Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 éves elmúlt a kisfiam, beszédében hibák vannak. Hogy segíthetnék Neki? fórum

3, 5 éves elmúlt a kisfiam, beszédében hibák vannak. Hogy segíthetnék Neki? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 2. 13:08
Sok versikét, mondókát mondani együtt vele. És természetesen szépen beszélni vele, megmutatni neki játékos formában az artikulációt.
22. Arka
2010. szept. 21. 08:29
Szia, az én egyik fiam, csak 3 évesen kezdett el beszélni, 3,5 évesen nagyon rosszul beszélt. Én is elvittem logopédushoz, felmérte és azt mondta, hogy majd 4 évesen újra találkozunk. 4 évesen megnézte, azt mondta majd 5 évesen. Most hat éves, jövőre iskola és teljesen feltisztult a beszéde, a r-et nem mindig mondja, de néhány szóban ki tudja mondani (pl. péter), és azt mondta a logopédus, hogy nem is kell járnia ez is meg lesz majd:) Szóval szerintem azért érdemes egyszer elvinni, hogy te is megnyugodj...de még nem kell kétségbe esni.
21. M_Marcsa (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2010. szept. 21. 08:16

3 és fél éves gyerekről volt szó. Arra írtam.

Iskoláskorig jó megoldani.

20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - M_Marcsa)
2010. szept. 20. 16:31

nincs igazad:

súlyos esetben középsős,- könnyebb esetben nagycsoportos korban kell elkezdeni a logopédiai fejlesztést.

Nem jó, ha iskoláskorra még pösze a gyerek.

19. M_Marcsa (válaszként erre: 13. - 5e48d37001)
2010. szept. 20. 15:20

Iskoláskorra ha még vannak beszédhibái kell a logopédus.

Most tanulja a nyelvet, nem kell szakember.

18. Mari20
2010. szept. 20. 14:30
sok gyakorlással
2010. szept. 12. 21:01

Ja, és alapszabály:

ne javítgasd a gyereket, mert frusztrált is lehet tőle, zavarja, hogy nem megy neki és csalódást okoz neked ezáltal.

Ne hívd fel a figyelmét a beszédhibájára!!!!!

16. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Kincsek)
2010. szept. 12. 21:00

ha kimondja izoláltan a Z hangot, SZ hangot, akkor előbb-utóbb szavakban is fogja használni!


Max. úgy segíthetsz neki, hogy ha sziszegtek, mint akígyó, akkor próbáld azt, hogy úgy sziszegjetek, hogy SZI-SZi-SZi, kössetek hozzá magánhangzót, vagy méhecske úgy zümmögjön, hogy Zi-Zi-Zi....

majd beépül szavakba is.


Semmi szükség ilyen fiatal gyermeknél élettani pöszeséget javítnai!

15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - 5e48d37001)
2010. szept. 12. 20:58

könyörgöm, ne vigyétek a 3,5 éveseket logopédushoz!

Majd magától alakul a beszéde, ha csak pöszeség áll a háttérben (tehát nyelvtanileg oké a beszéde) akkor nem kell vele semmit sem csinálni, majd max. 5 éves kor után

2010. szept. 12. 19:51
3,5 évesen még nem foglalkoznak a logopédusok a gyerekekkel, mert ebben a korban a pöszeség még "élettani" ez azt jelenti, hogy ilyenkor még sok gyerek elnövi a pöszeséget. Ha nem jön rendbe magától, akkor majd 4-5 éves kor körül kell logopédushoz vinni. Az óvodák legtöbbjében ma már van szakképzett logopédus, többnyire a nagycsoportos beszédhibásokkal foglalkozik, illetve ha van elég szabad kapacitása, akkor a középsősökkel is. Amit ebben a korban tehetsz, hogy te mindig tisztán beszélsz a gyermekeddel, szépen artikulálsz. A játékos mondókák, nyelvtörők alkalmazása is jó lehet. Főleg olyan mondókákat taníts neki, amiben az adott hibás hangot lehet gyakorolni. Vannak ilyen könyvek, ahol direkt 1-1 hanghoz írtak mondókákat. Pl " Gyakorlóanyag a pöszeség javításához" vagy "Mondd ki szépen". Azt nem javaslom hogy te állj neki javítgatni a hibás hangok kiejtését, mert lehet hogy több kárt csinálsz mint hasznot. Az egyes hangok kiejtésének ugyanis megvan a tanulási módszere, amihez csak a logopédusok értenek. Sőt, ha több hang is hibás, még a hangok tanulásának sorrendje sem mindegy.
13. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Kincsek)
2010. szept. 12. 17:42
Szió az n kislányom is 3,5 éves.Én sem nyugszok bele,hogy beszédhibái vannak,elviszem szakemberhez és ha kell fizetem s az órákat,mert én már ehhez kevés vagyok.
12. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 12. 17:40
Ez vicces,szóval járassuk a gyereket Pestre oviba(kb 300km),mert ugye itt nálunk ilyen nem létezik,erre mondják azt,hogy inkább nem írtál volna semmit:-)
2010. szept. 12. 17:00
Szia! Ne nagyon törekedj a logopédus keresésén, mert nem mindig van szükség rá. Az én lányomnak kiestek a felső fogai, mire kitalálták az okosok, hogy logopédus kell,beleegyeztem. Végeredmégy: képes kimondani az R-betűt, DE elveszett az L-betű. Amennyit használt, annyit ártott is.
2010. szept. 12. 14:34
Mondókák, énekek.
9. Kincsek (válaszként erre: 3. - Serry)
2010. szept. 12. 14:31
Ez megy is, szereti a nyelvtörőket is, sőt tudja az imádságokat is, pl. a Hiszek egy-et elfújja, de ne tudd meg milyen beszéddel :) A Z betűt se mondja ki. De ha játszunk, kérem hogy utánozza a méhecskét, akkor mondja hogy Zzz. De amikor beszél, akkor nem. Vagy amikor mondom, hogy alszik a kistesó "Pszt"!, akkor Ő is pisszeg. Mondataiban mégis T betűvel helyettesíti az S és SZ betűket.
8. Kincsek (válaszként erre: 2. - 2f3a6edd55)
2010. szept. 12. 14:26
Nálunk ilyen nincs.
7. Kincsek (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
2010. szept. 12. 14:25
Attól ideges lesz és mondja, hogy Ő is ezt mondta.
6. Kincsek (válaszként erre: 4. - Kincsek)
2010. szept. 12. 14:24
hiszen, logopédus, 1,2-2 éve. Közben a kicsi besegített az írásba...
2010. szept. 12. 14:23
egyszerűen utána mondod kijavítva helyesen, de nem kell vele megismételtetni. én legalább is így csinálom
2010. szept. 12. 14:23

Az orvos azt mondta ráérek még foglalkozni ezzel, engem mégis zavar, hizsen akicsit is zavarja, hogy nem értik meg. Logopédiu 1,2.2 év múlva foglalkozna csak Vele, mert még alakulhat a beszéde.

A C,CS,S,SZ betűkkel van gond.


Olyan "T" betűsen beszél, Totónak becézik végette...


Hogy lehetne fejleszteni, mivel lehetne erősíteni a nyelvét? Szoktam tükörben beszélgetni Vele, próbál utánozni.

2010. szept. 12. 14:23

Nem kell feltétlen logopédia. Sokat éneklejetek,mondókázzatok és mesélj neki, figyelve az artikulált beszédre.

Ha valamit hibásan mond mond vissza neki helyesen hogy hallja a helyeset. De soha ne kioktatóan javítsd. Úgy kell hogy észre sem vegye.

2010. szept. 12. 14:21
Úy hogy keresel a környezetedben egy olyan ovit, ahol van kimondott logopédiai csoport.
2010. szept. 12. 14:20
3, 5 éves elmúlt a kisfiam, beszédében hibák vannak. Hogy segíthetnék Neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook