Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 éves fiam aggasztóan dadog. Tapasztalatok? fórum

3, 5 éves fiam aggasztóan dadog. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 21. 13:49
Nekem is voltak néha olyan szakaszaim kislány koromban, hogy dadogtam. De ahogy jött, el is múlt, mindig lassan próbálták elmondatni velem a mondatokat, szótagoltunk is néha. Egy komolyabb és hosszabb ilyen periódusom volt, tíz éves koromtól majdnem 12 éves koromig. Kamaszkorral jött, és ismertem mást is, akinek ilyen gondjai akadtak hasonló életkorban.
6. 587bdae269 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2012. máj. 21. 12:59

Köszönöm a választ.


Szégyen, hogy milyen pedagógusok vannak!:(


Egyelőre nálunk a gyógyszer fel sem merült, most hetente járni fogunk logopédushoz. Szeptemberben kezdi az óvodát, nagyon szimpatikus az óvodavezető, vele majd konzultálok, hogy mit ajánl.


A mondókázást próbálom, de sajnos sosem volt egy mondókázós-énekelgetős fajta, kifejezetten untatta mindig is.

2012. máj. 21. 12:06

Az én fiam is "dadogott".

És neki is kb. ilyenkor kezdődött.

Azt mondták, hogy nem kell vele foglalkozni, majd csak nagycsoportban.


Azért én próbálkoztam, de sehol nem kaptunk segítséget.


Nagycsoportos korában a logopédus, aki a raccsolása miatt foglalkozott vele, észre sem vette, hogy dadog, mert ugye nem mindig dadog csak akkor ha izgul.

Mivel a logopédus nem tapasztalta, nem is foglalkoztak vele csak annyira, hogy ezért maradt még 1 évet oviba. Majd az iskolai felvételinél monták, hogy angol tagozatra ne írassam be, mert dadog. Persze eddig sosem volt ez probléma. Az osztályfőnöke módszeresen csinálta ki a fiamat, állandóan piszkálta valamiért (főleg helyesírás), így egyre izgulósabb lett és egyre jobban dadogott, ami után a tanítónénivel együtt az osztálytársak is csúfolták. Na innentől egy szavát nem lehetett érteni a fiamnak és ekkor már foglalkoztak vele.

Pszichiáter, pszichológus és logopédus.

1 Évig jártunk hozzájuk.

A diagnózis az volt, hogy gyorsabban gondolkodik, mint ahogy el tudná mondani.

A fiam 23 éves. Már csak nagyon ritkán akad meg és csak akkor ha stresszeli magát:)


Keress egy jó pszichológust, ahol van logopédus is. Gyógyszert ne adj neki! Ezt én sem tettem, ugyanis nyugtatót írtak fel, de én ki sem váltottam.

Ne szóljatok rá, ne hívjátok fel a figyelmét arra, hogy nem jól beszél! Mert ez stressz helyzet. Ne javítsátok ki. Tanítsatok neki sok mondokát és énekeljen. A ritmikus dolgok segítenek. Kicsit hangosabb lesz a társainál egy idő után, mert ezzel próbálja az egyensúlyt fenntartani.

Ne izgulj! Nem lesz hátránya belőle!. A fiam is okos, jól nevelt ettől függetlenül és a lányok sem kerülik, sőt!:)

Türelem, sok foglalkozás és ha van lehetőséged, akkor szólj majd a pedagógusnak a problémáról és kérd meg, hogy figyeljen a csúfolódásra.

A haverok is nagyon szeretik a fiamat a dadogás ellenére.


Én viszont a saját fiammal kapcsolatban arra gondolok, hogy egy baleset miatt lett a beszédhibája, ugyanis azután kezdődött nála a gond.

4. 587bdae269 (válaszként erre: 3. - Serry)
2012. máj. 21. 10:55
Még nem jár oviba, évvesztes. Tavaly decemberben költöztünk Bp.-ről vidékre, illetve van egy 1 éves öccse.
2012. máj. 21. 10:41
Decemberben mi váltotta ki? Miylen lelki esemény? Mert itt ha határ esete akkor nem feltétlen logopedus hanem inkább pszichológus kell. Otthon vagy az oviban nem történt valami ami kiválthatta?
2012. máj. 21. 10:20
Tavaly decemberben kezdődött a probléma, másfél hónap után magától rendeződött. Kb. 1 hónapja ismét dadogni kezdett, sajnos sokkal durvább formában, már az arca is görcsbe rándul az erőlködéstől. Nem csupán szótagokat ismétel, hanem a szavak első hangjával vannak problémái, teljesen beleragad. Elvittem logopédushoz, azt mondta, hogy már nem élettani dadogásról van szó, hanem határeset. Volt valakinél ilyen jellegű beszédzavar? Hogyan oldódott meg?
2012. máj. 21. 10:17
3, 5 éves fiam aggasztóan dadog. Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook