts! Nem tudom hogy kell!

Mert akármilyen furcsa enni és járni is tudsz, mégsem így születtél, hanem megtanítottak rá. Mint ahogy az sem csak úgy lesz, hogy egy kisgyerek már nem a pelenkába pisil, hanem a bilibe vagy a WC-be.

Egyébként meg valami vagy ösztönösen alakul ki, vagy ha tudatos, akkor azt tanuljuk.

2007. márc. 10. 15:03
Nem értem.Azt hittem ez kialakul tudatosan.Nekem sem magyarázták el külön,h hogy rajzoljak akármit is.
19. 363d535da9 (válaszként erre: 18. - Nayloon)
2007. márc. 10. 14:33

Na ez nagyon jó ötlet! Erre vártam eddig! Ez a legegyszerűbb! Köszi! Köszi! (Annyira kézenfekvő mégsem jutott az eszembe!!!)

Így kap is segítséget, meg végül is úgy csinálja ahogy neki a legjobb!!!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook